December 3, 2018 Lukasz Gut

Ostatnia rozprawa przeciwko Hansowi Gilenowi

Jutro w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, przy ul. Nowe Ogrody, o godz. 9.00, w sali 117 odbędzie się ostatnia rozprawa, w sprawie przeciwko Hansowi Gilenowi. Podczas tej rozprawy mają być wysłuchane strony – Natalia Nitek i Hans Gilen, co kończy ten proces sądowy na etapie I instancji.

Przypominamy – Natalia Nitek domaga się przeproszenia listem poleconym za naruszenie jej dóbr osobistych, w tym stosowanie wobec niej hitlerowskiej mowy nienawiści. Dodatkowo powód ma przesłać ten list również do wszystkich pracowników, którzy byli świadkami tych zdarzeń. Poza tym Natalia Nitek domaga się 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia przeznaczone na Muzeum Piaśnickie w Wejherowie.

Reduta Dobrego Imienia mając status interwenienta ubocznego wspomaga ten proces  – zarówno od strony finansowej jak i prawnej.

Comments (21)

 1. Bielik Leszek

  Ten pan powinien być deportowany do Niemiec z zakazem wjazdu na teren Polski !

 2. Joanna

  Za długo trwa również ten proces. Hans już dawno powinien siedzieć za mowę nienawiści na tle rasowym. Żydzi by sobie z tym świetnie poradzili. My jeszcze musimy poczekać. A Muzeum w Piaśnicy – jak najbardziej. To jest nasza historia prawie nieznana.

 3. AMC

  Tego Niemca powinna zaprosić TVN nie tylko na rozmowę o złych Polakach, ale jako nazistę z krwi i kości na urodziny Hitlera w Wodzisławiu Śląskim. Pokazałby tym patałachom z TVN-u jak robić takie ustawki bez narażania się na spodziewane – mam nadzieję – konsekwencje.

 4. Driada

  Sędziowie z Gdańska nie dadzą zrobić krzywdy Hansowi Gilenowi. Proszę aby Reduta Dobrego Imienia, przyglądała się temu procesowi, bo może się okazać, że Pani Natalia Nitek będzie przesłuchiwana podobnie jak Prezes Jarosław Kaczyński i to ona będzie musiała wpłacić 150 tyś. zł tytułem zadośćuczynienia panu Gilenowi.
  Pani Natalio, szacun za to co Pani zrobiła, niezależnie jaki wyrok zapadnie, Polacy są z Panią.

  • Wyobcowany

   DRIADA. Jezeli masz tak wielkie przekonanie ze sedziowie nie sa za tym aby kara byla wymierzona wedlug winy, To masz zapewne dobre
   rozeznanie. Te wszystkie sprawy o ktorych Reduta Dobrego Imienia informuje nas winny byc natychmiast zakonczone w sadach. Takimi wlasnie sprawami , pelnych obelg i i pogrozek, z wola zabijania i bezczeszczenia spoleczenstwa polskiego . Czyzby sadownictwo w polsce belo az tak do przekupienia. To naprawde nie sa sady!!!!!!.

 5. Ewa Derus

  Jestem przerażona ! Dlaczego pani Natalia domaga sie tylko przeprosin i jakaś drobna suma wypłacona na muzeum??
  To powinien byc proces pokazowy, o bardzo szerokim wydźwięku ,kara powinna byc współmierne do czynu .A w moim głębokim przekonaniu – nie jest .W w ypowiedzich tego pana były groźby karalne , mówił o zabici nawet każdego Polaka , popierał ludobójstwo Hitlera, itd!! Naprawdę jestem porażona długością trwania procesu , to juz chyba kilka lat sie ciągnie? Jak rownież domaganym sie zadośćuczynieniem. To jest po prostu śmieszne !
  Pisze do państwa z Canady gdzie żyje od prawie 30 lat i opisze swoją sytuacje z przed kilku lat . Kupiłam dom poza miastem i trafiłam na sąsiada który nie lubił akurat Polaków .po kilku awanturach , które wstrzynal dla,prowokacji , jego córka wyznała mi w koncu , ze mnie nienawidzi i żebym sie wynosiła do swojego kraju , bo …..ona mnie zabije .Udalo mi sie nagrać te wyznania i wezwałam policję . Sprawe wstrzeli z urzędu NTYCHMIAST !!Corka tych państwa została aresztowana na 24 godziny , dom był przeszukany (przy okazji znalazło sie to i owo ), proces o groźby karalne , zastraszanie , i wywołanie niepokoju odbył sie w ciagu dwa miesiące . Dziewczyna juz tu nie mieszka , dostała zakaz zbliżania sie do mnie i do mojego property, rownież cała rodzina poniosła sankcje .Ja nawet nie uczestniczyłam w procesie, po złożeniu wyjaśnień na początku śledztwa , zostałam wylaczona i sprawe prowadziła sama policja . Mam 60lat i oszczędzono mi chodzenia po sadach i składania po wielekroć tych samych wyjaśnień .Dzis sobie spokojnie żyje, i jak słyszę przez co przechodzi ta pani , i jak niski wymiar kary jest proponowany to powiem tak – cały polski wymiar sprawiedliwości – do wymiany , cały kodeks karny – do gruntownej przebudowy .czyli , wszyscy won- (parafrazując klasyka Cejrowskiego)!
  Przepraszam za nieco podniesiony ton wypowiedzi , ale w tej chwili tak sie czuje , nie zgadzam sie z tym (ewentualnym )wyrokiem i w ten sposób pragnę okazać swoje oburzenie .
  Pozdrawiam państwa Ewa Derus z Bolton , Ontario Canada .

  • Rafał Potwornicki

   Są kraje w których prawo działa jak potrzeba; ale nie jest to Polska w dalszym ciągu. Kulawe; partaczy się; przeciąga w czasie; zmierza do przedawnień albo dziwnych interpretacji. Reforma sądów jak reforma szkolnictwa – trwa na okrągło i niewiele co z niej wynika. Kto się dużo nakradnie – wychodzi szybko za kaucją. Politycy do więzień wcale nie trafiają – są bezkarni.

 6. Wacław

  Do Hansa jeszcze nie dotarło, że to Niemcy przegrały II wojnę światową, rozpoczętą w Gdańsku we wrześniu 1939. Niestety niektórzy Polacy pomagają mu w przekonaniu, że Niemcy wciąż wygrywają. A gdańskie sądy??

 7. Krzysztof

  To co napiszę będzie zupełnie niezgodne z tzw. polityczną poprawnością, ale nie dbam o to. Jestem prawie pewien, że będąc na miejscu Pani Natalii rozwaliłbym szwabowi łeb. Tak jak robił to mój ŚP Ojciec, żołnierz AK.

  • Rafał Potwornicki

   I to Szwab by od razu zrozumiał – jakby w łeb obskoczył; zaraz byłby taki malutki!

 8. A.J.

  Oby się nie stało,że poszkodowana stanie się oskarżoną!!! Czyli klasyczne odwracanie kota ogonem. Jak to nie raz już robiono. Niemcy aniołki – Polacy zbrodniarze. Stara śpiewka.

 9. Włodek

  Mam nadzieję na właściwy wyrok, czyli 100 procentowe spełnienie żądań Pani Natalii. Nie widzę innego rozwiązania. Faszysta MUSI ponieść konsekwencje swego niewątpliwego CHAMSTWA!

 10. AS Windsor, Ontario

  Chciabym usysze po rozparawie gdańskiego sądu w tej sprawie komentarz red. Stanisława Michalkiewicza. Cenię jego PROSTOTĘ WYPOWIEDZI, POLOT, PRECYZJĘ SŁOWA I LOGICZNĄ SPÓJNOŚĆ Z ODROBINĄ IRONII.

 11. jan bobrowski

  Brakuje Marszalka.
  Rozgonil by ten balagan i ponowniw odbudowal Polskie panstwo.
  Zylemy w okresie sprostytuowanego “przywodstwa”. Sa nieliczne wyjatki.
  Nasza cywilizacja i kultura wynika z jakosci obywateli.
  Jan

 12. HG

  Cofam wszystkie bluźnierstwa i grożby pozbawienia życia Polaków pracujących dla mnie, ale kocham to, co cofnąłem.

  Hans Gilen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.