Anti-defamation possibilities on platforms such as Netflix

September 3, 2020
Posted in Aktualności
September 3, 2020 Reduta Dobrego Imienia

Anti-defamation possibilities on platforms such as Netflix

Możliwości zaakceptowania zniesławieniu na platformach takie jak Netflix

„Możliwości przeciwdziałania zniesławieniu na platformach streamingowych, takich jak Netflix”, najnowszego raportu Reduty Dobrego Imienia (RDI), opublikowanego dzisiaj. Zdaniem autorów skutecznym sposobem na trwałą zmianę wizerunku polskiego i polaków jest zapewnienie zarządzania platformami strumieniowymi historycznymi produkcjami filmowymi na poziomie Hollywood. Pozwoli to ci Polskiemu na bezprecedensową kartę kreować nowoczesną i skuteczną historię historyczną dla naszego kraju.

 

„Według analiz prawnych zawartych w Raporcie, zdaniem Macieja Świrskiego, prezesa Reduty Dobrego Imienia w Stanach Zjednoczonych, stosowanie radykalnych form protestu przeciwko obrażającym Polaków treściom, jakim są procesy, ma niewielkie szanse powodzenia. Dlatego postępowanie w sądzie, a co za tym idzie, otwarty konflikt z producentami Hollywood z Polski jest niekorzystny i wizerunkowy dla Polski. „Dlatego autorzy raportu znaleźli inne rozwiązania zapewniające skuteczne i trwałe usuwanie przekazów, które przedstawiają Polskę w negatywnym świetle.

 

Platformy streamingowe to medium internetowe, które dzięki rewolucyjnym technologiom umożliwia dostęp do treści wideo na niespotykaną dotąd skalę. Szybki rozwój tej branży wynika z konieczności natychmiastowego udostępniania wydarzeń jak największej liczbie osób. Ułatwiają to ogólnie dostępne środki techniczne. Przyszłość środków masowego przekazu będzie należała do globalnych firm streamingowych, które w większości przypadków będą poza zasięgiem rządów i będą coraz bardziej ingerować w życie każdego, kto ma dostęp do Internetu.

 

Rozwój streamingu to także poważne wyzwanie dla Państwa Polskiego. Musi przygotować się na zmiany jakościowe i technologiczne, zwłaszcza że będą one miały coraz większy wpływ na życie następnego pokolenia. Dlatego przekazywanie przyszłym pokoleniom polskiego kodu kulturowego przy użyciu najnowocześniejszych mediów strumieniowych jest nie tylko ważne, ale staje się coraz bardziej pilne.

 

70-stronicowy dokument zawiera między innymi analizę pięciu największych platform streamingowych na świecie: Netflix, Amazon Prime Video, HBO, Hulu i Disney +. Pod względem występowania wadliwych kodów pamięci, zniekształceń dotyczących historii Polski przeanalizowano łącznie 557 filmów fabularnych i 47 dokumentów. Według ekspertów, którzy skomponowali raport, odpowiedzialność za szkodliwe wypowiedzi i przekazy w analizowanych produkcjach spoczywa przede wszystkim na twórcach filmów: producentach, reżyserach, scenarzystach i dokumentalistach zbierających materiały do ​​swoich produkcji.

 

Raport zawiera również dogłębną analizę biznesu strumieniowego, pokazując jego rosnący potencjał i możliwości oddziaływania w kontekście polskich intencji i produkcji filmów historycznych. Eksperci zwracają uwagę na niebezpieczeństwa, które w niedalekiej przyszłości pozwolą na wykreowanie przekazu medialnego, którego odbiorca doświadczy fabuły w sposób dostosowany do jego percepcji i preferencji. Powiązanie takich technologii z mediami społecznościowymi jest nieuniknione, a wtedy zjawisko tzw. Baniek informacyjnych będzie dalej wzmacniane.

 

Będą w nich nie tylko grupy i społeczności, ale także pojedyncze osoby oglądające spersonalizowane historie dostarczane na ich ekrany przez dostawców treści. Zagrożenia, które wtedy się pojawią, będą ogromne, zwłaszcza dla Narodów, które nie mają globalnych wpływów i / lub których języki nie są powszechnie znane. Technologia tego rodzaju grozi dezintegracją wspólnoty kulturowej, nieuchronnym intelektualnym spłaszczeniem treści i jej globalną cenzurą, zatem wymknie się spod kontroli jakiegokolwiek państwa narodowego. Niewątpliwie Polska również musi zmierzyć się z tym wyzwaniem, zarówno pod względem prawnym, jak i organizacyjnym. Inaczej, początek tego, co już widać, transfer polskiego kodu kulturowego może zniknąć zupełnie.

 

Raport RDI zawiera również dział prawny, w którym opinie uwzględniają skuteczność procesów sądowych przeciwko firmom streamingowym. Ten rozdział zawiera profesjonalne analizy możliwych pozwów o zniesławienie w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Ich autorami są dr Monika Brzozowska-Pasieka oraz Kancelaria Paul R. Kenney, LLC. ze Stanów Zjednoczonych. Zdaniem autorów raportu należy pamiętać – jak pokazują powyższe analizy prawne – że w Stanach Zjednoczonych stosowanie radykalnych form polskiego protestu wobec treści obrażających Polaków, czyli procesów, ma niewielkie szanse. sukcesu, a jednocześnie może zrujnować wizerunek naszego kraju.

Zalecenie RDI jest takie, że jedynym sposobem skutecznego wpływania na platformy streamingowe jest nawiązywanie osobistych relacji z ludźmi, którzy zarządzają ich treściami. Tylko dzięki kontaktom osobistym oferta programu w Polsce może uzyskać większy dostęp niż dotychczas. Niemniej jednak oferowane produkcje historyczne muszą mieć prawdziwie hollywoodzką jakość. Polska musi również przygotować się na nadchodzące nowe zmiany jakościowe i technologiczne w branży streamingowej. Będzie to miało ogromny wpływ na życie młodego pokolenia.

 

„Od utraty polskiej tożsamości płyty nas tylko jedno pokolenie – to jest pokolenie, nie przekażemy naszej tożsamości. Platformy streamingowe są więc z jednej strony uwagi do pilnowania polskich treści, az drugiej zagrożeniem – wybory Maciej Świrski, prezes RDI. Dlatego przygotowaliśmy niniejszy raport dotyczący ekspercki, wydanie końcowe rekomendacji jest konieczność uruchomienia, które będą efektem wsparcia zarządzania platformami streamingowymi, z historycznymi produkcjami filmowymi na poziomie Hollywood. Na wielkie zaznaczenie dla Państwa Polskiego.