April 12, 2016 Reduta Dobrego Imienia

Petycja do Europarlamentarzystów z PO w sprawie rezolucji “o sytuacji w Polsce”

Prominentni przedstawiciele PO wypowiadali się wielokrotnie w mediach, że europarlamentarzyści z tej partii poprą przygotowywaną tam rezolucję w sprawie tzw. “łamania zasad demokracji w Polsce”.
Opinia publiczna w świecie jest wprowadzana w błąd przez ugrupowania opozycyjne co do rzeczywistej sytuacji w Polsce.  Zmiana polityczna, która nastąpiła po wyborze Andrzeja Dudy i zwycięstwie w wyborach parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwości nie została przyjęta przez dotychczas rządzących zgodnie z zasadami demokracji. Co więcej, jeszcze przed oddaniem władzy przedsięwzięli oni takie kroki, które stały się przyczyną permanentnego konfliktu politycznego – mianowanie sędziów Trybunału konstytucyjnego jeszcze przed upływem ich kadencji, miało doprowadzić do tego, że nowa większość parlamentarna nie mogłaby przeprowadzić swoich reform, których efektem będzie poprawa losu całego społeczeństwa. Poprawa kosztem uszczuplenia wpływów dotychczas rządzącej postkomunistycznej oligarchii, kosztem ograniczenia rozwielmożnionych banków i niepłacących podatków w Polsce zagranicznych korporacji.
Te zmiany oczywiście będą miały wpływ na spodziewane zyski tych instytucji – należy domniemywac, że dlatego mamy do czynienia z tak wściekłym atakiem na nowe władze, stąd rozkręcana w mediach wrogich nowym władzom spirala nienawiści w stosunku do partii rządzącej i do Prezydenta Rzeczypospolitej.
Ataki polityków Platformy Obywatelskiej na Prawo i Sprawiedliwość możnaby i uznać za specyficzny dla tego śrdowiska  przejaw uprawiania polityki, gdyby nie jedna, ale za to zasadnicza cecha tych ataków – politycy PO nawet nie ukrywają, że chodzi im o taką dekompozycję polskiej sceny politycznej za pomocą ingerencji obcych panstw w sprawy polskie, aby Polskę na stałe poddać dyktatowi tych państw. Bo czym innym jest nawoływanie do uchwalenia sankcji przeciwko Polsce, co słyszymy co jakiś czas z ust najważniejszych polityków PO?
Niebezpiecznie to przypomina działania niektórych polityków i oligarchów polskich pod koniec XVIII wieku, gdy szukając ratunku przed ograniczeniem ich przywilejów przez reorganizującą się i odradzającą Rzeczpospolitą zwrócili się do obcych potencji, w obronie rzekomo ograniczanej wolności. Nazwiska tych ludzi stały się w późniejszej polskiej historii symbolem zdrady narodowej.
Dlatego też przygotowaliśmy te petycję, tak aby przypomnieć politykom PO w parlamencie europejskim jakie mogć być konsekwencje takiej postawy.
A oto treść petycji:

Szanowni Państwo,

Stoi przed wami decyzja dotycząca głosowania rezolucji PE w sprawie Polski.

Doniesienia prasowe wskazują, że dokument ten fałszywie opisuje stan demokracji w naszym kraju.

W związku z tym jako wyborca wzywam Panią/Pana do głosowania przeciwko!

Wybory powszechne odbyły się w Polsce 25 października 2015 roku dlatego demokratyczny mandat prezydenta, parlamentu i rządu nie ulega najmniejszej wątpliwości.

Bezpodstawne wyrażanie na forum zagranicznym „zaniepokojenia stanem demokracji w Polsce” w jakiejkolwiek formie stanowi dowód lekceważenia demokratycznych procedur w naszym kraju. Głosowanie za tą rezolucją zademonstruje pogardę dla decyzji wyborców i postawi Panią/Pana w niechlubnym szeregu postaci, które na przestrzeni wieków przedkładały własną prywatę i swoich patronów nad dobro publiczne, nad dobro Rzeczypospolitej, tak jak to było choćby w XVIII wieku.

Jestem głęboko przekonany, że Pani/Pan poseł kierując się patriotyzmem, uczciwością i troską o dobro naszego kraju w sposób odpowiedzialny odda swój głos 13 kwietnia 2016 roku.

 

Pozostaję z szacunkiem

Wyborca

Petycję można podpisywać po kliknięciu w klawisz “Podpisz”. Nastąpi wówczas przeniesienie do systemu petycyjnego CitizenGo, z ktorym współpracujemy i wtedy będzie można wpisać swoje dane
podpisz klawisz

Comments (16)

 1. Maciej S.

  Podpisuję wszystkimi kończynami, dziękuję za inicjatywę i przekazuję wszystkim! Jesteśmy świadkami bardzo ważnych i bardzo niebezpiecznych ruchów politycznych, potwierdzających po całości jakie są intencje “opozycji” (czyt. zdrajców). Jestem zszokowany tą całą nagonką na partię aktualnie rządzącą i choć nie zgadzałem się z wszystkimi ich założeniami, teraz wiem, że po prostu trzeba ich wspierać takimi akcjami jak ta Reduty Dobrego Imienia. Jeszcze raz dziękuję.

 2. dd2

  Takie działania jakie robi teraz PO i reszta bandy doprowadziły do 3 rozbiorów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej .

 3. Krzysztof Wlodarczyk

  Jezeli ktos tu nie rozumie praw i systemu demokracji to musze definitywnie wskazac na partie: Nowoczesna, PO, SLD!!!
  Przez wasza krytyke I oczernianie Parti Rzadzacej musze stwierdzic ze nie zaslugujecie na istnienie w Rzeczpospolitej Polskiej.

 4. Zdzisław G.

  Brak mi cenzuralnych słów na taką postawę. Jestem niemal w stu procentach przekonany o co tej żałosnej grupie ludzi chodzi . Mam jednak nadzieję, że obecny Rząd nie zmieni obranego kursu swoich działań.

 5. Marek A.

  Szanowna Reduto
  Nie przypominam podobnej aktywności gdy europosłowie PIS
  rzeczywiście szkalowali Polskę. To śmieszne obarczać opozycję
  za własne łamanie prawa. Mam pytanie:
  Walczycie o dobro PIS czy Polski? Bo to zasadnicza różnica

  • Reduta Dobrego Imienia

   Posłowie PiS nie szkalowali Poslki tylko wskazywali w PE na przypadki łamania demokracji przez rżady PO – Antykomor, przełśadowania kibiców, sfałszowane wybory

 6. stanisław

  Jeszcze nigdy nie było w Polsce tak pełnej demokracji. W pełni popieram treść petycji

 7. wujek

  oczywiście, że podpisałem i popieram inicjatywy RDI – to dobry krok.
  niestety za późno, bo głosowanie tych lewackich świrów, zboków i specjalistów od prostowania bananów już się odbyło.
  jestem jednak zdania, że same petycje jakkolwiek cenne, to za mało.
  potrzeba potężnych demonstracji przed siedzibami PEŁO, Nowoczesnych idiotów, czy innych kodziarzy-alimenciarzy, tak, żeby z milion ludzi wrzasnął im w ryje: zdrajcy won! Targowica won!
  pamiętajmy, że Kościuszko powiesił targowiczan bezpardnowo. pwieśmy ich medialnie!

 8. Bogumiła

  Dziękuję,że pilnujecie naszych spraw. Zło należy eliminować, grupa może więcej!

 9. JBMP

  Dość !!!
  – liberum veto,
  – targowicy,
  – kurateli nad Naszym Rządem – Niepodległego Państwa,
  – złotej wolności jak w kolonii,
  Historia magistra vitae

 10. Arek

  Brawo Reduto ! trzeba wytrwale nawoływać do prawości i uczciwości wobec naszej ojczyzny !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.