March 30, 2017 Reduta Dobrego Imienia

Dziennikarze „Newsweeka” celowo rozbijają godło i pozostają bezkarni

Prokuratura Rejonowa w Warszawie przekazała Reducie Dobrego Imienia uzasadnienie umorzenia śledztwa w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez „Newsweek, który okładką numeru uczynił rozkawałkowane godło polskie. Obrazek był też ilustracją internetowego artykułu „Skończmy z tą Polską”.

W opinii Reduty Dobrego Imienia na potrzeby tego wydania celowo został rozbity gipsowy wizerunek orła białego w koronie. W trakcie śledztwa redaktorzy „Newsweeka” przedstawili pełną sekwencję wydarzeń związaną z przygotowaniem okładki numeru 2/2016. Podkreślają, że nie chcieli znieważyć godła Rzeczypospolitej Polskiej. Podjęli jedynie działania artystyczne, aby opowiedzieć i zilustrować tematy poruszane w piśmie.

W uzasadnieniu czytamy, że redaktor odpowiedzialny za przygotowanie wydania wyszukał w internecie kilka zdjęć, które mogłyby zilustrować omawiany przez tygodnik temat główny: „czystki w ministerstwach, niszczenie Trybunału Konstytucyjnego, przygotowania do inwigilacji Polaków”. Jedno z nich przedstawiało rozbite godło. Dziennikarze jednak mieli problem z ustaleniem autorstwa, nie znaleźli tej fotografii także w płatnym banku zdjęć. Wówczas podjęli decyzję o samodzielnym przygotowaniu podobnej fotografii. Zakupili gipsowy odlew z wizerunkiem orła białego. Następnie redaktor wraz z fotografem udali się do zamykanego na klucz pomieszczenia znajdującego się w redakcji, dostępnego jedynie dla nich i fotoedytorów. Tam w obecności fotografa redaktor „artystycznie” zniszczył gipsowe godło, poukładał rozbite kawałki usuwając niektóre elementy niepasujące do kompozycji. Następnie fotograf zrobił zdjęcia, które później zostały dodatkowo wyedytowane w programie graficznym.

Prokuratura, po analizie zeznań świadków, uznała że redaktorzy „Newsweeka” nie dokonali celowego znieważenia godła. Trudno jest ustalić skąd pochodził odlew gipsowy i jaki był jego stan pierwotny, fotografie były dodatkowo modyfikowane, a zniszczenie nie było publicznym wydarzeniem. Zdaniem prokuratury, w związku z przeprowadzonym postępowaniem, nie można uznać okładki „Newsweeka” za wyraz szydzenia lub ośmieszania godła RP. Ich zdaniem okładka nikogo nie obrażała, lecz wyrażała subiektywnie pojmowaną troskę o państwo polskie i jego przyszłość.

– Zaskakujące jest, że warszawska prokuratura nie dopatrzyła się w gipsowym odlewie godła Polski. Jeszcze bardziej niepokojące jest dozwolenie na „artystyczne” niszczenie naszych symboli narodowych. Czy to oznacza, że każdy może we własnym pokoju niszczyć godło Polski, robić zdjęcia, modyfikować je, a później bezkarnie upubliczniać jako własną wizję artystyczną? – zauważa Urszula Wójcik, rzecznik Reduty Dobrego Imienia.

Reduta Dobrego Imienia złoży zażalenie w związku z decyzją prokuratury i jej uzasadnieniem.

Comments (68)

 1. Na tym właśnie polega wolność według niektórych. Można robić wszystko w imię wizji artystycznej nie licząc się z uczuciami drugiej strony. Sztuka skandalu. Żałosne, że traktuje się to jako sztukę. Dla mnie to pójście na łatwiznę.

 2. Dona

  Bardzo dziękujemy za podjęte działania i dbałość o nasze Dobra Narodowe! Pozdrawiam seredzcznie Działaczy RDI i życzę wszelkiej pomyślności:)

 3. Mario

  Proponuję dziennikarzom „Newsweeka” aby w ramach działań artystycznych spróbowali rozwalić swoje łby. Będą mieli szanse zobaczyć jaka jest zawartość szarych komórek. To wszystko w trosce o państwo polskie i jego przyszłość

  • Roman

   Dziennikarze “Newsweeka” mogą w ten sposób udowodnić, że są prawdziwymi artystami! Zróbcie to, a cały świat uzna, że jesteście największymi artystami. Przejdziecie do historii!!!

  • Wojtek

   Podpisuję się pod twoim komentarzem. Postępowanie redaktora jest
   karygodne i niedopuszczalne!! Ciekawe tylko do jakiego momentu i jaki muszą przekroczyć granice aby wreszcie “ktoś” tym się zainteresował?
   Pozdrawiam

 4. cypisek

  SĘDZIOWIE I PROKURATORZY TO ,,KASTA” POD OCHRONĄ IMMUNITETU-IM WOLNO.ALE POKAZUJĄ IŻ SĄ RACZEJ ,,INTERNACJONALISTAMI” NIŻ POLSKIMI PATRIOTAMI.

 5. Lech Galicki

  Z zawodu jestem dziennikarzem. Kiedyś mówiło się, że dziennikarz, to człowiek, który pisze codziennie. I rzeczywiście, te osoby znajdujące w tej profesji spełnienie społeczne, pisały reportaże ( fran, – reportage-donos) np. społeczne i wielce przysługiwały się opisowi życia, zdarzeniom pozytywnym i negatywnym. Dawało to obraz tego co się dzieje tu i teraz, możliwość interweniowania, gdy było zle etc. Inni dziennikarze spełniali się pisząc także reportaże, z tym że były to donosy na koleżanki i kolegów. Stanowili / stanowią grupę osób do wynajęcia. Do złych celów. Wiem, pamiętam ich. Podobnie ci, którzy tworzą np. okładki o wyjątkowo paskudnej wymowie, są niewątpliwie osobami do wynajęcia przez każdego kto płaci. Za wszystko, nie ważne, że złe i nie ważne kto płaci. Każdego dnia w pocie czoła pracują za srebrniki. Dziennikarze. Tylko inaczej.

 6. Rutrys

  Smutne ze o godność naszego państwa dba organizacja spoleczna, a ci ktorzy aktualnie za rządzenie pobierają wynagrodzenie nie widza w takich działaniach niczego zdrożnego. Nie podejrzewałem PiSu o taki nihilizm. Posłowie partii rządzącej mają zdecydowanie większe możliwości wywierania presji niż Reduta. Ale musza tego chcieć

  • Coś Ci się pomyliło…Każdy ma obowiązek dbać o dobre imię Państwa, godła i flagi. Nie jest to więc wyłączność dla partii rządzącej. Prawo i Sprawiedliwość ma obecnie tyle “zajęcia z totaloPOzycją”, że nie jest możliwe, by wszystkich zadowoliła. Powinieneś to chyba rozumieć, chyba, że należysz do przeciwników TEGO RZĄDU i wyłącznie tylko dla swojej “chorej” satysfakcji, chętnie “włączyłeś” się do dyskusji…

 7. Paweł

  Pod takim protestem bym się nie podpisał, ale mogę zaakceptować takie oburzenie.
  Jest wolność.
  Bezsprzeczne nadużycia poprzedniej władzy nie usprawiedliwiają teraźniejszych działań i tak wyrażony sprzeciw i troskę wobec aktualnych działań popieram.

 8. Murza

  Nikt nie zainteresował się co się stało z rozbitym orłem? “Artyści”powinni jeszcze udokumentować co się z nim potem stało, że nie wyrzucili go zwyczajnie do śmietnika.

 9. no cóż trza mieć nadzieję że minister sprawiedliwości pan Zbigniew Ziobro lub wiceminister pan Patryk Jaki wykażą zainteresowanie działalnością tej prokuratury warszawskiej.

 10. czech

  Zostawcie tych folksdojczów samym sobie, Kiedyś udławią się własną żółcią. Polemika z czymś takim nie ma sensu w obecnej sytuacji “wymiaru tzw sprawiedliwości” Kiedyś taki wrzód musi pęknąć – to tylko kwestia czasu.

  • OKO

   Racja Panie Czechu. Tylko nie należy czekać aż dojrzeje, pęknie
   a potem jak się rozleje to na dodatek zainfekuje pozostałe zdrowe narządy – a jaki smród będzie jak taki dojrzały wrzód pęknie ! Dlatego najlepszym i najskuteczniejszym sposobem
   jest WYCIĘCIE – unieszkodliwienie wrzoda jeszcze w fazie początkowej – mniej roboty, lepszy efekt i blizna mniejsza a i smród mniejszy. Lepiej zapobiegać niż leczyć :).

   • czech

    Jest Pan/Pani Oko chyba lekarzem i uważa, że taki wrzód można łatwo przeciąć. Polska nie jest szpitalem, w którym można przeprowadzić każdą operację. Tu nadal rządzi “resort” i ich można tylko przeczekać. Ale pozdrawiam Panią/ Pana jako optymistów – i tak trzymać.

 11. Genowefa Matias

  Czasopismo to juz dawno powinno byc pisane w jezyku niemieckim z dopiskiem:”propaganda antypolska” prowadzona i oplacana przez rzad niemiecki.

 12. Józef

  Temat artykułu jest sam w sobie jednoznaczny: skończyć z obecną Polską! “Obecną” Polskę reprezentuje Godło, rozbite i tracące przez to swe zamierzone znaczenie. Rozbijanie Polskich orłów źle się historycznie kojarzy! A mam i inne skojarzenie: mój kolega uderzył w plecy innego naszego kumpla, a potem przepraszał go, bo nie chciał tak mocno! uznaliśmy, że to jest wredne zachowanie.

 13. Ante Portas

  Polskie państwo powstanie i wybije się na rzeczywistą suwerenność wtedy, kiedy polskie prawo stanie się prawem pozbawionym tzw. “poprawności politycznej”, czyli prawem suwerennym w orzekaniu.

  Ze 100% pewnością mogę założyć, że ten sam Newsweek nie poważyłby się zastosować podobnej metodologii przy opisywaniu sytuacji w Izraelu i krajach muzułmańskich, przy założeniu występującego bytu wyimaginowanych zarzutów, a w opinii prokuratury subiektywnego troszczenia się o Polskę.

 14. Lech

  POgarda i nienawiść lewactwa z libertynami do polskich symboli narodowych oraz chrześcijan i mediów katolickich trwa od lat. Pamiętamy polskie flagi zatknięte w psich fekaliach. Seks oralny z figurą Jana Pawła II, zbiórka pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego czy inne bluźnierstwa, to sceny nienawiści z teatru nadzorowanego i finansowanego przez warszawski Ratusz, którym rządzi Hanna Gronkiewicz-Waltz, wice przewodnicząca Platformy Obywatelskiej. Ta pseudo sztuka dofinansowana została także przez “nowoczesną” posłankę Scheuring-Wielgus a patronat medialny nad tym seansem nienawiści objęła Agora i Gazeta Wyborcza, które od lat atakują Radio Maryja i Jarosława Kaczyńskiego. W innej lewackiej pseudosztuce aktor przebrany za Chrystusa schodzi z krzyża zmontowanego z kanistrów benzyny i gwałci muzułmankę. Ten obraźliwy, sugestywny pseudospektakl pt „Nasza przemoc i wasza przemoc” w reżyserii Chorwata Olivera Frljićia POkazuje faryzejsko, że to nie terroryści islamscy lecz my chrześcijanie POdpalamy Europę i cały cywilizowany Świat przecząc choćby ostatnim zamachom w UE.
  Ciekawe czy ci sami fanatycy nienawiści odważyli by się na znieważanie izraelskich symboli narodowych lub POdobną “sztukę” wobec pierwszego rabina Izraela, muzułmańskiego boga Allaha, bądź wobec jakiegokolwiek przywódcy rządzącej partii w Izraelu. Otóż pewnie nie bo wyznawcy Allaha mogli by np bluźniercom urządzić krwawą rzeź podoną do tej z francuskiego i lewackiego tygodnika Charlie Hebdo, który drwił i pogardzał islamem. Natomiast obrażeni Żydzi na pewno zastosowali by bluźniercom sankcje karne i zabronili np. bezteminowego wjazdu do Izraela.

 15. smutny WO

  Jeżeli Newsweek używa godła narodowego rozbijając go i poblikując jego szczątki jako artystyczny wyraz własnych poglądów i sprzeciwu dla pokazania katastrofalnych skutków dla Polski rządzącej ekipy z wyboru suwerena to znaczy że:
  1. Newsweek podżega do przewrotu z użyciem radykalnych środków i sposobów na zasadzie ‘CEL UŚWIĘCA ŚRODKI”
  2. Newsweek utoższamiając się z poglądami i interesami poprzednich ekip rządzących, które straciły wpływy i przywileje i manifestuje się jako rzecznik tej ekipy ponad interesami narodu, państwa i jego najwyższych władz.
  3. Newsweek czuje się bezkarny i może spełniać rolę tuby propagandowej dla nawet njbardziej skrajnej i szkodliwej opcji działającej wbrew interesom państwa polskiego, ponieważ działa w przekonaniu, że działa bezkarnie w obszarze już nie demokracji, ale ochlokracji.

  Jeżeli to nie jest „piąta kolumna”, zdrada i podżeganie do przelewu krwi, to co to jest?

 16. Tadeusz

  Proponuję tym “artystom” by teraz tak samo rozbili godło Niemiec, Rosji, Francji, itd. Ciekawe czy pozostanie to bez echa i czy takie tłumaczenie przyjmą sędziowie niemieccy, rosyjscy, francuscy itd.

 17. Janusz Stachowicz

  Nie rozumiem braku obecnosci polskiego jezyka w tytule. Skonczmy z ta Polska.Co znacza z ta?? . Podobnie brzmi chyba tytul ksiazki Lisa” :Co z ta Polska”.Po co jest tutaj potrzebne slowo ta, Moze po to aby w razie rozstrzygania sprawy przez sad udowodnic, ze nie chodzilo o Polske z roku 2017 ale Polske z roku 1923( dla przykladu ) Palcem przeciez nie pokazuje

 18. Tomasz Wilk

  Ja nie widzę tu nic zaskakującego. Po prostu już nie tylko dziennikarze, ale i polskie sądy dostosowują się do “standardów” europejskich, bo skoro wg niemieckiego sądu spalenie synagogi to wyrażenie opinii, więc dlaczego zniszczenie polskiego godła miało by być poważniejszym “wykroczeniem”? Niestety, ale jeżeli Polacy się nie obudzą, będziemy i w naszym kraju mieli europejską Sodome i Genderie.

 19. Anna

  Redaktor naczelny i dziennikarze “Newsweeka”, to wynajęci Judasze, którzy by chcieli sprzedać POLSKĘ za 30 srebrników.

  Dzięki Bogu i Wam szanowni Państwo, że istniejecie jako “Reduta Dobrego Imienia” i aktywnie bronicie naszej OJCZYZNY.
  Z serca dziękuję za Państwa Trud i życzę jeszcze wielu sił
  i zwycięstw w Waszej Misji.

 20. J. Maj

  A to artysci od rozbijania godla.
  U nas we wsi tez takich artystow nie brakowalo. Po wypiciu kilku piw, za kioskiem wszelakiego artyzmu dokonywali.

 21. non

  Nikt nie może bezkarnie niszczyć godła państwowego niezależnie od tego czy jest Polakiem czy nie jest. Jest to symbol narodowy i należy to uszanować. Za tytuł tego artykułu dziennikarze powinni słono zapłacić. Co z tą prokuraturą w Warszawie?!

 22. Pamiętliwa babcia

  Proponuję zrobić zdjęcia porozbijanych ( w komórce zamkniętej na klucz) głów lisa i jego “inteligentnych inaczej” dziennikarzy i podpisać:
  “skończmy z tym lisem i jego ferajną” i… na okładkę !!!

 23. Jerzy

  Uważam za niedopuszczalne robienie “wizji artystycznych” na symbolach narodowych. Są one prawnie chronione. Popieram złożenie zażalenia na umorzenie sprawy przez prokuraturę.

 24. Pell_Agia

  Zgadzam się, że śmierdzący lis stosuje PODŻEGANIE DO WYSTAPIENIA P/ Polsce , bo cóż innego ma znaczyć “skończmy z tą Polską” ? Polska jest jedna i jej godło jest jedno właśnie to.,
  a podżeganie do… jest karalne

 25. Smutne to, że inteligentni ludzie odbierają DEMOKRACJĘ jako “róbta, co chceta ” ! Czyli : – Podpalę dom sąsiada, gdyż ten sąsiad mi się nie podoba ………. Prokuratura to poprze ………. Jak to traktować ??? I jedną i drugą stronę ??? Uważam, że trzecia strona, RZĄD, jest nie w porządku – w kraju panuje ANARCHIA !

  • smutny WO

   Pani Apolonia słusznie zwróciła uwagę, “że król jest nagi”. Za tą prawdą stoi paraliż władzy i naciski ze strony “opozycji totalnej” i poparcie dla niej tzw. przewodniczącego Rady Europejskiej z jego sojusznikami w PE, w tym z byłej NRD.

 26. Lech Galicki

  (…)Także w tej sytuacji warto pamiętać, że Wszystko się dziwnie plecie/Na tym tu biednym świecie /A kto by chciał rozumem wszystkiego dochodzić/ I zginie, a nie będzie umiał w to ugodzić – pisał w swych pieśniach Jan Kochanowski. Czy warto uwzględniając porażającą często dziwność tego świata być idealistą i kochać (także swoją Ojczyznę) i cierpieć ( także za Ojczyznę). Warto! Tylko tak. Kochać, cierpieć i zwyciężyć.

 27. Michał

  Czyli Pan Piotr Rybak mógł sobie zrobić w domu kukłę żyda i podpalić ją “artystycznie” w ogródku a później to wszystko opublikować w sieci. No szkoda, że o tym nie wiedział bo on w przeciwieństwie to tamtych panów dostał wyrok bezwzględnego więzienia :[
  A ten “artysta” co publicznie-niepublicznie obrażał katolików w teatrze? To pewnie też “nikogo nie obrażało” i było subiektywne jak cholera.

 28. Anna Czapska

  Jako Polka życzę sobie szanowania symboli narodowych wszystkich krajów w tym co za tym idzie polskich, ustawy chronią te symbole i proszę aby był respektowane przez władze. Tłumaczenie podobnych spraw pseudo wizją artystyczną to kpina. To co oni zrobili to jest sranie na Polki i Polaków.

 29. Polikarp

  Do ciężkiej cholery przecież w Konstytucji jest wyrażny zapis,że kto działa na szkodę Państwa Polskiego ten jest zdrajcą narodu i powinien odpowiadać przed sądem.Za nawoływaniem do przelewu krwi należy takich umieścić w kazamatach najlepiej w starych kopalniach gdzie wydobywano kiedyś uran. Do nich powinno się dołączyć jeszcze paru innych “dziennikarzy”i pół opozycji z Petru i Schetyną na czele.Jest takie polskie przysłowie:kto czym wojuje od tego ginie.Przestańcie drażnić Polaków bo nie wiedzieli kiedy a urządzą wam ścieżki zdrowia

 30. Anna

  Jestem historykiem. Z zamiłowania i z wykształcenia. Losy Polski w XX wieku są szczególnie bliskie mojemu sercu. Gdy pomyślę, ile szlachetnej, polskiej krwi zostało przelane za tego orzełka, za tę flagę biało-czerwoną, tak bardzo mi żal. Nie potrafię zrozumieć tego, że w dzisiejszych czasach dla niektórych przedstawicieli polityki i kultury, bycie Polakiem to obciach, a Polska to nienormalny kraj.
  Obcym mediom pozwoliliśmy skłócić nasz naród.
  Nie sprzeciwialiśmy się od samego początku zniewagom i pomówieniom, naiwnie wierząc, że prawda sama się obroni. Stąd te “polskie obozy zagłady”, Polacy jako współwinni holocaustu, Polen SS, wycieraczka w polskich barwach i ten zbezczeszczony orzeł.

 31. Wiech

  Wielkie dzięki dla RDI za podjęcie tematu. Dziennikarze Newsweeka prezentują poziom kultury jak ich redaktor naczelny! Ktos kiedyś powiedział – ” nie da się zrobić z rynsztoku, perfumerii

 32. Teresa

  W “Newsweek’u” nie pracują Polacy. Ci, którzy kupują to pismo również nie są Polakami.

 33. Mirosław

  Absurdalne wyroki to nic nowego. Jeśli dziennikarz zniszczył godło w obecności fotografa, to znaczy iż zniszczył publicznie i powinien za to odpowiadać. Takich “artystów ” jest więcej w kraju łącznie z Donaldem Tuskiem na czele. W przeszłości drani wieszano na krzyżach, obecnie krzyże wiesza się na draniach. Mam nadzieje iż to się zmieni.

 34. Teresa

  Postawa Newsweeka i prokuratury warszawskiej to dzialania przeciwko Polsce w obronie wlasnych interesow i obcych panstw. Kiedys zostana rozliczeni, jesli nie przez ludzi to przez Boga. Ponadto odejda w niepamiec tak jak niedawno p. Rzeplinski – anty Polak…
  Trzeba sie modlic o ich nawrocenie.

  • Jim Morrison

   Szanowna Pani!
   W nawrócenie Rzeplińskiego nie wierzę; tak jak nie wierzę w nawrócenie pewnego ginekologa – prof. H.
   Skrobał przez 40 lat bez opamiętania, a od kilku lat dostał “sumienia” i obłudnie udaje katolika nabożnego.
   A w nawrócenie Szawła – wierzę.

 35. Wątroba

  Czy, czerwona zgnilizna w Polsce, miała kiedykolwiek moralny instynkt samozachowawczy moralny, otóż …….

 36. HeSo

  V kolumna działa za przyzwoleniem … ? A jest tego ścierwa od wschodu do zachodu na obcym żołdzie niemała liczba.

 37. Ten akt polamania Orla Bialego z Godla obraza mnie jako Polke.Czym to sie rozni np.od palenia flagi lub wlozenia flagi w kupe?Widac ze we lasnym kraju jestesmy zniewazani co sie na nas zemsci.

 38. SG

  Czyż Newsweek , czasopismo firmy Springer która, chyba aktywnie działała w propagandzie antypolskiej w Niemczech przed i w czasie drugiej wojny światowej , nie powinien być w Polsce zlikwidowany, a firma Springer winna mieć zakaz prowadzenia informacji propagandowej w Polsce?

 39. jarek

  Liczę, że tej partii i temu rządowi uda się również dokonać zmian kadrowych w Prokuraturze, gdzie wybrani i mianowani na stanowiska kierownicze osoby ” ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie będą kierować”, budując swoją osobowość na Bogu, Honorze i dobru Ojczyzny.

 40. On_draszek

  Artyzm w wykonaniu lewackiej hołoty! Za coś takiego powinni być skazani na infamię.

 41. Sławek

  Hitlerowcy w 1939 też łamali godła na granicach POLSKI …..

  Pracodawca NEWSEEKA jest z tego samego kraju co “hitlerowcy”

  więc czego można się spodziewać

  Chcą NAS ubogacać kulturową swoich chamstwem ?????

  Tylko jeśli dostaje się pieniądze i robi się wszystko nawet co nie zgodne z polską przyzwoitością, tradycją, kulturą społeczną

  [ Dla każdego Polaka barwy biało czerwone na fladze są święte ]

  jest się zwykłą prostytutką czy wyrafinowanym sprzedawczykiem ????

  To pytanie do “Farbowanego” Lisa pseudo Tomasz …… ( od niewiernego) ……………

  Moi pradziadkowie, dziadkowie walczyli o Naszą Flagę ….

  a tu przyjdzie jakiś “kupiec” i chce wszystko zeszmacić

 42. Teodorek

  Na samą nazwę takiego Niemieckiego czasopisma mam chęć rzygać. Rację ma RDI, gdyż niszczenie godła automatycznie niesie za sobą wolę poniżenia narodu , jest to historycznie udowodnione np. jak pisze Sławek przez Niemców okupujących Polskę. Nie można tłumaczyć tego wymiarem artystycznym, to nie Teatr czy kabaret. Pewnie redaktorzy mieli ubaw w niszczeniu im obcego godła.
  Ciekawe jest też tłumaczenie prokuratury “a zniszczenie nie było publicznym wydarzeniem” Co jest, przecież opublikowali zniszczone godło? Integralną częścią zniszczenia jest powstanie zniszczonego !!!

 43. Iwona

  jakie sa sądy w RP i dlaczego wymagaja reformy, to Polacy wiedza doskonale, a tak po prawdzie to wymagaja wywalenia na zbity pysk tego skorumpowanego układu towarzyszy – no co tu pisać o takim postanowieniu o umorzeniu sledztwa, skoro wiadomo, ze umorzono, bo dotyczy lewackiego newsweeka..

 44. Jim Morrison

  = Kto kontroluje media, kontroluje umysły.
  Nasi wrogowie wiedzą, co robią.

 45. Jim Morrison

  PS. Co do Lisa, to go nie wąchałem, czy śmierdzi, ale na pewno jest bardzo wyleniały. Może to od niemieckiej naftaliny?

 46. SYBIRAK

  Zupełnie podobnie i bezkarnie w naszym kraju traktuje się polską biało czerwoną flagę przez “Polaków”. Po powrocie z syberyjskiego zesłania witaliśmy nasze biało czerwone flagi ze łzami i najgłębszym wzruszeniem, bo zanosiło się na to, że już nigdy do końca życia naszych narodowych barw nie zobaczymy. I to, czego jesteśmy obecnie świadkami, przeraża i boli zarazem. Bo oto na biało czerwonych flagach można bezkarnie wypisywać najróżniejsze bzdury i publicznie się tą głupotą bezkarnie pośród innych nacji afiszować. Przecież żadna inna flaga narodowa nie jest w ten sposób publicznie brukana, bo są to świętości narodowe i szanowane są z najwyższym szacunkiem przez tamtych obywateli. Tylko polską flagę można bezkarnie brukać i dowolnie szmacić. Jak długo jeszcze?!?!

 47. Kami

  Znieważanie symboli narodowych, w jakikolwiek sposób jest niedopuszczalne. Jako artyście, osobiście jest mi wstyd za takie wykorzystywanie wyrażenia “działania artystyczne”… Trzeba znać pewien umiar i wiedzieć, gdzie są granice.

 48. Jerzy

  Dla prawdziwego patrioty każdy symbol narodowy powinien być świętością. Postępek z profanowaniem orła, to tak jakby podeptano flagę narodową. Postanowienie prokuratury o umorzeniu skargi jest moim zdanie haniebne.

 49. dr Jan Bujak

  Najżałośniejsze jest to, że jedni przestępcy mniemają, iż są dziennikarzami, a są tylko płatnymi wykonawcami paskudnej i haniebnej roboty – jak ewangeliczny Judasz, a inni przestępcy utrzymują, że są sędziami wymiaru sprawiedliwości, chociaż ze sprawiedliwością mają mniej wspólnego niż Piłat wyrokujący w sprawie Jezusa.

 50. Henryk Bienkiewicz, emer. wykładowca

  Wszelkie prowokacje Lisa/Lisowczenki powinny zakończyć się
  w sądzie – nasi dziadowie mieli powiedzenie: “Jak chama nie można
  walnąć w mordę, to trzeba sprawę skierować do sądu”. Dotkliwe
  uderzenie po kieszeni nauczy moresu.

 51. Michał

  Lisa i jego pismo – zniszczyć. Niech swoje “przemyślenia” i “artyzm” zachowa dla siebie a nie dawać mu takie środki.

 52. Maya

  Lisienko nie odważyłby się rozbić gwiazdy Dawida, ale cóż jego “Dobry Pan Niemiec” nie polecił mu tego. Sługa wykonuje tylko polecenia.

 53. Bożena

  Dla dziennikarzy”Newsweek” to nie pierwszy raz gdy mają problem ze zrozumieniem pojęcia godności narodowej. Jeśli ci dziennikarze mają potrzebę bezczeszczenia naszych symboli narodowych to proszę to robić prywatnie a nie upubliczniać i pokazywać jak mało honoru i zwykłej ludzkiej przyzwoitości ma redeakcja tego czasopisma.
  Nie macie już żadnej ŚWIĘTOŚCI , czyż nie ? Byle koryto dziennikarskie było pełne….

 54. Agnieszka

  Symbole narodowe są bardzo ważnym elementem tożsamości narodowej, z którą obecnie walczą europejscy eurokraci, m. in. przy pomocy lewacko zindoktrynowanych środowisk dziennikarskich, czego przykładem jest Newsweek, GW, Onet. Wyrok sądu w tej sprawie uważam za żenujący!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.