February 9, 2017 Reduta Dobrego Imienia

Włosi zbyt często się mylą pisząc o historii

Zniesławienia w mediach włoskich nie ograniczają się niestety do przypadku agencji informacyjnej ANSA. Pod koniec ubiegłego roku za sprawą Państwa interwencji udało się skutecznie wpłynąć na portal La Repubblica, który użył sformułowania „campo polacco” przy okazji relacji z procesu Oskara Gröninga, byłego księgowego obozu w Auschwitz. Portal Il Primatiio Nazionale, który podjął ten sam temat, mimo interwencji sympatyków i członków RDI, odmówił usunięcia oszczerczego sformułowania, wobec czego podjęliśmy działania prawne.

W cieniu zakrojonej na dużą skalę akcji przeciwko agencji informacyjnej ANSA udało nam się uzyskać skuteczne interwencje w odniesieniu do innych włoskich mediów, które użyły sformułowania „polski obóz”:

tg24.sky.it, artykuł „Simon Wiesenthal, una vita da cacciatore di nazisti“
Sformułowanie: campo polacco di Majdanek
Reakcja: campo di nazista

Levante News, artykuł „Coreglia: Muzio ricorda la tragedia degli eberi”
Sformułowanie: lager polacco w odniesieniu do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau
Reakcja: zmiana na campo nazista tedesco nella Polonia occupata

Apelujemy także do tych z Państwa, którzy dysponują biegłą znajomością języka włoskiego i chcieliby zaangażować się w walkę o dobre imię Polski, o pomoc w tłumaczeniach i redakcji tekstów. Prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl

Comments (8)

 1. Agnieszka Kryczka

  Polacy byli ofiarami w czasie II wojny swiatowej. Protestuje przeciwko myleniu oprawcy czyli Niemiec hitlerowskich, z ich ofiarami Polakami. Obozy koncentracyjne byly utworzone przez Niemcow na okupowanej Polskiej ziemi.

 2. Piotre Borkowski

  Sono Polacco e figlio del prigioniero del Campo TEDESCO del concentramento!
  Perfafore, E ORA DI SMETTERALA!!!

 3. Ela

  My Polacy powinniśmy bronić dobrego imienia Polski i nie zgadzać się na te celowe przekłamania

 4. Dariusz

  Włosi podobnie jak Niemcy wybielają historię. Pojawiają się nawet w niektórych miastach Włoch tablice pamiątkowe z informacjami o tym że miasta owe zostały wyzwolone przez włoską antyfaszystowską partyzantkę (!) pomijając armię aliantów a także armię Andersa.

 5. Vita

  Nie przypuszczałem, że włoskie media są tak bardzo zażydzone. Moim zdaniem tam trzeba szukać źródeł antypolskicb sformułowań. To może być ten wspólny mianownik wszystkich tego rodzaju wystąpień w światowych mediach.

 6. jaga

  Żadne protesty tego raczej nie zmienią, tu są potrzebne wysokie kary pieniężne za zniesławianie Polaków, za odbieranie nam dobrego imienia ! Kary mogą wzbogacić budżet państwowy !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.