December 29, 2016 Reduta Dobrego Imienia

Walka z Newsweekiem trwa – Sąd Okręgowy uznał zażalenie RDI

desktop2_8Sąd Okręgowy w Warszawie uznał zażalenie Reduty Dobrego Imienia złożone na działania prokuratury w sprawie znieważenia przez “Newsweek” polskiego godła narodowego.

W styczniu 2016 r. Reduta Dobrego Imienia złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją przez tygodnik “Newsweek” okładki, w której użyto rozbitego godła Rzeczpospolitej Polskiej.

Złożyliśmy zawiadomienie, ponieważ wykorzystane zdjęcie nie było edytorską przeróbką graficzną. Naszym zdaniem do celów sesji zdjęciowej zostało zakupione godło Rzeczypospolitej, a następnie celowo je rozbito. Takie działanie jest niemoralne, nieetyczne i obrażające nasz Naród – komentuje Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.

Prokuratura wszczęła śledztwo, jednak umorzyła postępowanie nie przedstawiając uzasadnienia takiego rozstrzygnięcia, a jedynie informując o wydaniu postanowienia o umorzeniu. Na to postanowienie Reduta Dobrego Imienia złożyła zażalenie. Prokuratura odmówiła przyjęcia zażalenia wydając zarządzenie, w którym stwierdziła, że Reduta Dobrego Imienia nie jest podmiotem uprawnionym do składania wniosku o wszczęcie postępowania. Odmowa przyznania statusu pokrzywdzonego zamknęłaby możliwość podejmowania jakichkolwiek dalszych czynności. Na to zarządzenie Prokuratury zostało złożone przez Redutę Dobrego Imienia zażalenie do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Sąd Okręgowy w Warszawie w dniu 28 grudnia 2016 r. rozpatrzył zażalenie Reduty Dobrego Imienia na zarządzenie Prokuratury o odmowie przyjęcia zażalenia. Sąd uznał zażalenie Reduty Dobrego Imienia za zasadne. W ustnym uzasadnieniu wyroku wskazał m.in., iż w obowiązującym stanie prawnym pojęcie Narodu ma charakter normatywny i obejmuje wszystkich obywateli RP. Nie można wykluczyć, iż przy przestępstwach z art. 133 kk lub 137 kk pokrzywdzonymi są obywatele, w tym ci zrzeszeni wokół grup społecznych/instytucji. W konsekwencji orzeczenie Sądu nakazuje przyjęcie złożonego zażalenia jako pochodzącego od pokrzywdzonego tj. podmiotu, którego interes może być naruszony przez przestępstwo z art. 133 kk oraz art. 137 kk., czyli znieważenie narodu oraz godła i barw narodowych.

Będziemy informować o dalszych postępach w sprawie.

Comments (47)

  • renia

   Tomek- nawet gdyby( chociaż godło Państwa nie powinno być w ogóle wykorzystywane w ten sposób, lecz w tym przypadku-myślę- symbolizuje upadek podstawowych wartości Polaka w tym Państwie żyjącego) to oni i tak robią dobrą robotę, bo pomagają pokrzywdzonym przez Państwo,zajmują się sprawami wynikłymi w poprzednich rządach

   • Zofia

    Czekam aż Tomek poda co najmniej 3 sprawy, pokrzywdzonych przez Państwo którym Newsweek pomógł, z linkami do tych spraw. Inaczej uznam go za kłamcę.
    Newsweeka nie czytam!

  • Wiktor1

   Tomek, ten czyn wyrażnie jest anty Polski i Ty pytasz czy to się kwalifikuje? To jest obrażanie Polski i Plaków i jak najbardziej jest to karygodne.

 1. Erwin

  Super!
  Bardzo podoba mi się wasza praca, trud, poświecenie i wytrwałość.
  Oby tak dalej!

 2. Michał Moś

  Ja uważam, że rzeczywiście nie wolno dopuścić do tego, żeby prasa zakłamywała rzeczywistość. Wy jako Reduta Dobrego Imienia musicie nadal walczyć o to, żeby to dobre imię Polski i Polaków było rzeczywiście egzekwowane w każdej sferze ogólnie pojętej tzw. areny międzynarodowej.

 3. kris

  Walczyć z zaprzaństwem i całym tym czerwonym draństwem – idea jak najbardziej słuszna. Powinno być wspomaganie finansowe instytucji państwa, czy samorządów zamiast finansowania wszelkiego lewactwa.

  • maku - Bogumił Kubiak

   Też tak samo uważam, że My Polacy dziękujemy Wam Kochana Polska Reduto , że dbacie o dobre Imię , Godło i Obywateli – nas RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
   Proponuje abyśmy – my Polacy wystąpili – złożyli wniosek do naszych Przedstawiceli – Posłów w Sejmie o :
   Ujęcie w Budrzecie RP w 2017 kwoty umożliwiającej pokrywania wydatków Reduty Dobrego Imienia w związku z Prowadzonymi i na bieżąco sledzonymi wykroczeniam przeciw Godności Naszej Ojczyzny, naszych Symboli Narodowych i Obywateli – Nas Rzeczypospolitej Polski.
   Proszę Was Kochani , którzy sledzimy DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ REDUTU DOBREGO IMIENIA o zorganizowanie i wysłanie Takiego Wniosku do Sejmu RP – jak najszybciej – NATYCHMIAST- Pierwszy z wielką radością się pod NIM podpiszę z całą swą Rodzina- serdecznie pozdrawiam – Szczęść Boże –
   Bogumił Kubiak z Wrocławia tel 663289500
   Ps. Nie znam procedury jak się taki wniosek składa ,ale może ktoś z WAS zna sie na tym i pomoże to zorganizować .
   Jestem do dyspozycji aby RDI jak najszybciej pomóć. ZASŁUGUJĄ NA TO . Jestem dobrej myśli i czekam na . . . . . zainteresowanie się Nas tą SPRAWĄ

 4. tadek

  T. Lis to zwykły polityczny awanturnik. Takiemu dać władzę to nieszczęście gotowe. Popieram całkowicie Wasze działania. Nic nie odpuszczajcie. Pan Maciej Świrski jest super. Czasem do niego piszę ale obecnie warto się zastanowić jak draniom przywalić.
  To co tzw. “opozycja” wyprawia jest nie dopuszczalne. Żyjemy w Polsce demokratycznej a nie totalitarnej więc chuligańskie wybryki podlegają karze. Jeżeli robią to jeszcze dodatkowo posłowie to wstyd i hańba.

  • A. D.

   Uwielbiam RDI, popieram ich. To mogłaby być jedna z partii w Sejmie zamiast PO.

 5. dojrzaly

  W pelni popieram dzialania RDI
  zyczac wytrwalosci a jednocze
  snie uwazam ze dzialania tzw
  opozyzji to trwajace przestepst wo tore music sie zakinczyc
  wyrokami to tez jest dzialanie
  antypolskie – blokowac miejsce
  wladzy ustawodawczej -dzicz

 6. Teodorek

  To jest to samo co Newsweek:
  http://www.tvpolsat.info/images/news/pwp1.jpg
  Godło polskie to symbol Narodu i ma być pokazywane z godnością na jaki Naród Polski zasługuje.
  Intencję znieważenia godła mają drugoplanowy skutek – raczej w zakresie wymierzenia kary.
  Uważam że RDI powinno wystąpić do Polsatu o zaniechanie pokazywania godła w sposób niegodny. Nie powinno być wyjątków, bo potem każdy się będzie tłumaczył jak Nergal z biblią, że to była tylko prywatna impreza i że to była twórczość – dla mnie to była biblia i jej znieważenie znieważyło moje uczucia i tyle !

 7. OKO

  Panowie “kris” i “tadek” – dobrze powiedziane. Ojciec od rudego lisa pracował w polskim kołchozie a temu młodszemu gówniarzowi słoma z butów jeszcze wystaje więc szkoda na tego pasożyta który wysługuje się Niemcom strzępić sobie języka. Jak będzie zawierucha będzie zapłata z nawiązką teraz gówna nie ma co ruszać ! Panu Maciejowi Świrskiemu oraz CAŁEJ Reducie Dobrego Imienia wielkie słowa uznania i…….WIELKIE DZIĘKUJĘ. Same słowa jednakże to nie wszystko. Wszyscy którzy tutaj piszą i nie tylko, powinni również w miarę swoich możliwości wesprzeć Redutę Dobrego Imienia – FINANSOWO ! Całemu zespołowi Reduty Dobrego Imienia
  na ręce Pana Macieja Świrskiego życzę w Nowym Roku jeszcze
  raz wszystkiego co najlepsze a przede wszystkim wytrwałości i ZDROWIA

 8. Łaniok

  Brawo!!! Trzeba walczyć z każdym “POTWOREM” znieważającym symbole narodowe lub religijne.

 9. Janusz Dykta

  W pełni popieram wszystkie działania Reduty Dobrego Imienia w obronie Polskości.

 10. Wszyscy Was popierają, prawie wszyscy, bez wyglądu bez podpisu JANIOŁY można rzec. Jesteśmy społeczeństwem bez twarzy i bez nazwy, bez TI, bez SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO i bez JAWNOŚCI ŻYCIA PUBLICZNEGO, nożna powiedzieć dzieci Stalina.

 11. Pod koniec XVIII rozebrali nas do naga. Mieliśmy najlepszą armię świata ale Polacy wszystko potrafią. Katyń tom też wymysł Polaka wykonawcą był Stalin, trudno było mu odmówić.

 12. Masakra

  Bydło które szkaluje Polskę i nasze godło narodowe podlega tylko jednemu , wygonieniu na banicję bez prawa powrotu .

 13. Jerzy 67

  Patrząc na decyzje prokuratorów można odnieść wrażenie, że panowie biorą pensje w markach a nie w złotówkach.

 14. KG

  Chwałą Reducie i jego Prezesowi, że podjęła walkę z tym z odchydzonym i antypolskim pismem

 15. Mieczysława i Jerzy małż jubilaci WYGNAŃSCY Medal za Dł. Poż. Małż,

  Okazało się, że ANTYPOLSKIE KANALIE są także w prokuraturze warszawskiej, zarabiają krocie i mają się dobrze na naszej Polskiej Ziemi. Najwyższy czas wyplenić ten kąkol zewsząd, gdziekolwiek jest.
  Reduto Dobrego Imienia – DZIĘKUJEMY!.

 16. Ola

  Jeżeli ktoś nie utożsamia się z Polaków zawołaniem Bóg, Honor Ojczyzna tylko z Euro, Władza i Prywata – to jest tego taki skutek :(.
  Nasi przodkowie bronili Ojczyzny przed zaborami, a partia sztandarowa Newsweeka oddała Ją bez jednego strzału ( nie mówię o bratobójczych) pod zabór ekonomiczny, kulturalny i chciała Boga też oddać – i tu się przeliczyła – Bóg , Honor i Ojczyzna to zawsze aktualny kodeks honorowy każdego polskiego Patrioty

 17. SG

  Bardzo dziękujemy za działania w obronie naszej ojczyzny i jej chrześcijańskich wartości.

  Czyż informacyjno-publikacyjna firma Springer (właściciel Newsweek’a) w czasie okupacji hitlerowskiej nie uczestniczyła w antypolskiej propagandzie?

 18. Cudownie. I tak trzeba. Krótko z przebrzydłą gazetą i programami TV NS , nie mówiąc już o spikerkach, marnie mówiących po polsku, z wadami wymowy. Dziwne, najbrzydsze zawsze mają najwięcej do powiedzenia… zwolenniczki zabijania polskich dzieci….wstyd!!! Juź dawno ta właśnie TV NS powinna być zlikwidowana w pierwszej kolejności…. Wszyscy ,którzy nie uszanowali wybór Narodu Polskiego, a więc obecnego Rządu i Prezydenta oraz nowo powstałego TK, POWINNI BYĆ PRZYKŁADNIE UKARANI… Życzę dużo dobrego w Nowym Roku całemu Zespołowi. RDI. Ala Budzisz.

 19. Stary Polak

  Gratuluję, popieram i utożsamiam się. Jestem dumny z działania RDI, bo to “Imię” jest także moje.

 20. Alicja

  Gratulacje całkowicie identyfikuje się z Waszymi działaniami ,mam nadzieje ze nawet najbardziej uparci zrozumieją ze bezkarność się skończyła i przestaną nas opluwać

 21. Też tak samo uważam, że My Polacy dziękujemy Wam Kochana Polska Reduto , że dbacie o dobre Imię , Godło i Obywateli – nas RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
  Proponuje abyśmy – my Polacy wystąpili – złożyli wniosek do naszych Przedstawiceli – Posłów w Sejmie o :
  Ujęcie w Budrzecie RP w 2017 kwoty umożliwiającej pokrywania wydatków Reduty Dobrego Imienia w związku z Prowadzonymi i na bieżąco sledzonymi wykroczeniam przeciw Godności Naszej Ojczyzny, naszych Symboli Narodowych i Obywateli – Nas Rzeczypospolitej Polski.
  Proszę Was Kochani , którzy sledzimy DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ REDUTU DOBREGO IMIENIA o zorganizowanie i wysłanie Takiego Wniosku do Sejmu RP – jak najszybciej – NATYCHMIAST- Pierwszy z wielką radością się pod NIM podpiszę z całą swą Rodzina- serdecznie pozdrawiam – Szczęść Boże –
  Bogumił Kubiak z Wrocławia tel 663289500
  Ps. Nie znam procedury jak się taki wniosek składa ,ale może ktoś z WAS zna sie na tym i pomoże to zorganizować .
  Jestem do dyspozycji aby RDI jak najszybciej pomóć. ZASŁUGUJĄ NA TO . Jestem dobrej myśli i czekam na . . . . . zainteresowanie się Nas tą SPRAWĄ

 22. Wiola

  W każdym innym kraju na świecie gazeta NEWSWEEK została by zamknięta. Od początku istnienia tego niemieckiego wydawnictwa na rynku polskim szkaluje ono Polskę i Polaków, strach i nieprzyjemnie patrzeć na same okładki.

 23. klara

  Z całego serca popieram działalność RDI i myślę, że dobrze byłoby przekazać 1% od podatku na jej tak pożyteczną działalność, która jest nieoceniona w tych czasach kiedy upiory przeszłości antypolskich wywrotowców podnoszą łby.
  Życzę powodzenia i wytrwałości !

 24. Helena

  Jestem pełna uznania i szacunku dla działań prawnych, kompetencji i stylu pracy RDI. Jestem bardzo wdzięczna za występowanie w obronie godności i dobrego imienia naszej Ojczyzny.
  Jesteście Państwo głosem wielu rodaków, którzy czują podobnie.
  Każda Państwa inicjatywa jest słuszna i jednoczy Polaków. Każdą informację rozsyłam znajomym i wspólnie radujemy się z pozytywnych zmian w orzeczeniach sądów i informacjach prasowych.
  Serdeczne podziękowania za trudy, wysiłki i zaangażowanie dla WSPÓLNEJ SPRAWY
  Dosiego Roku!

 25. Karol

  Całkowicie popieram działania Zespołu Reduty Dobrego Imienia.
  Ta banda lewackich degeneratów, tanio sprzedających się dusze, najlepiej zrozumieją karanie ich po kieszeni … a to czynić trzeba mocno…
  Pozdrawiam

 26. E

  “…Prokuratura wszczęła śledztwo, jednak umorzyła postępowanie nie przedstawiając uzasadnienia takiego rozstrzygnięcia, a jedynie informując o wydaniu postanowienia o umorzeniu…”

  Typowa arogancja naburmuszonych nieuków, pozostałość po rządach “czerwonych pachołków…”.
  O lat oczekuję lustracji przerwanej przez agenturę reprezentowaną przez Wałęsę i pseudo-Solidarność bis utworzonej po stanie wojennym przez komunistów…

 27. polka

  Każdy kto się czuje obywatelem Polakiem powinien dbać o godność naszych narodowych symboli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.