Antypolski film z USA jest prowokacją

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia filmu „I will go to jail” (pójdę do więzienia) przygotowanego przez amerykańską Fundację Ruderman Family Foundation. Spot jest częścią kampanii skierowanej przeciwko Polsce, polegającej na zbieraniu podpisów pod petycją wzywającą USA do zawieszenia stosunków z Polską do czasu odrzucenia ustawy o IPN.

Według potwierdzonych przez nas informacji, film jest skierowany głównie do Polonii w USA, Wielkiej Brytanii, Izraelu oraz do mieszkańców Polski.

Pojawienie się tego filmu odczytujemy jako jawną prowokację, najprawdopodobniej z inspiracji rosyjskiej. W związku z tym, nie będziemy podejmować żadnej interwencji.

Dodaj do zakładek Link.

125 odpowiedzi na „Antypolski film z USA jest prowokacją

 1. JP mówi:

  Skąd ta pewność że to sprawa Kremla ?
  Mi to pachnie zydkami .

  • ZNIESMACZONY mówi:

   ZAPACH DOSYĆ ZNAJOMY. ILE PROWOKACJI I KTO MA ZAMIAR UPIEC NA JEDNYM OGNIU?

  • Vitek mówi:

   “Cui bono”? – komu to przynosi korzyść. Beneficjentów widzę dwóch: Kreml, który chciałby rozwalić sojusz Polski i USA oraz Żydzi, którzy są wykonawcami tej prowokacji. A kto wpłacił kasę do fundacji Rudermanów jest sprawą drugorzędną, aczkolwiek też interesującą.

  • moher57 mówi:

   FAŁSZ, OBŁUDA, PROWOKACJA, DEZINFORMACJA to metody wypraktykowane od czasów mongolskiej Rusi, poprzez carską Ochranę , Rosję Soviecką, PRL … ALE NA TYM CHYBA NIE KONIEC … czyżby wracał lewacki „NEO-KOMINTERN” (niezorientowanych odsyłam do historii !)

  • Bolek Chrobry mówi:

   Zamiast przezywac pisac to moze zrozumieja.

   Ruderman Family Foundation
   Boston
   Jay Ruderman, President
   Sir,
   I have learned from various sites on the internet that a Polish foundation, Reduta Dobrego Imienia, has placed your foundation on a list of “polonophobes.” According to the discussion on their site, your film “I will go to Jail” suggests that your foundation is following the anti-Polish philosopy of the Jewish collaborators who signed the infamous ecomomic treaty with Hitler in 1933.
   Your film has made many Poles and Polish Americans angry, according to their discussion site, and it seems to be a violation of your foundation’s statement of purpose:
   “The Ruderman Family Foundation believes that inclusion and understanding of all people is essential to a fair and flourishing community. ”
   In fairness, I hope that your foundation will have the courage to finance the Polish Foundation to create their own film in response to yours. It might become a beginning of a useful discussion and will definitely reinforce your foundation’s statement of purpose.
   Fraternally,

   (list skierowany do fundacji)

 2. Jerzy mówi:

  Nie dajmy się prowokować i nie zniżajmy się do ich poziomu. W tej potyczce z ich strony wszystkie chwyty są dozwolone, a my zachowajmy dumę naszą polską. Żydzi zrobią absolutnie wszystko, żeby to kompromitujące ich poczynania przekuć na pieniądze, bo im o nic innego nie chodzi. Mądre to w jakimś sensie, bo posiadanie pieniędzy tworzy układ strategiczny korzystny dla posiadacza. Liczę, że prawda jednak swą siłą zwycięży nad intrygami.

 3. Jarek mówi:

  Skrajna prowokacja,cyniczna i obrzydliwa.

 4. samaia mówi:

  Niech USA zawieszą z nami stosunki – jestem jak najbardziej za.
  Polska nie potrzebuje dalekich “sojuszników”, którzy wszędzie zaprowadzają tę swoją “demokrację”, tzn. zgliszcza i wrogość.
  Potrzebujemy sojuszników wśród krajów sąsiednich – takich, jak Węgry, Białoruś, Rumunia. Rosji nie kocham, ale polityka wobec niej też jest kretyńska (sankcje, które w końcu przeciwko nam się zwróciły).

  • wp mówi:

   Droga samaiao, Rosja jest naszym odwiecznym wrogiem, który od czasów Piotra Wielkiego ma jeden cel: zlikwidować polskie elity mordując je lub wysyłając na Sybir i zrusyfikować resztę. Gdybyśmy stracili amerykański parasol to w ciągu 2 lat mielibyśmy okupację rosyjską. Niemieccy muzułmanie nie chcieliby umierać za Warszawę. Poczytaj trochę o okupacji Czeczenii i możesz sobie wyobrazić jaki los spotkałby Polskę. Celowo nie piszę o losie Polaków pod rosyjskim panowaniem podczas rozbiorów, czy po roku 1920, gdyż mogłabyś postawić zarzut ahistoryczności, ale okupacja Czeczenii to robota tego samego Putina.

   • Bolek Chrobry mówi:

    Skromny blad historyczny.
    Karol XII zaatakowal Polske, finansowo poparty przez Francje i Imperium Otomanskie. Zeby nie szybka i zwycieska reakcja Piotra Wielkiego to na Polskim tronie siedzialby zdrajca Leszczynski albo sam Karol.

    Tak Polsce podziekowano za Odsiecz Wiedenska.

  • Berlin Polonia mówi:

   ale wizja…poczytaj wiecej – napewno Bialorus jest super alternatywa…
   jak ktos skonczyl zasadnicza niech zostanie przy swoim zawodzie…

  • ZNIESMACZONY mówi:

   SŁUSZNIE!

  • Marcin mówi:

   Prowokator komentuje artykuł na temat prowokacji. Creme de la creme epoki posttrollingu.

  • Zosia mówi:

   Dziekuje, pierwsza madra odpowiedz! Zosia

 5. Maksymilian Paradys mówi:

  i co macie zamiar z tym zrobić na prawdę nic jak napisaliście?! może w końcu jakaś odpowiedź w formie krótkiego filmu w języku zagranicznym?

 6. Andrzej J. Pogorzelski mówi:

  Niestety dzilamy z ludźmi, którzy zabili by matkę i ojca za pieniądze …..!!!!???

 7. Ryszard mówi:

  Prowokacja czy autentyczne przesłanie żydowskiej fundacji? Tak czy tak jest to atak i skromnie uważam, że nie należy zostawiać tego bez odpowiedzi. Milczą znaczy się nie mają nic na swoje usprawiedliwienie pomyślą adresaci przesłania. Odpowiedź powinna być merytoryczna bez emocji.

  • Wlasnie wczoraj wyslalam do tej Fundacji, w Bostonie , MA odpowiedz na ten paszkwilny film. Doradzilam im zeby sie skoncenrtowali na swojej orginalnej misji Fundacji to znaczy malosprawaych/uposledzonych Zydowskich dzieci. Takze opowiedzialam im jak moja rodzina (wujek) uratowal w Warszawie 5 swoich zydowskich kolegow, ktorych spotkalam w Nowym Jorku w 1972 roku.. Dodatkowo wspomnialam, ze Niemcy wyslali do obozow koncentracyjnych 2ch moich wujkow (Katolikow) . I dalam im przyzeczenie ze skontaktuje sie z Amerykanskimi Senatorami w Washingtonie. My nie mozemy im tego przepuscic.

 8. Piotr Borkowski mówi:

  W tej kampanii oszczerstw i kłamstw mamy Obroncow.
  Obroncow Prawdy i Swiatlosc w ciemnościach zakłamanego swiata.
  Wszechmocnego Zyda-JEZUSA CHRYSTUSA i JEGO zawsze WIERNA MATKE.
  W NICH nasza Moc i Zwyciastwo!

 9. Mariusz Surówka mówi:

  Spot Fundacji Runderman Family Foundation sama się kompromituje. Polacy byli bohaterami. Polacy uratowali największą ilość Żydów podczas II wojny światowej. Polacy jako pierwsi i osamotnieni, gdyż zdradzili Anglicy, Francuzi i inni, stawili opór Niemcom. Itp, itd., etc.

 10. Greg mówi:

  Prowokacja – wygląda jakby ktoś kto to wyprodukował nie miał pojęcia czego nasza ustawa dotyczy i z jakimi kłamstwami chcemy skończyć. Żydom się wydaje ze będzie za wszystko zamykać – paranoja. Żydzi maja problem sami z sobą. Najlepsze jest hasło na koniec filmu – Amerykańscy Żydzi zawsze z Israelem – a gdzie byli jak amerykańskie banki pożyczały Hitlerowi na zbrojenia ? Gdzie byli jak Rotmistrz Pilecki na ochotnika zgłosił się do Oświęcimia żeby poinformować i poinfrmował świat co tam się dzieje ! Przez cała wojnę nawet torów do obozów nie zbombardowali. A hitlerowskie niemcy przez cała wojnę płaciły odsetki od kredytów Amerykańskim Bankierom poprzez szwajcarskie banki ……zastanawiające …- to jest dopiero hipokryzja !

 11. Witam mówi:

  PROWOKACJA. Jak zawsze chodzi o kasę. Singer nam to obiecał

 12. (wujek) Olek mówi:

  Czas na to, aby ludzie dobrej woli, jak najbardziej ofiary III. Rzeszy i ich potomkowie, przestali sie nawzajem szczuć.
  Dotyczy to też wątka rosyjskiego, kiedyś szczul film Der ewige Jude, dzisiaj szczuje wątek Wiekuisty Rusek …

  Heinrich Himmler wobec swoich generałów tak poszukiwanie przez III. Rzesze “przestrzeni życiowej na wschodzie” w październiku 1943 w Poznaniu podsumował:
  “Chcę teraz otwarcie poruszyć pewien bardzo trudny temat. Powinniśmy go dokładnie przedyskutować, a jednak, mimo to nigdy nie będziemy wspominać o nim publicznie. Mówię o kwestii ewakuacji Żydów – wytępienia narodu żydowskiego.
  Każdy bez wyjątku Żyd, którego pochwycimy, będzie podlegać eksterminacji. Jeżeli nie uda nam się teraz zniszczyć biologicznych podstaw żydostwa, to pewnego dnia Żydzi zniszczą naród niemiecki.
  Stanęliśmy przed pytaniem: co z kobietami i dziećmi? Zdecydowałem się znaleźć całkowicie jasne rozwiązanie także w tej kwestii. Nie uważałem się mianowicie za uprawnionego do tego, by wytępić mężczyzn – to znaczy zabić lub kazać zabić – jednocześnie pozwalając, by ich dzieci zemściły się kiedyś na naszych synach i wnukach. Trzeba było podjąć ciężką decyzję: ten naród musi zniknąć z powierzchni ziemi (…). Wykonano ją, unikając (…) szkody, jaką mogliby ponieść na duszy i umyśle nasi ludzie i nasi przywódcy.
  Tym samym chciałbym zamknąć kwestię żydowską. Teraz wiecie już wszystko, panowie, i proszę was, abyście zachowali to dla siebie. Może kiedyś, znacznie później, będzie można się zastanowić nad tym, czyby nie powiedzieć czegoś więcej narodowi niemieckiemu.

  Dla nie-niemieckiej ludności Wschodu nie mogą istnieć szkoły wyższego typu niż czteroklasowa szkoła ludowa. Zadaniem takiej szkoły ludowej ma być tylko: proste liczenie najwyżej do 500, pisanie nazwiska, nauka, że przykazaniem boskim jest posłuszeństwo wobec Niemców, uczciwość, pilność i grzeczność.
  Musimy postępować uczciwie, przyzwoicie, lojalnie i koleżeńsko wyłącznie wobec ludzi naszej krwi. Nie obchodzi mnie ani na jotę los Rosjanina czy Czecha. Od innych narodów weźmiemy to, co dla naszej krwi przedstawia pewną wartość, porywając, jeżeli to będzie konieczne, ich dzieci i wychowując je tu, pośród nas. Kwestia, czy inne narody żyją w dobrobycie, czy giną z głodu, interesuje mnie tylko pod kątem ich przydatności jako niewolników dla dobra naszej kultury […] jest mi obojętne, czy dziesięć tysięcy kobiet rosyjskich padnie z wyczerpania przy kopaniu rowów przeciwczołgowych, ważne jest dla mnie tylko to, aby rów przeciwczołgowy, budowany w interesie Niemiec, był gotów […] My, Niemcy, jesteśmy jedynym narodem na świecie, który przyzwoicie traktuje zwierzęta, i tak również będziemy odnosić się do tych zwierząt ludzkich. Zbrodnią wobec naszej krwi byłoby jednak przejmowanie się ich losem, gdyż nasi synowie i wnukowie stanęliby w obliczu jeszcze trudniejszych zadań […] Nas obchodzi tylko nasz naród, nasza krew i to jest naszym obowiązkiem. Inne rzeczy nas nie interesują. Chciałbym, żeby członkowie SS zajęli takie stanowisko wobec wszystkich obcych, niegermańskich narodów, zwłaszcza wobec Rosjan…”

  Jest jedna prawda, nie lekajcie sie jej. Hannah Arendt uczy nas w “Korzenie totalitaryzmu”, ze lono, z ktorego Holodomor i Zaglada wypelzly dalej plodne jest, dzisiaj zagraza ludzkosci teczowo-neoliberalny globalizm, i ten chce stworzyc “nowego” czlowieka po trupach starego, tym razem poddanego konsumenta-onaniste.

  • Bolek Chrobry mówi:

   Drogi Panie,

   Radzilbym byc ostroznym w cytowanie wypowiedzi ktore zaprzeczaja nawet Hitlerowskim dokumentom. Hitlerowskie materialy w Austri przebieral niejaki Wiezenthals.

   Do Polski przywozil beczkami falszywe dokumenty Pawel Berman, brat Jakuba Bermana, Najslynniejszy dokument ktory dostarczyl to list w ktorym AK dalo powstancom ghettowskim dwa pistolety i piec granatow.

   W Archiwum Narodowym, w Waszyngtonie, znajduja sie mikrofilmy wszystkich dokumentow Hitlerowskich z 1933-46 w dodatku do Sowieckich z lat 1935-41.

   W ostatnim znajduje sie dokument z konferencji w Wansee, 1942.

   W nim koncowe rozwiazanie kwestii Zydow na terenach wielkiego Reichu to wywoz (deportacja) z tegoz. Himmler ktory zorganizowal ta konferencje i ktory rowniez wspolpracowal z bogatymi Zydami na podstawie Umowy Handlowej z 1 Wrzesnia 1933 r. nie wypowiedzial by falszywych bzdur. Podejzewam ze jego wypowiedz ktora Pan cytuje byla skierowana do Polakow.

   Natomiast od pierwszego swego rozkazu wydanego o 5-rano 1-go Wrzesnia, 1939 r. Hitler rozkazal wymordowac NAROD POLSKI,

   Ta podlosc konczy sie na zniszczeniu Warszawy po powstaniu Warszawskim i mordowania Polakow w okresie okupacji,

   Himmler, z drugiej strony, staje sie wspolwlascicielem razem z bogatymi Zydami wladca przemyslu polskiego.

   Wazne jest zeby swiat zapoznal sie z meczenstwem Polakow a nie wypowiedzia pani Arendt ktora podstepnie probuje powyzsza prawde. W hitlerowskich dokumentach znajdziemy setki wypowiedzi i dziesiatki planow zniszczenia Polski i Polakow.
   Tak wyglada prawda historyczna.

 13. alicja cielecka mówi:

  mam nadzieje ze prawda wygra, a USA nigdy z nami nie zerwie, bo maja w tym swoje interesy.

 14. Leszek mówi:

  To wy też bawicie się w pseudo dyplomację ? Odczytujecie to , jako jawną prowokację – najprawdopodobniej z inspiracji rosyjskiej ? I w związku z tym nic nie będziecie robić ? No tak…To zupełnie jak polski rząd. Trzymać więc tak dalej drodzy Państwo…A wszystko co do tej pory zdołaliście osiągnąć psu na budę się zda. Właśnie dokładacie cegiełkę do żądanych przez amerykańskich Żydów pieniędzy od Polski.

  • Panie Leszku pan ma racje. Prosze przeczytac zalaczony cytat: ” If Poland does not satisfy Jewish claims it will publicly be attacked and humiliated in the International Forum” Reuters Agencja, Argentina, 19 April 1996. Jak sie okazalo Swiatowy Zydowski Congress zada od Polski $ 65 million .

   • What claims the Jews actually have to pay Poland overdue taxes times 72 years and restauration cost for their damaged houses. Knowing Jews they want to claim everything which does not belong to them. Ruderman can make 100 films which do not destroy us. Barking dogs can not bite .,

 15. Marek mówi:

  Jakiej inspiracji rosyjskiej? Od kiedy usarael robi to co chce Rosja?

 16. Na Kongresie Polskich Intelektualistow na emigracji, Montreal Q. 1975 w ktorej uczesticzyli, p. Leszek Kolakowski, p. Jan Nowak-Jezioranski uslyszalem o szkalowaniu Polakow, kiedy mowca wspomnial film Hollywoodu “QB VII.” Szereg lat pozniej udalo mi sie kupic pare kopii DVD tego filmu. Pod koniec dlugiego filmu sa pokazane wysokie ceglane mury a na nich tablica z napisem po polsku “POLSKI OBOZ KONCENTRACYJNY JADWIGA, a ponad wszyskim POWIEWA WIELKA BIALO CZERWONA POLSKA FLAGA. Mam ostania kopie tego filmu na DVD, pare poprzednich poslalem do Polski, m. in p. Dr Jozefie Niemcewicz w Tychach. Moja ostatnia kopie chce zdeponowac w IPN ale boje sie ze moze przepasc. W tym wzgeldzie jestem paranoiczny. Moje wlasne zapiski chowan na wielu nosnikach, wtykam do sejfow itd.
  Nie dajmy sie zastraszyc. Na moje konto polsskiego lekarza kanadyjscy terrorysci w scislej wspolpracy z PRL-owskim i poskomunistyczmem antypolskim rezimem w Polsce, mordowali niewinnych kanadyjczykow by ze mnie za wszelka cene zrobic “malego Dr. Josef Mengele wypierdzonego z Ausscchwitz by mordowal niewinnych Kanadyjczykow i wszyskim udowodnij zboczonych fuckien Pollaks.

  • Bolek Chrobry mówi:

   Panie Wlodzimierzu,

   Ten zjazd Polonii Swiatowej niestety nie reprezentowal wcale Polonii I mial inne zadanie do rozwiazania. Co do Nowaka-Jezioranskiego to juz wiedzielismy o nim ze nigdy nie byl agentem rzadu podziemnego w Polsce ale pracowal dla Hitlera na terenie Polski tak jak jego brat I jeszcze jeden niby-bohater – Jan Cohen-Kochan-Kucharski-Karski.

   W swojej ksiazce “Polish Underground State” Karski, wedlug relacji czlonkow Kola Armii Krajowej w Chicago, pisze o Polakach ktorych zdradzil w okresie swej dzialalnosci na terenie okupowanym przez Rosje sowiecka, a po wymianie miedzy Hitlerowacami I Bolszewikami wraca do dzialalnosci na terenie Rzadu Generalnego, gdzie jak opisuje zdradza Akowcow. Rowniez w swojej ksiazce stara sie przekonac czytelnikow ze Slowacy szanowali Polakow.
   Propagowal absolutna bzdure, bo jak wiemy WOJSKO SLOWACKIE bralo udzial w Hitlerowskim ataku na Polske za co Slowacja otrzymala 16 podhalanskich wiosek. I stala sie glownym czlonem Hitlerowskiej Policji nie tylko na ziemiach wlaczonych do Rzeszy ale I na terenie Rzadu Generalnego w Rezerwacie dla Polakow I w Rezerwacie dla Ukraincow.

   Jezioranskiego zdemaskowal Hitlerowiec. On wzial Jezioranskiego do sadu I wszkazal na jego role jako kolaboranta Hitlerwskiego.

   Co do filmu QBVII to jest on oparty na bzurach znanego antypolaka, propagandysty, ktory wszystkie swoje ksiazki opiera na materialach pochodzacych z Instytutu Yad-va-Shem.

   Z tym Baka (Leon Uris) powinni wszyscy zapoznac sie.

   Naiomast z Instytutu Yad-va-Shem nalezy wycofac wzystkie nazwiska Polskie.

 17. Danuta mówi:

  Your recent law against slandering Poland for Holocaust events has now morphed into “Holocaust denial” with this film. Poland needs to counter this with a film of its own.

 18. wiederma mówi:

  Bardzo szanuje ta organizacje, ale z ta Rosja to strzal obok tarczy – na prawde przesadziliscie. Moge zrozumiec, ze nie bedziecie wszczynac krokow prawnych, bo nie chcecie zadzielrac z organizacja zydowska. Gdyby Rosjanie mieli cos z tym wspolnego, nie byloby problemu z postepowaniem sadowym.

 19. jp mówi:

  BEZCZELNOŚĆ!!!

 20. ania mówi:

  Tam gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko inne ma swoje miejsce. Oczywiste! Musimy bronić prawdy, walczyć o swoje, mądrze, ,rozważnie i bez emocji. Wszystkich “żelaznych mężczyzn” zachęcam do odmawiania różańca za naszą ojczyznę!

 21. Ktoś mówi:

  Pozostawienie tego bez odpowiedzi da jedno przesłanie – że nie mamy dowodów aby obalić te pomówienia a wiec że są one prawdziwe lub uzasadnione – tak czy inaczej słuszne.
  Ponoć dla zła wystarczy aby “dobrzy ludzie” nic nie robili – pozostali bezczynni. Zaniechanie jest tu czymś więcej niż tylko zaniedbaniem! Jeśli nie zajmiecie się tym profesjonalnie to ktoś zrobi to nieudolnie, emocjonalnie i w oderwaniu od dowodów i faktów. A na to tylko czekają oszczercy. Chcecie koniecznie pomóc tym którzy za tym stoją?

 22. Marek Kisiel mówi:

  Na dobrą sprawę prowokacją można nazwać wszystkie wypowiedzi Izraelitów w temacie ustawy IPN. Więc to kiepski argument ignorowania tematu.

 23. RK mówi:

  A co to za praktyka, aby dać się obrażać, bo to prowokacja. Na każdą prowokację, nawet najgłupszą da się inteligentnie odpowiedzieć. A tych kłamców z filmu jest bardzo łatwo ośmieszyć i wykazać im, że gadają androny. Można zacytować fragment ustawy, który mówi wprost, że karane jest publiczne obarczanie winą narodu polskiego i że spod tej ustawy całkowicie wykluczona jest działalność naukowa i artystyczna. Regularnie Państwa wspieram finansowo, ale tą wiadomością jestem niemile zaskoczony. Prosiłbym Państwa o przemyślenie tej decyzji jeszcze raz. Tutaj trzeba na trzeźwo, zwięźle i merytorycznie odpowiedzieć na tak oczywiste oszczerstwa.

 24. Aleksander mówi:

  To sprawka żydków, nie ważne skąd oni są , czy z USA, czy z Rosji, Jakow Kedmi jakiś czas temu w telawizji rosyjskojęzycznej nadawanej z Rosji, w programie Sołowiowa, powiedział że Polacy masowo mordowali żydów, że faszyści z Polski , Rumunii i innych krajów europy nie zostali rozstrzelani po wojnie, to błąd. Mogę podać link do tego wystąpienia.

 25. Maria Gorski mówi:

  Jest to bardzo grozny film, dociera do ludzi o bardzo ograniczonej wiedzy historycznej z czasow wojny. Musimy zareagowac bardzo ostro, i to z wysokich szczebli rzadowych. Dr Ewa Kurek jest najlepszym znawca historii tego okresu dziejow Polski i jej obywateli, powinna byc doradca Prezydenta i MSZ, bo to od nich powinnien wyjsc protest i sprostowanie. Na You Tube powinny byc filmy po angielsku mowiace o prawdzie. To nalezy sie polskim ofiarom poleglym w obronie Zydow. W kanadyjskiej tv tez pojawiaja sie szkalujace informacje o tym okresie historycznym. Do boju Polski Narodzie! Oczekuje solidarnosci polskiego rzadu i opozycji, to jest sprawa Polski, wiec przestancie sie, Polacy w Kraju, zwalczac za wszelka cene. WSpolnie, bez wzgledu na poglady polityczne, nalezy walczyc o nasz honor i prawde historyczna. Tak nam dopomoz Bog!

 26. Renata Sieczkowska mówi:

  Akurat, rosyjska… Żydzi pokazali swoją prawdziwą twarz i po takim pokazie mozna przestac wstydzic się za rodzimych antysemitów, bo sa jak wiosenny wiaterek przy huraganie. Czy to szukanie wytłumaczenia dla ich nienawiści i prowokacji przez szukanie winnych na Wschodzie?

 27. Zbyszek mówi:

  Kiedy Żydzi zrozumią ze są oni winni. Na całym świecie ferment sieją. Babcia opowiadała ze przeczymywala ich w domu po prostu ukrywała a tata ze w jego wsi zyd miał sklep na drzwiach pisała zawsze kartka:dzisiaj za pieniądze jutro za darmo : oszust nigdy za darmo nie było

 28. wojciech J. Antczak mówi:

  Sojusze powinny opierać się na wzajemnej korzyści, a nie na sympatii.
  Polska powinna mieć lepszą dyplomację, a nie tylko lizusów, jak to miało miejsce dotychczas. Wstańmy z kolan jako naród!
  Na przeciw żądań żydowskich postawmy się twardo. W przeciwnym razie to “handełłowe” plemię wejdzie nam na głowę.
  Działajmy mądrze w oparciu O Boga w Trójcy Jedynego.
  Szczęść nam Boże, Rodacy.

 29. ziemianka mówi:

  Podpisujcie petycję o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem, przygotowaną przez dr Ewę Kurek!
  A Ordo Iuris powinno zadziałać szybko i zdecydowanie. Na przykład skontaktować sie z doktor Ewą Kurek o poradę, jakie istniejące już filmy można pokazać na internecie w odpowiedzi i jak odpowiedzieć prowokatorom, kimkolwiek oni by nie byli.
  Polska to nie Ukraina: wyświechtany argument prowokacji rosyjskich zostawmy pogrobowcom Bandery.

 30. wiesiek 40 mówi:

  Dranie nie mogą odżałować tych miliardów dolarów które mieli obiecane ze sprzedaży polskich lasów,niewiele brakowało…tylko kilka głosów w nocnym głosowaniu ustawy chyba trzy lata temu.Obawiam się że na tym nie poprzestaną-“całe złoto świata będzie nasze”,łącznie ztym zamienionym na wolfrram w forcie Knox

 31. WYOBCOWANY mówi:

  POPRZEZ LATA HISTORII , CHCIALBYM POWIEDZIEC OD URODZENIA CIAGLE CZYTAM ,SLUCHAM I OBSERWUJE TO CO NA SWIECIE JEDNA NACJA ZYDOWSKA JEST NIETYKALNA , ALE WSZYSTKIE KLOPOTY
  KTORE IM ( ZYDOM ) NIE PASUJA, NO TO POLE DO POPISU DAJA DLA SILNYCH MEDIOW, CZY TEZ FILMOW. tO KLAMSTWO JEST TAK
  DALECE ZAKORZENIONE, ZE ZYDZI JUZ NIE UMIEJA ROZPOZNAC
  KLAMSTWA OD PRAWDY.

 32. Mirosław Wojsa mówi:

  Prawda zwycięży ,my zwyciężymy ,spokojnie,

 33. zostawiłam mail następującej treści na stronie Fundacji
  Your extremely offensive spot, where your actors manipulate the facts to a horrifying extent, is just appalling !!! Do you really think that all people killed in Poland MUST HAVE BEEN killed by the Poles????? How dare you say words like “NOW!!!” to another human being – most people don’t even use such language to dogs – is that your understanding of human values propagated by CHARITY like yours…. ?????? HAVE YOU ACTUALLY READ the very text of the bill in question???? As a Pole, I will gladly decide to break off the relations with Americans LIKE you! What a disgrace! BTW, Mr Rude(r)man , where were your mum and dad during the IIWW? How many fellow Jews did they help?????? Well ……. So maybe first make a spot about American Jews readily helping European Jews, will you? http://www.bbc.com/news/magazine-27373131 “The captain then steered the St Louis towards the Florida coast, but the US authorities also refused it the right to dock, despite direct appeals to President Franklin Roosevelt. Granston thinks he too was worried about the potential flood of migrants”.

 34. Andrzej Roszczyk mówi:

  Kochani rodacy, przede wszystkim ” nie robic we majtki” Im najbardziej chodzi of zastraszenie. Mieszkam 30 lat w Chicago. I grupa chamow z N.York to jescze nie cala Ameryka.
  Trzeba to brac na spokojnie! Spokoj nie jednego wytracil z rozpedu. Zalozyc srawe we sadzie we N.Yorku, I maksymalnie naglasniac informacje I dowody !!! Kongres Polonii, Juz od kilku dni prowadzi kontrakcje. Trzeba jednosci w dzialaniu !

 35. Adalbert mówi:

  Niemieckie nazistowskie obozy śmierci w okupowanej przez Niemców Polsce. Co do Holocaust. Jest to efekt rzeczywistości zawartej w pierwszym zdaniu. Jeśli według narracji żydowskiej Żydzi czuli się bezpieczniej w obozach śmierci w porównaniu z obecnością na quasi wolności w okupowanej Polsce, to widocznie tak miała wyglądać ich przyszłość. Szwabska okupacja nie była widocznie zbyt wymagająca w żydowskim rozumieniu. Takie rozumowanie z logika nie ma żadnego punktu stycznego.

 36. kentom34 mówi:

  Jest takie bardzo stare porzekadło polskie, które mi tu pasuje, jak ulał: “Jeżeli Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu najpierw rozum odbiera”. A tak w ogóle to ongiś wypędzenie Narodu Wybrania przez Rzymian z Ziemi Obiecanej, nie tak dawno straszliwy szoach, a w przyszłości może dalekiej, a może nawet niedalekiej?

 37. Zbigniew Okpisz mówi:

  Popieram Panstwa decyzje w powyzszej sprawie w 100%. Takie prowokacje nalezy IGNOROWAC !!!!!

  Pozdrawiam
  Zbigniew Okpisz

 38. Waldemar mówi:

  Skoro jest to kolejna prowokacja, to tym bardziej po raz kolejny trzeba interweniować i już zagrozić pozwami twórcom spotu i Fundacji Rudermana za język nienawiści, kłamstwo (w tym kłamstwo oświęcimskie), znieważanie państwa i narodu polskiego. Przecież jesteście fundacją która “została powołana dla inicjowania i wspierania działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II wojny światowej, udziału w niej Polaków, stosunku Polaków do Żydów, na temat niemieckich obozów koncentracyjnych”. Nieważne, że tym prowokuje fundacja żydowska (inspirowana czy nie przez Rosjan – to tylko sfera przypuszczeń). Prowokacja (na szczęście kłamliwa) jest faktem i dlatego musicie podjąć stosowne działania. Ja ze swojej strony już podjąłem. Wspierajmy się wzajem we wspólnych i indywidualnych działaniach.

 39. dla mnie Ameryka (społeczeństwo) to kraina Hollywoodu a więc infantylność na pograniczu debilizmu(rodzina mojej żony, która wyjechała do USA w latach 1982-83 mają histeryczny strach przed wszystkim co jest historią). Żydzi o tym wiedzą. Co z tym zrobić? Mówić prawdę i nie umizgiwać się do ŻYDOSTWA. My modlimy się o zdrowie rozumu dla naszej rodziny

 40. Tadeusz mówi:

  Reduta absolutnie musi zareagować. Jeśli tego nie zrobi sama się ograniczy do walki z podrzędnymi artykułami w podrzędnych czasopismach. Zydom naprawdę nie zależy na naszych pieniądzach.

 41. sydot mówi:

  Jeżeli to rzeczywiście działanie inspirowane z FR, to może należałoby nakręcić film of rosyjskim holokauście, tzn. gułagach, zsyłkach, katowniach, rozstrzeliwaniach, itp.. A jeszcze wcześniej o pogromach w carskiej Rosji.

  • Aleksander mówi:

   Najpierw poznaj historię rewolucji 1917 roku i dalszą historię ZSRR,
   bo Twoje wypowiedzi są ignoranckie i obraźliwe dla większości
   ludzi w Rosji, tak jak obraźliwe są wypowiedzi żydowskie na temat
   zachowania Polaków w czasie wojny.

 42. Jan Kulczycki mówi:

  Wszystko wskazuje na inicjatywę środowisk żydowskich w USA, a nie na innych. Tylko oni tracą pieniądze po wprowadzeniu tej ustawy. Dokształćcie się u ks prof W. Chrostowskiego i u Pani Ewy Kurek i jeszcze kilku naszych naukowców zajmujących się problematyką żydowską. To dwie, Polska i Żydowska, filozofie dochodzenia do prawdy. Nie do pogodzenia. Żydzi mają udany żydowski “interes” przynoszący określoną korzyść, a my prawdę i dobro uogólnione na wiele nacji, bez pieniędzy w tle. Jeśli nie będziecie reagować, tak jak dotychczas, to zwijajcie interes, i nie zawracajcie ludziom głowy. A jeśli mieliście niezapowiedzianą wizytę “przyjaciół z mossadu” to opublikujcie to, bo to jedyna droga, żeby ukrócić takie działania. Ujawnienie, czyli dekonspiracja agenta wpływu pozbawia go siły i możliwości skutecznego działania. A w każdym razie mocno ogranicza.

 43. Katarzyna Drelich mówi:

  Nie dajmy się sprowokowac.Prawda jest ponaszej stronie!

 44. Lidia mówi:

  Ruderman jest zydowska fundacja, zalozona przez rodzine Ruderman. Jej oficjalny cel to filantropia, Dzialaja u nas w USA oraz w Izraelu. Jak kazda zydowska organizacja w Ameryce jest antypolska. Szukaja sposobow jak stworzyc rozgardiasz a i przy tym skorzystac. Zydzi stworzyli w Ameryce obraz “swietego Holocaustu”, czyli tylko oni byli ofiarami zaglady, tylko oni maja prawo do reparacji finansowych. Powtarzaja to na kazdym kroku, ze sa ofiarami i na tym caly czas bazuja. W podrecznikach amerykanskich w szkole, mowiac o zagladzie mowi sie tylko o Zydach. Jestem nauczycielka w szkole amerykanskiej i jak tylko wspominam, ze nie tylko Zydzi byli ofiarami II Wojny Swiatowej, uczniowie patrza na mnie z niedowierzeniem. Zydzi nie podziela sie z nikim “Holocaustem”, bo by stracili donacje i zainteresowanie. Zydowska lobby jest najpotezniejsza w Ameryce. Israel dostaje co roku od rzadu amerykanskiego milliony bezwrotnej pozyczki na zbrojenia oraz nastepne chyba 30 miliardow bezwrotnej pozyczki ekonomicznej. Zaden stan w Ameryce nie dostaje nawet odrobiny tego. Zydowska lobby praktycznie rzadzi Ameryka. Zaden Amerykanski senator nie odwazy sie im oponowac. Kilku probowalo, stracili posady. Dobrze by bylo zrobic film kontra tej paskudnej propagandzie. Wiekszosc Izraela jest zmanipulowana, i oczywiscie wiekszosc amerykanskich Zydow, nie mowiac juz ,ze i Amerykanow zmanipulaowali, nawet nie wiedza, ze wielu Zydow przyczynilo sie do smierci swoich wspolziomkow, pelnili funkcje kato w obozach. Zydzi uwazaja ze tylko oni sa ofiarami i ich Holocaust jest swiety, nietykalny. Ktokolwiek sprobuje go (Holocaust) dotknac spotka sie z gromem. A Zydzi Amerykanscy maja mase forsy i zrobia wszystko, zeby nie stracic w swiecie pozycji “swietych i bezbronnych”.

 45. Krzysztof mówi:

  Ci ludzie chcą nas sprowokować.
  Nie dajmy się w to wciągnąć.
  Jest dużo Żydów przyzwoitych tak jak nas Polaków.
  Komuś zależy na konflikcie Polski z Izraelem czy to Rosja a może jednak Niemcy?

 46. Teodor Lach mówi:

  Pozostawienie tej obelgi bez odpowiedzi to poważny błąd. Moim zdaniem – wykorzystując ich hasło “polish holokaust” należy szybko złożyć w krótką całość posiadane informacje o sytuacji na ziemiach polskich i przesłać im. Odbiorcami tego ich paszkwilu są ludzie absolutnie nie mający pojęcia co wówczas działo się. Są to ofiary antypolskiej propagandy od lat, którą tolerowały polskie służby konsularne na terenie USA. Trzeba także rozważyć wystąpienie na drogę sądową przeciwko organizatorom. To nie jest prowokacja rosyjska; Fundacja Runderman Family istnieje i ma się dobrze.

 47. Warszawiak mówi:

  Za prawdę chcą nas ukarać! Naruszyli delikatność nas Polaków, nie poddamy się nigdy obrzydliwej propagandzie. Powinniśmy jako obywatele, naród, rząd trzymać się razem i nie odpuszczać tej hucpie.

 48. Andrzej Zahorski mówi:

  Oczywiscie, æe jest to prowokacja. Odnaleziono adresy zarządu fundacji która zorganizowała tą akcję. Jest to adres w Tel-Awiwie. Na czym opera się więc domniemanie ta prowokacja “najprawdopodobniej rosyjska”?

 49. Katarzyna Drelich mówi:

  Nie dajmy się sprowokować!

 50. Yamato mówi:

  W jakimś sensie mają oni rację – to był zaplanowany przez Niemców HOLOKAUST ale NA NARODZIE POLSKIM ( ja tak bym przetłumaczył słowa “Polish holokaust”).

 51. Wojtek mówi:

  Kochani. Nie po to inwestuję swój czas w akcje przeciowko oszczercom i promuję RDI żebyście nie reagowali na taką prowokację. LICZĘ conajmniej na list otwarty i kontrę z użyciem video i odpowiedmiego targetowania na YT

 52. Zaboli mówi:

  Całkowicie popieram. Absolutnie nie powinniśmy mieć z tym NIC wspólnego. Należy ich skwapliwie zignorować i zostawić ich samych sobie w tym obrzydliwy rynsztoku, który sami stworzyli.

 53. Czechu mówi:

  Uważam, że w przypadku kiedy takie akcje będą się powtarzać i strona izraelska nie będzie kategorycznie ich zwalczać i potępiać, to polscy polscy Bohaterowie Medali Sprawiedliwi wśród Narodów Świata powinni rozważyć ich zwrócenie Instytutowi Yad Vashem i zażądać usunięcia zasadzonych na cześć polskich ludzi drzewek.

 54. ANNA mówi:

  Dziwna Ta koincydencja pomiędzy prowokacją amerykańskiej fundacji, która zapewne dostała za nią dobrą kasę, a oświadczeniem ambasadora Niemiec w Polsce, że pomogą w zwalczaniu pomówień nt. sprawstwa Holokaustu, ale też jednocześnie uważają sprawę reparacji za zamkniętą, gdyż Polska zrzekła się ychże reparacji MILCZĄC. To dobre.

 55. Duda ryszard mówi:

  Ten film jest dowodem aby zjednoczyć się z naszym rządem i nie pozwolić na ustępstwa w sprawie ustawy.

 56. Alandir mówi:

  Żydzi doprowadzą do sytuacji w której będą najbardziej znienawidzoną nacją , jak przed laty Niemcy.
  Czas na sprzymierzeńcem się z …Teheran em ?

 57. Barbara mówi:

  prowokacja, kłamstwa nieuków, żądam wznowienia druków żydów zmarłych w Polsce, to najuczciwsze świadectwa, drukować w różnych językach i rozpowszechniać prawdę- Panie Gliński na co Pan czeka?

 58. Zdzislaw Kujawa mówi:

  Tak w ogole to trzeba wziac tych “patalachow ” z Wiejskiej na kolano i sprac im cztery litery i odrazu dla przypomnienia wytargac za ucho za co biora pieniadze , bo wychodzi na to , ze teraz to biora za chowanie glowy w piasek . na Y. Tube jest tyle wspanialych i merytorycznie wiele dobrych materialow na temat “” bussines holokaust “” wszystkie sprawdzone i nikt z politykow nie chce czy tez nie potafi z tego lub sie boja , z tego skorzystac .POLSKO do boju , do drzwi lomoca , juz okradli i ukradli co mogli , teraz chca Cie zniszczyc a z niaa – niestety nas

 59. Bel-ina mówi:

  Zimne ignorowanie , inaczej “olewanie” harcowników ma swoją siłę. Na ogół rozwściecza przeciwnika i wtrąca go w przestrzeń głupoty…
  A to sobie Trump narobił…

 60. To błąd. Sprawę powinno się skierować do amerykańskiego sądu z oskarżenia o rasizm i nienawiść rasową oraz tzw kłamstwo holokaustu. Zamiast błagać o dotację zróbcie tak jak to robią żydzi. Gwarantuję, że na tym zarobić spore “dotacje”

 61. Bel-ina mówi:

  A tak w ogóle czy nam Izrael jest potrzebny?

 62. I wrote to usa attorney general with complaint , and wrote to this foundation that will contact President Trump

 63. Sebastian mówi:

  zwróciłem się do fb o zablokowanie tej publikacji na FB jako fałszywej.

 64. U.keeton mówi:

  Przecież reduta jest po to żeby bronić imienia Polski. Prowokacja czy nie, potrzebna jest stanowcza odpowiedz i wyrażeniem niezgody na szkalowanie Polski.

 65. Jarek mówi:

  Narodzie Żydowski!
  Wasi przodkowie wydali na siebie wyrok już 2000 lat temu krzycząc:: Krew Jego na nas i na nasze dzieci!!
  Stało się…

 66. Jolanta mówi:

  Prosze posluchac
  – Komentarz Tygodnia: Polacy spaleni w Gardelegen
  ale takze ciekawa informacja o rodzinie Ruderman z Bostonu
  – szokujace!
  https://youtu.be/dUId0J58mmo

 67. Andrzej mówi:

  Przykre jest to, że mamy polskojęzycznych obywateli którzy wpisują się w ten kłamliwy scenariusz, hańbiąc się dla jakichś prywatnych korzyści.
  Prawda zawsze się obroni i jestem pewien, że blask naszych Narodowych Bohaterów nie może zostać przyćmiony kłamstwem.

 68. Szczyt konfliktu nastąpi w rocznicę wydarzeń marca 68. Musimy wytrzymać.

 69. Ewa mówi:

  Czysta prowokacja, cyberprzemoc, robota wielu naszych nieprzyjaciół.
  Nie poddawajmy się oszczerstwom, kłamstwom.

 70. Powiem tak–Kto jaką bronią walczy -od takiej ginie!Kłamstwa zawsze wyjdą na światło dzienne,a prawda zwycięża–i tego się trzymajmy! POLACY ZAWSZE STALI NA STRAŻY PRAWDY–I TO NAS WYRÓŻNIA !!!!

 71. Tomek mówi:

  Absolutnie nie rozumiem dlaczego to rosyjska prowokacja. Jakie są ku temu logiczne przesłanki? Autor może ma jakąś większą wiedzę na ten temat?

  • Potwornicki mówi:

   Można uważnie przeczytać książkę Piotra Wrońskiego: “Reset”.
   I jak kto potrafi – to przesłanki tam znajdzie. Czarno na białym.

 72. Jan mówi:

  Chyba czas zabrać się za robienie własnych nagrań skoro władza w Polsce nie daje rady. Czy RDI może prowdzić takie projekty, jeśli pojawi się prywatne dotowanie?

 73. Sylwester Piotrowski mówi:

  No jasne, że Moskwa. Przecież to niemożliwe, żeby Żydzi – nasi starsi bracia, chcieli nas wyd***ć na kasę. Naród znany z uczciwości i wspaniałych relacji z Polakami, zwłaszcza w latach 44-56 przeżył brzedzież holohoax, a to oznacza, że to musi być Putin

 74. HO mówi:

  obrzydliwa prowokacja !!!!!!!!!!

 75. czytacz mówi:

  Prawda się obroni, obecnie jest to wierzchołek góry. Za jakiś czas powychodzą na jaw powiązania Żydów polskiego pochodzenia z drugim najeźdźcą jakim była armia czerwona – czyli Rosją Radziecką, następnie z przywiezionym ze wschodu PKWN -em oraz aparatem opresji który funkcjonował w latach 40 , 50 , 60 w Polsce. Lada chwila wyjdzie również na jaw drugie dno wydarzeń marcowych 68r , oraz akcji MOST jaka miała miejsce na początku lat 2000 oraz powiązanej z nią afery ART- B. A tak właściwie to potrzebne są w tej chwili działania, które przygotują następne młode pokolenia Polaków do tego , abyśmy nie żyli w poczuciu wstydu lecz z podniesioną głową. I są to proste i nie kosztowne działania chociażby nauka jidisz i hebrajskiego , aby czytać w językach źródłowych dokumenty i je tłumaczyć na polski , angielski i niemiecki….. Te dokumenty powalają na kolana wszystkich kłamców i oszczerców . trzeba też przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem…
  Pozdrawiam

 76. Bastekmastek mówi:

  Witam serdecznie moja opinia jest krodka co do tego filmu…Osoby ktore go stworzyly i te osoby ktore braly w tym filmie udzial powinni sowicie ukarani nawet wiezieniem.Tak nie moze byc aby szezyla sie nienawisc do ludzi do kraju..to wstyd i chanba…Ja jestem za aby ukarac tych co pokazuja nie nawisc i pchania do przemocy…

 77. Janek mówi:

  To jest właściwe oblicze tzw. naszych przyjaciół, bardzo długo skrywane, niestety bardzo liczna społeczność naszego kraju przyjmowała to jako dobrą monetę. Możne teraz wreszcie przejrzą na oczy. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Szkoda że tak późno.

 78. A.J. mówi:

  Niemcy podrzucili nam po II wojnie światowej kukułcze jajo(niechciane) w postaci obozów koncentracyjnych. I teraz my Polacy musimy się tłumaczyć przed całym światem przed tym podrzutkiem. Niekończące się kłopoty!!! Niemcy zawsze byli przebiegli i cwani taka mentalność – aby swoją winę zrzucić na innych!

 79. The best defence is attack. I wrote to Canadian minister of foreign affairs to intervene in Israel to release Palestinian children detained by Israeli soldiers. I said that Jews cried holocaust , however created holocaust for the Palestine on their own land. As we know Jews in Canada are more privileged, however I do not care . I always speak my mind knowing that truth set us free not in Canada though. This country become worse then communism

 80. ,';uwazny;[ mówi:

  Jedna istotna uwaga. Nie szerzcie bredni, ze to rosyjska robota. To trzeba udowodnic, a nie insynuowac. Jesli chcecie sprowadzic nieszczescie na Polske, to robcie tak nadal i oczerniajcie Rosje bez sensu i rozumu, za inspiracja syjonistycznych wrogow Polski, ktorzy chca nas okrasc i zniewolic i inspiracje do tego paszkwilu juz odkryto w Telawiwie, jak juz ktos ujawnil w komentarzach.

 81. Joanna mówi:

  Zróbmy film w kilku wersjach językowych o Żydach podczas wojny, o tym co robili w AL, co jako kapo w NIEMIECKICH obozach zagłady, co po wojnie w szeregach UB

 82. Potwornicki mówi:

  Zamiast prawdy o sędzi H. _ F. Wolińskiej – film “Ida”.
  O starszym Michniku – sza! sza! Nie było takiego!
  Tylko “Polskie Obozy Koncentracyjne!” Zerwać stosunki dyplomatyczne z Polską! Teraz!
  RDI dobrze kombinuje, że nasz wschodni sąsiad pociąga za sznurki. Podbija licytację. Kto następny da więcej?
  A kto tego nie widzi, co się dzieje, jest tak – przepraszam – ciemny jak tabaka w rogu!

 83. Andrzej Zahorski mówi:

  Jak wiadomo, køamstwo ma krótkie nogi”. Statnio dodano “ale szybciej biega”.

 84. I wrote to Mayor of Boston however he will not touch ruderman for obvious resons

 85. I wrote to PM Trudeau that Polish people are discriminated in Canada recent articles in National Post and Globe And Mail prove that. I do not count on Trudeau he is scared of Jews

 86. pan Polak mówi:

  To hipokryzja by Polska musiała się tłumaczyć za holokaust niemiecki ?

 87. Dorota mówi:

  Polska jest atakowana, ponieważ znowu im wszystkim to przeszkadza,że znowu robi się nasza ojczyzna mocna i rząd próbuje dbać o nasze polskie interesy. To nie podoba się nikomu. Ani zachodowi tu w Europie, ani Rosji, ani Żydom. Zauważmy także , że im bardzo przeszkadzają nasze chrześcijańskie zasady. Nasz naród jeszcze strzeże praw chrzescijańskich. Tam gdzie nie ma wiary i tradycji takie narody powoli zanikają i o to im także chodzi. Wtedy mogli by z nami robić co chcą. Amerykanie mają za dużo wpływowych Żydów w Stanach i się z nimi muszą liczyć.
  Polska powinna w takich chwilach trzymać razem a nie kłócić sie miedzy sobą. Jest o wiele łatwiej zniszczyć taki naród który jest sam ze sobą skłócony.

 88. Dumi mówi:

  Wpływ środowisk pochodzenia żydowskiego na świecie a zwłaszcza w USA jest bardzo duży. Wychodzi to czym wiedzieliśmy od dawna, ale wielu poprawnych politycznie nierzadko nazywała nas antysemitami;) Ciekawy jest ten Izrael, mówimy prawdę to jesteśmy “be”;) Kochani nie udawajcie, że jesteście zdziwieni tą sytuacją;) Bo się kompromitujecie jeżeli tak się zachowujecie. Moim skromnym zdaniem nie powiedzieliśmy jeszcze wszystkiego bo premier Morawiecki powinien zainteresować się co uczą w szkołach w Izraelu nt Polski i czy przewodnicy oprowadzający wycieczki Izraelskie po niemieckich obozach koncentracyjnych przekazują prawdę historyczną? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *