March 14, 2017 Reduta Dobrego Imienia

Odbyła się druga rozprawa w sprawie Hansa G.

Za nami druga rozprawa dotycząca Natalii Nitek, która występuje przeciwko Hansowi G. Niemiec naruszał podstawowe zasady dotyczące prawa do wolności od mowy nienawiści (szczególnie od treści faszystowskich, hitlerowskich), prawa do godności, do prawa do bycia niedyskryminowanym z powodu przekonań politycznych i pochodzenia narodowego. O sprawie szeroko pisaliśmy tutaj:

http://www.anti-defamation.pl/english/aktualnosci/mowa-nienawisci-wobec-polakow-w-zakladzie-pracy-za-tydzien-pierwsza-rozprawa/

Na rozprawę w dniu 14 marca 2017 r. stawili się pełnomocnicy Natalii N., Hansa G. oraz przedstawiciel Reduty Dobrego Imienia. Spośród wezwanych świadków stawiły się dwie osoby, które zeznały że Hans G. rzeczywiście naruszał dobra osobiste Natalii Nitek. Świadkowie potwierdzili także używanie przez Hansa G. obraźliwych sformułowań i wypowiedzi.

Kolejna rozprawa odbędzie się 28 kwietnia br. godz. 9.00 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Na rozprawę zostali wezwani kolejni świadkowie m.in. red. Stankiewicz z Telewizji Republika.

Będziemy informować o postępach.

 

Comments (14)

 1. Nie wiem od ilu miesięcy czekałam na tę rozprawę. Hans G. powinien , nie tylko przegrać rozprawę z obrażoną kobietą, ale także zostać ukarany za obrażanie nas Polaków. Jak pamiętam wrażał się pogardliwie o Polsce i Polakach.
  Tak to podano w mediach publicznych.

 2. Dario

  Czy w Niemczech można nagrać takie zachowanie np telefonem pod ubraniem? Czy może być to dowód w sprawie?

  • Januszklosinski

   A jak miała to nagrać? Moim zdaniem zrobiła to w słusznej sprawie, takie pytania są łagodnie mówiąc naiwne i niedorzeczne. Takie postępowanie tego Niemca należy przekładni ukarać.

 3. Lech Galicki

  Niemiecka buta ( bylem tam wielokrotnie i długo ) jest obecna w Deutschland szczególnie na terenie b. Prus i przejawia się w antypolskich wypowiedziach i zachowaniach zarówno średniej klasy mieszczańskiej, jak i arystokratycznej klasy polityków wszelkiej maści. W większym lub mniejszym nasileniu. Stereotypy antypolskie wygenerowane np. przez Bismarcka wszechobecne. Co ciekawe, w katolickiej Bawarii, za czasów sierpniowej Solidarności na Polaków spoglądano z niemiecką,szorstką, okresową czułością. Teraz nastąpił powrót do wpajanych sprytnie stereotypów mówiących o Polsce, Polakach i nowa fala, o ludziach przeszkadzających politykom Germanii realizować ich cele Europy niemieckiej. Wiadomo. Niejaki Hans G. powinien zostać ukarany. To oczywiste, ale w Niemczech jest to mało ważne. Nul. Spotkałem tam wiele osób różnopokoleniowych sławiących * Adiego* Kto zacz ? Hitler! Upadek.

 4. Jarek Torchala

  jechac z podobnymi typami bezwzglednie i adekwatnie do ich postepowania ,inaczej nasz Kraj nie bedzie szanowany. Mieszkam w Niemczech od wielu lat (niestety choc juz niedlugo 🙂 )
  i troszke znam niemiecka mentalnosc ktora jest brakiem szacunku dla innych . Oczywiscie nie mozna generalizowac, ale ich duma narodowa jest bardzo czesto zwykla choroba psychiczna .
  Nasza polska z kolei przypadlosc, to zbyt duza tolerancja i opozniona reakcja, co w rzeczywistosci konczy sie konfliktami .. Zamiast od razu zaznaczyc swoje stanowisko i niezgode na zle traktowanie, czekamy ladujac sie negatywna energia tak dlugo ,az cisnienie samo znajdzie ujscie … jest to blad z samego zalozenia . Wielka Polska to fakt , z ktorego nie wszyscy zdaja sobie sprawe, dlatego skladam niskie uklony w kierunku Reduty Dobrego Imienia naszego wspanialego Kraju ! Robicie doskonala robote ! <3 <3 <3

 5. Były rząd PO stworzył wszelkie przesłanki ku temu, aby w Niemczech i nie tylko poniewierano Polaków i Polskę ! Przypomnijmy, jaką rolę pełnią nieproszeni Polacy w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii… etc… ???

 6. liry_ck1

  Hans G. powinien być wydalony z Polski. Każda inna opcja – w tym jakikolwiek wyrok poza wydaleniem, będzie zwycięstwem tego nazisty !

 7. Poznałem różnych Niemców. Z reguły Niemcy z wyższym wykształceniem zachowują się poprawnie,maja poczucie winy, co ciekawe, miedzy sobą młodzi Niemcy nie poruszają np. pochodzenia z tej samej miejscowości aktualnie na terenie Polski. Niestety maja utajone poczucie wyższości i trochę im mina rzednie jak widzą np. lepiej zorganizowaną polską fabrykę eksportującą do nich swoja produkcję.
  Natomiast im niżej z wykształceniem tym gorzej, choć zależy to od człowieka. Moi krewni maja poniemieckie gospodarstwo na Warmii i utrzymują z dziećmi byłych właścicieli poprawne, choc b.luźne kontakty, tym bardziej, ze gospodarstwo maja na b. wysokim poziomie. W sumie są i nie ma stereotypów, ale trzeba zawsze żyć prawdą!

 8. Najwyższa pora ukrócić takie zachowania i zająć się naprawą wizerunku Polski. Powinniśmy się wzorować na Izraelu, tam wiedzą w jaki sposób nie dopuścić do obrażania swojej narodowości…

 9. Kori

  Hans pownien byc zmuszony wyrokiem sadowym do osobistego swiadczenia pracy np. raz w tygodniu przez rok na rzecz muzem w Stutthofie lub w Piasnicy. Pieniadze to nie wszystko! Dlaczego adwokaci nie zawarli tego w pozwie?
  Takie szuje powinni do konca zycia w pomaranczowych kamizelkach zmiatac liscie i malowac ploty w bylych obozach!

  • Grzegorz Olszewski

   Świetny komentarz, a i pomysł niezły. Taka kara zrobiłaby świetną robotę o ile byłaby nagłośnioną i niemieckich mediach.

 10. swoją drogą bardzo często pojawia się problem podczas
  procesach w sądzie jest kierowanie się emocjami zamiast rozumem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.