May 18, 2016 Reduta Dobrego Imienia

Podpisujemy list do Billa Clintona po jego skandalicznych słowach o Polsce

Prezydent Bill Clinton podczas wiecu wyborczego swojej żony powiedział, że „Polska i Węgry – te dwa kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone i długa zimna wojna – teraz zdecydowały, że demokracja to dla nich zbyt wielki problem i wolą przywództwo na wzór putinowski. Dajcie nam autorytarnego dyktatora i trzymajcie z daleka obcokrajowców. Brzmi to znajomo?”

Jak widać były prezydent Stanów Zjednoczonych wypowiadając te słowa obraził Polaków. Dlaczego tak powiedział trudno dociec, lecz wydaje się, ze Prezydent Clinton czerpie swą wiedzę z przekazu medialnego pochodzącego z polskiego mainstreamu. W naszym liście, który można poprzeć podpisując się pod nim zwracamy uwagę Prezydenta Clintona, na to, że po pierwsze wypowiadając te słowa pokazał, ze nie zna historii walki Polaków o wolność, po drugie, że znieważa swoimi słowami Polaków a po trzecie – że Stany Zjednoczone oprócz niewątpliwych zasług w poparciu walki Polaków o wolność przyczyniły się także do utraty wolności przez Polskę, gdy Roosevelt w Jałcie oddał Polskę Stalinowi lub unikał zaangażowania w wyjaśnienie masakry katyńskiej.

Do listu wysłanym w oryginale do Billa Clintona wysyłamy także informację o rzeczywistej sytuacji w Polsce, informacje, których musiałby na próżno szukać w mainstreampwych mediach.

Poniżej zamieszczamy wersję polską listu. Pod tekstem znajduje się czerwony klawisz, którego kliknięcie spowoduje przeniesienie do serwisu Citizen Go z którym współpracujemy, gdzie list będzie można podpisać.Jest tam także zamieszczona angielska wersja listu.

Szanowny Panie Prezydencie,

Jak donoszą agencje prasowe, podczas przemówienia na wiecu wyborczym w New Jersey powiedział Pan, że „Polska i Węgry – te dwa kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone i długa zimna wojna – teraz zdecydowały, że demokracja to dla nich zbyt wielki problem i wolą przywództwo na wzór putinowski. Dajcie nam autorytarnego dyktatora i trzymajcie z daleka obcokrajowców. Brzmi znajomo?

Ze względu na nasze zadania statutowe zmuszeni jesteśmy zwrócić uwagę, że słowa te wskazują, że jest Pan niedoinformowany w kliku zasadniczych kwestiach:

– nie zna Pan rzeczywistej sytuacji w Polsce, skoro mówi Pan o putinowskiej formie rządów w naszym kraju

– nie zna Pan historii walki o wolność jaką prowadził naród polski

– nie wie Pan jaka była rola Pańskiego poprzednika i jego współpracowników w pozbawieniu Polski wolności przez Stalina i sowiecką Rosję

Musi Pan wiedzieć, że ostry konflikt polityczny w Polsce jaki rozpoczął się w zeszłym roku wokół Trybunału Konstytucyjnego jest bardzo podobny do tego, który obecnie rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, po śmierci jednego z sędziów Sądu Najwyższego. Czy w tej sytuacji też uważa Pan, że Prezydent Obama jest dyktatorem na wzór Putina?

Polscy antykomunistyczni konspiratorzy w mrocznych czasach komunizmu w latach 80 składali taką przysięgę:

„Wobec Boga i Ojczyzny przysięgam walczyć o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą Solidarną, poświęcać swe siły, czas – a jeśli zajdzie potrzeba – swe życie dla zbudowania takiej Polski. Przysięgam walczyć o solidarność między ludźmi i narodami. Przysięgam rozwijać idee naszego Ruchu nie zdradzić go i sumiennie spełniać powierzone mi w nim zadania”

Musi pan wiedzieć, że twórca organizacji, której członkowie tę przysięgę składali zasiada w polskim Sejmie, jest Marszałkiem Seniorem i wspiera obecny polski rząd, a jego syn jest wicepremierem tego rządu. Obaj narażali życie w walce z komunistami. Obywatele popierający dziś rząd polski w latach 80 walczyli z komunistami na ulicach.  O jakiej zatem dyktaturze w Polsce pan mówi? Pańskie słowa są po prostu zniewagą w stosunku do ludzi, którzy walczyli o wolność Polski.

To co w tej chwili dzieje się w Polsce wynika z faktu, że ludzie, którzy przez ostatnie 27 lat z małymi przerwami sprawowali władzę nie chcą uznać wyniku demokratycznych wyborów w Polsce i wszelkimi sposobami chcą zdyskredytować nowy polski rząd, niestety docierając z fałszywymi informacjami także do Pana. A robią to, ponieważ są w dużej mierze spadkobiercami komunistycznego systemu władzy, który po 1989 roku nie został w pełni przezwyciężony.

Powiedział Pan, że Polska nie byłaby wolna, gdyby nie Stany Zjednoczone.

Polacy oczywiście są wdzięczni Stanom Zjednoczonym za poparcie ich walki i walki Solidarności o wolność nie tylko Polski ale i innych,  okupowanych przez sowiety, narodów. Jednakże użyte przez Pana sformułowanie, że „Polska nie byłaby wolna gdyby nie Stany Zjednoczone” może być uznane przez Polaków za prawdziwe jedynie wtedy gdy się uzna, że do wolności Polski Stany Zjednoczone przyczyniły się poprzez bezkompromisowy antykomunizm Prezydenta Ronalda Reagana (któremu pomnik Polacy wystawili w centrum stolicy, naprzeciw ambasady USA). Aby komunizm mógł być pokonany potrzebna była ofiara krwi polskich robotników przelanej na ulicach polskich miast. I niezbędny był wysiłek wywiadowczy polskiego oficera, który zaproponował USA współpracę przy pokonaniu rosyjskiego komunizmu – to pułkownik Ryszard Kukliński, dzięki przekazanym informacjom przyczynił się jak nikt inny do zmiany amerykańskiej doktryny wojskowej, co pozwoliło na amerykańskie zwycięstwo w zimnej wojnie.

Lecz o ile nam wiadomo, to w walce o wolność Polski podczas Zimnej Wojny nie została przelana ani jedna kropla amerykańskiej krwi.

Wspomniał Pan o roli Stanów Zjednoczonych w odzyskaniu przez Polskę wolności. Lecz musi Pan też dowiedzieć się o roli Stanów Zjednoczonych w konferencji jałtańskiej i będącej m.in jej efektem utracie przez Polskę wolności po II WŚ. To pański poprzednik na urzędzie, Franklin Delano Roosevelt w swojej naiwności, otoczony przez prosowieckich doradców zgodził się na zagarnięcie przez Stalina (pieszczotliwie nazywanego “Wujkiem Joe”) połowy Europy, w tym Polski.  A za tym szły wywózki na Syberię, niekończące się prześladowania, eksterminacja polskiej elity, nędza i zacofanie, z którego Polska podnosi się do dziś.

I wreszcie – to Roosevelt nie uwierzył emisariuszowi polskiego rządu Janowi Karskiemu, gdy ten relacjonował prawdę o niemieckich zbrodniach w Polsce i wołał o ratunek dla Żydów. W konsekwencji Stany Zjednoczone nie wywarły dostatecznej presji na niemiecki reżim pod koniec II WŚ aby przerwać horror Holokaustu, mimo, że Roosevelt był poinformowany o tym co się dzieje. Kolejnym przykładem na to, że “ta cała Polska to zbyt wielki problem” dla USA było zaprzeczanie, w imię przyjaźni z sowiecką Rosją, przez tzw. “różową administrację” Roosevelta dowodom na to, że Sowieci dokonali katyńskiej masakry, w której zginęło ponad 20 tys. polskich oficerów i przedstawicieli inteligencji. Niepodważalne dowody na sowieckie sprawstwo były konsekwentnie ignorowane i zamiatane pod dywan, by tylko nie denerwować “Wujka Joe”. “Brzmi znajomo”?

Panie Prezydencie Clinton,

Pańska nierozważna wypowiedź podczas wiecu wyborczego uderzyła w dotychczas dobre stosunki naszych narodów. Niech Pan i pańskie otoczenie nie ulega fałszywej propagandzie wrogów wolności, którzy podają się za obrońców demokracji. Człowiek o Pańskiej pozycji i doświadczeniu powinien rozważniej dobierać informatorów, dywersyfikować źródła wiadomości i, przede wszystkim, nie wyciągać pochopnych wniosków.

Panie Prezydencie, powinien Pan przeprosić Polaków za swoje niesprawiedliwe i krzywdzące słowa.

I niech Pan pamięta, że Amerykanów polskiego pochodzenia jest w USA dostatecznie dużo, aby zaważyć na wyniku wyborów prezydenckich.

Maciej Świrski

Prezes Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom

podpisz klawisz

Comments (10)

 1. Jacek

  Znowu swietny tekst listu. Tym razem do prezydenta Billa Clintona. Goraco ten list popieram.

 2. Waldemar Dabrowski

  Look who is talking…….Monica Lewinsky….. should I continue??? Bill, you are true leader with unshaken morality indeed :). Go back to history books and learn some more about how Poland lost its freedom (thanks to your country too).
  YOU ARE VERY IGNORANT !!!! I hope US is ashamed to have had a president like yourself.

 3. dd2

  Węgry zareagowały natychmiast i ostro a My Polacy co ? Udajemy , że nic się nie stało , żeby nie drażnić jankesów bo wycofają się z budowy tarczy antyrakietowej . A nasz honor gdzie się podział . (nawiasem mówiąc tarcza chroni Amerykę a nie nas . Dla nas to jest wręcz zagrożenie bo w razie czego to potencjalny agresor będzie usiłował zniszczyć wyrzutnię rakiet , czyli będzie walił w nas )

 4. Chce poprzec ta akcje, ale prosze o publikacje wersji listu w jezyku angielskim, tak abym byl pewny co podpisuje. Tak nalezy robic zawsze gdy wysylacie cos w obcym jezyku!

  • Reduta Dobrego Imienia

   Po kliknięciu Podpisz otwiera się strona z polską i angielską treścią listu

 5. JD Ross

  Ktos z taka seksualna reputacja jak Bill Clinton powinien sie zastanowic co mowi i jakich problemow dotyka. Powinien sie zastanowic nad historycznymi konsekwencjami zdrady Stanow Zjednoczonych i Rosevelta, oddajac 1/3 Polski Stalinowi i utrwalajac
  komunizm w Polsce na pol przeszlo wieku. To nie dzieki Stanom –
  Polska wyzwala sie spod komunizmu – tylko dzieki polskiemu narodowi.
  No, z niewielkim przyczynkiem Stanow – Regana – a nie Billa Clintona, ktory z Oval Office mial najwyrazniej inne sprawy na “glowie ” niz wyzwalanie Wegier i Polski spod komunizmu.

 6. Witam!!! Oczywiście podpiszę, tylko z obawami. Skoro ten nieuk nie rozumie tego, co mówi, to i pisanego nie zrozumie. Ostatnie lata w USA to już jakaś tradycja – prezydentury w rękach tumanów na poziomie nie wyższym niż komorowski. Ten list należy rozpropagować w USA, aby zaszkodzić jego żonie w kampanii. Wprawdzie Trump nie grzeszy rozumem, ale rządy tej prymitywnej, nienawistnej, psychopatycznej baby mogłyby być groźne dla świata. Trump co najwyżej doprowadzi ich do jeszcze większego bałaganu, ale bez niekorzystnego wpływu na Polskę

 7. P. s. Oczywiście gratuluję kolejnej, świetnej inicjatywy. Kopię listu możnaby podesłać rządowi RP, do wykorzystania podczas pisania naszego oficjalnego stanowiska. Wszystko, co powstrzyma tę jego żonę od władania USA jest dobre. A tandem Clinton Putin to za wiele dla świata.

 8. Sylvia Soballa

  Nie rozumiem tego swiata.
  Niemcy i Francja robi w Unii, co im sie rzewnie podoba.
  Polska chca wszyscy rzadzic, sami sobie na to pozwalaja.
  Pan Clinton tez sobie pozwolil….
  Dziekuje serdecznie, ze Reduta zawsze wystepuje doskonale
  z naszym wszystkich imieniu.

 9. Bars47

  Węgry zareagowaly od razu ostro. Polska jakby od niechcenia i obowiązku … jakby się bali ich rozdrażnić … Polskie lizusostwo i lizanie stóp jankesom swiadczy o ogromnej poddanczosci i uleglosci oraz serwilizmu Polski wobec usa… NIKOMU nie wolno obrazać i ponizac jakiego kraju a USA (wypowiedz Clintona jest tego dowodem) i jeszcze się dziwią że ktoś ośmielił się zaprotestować … Po raz kolejny mamy dowod ze nie polskie interesy broni obecny polskojęzyczny rząd nazywany z przyzwyczajenia “polskim” …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.