Będziemy się odwoływać!

Decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota zostało umorzone śledztwo w sprawie publicznego znieważenia flagi RP oraz godła RP poprzez kopanie i deptanie flagi w kolorze biało-czerwonym z wizerunkiem godła Państwowego RP przez angielskich kibiców w trakcie Euro 2016. 

Na filmie zamieszczonym na portalu YouTube, flaga państwowa Rzeczpospolitej Polskiej z godłem jest manifestacyjnie kopana, deptana, oblewana piwem. Twarze osób znieważających nasze symbole narodowe są doskonale rozpoznawalne. Tożsamość tych osób jaki i osoby publikującej materiał można łatwo ustalić jeśli YouTube przekaże prokuraturze informacje dotyczące osoby udostępniającej film na portalu.

Reduta Dobrego Imienia będzie się odwoływać od tej decyzji. Sprawa nie może być zlekceważona, a deptanie naszej flagi i bezczeszczenie godła nie może pozostać bez naszej stanowczej reakcji.

Materiały w dalszym ciągu są dostępne w internecie na portalu YouTube.

Dodaj do zakładek Link.

5 odpowiedzi na „Będziemy się odwoływać!

 1. wzc mówi:

  Dla angoli Polacy to wróg zastępczy, boją się zaczepić muzułmanów, bo by im zaczęły wybuchać puby, więc wyładowują swoją frustrację na Polakach, bo nie spodziewają się odwetu.

 2. Sławomir mówi:

  Osobników tych jak przyjadą do Polski nie przyjmować do żadnego polskiego lokalu!

 3. cyryl mówi:

  Jak dobrze,żę jesteście tacy czujni na takie wydarzenia. Wielu ludzi popiera Waszą działalność i jest Wam za nią wdzięczna. dziękujemy

 4. Robert mówi:

  Czy nie byłoby zasadnym złożyć również w UEFA zawiadomienia o czynie. Oni kilkakrotnie karali polskie kluby za niestosowne ich zdaniem transparenty wywieszane przez naszych kibiców (szczególnie Lecha Poznań) co prawda było to na stadionach. Ale w tym przypadku nie ma wątpliwości, że chodzi o kibiców.

 5. Marian mówi:

  Ciekaw jestem jaka by była decyzja sądu gdyby to była flaga państwa położonego w Palestynie.
  Poza tym, powinniśmy się domagać, z całą stanowczością, szacunku do barw narodowych i godła. Pomijając całkowicie że zrobili to “Angole”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *