May 11, 2017 Reduta Dobrego Imienia

Petycja przeciwko wystawianiu sztuki “Malowany Ptak”

„Malowany Ptak” to kłamstwo wiecznie żywe, tym razem przybrało formę przedstawienia w ramach kooperacji Teatru Polskiego w Poznaniu i Teatru Żydowskiego w Warszawie. Wystawiane od końca marca bieżącego roku początkowo w stolicy Wielkopolski, powoli zatacza coraz szersze kręgi, niosąc mit „polskiego antysemityzmu”, tym razem do Warszawy.

Spektakl przepełniony atakami na społeczeństwo polskie oraz Kościół Katolicki, odnosi się nie tylko do „biograficznej” książki Jerzego Kosińskiego, ale konsekwentnie powiela stygmat Jedwabnego, włączając w to również perypetie siedzib żydowskich teatrów, jako współczesne przedłużenie zakorzenionej od dawna „polskiej nienawiści”.

Postawmy tamę działaniu oszczerców, którzy pod płaszczem sztuki deformują obraz historii Polski i kierując się goebbelsowską dewizą, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą, chcą przypisać nam, Polakom, współudział w zbrodni Holocaustu.

Protestujemy!

KLIKNIJ I PODPISZ PETYCJĘ

Comments (102)

 1. Anna Nazar

  Jestem przeciwko wystawianiu sztuki Malowany Ptak. Jest to sztuka na postawie zaklamanych faktow.

  • Marek Maciolowski

   Polecam ksiazke Joanny Siedleckiej ” Czarny Ptasior” – opis zycia Jerzego Kosinskiego, autora ksiazki “Malowany Ptak ”
   Kosinski byl plagiarysta ( napisal po angielsku plagiat ” Nikodema Dyzmy”) a jego ” dzielo” Malowany Ptak” to propagandowa ksiazka stworzona na zamowienie antypolskich zydowskich organizacji w USA. Ksiazka ta nie jest nawet w czesci literatura. Sztuka teatralna w Poznaniu oparta na takiej propagandzie jest ze tego samego powodu tylko propaganda.
   Kosinski byl pospolitym hochsztaplerem – nie nauczyl sie w USA mowiac poprawnie po angielsku nie wspominajac juz o pisaniu ksiazek w jezyku angielskim. Do pisania ksiazek zatrudnial rodowitych amerykanow – rzucal tylko luzno sformulowany temat a najety amerykanin ( zazwyczaj pisalo dwoch – jeden najety ” murzyn” z rana a drugi po poludniu) . Jak te rewelacje ukazaly sie w prasie nowojorskiej Kosinski popelnil samobojstwo. Dla dopelnienia opisu ” klasy” Kosinskiego dodam ze jego przyjacielem byl Jerzy Urban .

  • Marek Maciolowski

   czy to obraz poziomu literatury zydowskiej i zydowskiego teatru w Polsce ?
   Polacy, jesli tacy mieszkaja w Poznaniu, maja wolny wybor i moga nie zasilic kasy tego teatru – bojkot to bardzo efektywna bron.

  • joaf

   Na odtrutkę polecam książki Isaaca Bashevisa Singera opisującego w ciekawy sposób życie wspólnoty żydowskiej w Polsce. Jest to noblista a jego książki czyta się z przyjemnością i zaciekawieniem!
   Czytałam Malowanego Ptaka-jeden wielki horror urojeniowy dziecka w psychozie…zespół potraumatyczny…bo istotnie czasy nie były łatwe…Odradzam babrania się w tym obrzydlistwie, choć obecnie oprócz cywilizacji śmierci (JPII) promuje się brzydotę…

 2. Krzysztof

  Spektakl przepełniony atakami na społeczeństwo polskie oraz Kościół Katolicki, odnosi się nie tylko do „biograficznej” książki Jerzego Kosińskiego, ale konsekwentnie kopiuje stygmaty Jedwabnego, włączając w to również perypetie siedzib żydowskich teatrów, jako współczesne przedłużenie zakorzenionej od dawna „polskiej nienawiści”.

  • Mariusz Wolawski

   Te ataki są celowe i w pełni świadome.
   Petycja nie ma najmniejszego sensu, bo dyrektor teatru żydowskiego podetrze sobie nią anus.
   Trzeba od razu powiadomić prokuratora o przestępstwie mowy nienawiści. Przypominam, Polak za spalenie kukły Sorosa dostał kilka lat więzienia.

  • Patriota Polak

   kosiński ta menda , nie wytrzymałą presji prawdy i popełnił samobójstwo , czego życzę wszystkim oszustom syjonistycznym

 3. Waldek Dabrowski

  Dlaczego zamiast zyc w pokoju, ktos musi ciagle mieszac w narodowym kotle i dzielic, i jatrzyc…. Polacy nie sa antysemitami, sa w wiekszosci katolikami, z dziada i pradziada. Tak jak cala cywilizacja europejska, cywilizacja naszego narodu zostala przez wieki zbudowana na Katolicyzmie i wierze w Boga Jedynego. Jezeli ktos chce temu zaprzeczac i burzyc to co zbudowano poprzez wieki – nie jest patriota, nie jest dobrym Polakiem, lecz sluzy komus zupelnie obcemu!

 4. Mario

  Dość antypolonizmu. Te środowiska nieprzyjazne nam Polakom, nam Chrześcijanom robią z nas antysemitów dlatego, że my wyrażamy nasze, moje oburzenie na praktyki środowisk żydowskich szkalujących bezczelnie szczególnie mój kraj, mój dom, moją Polskę.

 5. anka

  Czytałam. Strasznie marna literatura. Nie kwestionuje tego, że pewnie były takie przypadki losów małych dzieci jak w tej książce ale jako całość – opowieść jednej osoby – nie trzyma się kupy. Np. to, żę chłopak świetnie sam daje sobie radę przeżyć w mroźne zaśnieżone zimy, w lesie, żywiąc się nie wiadomo czym i śpiąc w wykopanych norach, ale w lecie to z głodu przymiera. Poza tym całośc tak pisana jakby to był zbiór opowiadań różnych osób a nie historia jednej. Jak to w ogóle przeszło przez wydawnictwo i takie sławne się zrobiło ? /pytanie retoryczne/

  • mglawica

   Przeczytaj książkę “Czarny ptasior”, to dowiesz się prawdy o Kosińskim i jego “bohaterze” z “Malowanego ptaka”.

 6. Michal

  Sztuka oparta na klamstwie i manipulacji. Przed II wś w Polsce bylo mnostwo Żydów wlasnie dlatego ze Polska byla najbardziej tolerancyjnym z wszystkim krajow w Europie.

 7. Jestem przeciwko wystawianiu sztuki “Malowany Ptak”.
  Jest to sztuka na postawie nieprawdziwych faktów.

 8. Rafał Broda

  Podczas wielu pobytów w USA sam doświadczałem nieprzyjemnych odniesień do książki “Malowany ptak”, która do dzisiaj traktowana jest tam jako autentyczna relacja o strasznym losie Jerzego Kosińskiego -prześladowanego przez Polaków dziecka żydowskiego. Wydawałoby się, że po ujawnieniu prawdy przez p. Joannę Siedlecką, ohydne kłamstwo Kosińskiego stanie się powszechnie rozpoznane i wraz z nim odejdzie. Może to, że tak się nie dzieje jest najbardziej wyraźnym wyznacznikiem złej woli z jaką mamy do czynienia.

 9. rys

  Zwiedziłem parę dni temu muzeum żydów polskich. Poświęciłem 2,5 godz. Zauważyłem informacje o Jedwabnem oraz o jakimś przypadku wymordowania rodziny żydowskiej przez Polaków celem wzbogacenia się. Nie widziałem nic o karach za ukrywanie Żydów w czasie okupacji, o ratowaniu Żydów, o Pani Sendlerowej czy Witoldzie Pileckim. Poza tym polscy Żydzi po roku 1939 byli tylko po zachodniej stronie Bugu.

  • Patriota Polak

   niech żydzi odpowiedza za swoje zbrodnie wobec Polaków , po wojnie , kierownictwo nkwd i ub , to ponad 60% zydzi , wymordowano do 1956 rokunponad 600 tysiecy Polaków , ilu zydów posadzono i osadzono???w żydowskich sądach w Polsce??

  • Ciekawe, czy jest cos o losie Żydów na Kresach Wschodnich, na terenier obecnej Ukrainy. Czytałam,że głównie w latach 1941-1942 wymordowanych zostało ok. 1.5 mln Zydów,przez władze okupacyjne przy czynnym udziale policji ukraińskiej. Po wymorcdowaniu Żydów Ukraińcy zabrali sie za mordowanie Polaków.

 10. Andrzej Gruda

  Ci co twierdza ze Polacy byli, sa i zawsze beda antysemitami powinni wrocic pamiecia do pszeszlosci i odpowiedziec sobie na pytanie dlaczego tak wielu Izraelitow osiedlalo sie na ziemiach polskich

 11. Maria

  Dość atakowania Kościoła Katolickiego i społeczeństwa polskiego.

  • gtobol

   Dlaczego nie wytacza sie takim sfoloczom procesow o literature nienawisci. No ale przeciez “kruk krukowi oka nie wykole”, to i kto ma te procesy wytaczac.

 12. Jan Wawrzyńczyk

  Przydałaby się jakaś monografia o Kosińskim, rzetelna, solidna. A taka może mieć tylko jeden wydźwięk – negatywny dla owego “pisarza”.

 13. Stanislaw Zaborowski

  Kosinski to klamca, tak jak klamca jest Gross, ktory pyta retorycznie dlaczego Polacy tak malo pomagali i wspolczuli zydom. Ale mozna tez zapytac, dlaczego, wobec masowych zbrodni zydowskich po 17 wrzesnia 1939 roku dokonanych na Polakach pod batuta NKWD (Gross ani jednym slowem nie wspomina tego faktu), Polacy W OGOLE pomagali czy chocby wspolczuli zydom. Jezeli jednak pomagali, to robili to z ludzkich i chrzescijanskich pobudek, za co nalezy im sie wdziecznosc, nie paszkwile.

 14. Zb. Sieciechowicz

  Wydaje mi sie, ze powinna zostac wyslana w swiat informacja o zbrodniach Zydow przeciwko wlasnym braciom. Pod koniec II Wojny Swiatowej, 450,000 wegierskich Zydow zostalo wyselekcjonowanych przez Wegierska Gmine Zydowska, zlozona z bogatych wegierskich zydow, ktorym przewodniczyl syjonista, niejaki Kastner. Wszyscy wyselekcjonowani zostali zamordowani w Oswiecimiu. Kastner i jego klika w ten sposob zapewnili sobie i swym rodzinom gwarancje nietykalnosci od Eihmanna, ktory nota bene byl czestym gosciem w Zydowskiej Gminie w Budapeszcie. Eihmann zgodzil sie, rowniez aby 3 tys mlodych Zydow ucieklo z Wegier do Palestyny by walczyc przeciw Anglikom, ktorzy nie chcieli panstwa Israel. Syjonisci zydowscy mordowali wlasnych braci w imie nadrzednych celow.
  Opisal te zbrodnie angielski deamaturg Jim Allen w sztuce pt. “PERDITION”, ktora miala, w rezyserii Ken Laucha, byc wystawiona w Royal Court Theatre w Londynie w 1987roku. Niestety angielscy Zydzi zablokowali produkcje w dniu jej premiery prasowej.

  • baldrick

   Zbrodnie żydowskie na własnych pobratymcach w czasie II wojny opisane są też w książce Ireneusza Lisiaka pt. “Żydowscy kolaboranci Hitlera”.

  • gtobol

   Dobrze napisane. ALE! Powinno byc “zamordowani w Auschwitz”. Oswiecim wtedy nie istnial. Poza tym przyjzyjcie sie dobrze zdjeciom Eichmanna i Gen. Franka. To nie przedstawiciele rasy Teutonow.

 15. Vita

  Podłość tej książeczki (Malowany ptak) polega na tym, że autor z fałszywym i przewrotnym zacięciem dorabiał gęby swoim wybawcom, którzy ocalili jego i jego rodziców od śmierci z rąk okupanta niemieckiego.
  Trudno sobie wyobrazić bardziej obżydliwe postępowanie. Oglądałem w TV rozmowę pana Pospieszalskiego z Joanną Siedlecką, która napisała biografię autora, Jerzego Kosińskiego, pod tytułem “Czarny ptasior”. Ksiązka jest świetnie napisana. W audycji TV było pewne niedomówienie. Jedyny gest tak zwany antysemicki, kąpiących się z nim wiejskich chłopców jego rówieśników to było ściąganie siłą kąpielówek Jurka – chcieli zobaczyć jak wygląda obrzezany siusiak.
  Wszyscy na wsi, od małego do dużego wiedzieli, że to rodzina żydowska, jednak nikt nie doniósł Niemcom. Rodzina Żydów przetrwała tam całą okupację, ale o tym Kosiński nie napisał.

 16. Anna Czapska

  Jerzy Kosinski to cham, który zniewaźa ludzi, którzy mu pomogli.

 17. Piotr Zieliński

  Jerzy Kosiński sprzeniewierzył się własnej historii, zamiast wdzięczniści podał wydawcom kamień w postaci kłamstwa. Skończył tragicznie.

 18. KRIS

  Kiedy wreszcie Polacy zaczną rozliczać Żydów za antypolonizm i mordy na Polakach. Tak samo jak z Niemcami to nie Niemcy tylko faszyści, to nie Żydzi tylko UB.

 19. Kosiński ,uratowany przez Polaków bezczelnie ich oczerknij w swojej książce. Kłamstwo zostało wykryte,pisarz stracił wiarygodność co mogło być przyczyną jego samobójstwa. W Polsce wystawiają jego sztuki jakby nic się nie stało szkalując dobre imię tych którzy go ratowali.To niedopuszczalne

 20. BonaWentura

  Kosiński był wyjątkowo ohydnym hochsztaplerem literackim i charakterologicznym, oszustem! Skandalem jest rozpowszechnianie jego kłamliwych produktów w Polsce.

 21. Konrad Turzyński

  Po przeczytaniu książki “Czarny ptasior” Joanny Siedleckiej myślę, że niniejsza petycja jest bardzo zasadna.

 22. PolLech

  No cóż, żydzi robię DOKŁADNIE to samo co w Niemczech w latach 1915-1935. Dlatego Naród niemiecki tak bardzo ich pokochał.

 23. PolLech

  No cóż, żydzi robią DOKŁADNIE to samo co w Niemczech w latach 1915-1935. Dlatego Naród niemiecki tak bardzo ich pokochał.

 24. Jan Lesnianski

  Oni zawsze sa tacy, na wszelka i jakakolwiek krytyke zaslaniaja sie slowem “antysemita” ! Stop temu zaklamaniu , kiedy Polskie wladze zaczna z tymi antypolskimi nastrojami WALCZYC !?!?!?!

 25. Jacek S.

  Może warto byłoby, aby wystawić sztukę “Perdition” oraz inscenizację książki “Czarny Ptasior” w polskich teatrach dofinansowywanych z kasy państwowej w miejsce tak ostatnio modnych “produktów (ob)scenicznych” plującym w twarz Polakom i katolikom, nazywanych przez antypolskich celebrytów sztuką. Myślę , że się to Polakom należy już ponad 70 lat po martyrologii II wojny światowej i również po niej,

 26. Dana

  To jest hanba i ogromny wstyd tych artystycznych “elit”, ktore ciagle jatrza i grzebia w niby-historii zupelnie pomijajac fakty i klamiac, nieustannie opluwajac swoj kraj i swoich rodakow.
  Ci ludzie stracili prawo do nazywania sie Polakami, bo ich rozdete ego i chec zrobienia kariery za wszelka cene, doprowadzilo ich do zaprzanstwa, wrecz zdrady, i totalnego oglupienia.

 27. Marian Basiński

  Joanna Siedlecka w książce “Czarny Ptasior” opisała wynik swojego śledztwa i obnażyła wszystkie kłamstwa Kosińskiego w jego książce “Malowany Ptak”.

 28. Wiesław Szkarłat

  Kosiński w “Malowanym ptaku” nie opisał prawdy. “Czarny ptasior” Siedleckiej o tym opowiada.

 29. GERMAN CAMP VICTIM - DULAG 121

  Niniejsza petycja jest bardzo zasadna,lecz ma jeden powazny mankament,bo skierowana jest do nas samych,ktorzy w wiekszosci maja okreslony stosunek do takich “artystycznych przekazow” i maja wole zakazania tego typu dzialnosci intelektualnej,lecz nie posiadaja mocy decyzyjnej.Ta petycja powinna obligowac Rzad,Sejm,Senat albo konkretnego ministra do podjecia koniecznego aktu prawnego,ktory w zarodku nie dopusci do tego typu prezentacji.A wiem,ze srodowisko prawnicze znajdujace sie u steru wladzy posiada wiedze i kompetencje by stosownym aktem prawnym zastopowac to oburzajace i naruszajace dobre imie kazdego z nas i naszej Ojczyzny “intelektualne dzialanie.Kiedy srodowiska zydowskie wystepuja w obronie swych interesow,a potrzebne jest masowe wsparcie,to przygotowuja petycje i wzywaja cale swe srodowisko do podpisania konkretnego dokumentu wzywajacego okreslona osobe lub okreslony Urzad do oczekiwanego dzialania. Ostatnio zostala sformulowana taka petycja “PETITION CAMPAIGN TO URGE the EUROPEAN UNION to CONDEMN RESURGENCE of ANTI-SEMITISM” i petycja ta adresowana jest do konkretnych,wymienionych z nazwiska oficjeli UE. Bierzmy przyklad z takich form dzialania,bo sa konkretne. Ja osobiscie,przy kazdej nadazajacej sie okazji pisze publicznie to oto :WHO CAUSED HOLOCAUST?GERMAN! WHO KILLED THE JEWISH?GERMAN! WHO SAVED THE JEWISH LIVES? POLES!!! Ale to pisze zwykly smiertelnik,nie nadano temu wyrazu powszechnego POTEPIENIA i LUDZKIEJ SATYSFAKCJI ,ze to glownie i przede wszystkim POLACY RATOWALI ZYDOW.NIEMCY , o czym musimy dobrze pamietac, NIGDY NIE STRACILI POCZUCIA TOZSAMOSCI I GODNOSCI NARODOWEJ I KOCHAJAC SWA OJCZYZNE ZAWSZE CZYNILI DLA NIEJ WSZYSTKO<odpowiednio przekonani,dlatego tez swiadomie i w okreslonym czasie budowali GERMAN DEATH CAMP na terenach pozostajacych pod ich okupacja.Oni chca sie uwolnic od winy za straszne zbrodnie,ktorych w znakomitej wiekszosci dokonywali swiadomie i z pelnym przekonaniem o ich celowosci dla dobra NIEMIEC .Mowi sie…NAKAZ CHWILI ! Ale wybrali rownie zbrodnicza,jak ich czyny z okresu WWII,forme ekspiacji przerzucajac pelna odpowiedzialnosc na sprawce zastepczego .Temu trzeba sie przeciwstawiac sercem i umyslem . Sercem,dowodzac,ze spoleczenstwo aprobujace NAKAZ MILOSCI BLIZNIEGO nie jest zdolne do popelnienia,a nawet zamyslu popelnienia, zbrodni ludobojstwa . Umyslem,zadajac nieustannie w prawem przewidzianej formie, pelnego zadoscuczynienia za ich niemieckie zbrodnie popelnione na polskim Narodzie, i nie zapominajac o kwestiach dnia dzisiejszego,jak prawa dla polskiej mniejszosci w Niemczech,kwoty reparacji wojennych WWII,rownoprawnosc stosunkow gospodarczych i prawnych. Nie wolno rowniez zapominac o koniecznosci pozbawienia polskiego odznaczenia J.Grossa, bo to na "intelektualnej pozywce" rodza sie pomysly znalezienia sprawcy zastepczego i bezprawna i bezpodstawna wola korzysci majatkowych dla srodowisk zydowskich z narodowego majatku Polski,a wiec rowniez z majatku kazdego z Rodakow. Ja pozwalam sobie czasami napisac publicznie i takie zdanie : "BEZPODSTAWNE I BEZPRAWNE ROSZCZENIA MAJATKOWE Z MAJATKU INNEGO NARODU SA HANBIACE DLA NARODU,KTORY TAKIE ROSZCZENIA WYSUWA." Te slowa rozeslane po swiecie, ale firmowane odpowiedzialna organizacja czy tez czynnikiem rzadowym i podpisane przez rzesze Polakow moga wywolac okreslona atmosfere potepienia dla zadajacych bezprawnie…ba,ale kto zechce podjac takie dzialania rodzace przeciez okreslone klopoty,nie wiadomo .Poczucie godnosci i tozsamosci narodowej Polakow nie zezwala na milczenie, jednak gora polityczna z obu stron twierdzi,ze to skomplikowane politycznie. SZANUJMY SIE I DZIALAJMY TAK,ABY ZA WINY POPELNIONE ODPOWIADAL SPRAWCA I TYLKO SPRAWCA!

 30. Un Vieux

  Wdzięczność wśród niektórych ludzi nie jest zwyczajem. Lewinkopf – Kosiński przeżył okupację dzięki Polakom, którzy, przechowując go, ryzykowali głowami swoimi i swych rodzin. Za to ich obrzygał z głębi jego parszywej duszy; nie wytrzymał tego co zrobił i popełnił samobójstwo. Przeczytajcie “Czarnego ptasiora” Joanny Siedleckiej – tam są fakty. Niektórym środowiskom chyba zależy na tym , żeby w Polsce narodziła się nienawiść… Ale “Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”, każda cierpliwość ma swoje granice. O tym trzeba pamiętać!

 31. Szymczyk Danuta

  To ohydne klamstwo,jak mozna tak szkalowac POLSKE,POLAKOW. Dlaczego tak nasila sie antypolonizm.?Czyzby ,dlatego ,ze POLSKA jest tak piekna ,jeszcze nie zepsuta moralnie,ludzie otwarci.To wielki skandal,tak klamac.PROTESTUJE przeciwko tym klamstwom.

 32. Przyznaje, generalnie jestem filosemitą, ale te kilka tysęcy żydowskich manipulantów należałoby biczowaś publicznie. Polacy nie są antysmitami, antysemitami są ci którzy wywołują w nas odruch złości na kłamstwa jakimi szermuje część żydów. I o to im właśnie chodzi.

 33. Jim Morrison

  Mało, ze obrzezany, to jeszcze malowany.

  A może ktoś zna liczbę Polaków ratujących Żydów i zamordowanych przez hitlerowców? Bo na pewno nie syjoniści; dla nich były to tylko co najwyżej pojedyncze jednostki.

 34. Kazimierz

  Problem dotyczy tej ziemi, na której my mieszkamy – nie Palestyny . Ta społeczność ma żal że nie mieszka tu , nie jest włascicielem kamienic itd . Próba zmiany opinii o polakach dotyczy takiego odwrócenia rzeczywistoścu by wyłudzić pieniądze . Tylko że do niedawna było to aktualne , teraz może już chodzić o ziemię ,

 35. harpoon

  Widzicie moi drodzy rodacy, taki jest skutek chowania głowy w piasek, unikania prawdy, ustanawiania przepisów typu art.212 kk, mowa nienawiści itd,itp bo jedna nacja tak sobie życzy. To też jest skutek nieprzemyślanych wyborów i nieinteresowaniu się historią i polityką. To jest w końcu jeden ze skutków pozostawania w błogiej nieświadomości większości narodu, którego obecnie interesuje grill, po ile jest benzyna i piwo.

 36. Anna K.

  Żydokomuna a teraz żydomafia zrobiła sobie biznes z holokaustu. Mieszkańcy przedwojennej Warszawy pamiętają żydowskich komunistycznych bojówkarzy, którzy napadali na Polskie rodziny. Trzeba również pamiętać o oddziałach Gwardii Ludowej, w południowo wschodniej Polsce, którzy donosili na Polskich Patriotów. Muzeum Historii Żydów Polskich powinny poważnie zająć się prokuratorzy IPN. To z inicjatywy Livy Szoken czyli Zofii Gomółkowej powstała Ustawa w 1956 r. na mocy której żydzi masowo zmieniali imiona i nazwiska na Polsko brzmiące. I wszystkich żydów , którzy po 1956 r. zmienili nazwiska należy ujawnić i opublikować, wówczas będzie wiadomo, kto rządził w Polsce w latach 1946-2015.

 37. Bartosz

  Państwa komentarze to wstyd dla Kościoła Kotolickiego… Państwa poziom nienawiści i jadu do zmarłego już człowieka, który odważył sie powiedzieć coś niepopularnego, może i nieprawdziwego daje światu gwarancję, że nie brak wśród Polaków ludzi, którzy nienawidzą innych i jak stado wilków napadną na nich, gdy zajdzie taka potrzeba. Hańba dla Polski. Walczyć o prawdę trzeba. Ale to wymaga wysiłku. Chwała tym, którzy go podejmują.

  • Bartłomiej

   komentarz nie trzyma się kupy, jakby autor zgubił się po pierwszym zdaniu i dwa kolejne pisał na inny temat.

  • Ej Bartoszu,Bartoszu,jak sobie wyobrażasz zgodę na nieprawdziwe oskarżanie np,Twojej matki ?Na jad nienawiści “zmarłego już człowieka”,który ją oczernił ? Widać,że nie kochasz naszej MATKI-Polski,nie walczysz o prawdę,nie stać Cię na wysiłek choćby tylko logicznego myślenia,zaś kota ogonem odwracasz zgrabnie!

 38. baldrick

  Zastanawiam się co Urszula Dudziak widziała w tym seksualnym zboczeńcu? Hm, chyba niechcący sam sobie odpowiedziałem.

 39. Ohydne kłamstwa ..polecam ksiazke pt Czarny ptasior.
  Mieszkając w NY widziałam Kosińskiego .Ohydny wygląd,rozbiegane oczy Brał udział w życiu podziemnym ,nocnym w najgorszych melinach sodo macho..Zapytajcie jego ” przyjaciółkę tych czasów” Urszule D. Sam ze sobą skończył i wiecej nie bedzie szkodzil

 40. Wiesiek Wierzbowski

  Dosc szkalowania Kosciola Katolickiego, Polski i Polakow!
  Komunisci, postkomunisci, socjalisci, liberalowie, progresywni, nowoczesni to jedna i ta sama holota, ktorej tepienie to nasz swiety obowiazek!

 41. Ryszard Malewski

  Zadziwiające, że w stosunku do Niemców Żydowskie środowisko nie żywi tak głębokiej nienawiści jak do Polaków, z którymi sąsiadowali od czasów Kazimierza Wielkiego i mieli swój znaczacy udział w rozwoju gospodarki, bankowości a także tworzeniu kultury, literatury, poezji.
  Czyżby monetarna kompensata wyplacana przez Rząd Niemiecki ludziom ocalałym z Holocaustu spowodowała, że w mediach kontrolowanych przez środowisko Żydowskie nie wspomina się o wielomilionowym ludobójstwie, a uwypukla nieprawdziwe opisy morderstw dokonanych przez Polaków?
  Nigdy w tych mediach nie wspomniano o niechlubnej roli Żydów w służbie Stalinowskiej UB w Polsce, którzy okrutnie torturowali i skazywali na śmierć byłych żołnierzy i oficerów Armii Krajowej, którzy w latach 1944 do 1956 wpadli w ręce Fejgina, Jacka Różańskiego Stefana Michnika, Heleny Wolińskiej, czy Luny Brustygierowej,

 42. To wyjatkowo podly, zaklamany , wrecz haniebny incydent tego polskiego Zyda, ktory wraz z wieloma tysiacami jego rodakow nie docenil poswiecenia Polakow , ktorzy narazali , oraz poswiecili swoje zycie w ich obronie . Skandal !!!. Popieram te petycje w calej rozciaglosci !!!

 43. JAGODA

  Kosiński to ohydny kłamca,a jego “Malowany ptak” równie obrzydliwy jak on sam.Jak można tak “odwdzięczać” się ludziom,którzy pomogli jemu i jego rodzinie w tak trudnym czasie.Chciałabym to określić jednym słowem “świństwo”,ale nie będę tu zwierzętom ubliżać.
  Jak można publikować takie rzeczy ?! A potem jeszcze się dziwić,że antysemityzm jest wśród Polaków ?!
  Zgodnie z “gwałt niech się gwałtem odciska”,antypolonizm rodzi antysemityzm.
  Jestem za prawdą.Petycja jest wskazana i zasadna.

 44. Magdalena Banach

  Kto daje pieniądze na takie antypolskie, zorganizowane oszczerstwa??Czy Polacy muszą we własnym kraju być poniżani??Kiedy nastąpi koniec tego podłego zakłamania?

 45. Polacy, kiedy upewnimy sie o sobie i zmadrzejemy.
  Nasza historia to nasi dziadkowie.
  Kazimierz wielki zrobil nam straszna rane.
  Zawsze zydkowie byli po stronie silniejszego. Bo pieniadze.
  Niechaj moi wrogowie maja takich “obywateli”.
  Jan

 46. Florczyk Kazimierz

  “Malowany Ptak” to jest “wdzięczność” Pana Kosińskiego jaką okazał Polakom za pomoc ,którą otrzymał w czasie wojny.
  No ale w każdym narodzie znajdzie się jakaś świnia.

 47. Wojciech

  Polecam m.in. książkę prof. Marka Jana Chodakiewicza „Po zagładzie” w której opisuje stosunki polsko-żydowskie w latach 1944-47. Przytoczę tu tylko dwa z wielu opisów.”Syn Mosze Sonensoan, Icchak powiedział: „ Mój ojciec wstąpił do NKWD, a kiedy jeździli w poszukiwaniu Polaków, poszedł z nimi. Zdarzały się dni, kiedy zabijali od piętnastu do dwudziestu ludzi i przywozili ich na rynek w Ejszyszkach. Układali ich na środku rynku, żeby inni mogli zobaczyć, co się może z nimi stać. Było to półtora miesiąca bez litości”
  Inny żydowski partyzant Leon Kahn opisał swój udział w akcjach przeciwko niepodległościowcom. Jego grupa dokonywała wypadów po zaopatrzenie, grabiąc polskich chłopów. Opisuje jak zemścił się na Polaku, który najprawdopodobniej pośrednio odpowiadał za śmierć ojca Kahna podczas potyczki pomiędzy sowiecko-żydowskim partyzantami, a odziałem AK:„ Nie miałem pewnych dowodów, na to, że nas zdradził, ale przyszliśmy do jego domu, wykopałem drzwi, a on tam stał i błagał, nie miałem zamiaru go zastrzelić, zrobiłem mu coś gorszego: został oślepiony i okaleczony od moich ciosów bagnetem. Przez resztę życia nie mógł widzieć, mówić ani normalnie funkcjonować”

 48. Ela

  To byla jedyna ksiazka , ktorej nie przeczytalam do konca.
  Protestuje przeciwko rozpowszechnianiu tej ohydy i zaklamania w teatrach w Polsce.

 49. Mieczysław S.Kazimierzak

  Problem jest szerszy i związany z ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĄ GRUPOWĄ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA opisał też Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Do normy muszą wrócić relacje polsko-żydowskie aby ograniczyć ANTYPOLONIZM.

 50. STAS

  I TYLKO PYTAM ,GDZIE POLSKA PROKURATURA ,JAK WYSTAWIA SIE KŁAMSTWA I SZCZERSTWA.DALEJ PAŃSTWO TEORETYCZNE.

 51. Greg

  Widziałem dziś raport wykonany przez żydowski instytut w Izraelu, badający stopień antysemityzmu na świecie i ataki na tym tle w poszczególnych krajach za rok 2016. W Polsce udokumentowano 8 takich przypadków, natomiast w Wielkiej Brytanii 43. Bardzo dużo takich przypadków odnotowano też,w porównaniu z Polską we Francji i w Niemczech.

 52. Aśka

  Czy nie należałoby zawiadomić ambasadora Izraela w Polsce, że wystawienie tej sztuki nie służy wzajemnym kontaktom. pani ambasador była w Toruniu na otwarciu kaplicy z nazwiskami ludzi, co pomagali Żydom. Wielu zginęlo, ale też wielu przeżyło
  INTERWENIUJMY WSZĘDZIE,.

 53. Jim Morrison

  – Czy ubowcom w Izraelu zredukuje się emerytury jak ubowcom polskim? Ciekawe.
  – Oj giewałt! Antysemityzm.

 54. Małgorzata Górska

  Jerzego Kosińskiego, jego zboczoną osobowość opisał Janusz Głowacki
  w reportażowej książce pt. “Głowa”. Jawi się tam Kosiński jako zupełne moralne monstrum. Odrażający! Notoryczny kłamca! Seksualny maniak! Nie mam wprost słów, że teatr w Poznaniu wystawia na swoich deskach ten stek łgarstw. To prawdziwa hańba dla Poznania! Najpierw “Klątwa” w Warszawie, teraz “Malowany ptak” w Poznaniu. Obraza dla Polaków i katolików. Kiedy się to skończy?

 55. A. Jurek

  To co dobrego Polacy uczynili Żydom w czasie II Wojny Św.-tak teraz Oni odwdzięczają się Polsce i Polakom!!! Co za przewrotność – iście żydowska.Taka niestety smutna prawda.

  • czesieks

   Żydowska maksyma ” jakie dobro Ci uczyniłem, że tak mnie nienawidzisz” kłania się w całej okazałości

 56. Krystyna

  Bardzo dziękuję Panu Wojciechowi za 2 opisy z książki prof.Marka Jana Chodkiewicza “Po zagładzie”. O takich okrucieństwach nie wiedziałam. One uświadomiły mi, dlaczego pojawiają się takie ataki na Polaków – WIELKI NARÓD, który wydał m.in. św. Jana Pawła II.
  Nie zakrzyczą swoich okrucieństw! Może w swoim sercu tak.
  Dlaczego w czasie II wojny światowej Niemcy grozili śmiercią tylko Polakom za udzielenie jakiejkolwiek pomocy Żydom? Nawet za podanie kromki chleba. Ile POLSKICH RODZIN – narażając życie swoje i swojej rodziny – podawało Żydom chleb, żywili ich i ukry –
  wali w swoich domach czy obejściach? Ile Żydów uratowali kapłani? Ile dzieci żydowskich uratowała katolicka zakonnica
  z getta? Getta założonego i prowadzonego przez Niemców
  w Warszawie, w czasie II wojny światowej. Ile Polaków? Odpowiedź można szukać w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji
  i św. Jana Pawła II w Toruniu.
  Polacy byli i są WIELCY. Szkalowanie Polaków podnosi ich szlachetność – oczernianie uświęca uczciwych.
  Podsumowując
  W czasie II wojny światowej Niemcy mordowali Żydów, a Polacy ratowali Żydów. Teraz kto jest szkalowany? Przez kogo? Nie można zwalać na ileś osób, bo milczenie tegoż narodu oznacza zgodę! Wniosek nasuwa się sam.

 57. Roman Ambrożewicz

  GDZIE JEST POLSKIE PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ-PRZYKŁAD, WYROK SPALONEJ KUKŁY SOROSZA

 58. Adam Kuś

  Należałoby prześledzić historię życia rodziców osób, którzy dopuszczają się takich oszczerstw i manipulacji.
  Żenująco niski poziom. Strata czasu, aby poświęcać swój cenny czas na takie “dyrdymały”.

 59. Tess

  Powinniśmy ekshumowac i policzyc ofiary w Jedwabnem by uciąć spekulcje .Tym samym zastopowac ciągle mnożace sie kłamstwa.W Nowym Jorku nagminnie w New Yorkerze widziałam i czytałam artykuly antypolskie.Kłamstwo o nas rozprzestrzeniało sie niezwykle szybko wsród elit amerykańskich.Efektem takich zarażonych nienawiścią ludzi był James Comey,ktory obwinial nas o współudział w holocauscie i nieprzychylnie wypowiadał sie o Polsce.Ciesze sie ,że jego afery zależnościowe sie skończyły i pan został zwolniony

 60. Wanda

  Wielowiejska pochwaliła się, że razem z Michnikiem pracuje nad książką w której opisują jak to Polacy współpracowali z Niemcami. Uważa, że najwyższa pora by Polska przestała się wybielać,
  że trzeba mówić ilu żydów zginęło przez Polaków.

 61. Marian Chojnacki

  Haniebne dziełko, niegodne wystawiania. Gdyby tak Polacy pomagający pp. Kosińskim podczas niemieckiej widzieli kogo goszczą i z kim sąsiadują …

 62. Stanisław Morawski

  Dziwi mnie że w Polsce są ludzie, którzy uczęszczają na tego rodzaju niepoważne przedstawienia traktujące Polaków jak zabójców. Poznałem tutaj ponad dziewięćdziesięcoletnią kobietę, która w czasie wojny uratowała ponad 2.500 Żydów, przeżyła obóz, ukarana została przez Niemców za ratowanie Żydów i po wojnie znalazła się w Italii. Powiedziała mi, że nie żałowała tego czego dokonała.

 63. Pell_Agia

  Przed II wojną światową żyło w Polsce 3.3oo.ooo żydów. Ta liczba stanowiła 10% ludności naszego kraju. We Francji Żydów było 535 tys., w Wlk. Brytanii 390 tys., w Niemczech 38 tys. wcześniej 200 tys.)…Faktem jest, że nasz kraj zamieszkiwała największa w Europie żydowska społeczność.!
  Nasuwa się więc pytanie: jeśli żydom żyło się tak źle w Polsce to dlaczego właśnie w tym kraju było ich najwięcej ?

 64. los

  Niewdzięczność i zaprzaństwo Żydów – intelektualistów wobec macierzy polskiej to jedno a gorliwa pomoc nacji germańskiej w szerzeniu antypolonizmu na świecie to drugie. A apatia/przyzwolenie naszych zasłużonych dla PRL zagranicznych służb dyplomatycznych to trzecie.

 65. Feliks Koneczny przestrzegał przed mieszankami cywilizacyjnymi,przed równouprawnieniem wykluczających się wzajemnie METOD ŻYCIA ZBIOROWEGO.Tolerowanie istnienia w ramach państwa pewnych społeczności MNIEJSZOŚCIOWYCH to AKT ŁASKI Narodu-Gospodarza,który nie może pozwolić na nielojalność,na podstępne działanie przeciwko sobie ze strony GOŚCI,na obrazę,na oczernianie! Widać gołym okiem,jak wygląda konfrontacja ” rozbrykanych”OBCYCH z wartościami czczonymi przez Naród — czy to będą muzułmanie,czy mozaiści…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.