December 23, 2016 Reduta Dobrego Imienia

Polska opozycja – próba destabilizacji państwa

W ostatni weekend i w tym tygodniu w Warszawie i kilku innych polskich miastach miały miejsce kolejne
demonstracje opozycji. Są one kontynuacją strategii przyjętej przez „totalną opozycję”, której siłą ma być
„ulica i zagranica” – zgodnie ze słowami lidera PO Grzegorza Schetyny po przegranych wyborach w 2015 r.

Informacje o demonstracjach zostały podane przez krajowe i zagraniczne media, ale – podobnie jak w
przypadku wcześniejszych demonstracji opozycji – zarówno powody, jak i skala tych demonstracji zostały
przedstawione w sposób mający potwierdzać z góry założoną tezę, że w Polsce dzieje się coś niepokojącego
i sprzecznego z zasadami demokracji. Tymczasem rzeczywistość wygląda inaczej…

Pełny raport o bieżącej sytuacji w Polsce można pobrać: w języku polskimw języku angielskim w języku niemieckim

Comments (20)

 1. Marcin

  Zastanówmy się, jak rozpropagować te fakty szerokiej opinii publicznej, w tym zagranicznej, aby dowiedzieli się jaka jest prawda i czym jest w rzeczywistości “brak demokracji” w Polsce.

 2. Janusz Mendel

  Dzień dobry ! Napisałem do Schetyny i Petru ażeby natychmiast opuścili pomieszczenia parlamentarne gdyż jest to czyn przestępczy a powinna się temu przyjrzeć Prokuratura. Okupowanie pomieszczeń parlamentarnych które są własnością narodu suwerena jest niedopuszczalne.
  Prawo do protestowania ma opozycja parlamentarna chuliganeria w namiotach przed parlamentem. Taki stan jest bezprawiem w Państwie Prawa. Proszę o zajęcie stanowiska Prezydenta RP w tejże sprawie.

 3. Wojciech Raiter

  Popieram rząd Prawa i Sprawiedliwości i z trudem realizowaną “Dobrą zmianę”.
  Sprzeciwam się próbom destabilizacji Polski, szkalowania jej za granicą a szczególnie w UE.
  Wszystkim życzę Radośi Bozego Narodzenia , również destabilzatorom, niech Pokój Betlejemski dotrze do ich serc, nawet tych bezprawnie zabarykadowanych w sali Sejmu RP

 4. Eugenia Potulicka

  Kolejna dobra akcja. Chyba jednak trzeba skorzystać z tego, co ogłosił Przewodniczący Solidarności. Zorganizować manifestacje przeciwko destabilizacji państwa.

 5. Miron

  Opozycja 2015- 2016 to tylko martwa nazwa. Ci co podają się za opozycję to wrogowie Polski i Polaków – targowica 1944 – 2015 dążąca do przywilejów kastowych przy pomocy protektorów z zagranicy.

 6. Przemysław Świecki

  Obserwując szybki marsz w stronę PRL-Bis w drugiej kadencji PO-PSL, na których głosowałem 20 lat, zaciskałem mocno pasa i czekałem cierpliwie na nowe wybory (dosłownie mirabelki z przyosiedlowych drzew – 20 słoików). Nie przyszło mi nawet do głowy urządzanie burd ulicznych. Bardzo doceniam PiS za dorobek ostatniego roku, zniknęły mi myśli samobójcze, i nie życzę sobie grubiańskich zachowań zjednoczonej opozycji jakie mają obecnie miejsce w Sejmie. Postrzegam je jako agresywne warcholstwo podważające demokratyczny wybór Polaków i legalny mandat wręczony PiSowi.

 7. Andrzej Kaminski

  Próba drugiej “kolorowej rewolucjji” została podjęta przez środowisko, które utraciło władzę i zaczęło tracić wpływy na skutek woli narodu! Mając duże doświadczenie w organizowaniu rewolucji i “masowych protestów” na całym świecie, obecnie próbują wykorzystać to doświadczenie w Polsce i korzystając z łatwowierniści ludzi w chwytliwe, aczkolwiek kłamliwe hasła, próbują odzystać władzę i pasożytować na społeczeństwie!

 8. erka

  Ja już dwa razy na Forum Gazeta.pl próbowałem temat ten poruszyć,w pięć minut po założeniu wątku wątek był usuwany.
  Boją się prawdy,to dobry znak dla prawdy.

 9. Jan Musialski

  Prawda nie intetresuje zagranicy, niestety. Sa jednak i tu ludzie, ktorzy mysla – trzeba poszerzac ich krag. Pozdrawiam.

 10. Stanisław

  Bardzo dokładnie opisana jest prawdziwa sytuacja też tak uważam nic dodać nic ująć

 11. Jan Musialski

  I jeszcze, to bodaj najwazniejsze, zachecam do modlitwy za Ojczyzne. Uwierzmy w skutecznosc modlitwy.

 12. Piotr

  Opisana tu jest prawdziwa przyczyna tych antypolskich poczynań.Wrogowie Prawa i Sprawiedliwości i Polski można podzielić na dwie grupy:1-rwsza to świadomi mąciciele a 2-ga to ogłupieni przez nich naiwniacy.Ludzie świadomi tych działań wiedzą że goście chcą narzucić swoje niecne dążenia gospodarzom mieszkającym tu od 1050 lat.Wierzymy że to się im nie uda.Polacy na emigracji szanują prawa gospodarzy,mącicielom też radzę postępować podobnie w Polsce bo jak się im tu nie podoba to mogą wyjechać do swoich.

 13. polka

  plan zydowsko amerykanski kontroli swiata zaczyna im sie komplikowac I powstaja zady takie jak w polsce ktore chca byc niezalezne od tego centrum dowodzenia czyli niemiec teraz w usa tramp (jezeli doczeka)przysiegi tez jest prawica francja wlochy nastepne chca zyc I miec swoja culture a nie narzucana przez zdemoralizowana lewice alkocholikow I nieudacznikow ktorych uzywa mosad I musza za wszelka cene niszczyc takich patriotow jak w polsce nazywajac ich faszystami zeby nie rozlalo sie dalej na inne kraje uzywajac takich debili jak schetyna,siemoniak,kijowski petru I ta lista jest dluga lacznie z kretynem komorowskim ,(szokujaca postac) wredna bezczelna jak moglo cos takiego byc prezydentem polski trudno w to uwierzyc .sorosz jest od destabilizacji niepodleglych panstw in on im placi ,a niemcy maja obiecane dowodzenie Europa wiec niedajmy sie rozmawiajmy informujmy sie nawzajem I nie dajmy sie oglupiac takim opentancom iluminatom jak sorosz rokefeler I inni lista jest tez dluga. w polsce demokracja jest w najlepszym rozkwicie to widac po tym na co sobie pozwalaja te po , bolki, komoruskie I beznadziejne nowoczesne I reszta kiejkutow, za komoruskiego I targowicy tuska byliby wszyscy zpalowani I w wiezieniach jezeli sytuacja bylaby odwrotna.

 14. Jacek S.

  Czy warto , aby rząd skontrolował kto i na co wydał pieniądze przesłane przez George’a Sorosza i zasadność przyznania mu orderu Orła Białego?

  • PB

   Rzeczywiście trzeba by to uczynić i poodbierać tym łajdakom w białych rękawiczkach wszelkie tytuły i odznaczenia. Nie miejcie złudzeń że tak obecny jak I nowy rzad amerykański będzie serdecznym przyjacielem Polski i naszego narodu. Liczy się ich interest i nic więcej. Logicznie rzecz biorac to zgraja cyników i oszustów , przez których to obecne wielkie zło i wiele konfliktów na całym świecie. Obudźcie się do myślenia!!!

 15. Krystyna

  Ci, którzy boją się ustawy dezubekizacyjnej, krzyczą, krzyczą, protestują.
  Przecież tak się fajnie kłamało, ogłupiało naród, a tu przyszli uczciwi i nie dość, że mówią prawdę, to jeszcze naprawiają bajzel, jakiego narobili poprzednicy.
  Więc krzyczą dalej; przekrzykują swoje kłamstwa.M.in. najpierw, że na “500+” braknie pieniędzy. Okazało się, że nie braknie; no to krzyczą, ile dzieci pominięto (czemu nie krzyczą, że oni pominęli wszystkie dzieci!!!).
  Tymczasem coraz mniej ludzi ich słucha; mają coraz mniejsze poparcie.
  Szanowni protestujący w pomieszczeniach parlamentarnych – opamiętajcie się! Już mało kto Was słucha. Poza tym obrażacie NARÓD POLSKI. To my w demokratycznych wyborach wybraliśmy ludzi prawych i uczciwych. Może się to komuś nie podobać, ale musicie to uszzanować

 16. Ola

  Popieram obecny rząd za opór cywilizacji śmierci i ,,totalnej tolerancji” – która w rzeczywistości jest szczytem konformizmu i dążeniem do utworzenia kasty bogatych ,,bogów” i rzeszy niewolników których chorych, starych trzeba eliminować bo nie przyniosą korzyści tylko straty i na dodatek stwarzają ,,dyskomforty psychiczne” zdrowym i młodym. Dlatego tak zażarta walka jest nie tylko o wymieniane powyżej przywileje ale o przynależność do tej kasty

 17. nolwi

  A dzisiaj dowiadujemy sie z prasy niezależnej o tym, ze Hanna Gronkiewicz-Walc (vice POpaprancow) poleciła zbierać dla UN w świetlicach szkolnych dane nt. dzieci! To juz sie dzieje od jakiegoś czasu w gimnazjach za sprawa programów tzw. Doradztwa zawodowego w ramach ktorego nasze dzieci wypelniaja, bez naszej wiedzy ale za nasza zgoda na udział w programie, zaawansowane testy psychologiczne ( szkoły zatrudniły specjalnych psychologów, bo tacy maja uprawnienia do wykonywania tych testów). Trzeba byc bardzo czujnymi i organizować sie. Pojedynczy rodzice kończą w sadach gdzie pod pretekstem agresji ogranicza sie im prawa do decydowania o przyszłości ich dzieci. Prawnicy nie chcą sie w tym babrać. Wiem o czym mowię.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.