Belgowie, Amerykanie i Włosi wycofali się ze zniesławień

Informujemy, że nasze wspólne interwencje wobec portali zniesławiających Polskę, przypisujące Polakom odpowiedzialność za obozy koncentracyjne przyniosły zamierzony efekt.

Belgijski portal hln.be zmienił wyrażenie “Poolse concentratiekamp” na “nazikamp”. W tej sprawie prosiliśmy o wsparcie także Ambasadę RP w Brukseli. Z kolei nekrolog na amerykańskiej stronie omaha.com nie zawiera już wyrażenia “Polish concentration camp” a “German concentration camp in occupied Poland”. Na włoskiej stronie donfrancobarbero.blogspot.com “campo polacco” zostało zastąpione określeniem “campo in territorio polacco”.

Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Belgowie, Amerykanie i Włosi wycofali się ze zniesławień

  1. PW mówi:

    Poparłem apele o te poprawki, ale w przypadku omaha.com to wyszła trochę bzdura, bo nie sądzę żeby ten amerykański weteran wyzwalał niemiecki obóz na terenie Polski wraz z armią generała Pattona. Reduta nie dopasowała treści sprostowania do konkretnej sprawy a amerykanie powtórzyli bez weryfikacji

    • Szanowny Panie!
      Nie ingerujemy w treść nekrologu przygotowanego przez najbliższych, którzy znają historię członka swojej rodziny. Przede wszystkim walczymy z oszczerczym sformułowaniem “polski obóz koncentracyjny”. W innych publikacjach staramy się zwracać uwagę na tego typu nieścisłości i odpowiednio reagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *