Hans G. musi przeprosić Natalię Nitek-Płażyńską!

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w procesie przeciwko Hansowi G. Sąd nakazał Hansowi G. przeproszenie Natalii Nitek-Płażyńskiej w “Gazecie Polskiej” oraz w Telewizji Republika. Dodatkowo Hans G. został zobowiązany do wpłaty 50 tysięcy złotych na Muzeum Piaśnickie w Wejherowie. W uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Kowalski podkreślił historyczne korzenie uprzedzeń rasowych i wyższości rasowej Niemców, jakie prezentował Hans G.

Po ogłoszeniu wyroku Natalia Nitek-Płażyńska napisała na Twitterze: “Wygrałam z nazistą! Nazizm w Polsce nie ma prawa bytu. Pamiętajmy, by walczyć o swoją godność, gdy ktoś ją depcze”. Podziękowała również Reducie za wsparcie.

Przypominamy, że w pomorskiej firmie POS System, Natalia Nitek przez kilka miesięcy była nękana słownie przez jej właściciela Hansa G., który celowo używał zwrotów godzących w dobra osobiste i narodowe pracownicy. Powódka zarządzała projektami w firmie Hansa G. od czerwca 2015 r. do stycznia 2016 r. W rozmowach Hans G. posługiwał się sformułowaniami używanymi przez Niemców w stosunku do Polaków podczas okupacji 1939-1945, także z użyciem terminologii nazistowskiej i nie krył się z nienawiścią wobec Polaków. Hans G. bez skrępowania mówił o Polakach m.in. „shit”, „idiots”, „I hate this idiots”, “idiot Polak”, „suck-ers”, “better is Africa”, “fucking stupid country”, “should I stand them on the wall [pokazuje pozorowane strzelanie] Kill them? I wanted, I want! No problem for me! I would kill every Polak, scheiss egal”, zaś o samej pracownicy mówił „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior (fucking pisior)”, „stuknięta faszystka (crazy fashist)”.

Reduta Dobrego Imienia mając status interwenienta ubocznego wspomagała ten proces – zarówno od strony finansowej jak i prawnej.

Dodaj do zakładek Link.

30 odpowiedzi na „Hans G. musi przeprosić Natalię Nitek-Płażyńską!

 1. Przemek mówi:

  Dobry wyrok, choć przydałoby się więcej tytułów, do publikacji przeprosin. Szkoda, że sąd nie ujawnił nazwiska tego Hansa.

  • kasia mówi:

   Przemek __ to jest stanowczo za niski wyrok . Cała załoga powinna go pozwać i to przynajmniej na 500. 000 zł albo i euro . Przykre jest to że z urzędu tego drania nie ściano – tak jakby to nikogo nie obchodziło

 2. Danuta mówi:

  Brawo!!! Gratulacje!! chociaż raz Sąd Gdański stanął uczciwie na wysokości zadania!

 3. Maria mówi:

  Wg mnie powinien miec rowniez sprawe kryminalna z zabronieniem przekroczenia granicy polskiej!

 4. Paweł Zdun mówi:

  Dziękuję za wytrwałość i konsekwencję oraz gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!

 5. Małgorzata mówi:

  To o wiele za niski wyrok, a przeprosiny powinny być umieszczone w TV ogólnopolskiej!

 6. Wyobcowany mówi:

  Brawo Reduto, Brawo Pani Natalio.
  Teraz tylko trzeba pozamiatac w polsce to wszystko co sie zwie ;
  UPRAEDZENIEM RASOWYM. Kara jaka wymierzyl sad, jest nie-
  wspolmierna do wszystkich pogrozek i pomowien oskarzonego.

 7. BeZet mówi:

  Wyrok niewspółmierny do przestępstwa. Takie niestety mamy sądy. Facet wykrzykuje, że jest nazistą a co na to prokuratura i ściganie z urzędu? Wyrok powinien zawierać zakaz przebywanie na terenie Polski a nie jakieś tam marne 50 tys. zł.

  • kasia mówi:

   BeZet , popieram to jest stanowczo za niski wyrok . Pani Nitek wygrała a co z resztą załogi ? Powinni złożyc zbiorowy pozew za poniżania , za wyzwiska , za grożenia i dyskryminowanie ich jako Polaków . Z drugiej strony dlaczego z urzędu nie ściga sie tego Niemca ? .. Co do wyroku to jak dla biznesmena to wcale to nie jest dotkliwe .. sad potraktował go na taryfie ulgowej

 8. Vadim mówi:

  Czy tamten “scheissegal” nie odwoła się od tej decyzji polskiego sądu? Może ją zaskarżyć, np. w Niemczech, o ile jest to kraj unijny. Czy ja mam rację?

 9. Lucja Bart mówi:

  Hans G.powinien przeprosic
  Pania Plazynska i Polakow za obrazliwe slowa.

 10. Krystyna Krztoń mówi:

  Czy nie można uznawać sądownie takich osób za ” persony non grata” i wydalać z Polski?

 11. Byłam pewna że wygracie!!!!
  Czy podejmujecie się także spisywania testamentów dla osób pozbawionych rodziny z osobą obcą w zamian za opiekę?
  Pozdrawiam serdecznie
  Wasza donatorka
  Zofia Gerlach-Kolasa

 12. Adam mówi:

  Dobrze, że Pani Natalia “wygrała z nazistą”, ale…wobec takiej wyrazistej nienawiści Hansa G. do Polaków, wobec tak zapiekłej pogardy dla pracownika kobiety – wyrok sądu powinien być (moim zdaniem) o wiele surowszy. Przeproszenie i 50 tys. złotych, to dla tego właściciela firmy – przysłowiowa pestka. Wrażenia na nim nie wywarła. Powinien mieć nakazane opublikowanie stosownych oświadczeń także w prasie i telewizji w RFN. Ale … zobaczymy!

 13. WITOLD mówi:

  Potomkowie niemieckich przodków maja kompleks i świadomość że są zbrodnicza nacją i dlatego obrażają szlachetny Naród polski. Nareszcie Temida zareagowała sprawiedliwie. Będzie to nauczka dla innych nacji, że dzielny i rycerski Polski Naród obrażać się nie opłaca.

 14. Barbara mówi:

  Pani Natalio, jest Pani dla mnie bohaterką. My Polacy mimo tylu upokorzeń i ze wschodu i zachodu jesteśmy narodem dumnym ze swojego pochodzenia i nigdy tej dumy, godności nie stracimy. Barbara

 15. AMC mówi:

  Ten Niemiec powinien zostać skazany na więzienie. Skończyły się czasy, kiedy mogli nas bezkarnie rozstrzeliwać i traktować jak bydło rzeźne.

 16. antoni mówi:

  Wyrok sądu po trzech latach to sukces? To totalna kompromitacja sądu ale też obraz jak działa w Polsce wymiar (nie)sprawiedliwości, będący w jawnej opozycji – totalnej – wobec Państwa.
  W KK są jasno sformułowane paragrafy dotyczące sprawy, a sam proces mógłby trwać najwyżej miesiąc. W Stanach sędzia załatwiłby temat w ciągu godziny. Szwab lżył polską kobietę, swoją pracownicę i innych, również Naród polski i samo Państwo przez pół roku i nie było chłopa, który by skłonił łotra do zmiany postępowania? D.s. powinna
  być ścigana i ukarana z urzędu, z mocy prawa, na podstawie KK a nie z powództwa cywilnego

 17. Driada mówi:

  Gratuluję Pani Natalii Nitek, podziękowanie dla Reduty Dobrego Imienia, za wsparcie. Śledzę tę sprawę od początku, bardzo mi Pani zaimponowała, kiedy pierwszy raz dowiedziałam się o sprawie. Cieszę się, że Panu Kacprowi Płażyńskiemu trafiła się taaaka żona, dziewczyna z charakterem 😉 Szanowałam tatę Pana Kacpra, Macieja Płażyńskiego.

 18. Powinien isc do wiezienia to by mu sie odechcialo wyzywac.

 19. Jarek mówi:

  Gratuluję wygranej!

 20. XX mówi:

  Odnośnie Hans G, Nie ma się z czego cieszyć. To sukces
  połowiczny i nie dotknie HG znacząco. W osobie p. Nitek
  HG obraził cały naród polski. Powinien zostać pozbawiony
  możliwości działania gospodarczo na terenie Polski.
  Jestem zawiedziony !

 21. Lukas mówi:

  Uważam, ze ten człowiek powinien zostać wydalony z Polski, z zakazem wstępu!

 22. kryst mówi:

  Gratulacje! Nazizm nie ma prawa bytu w Polsce.

 23. Zbigniew Opisz mówi:

  Dziekuje serdecznie za interwencje w tej skandalicznej sprawie! Przeciez czasy rzadow nazistowskich juz dawno i ponoc bezpowrotnie minely !!?

 24. Halina mówi:

  Powinien być persona non grata z zakazem wstępu do Polski.
  Wyrok śmiesznie mały.
  Nie chcemy takich osób w Polsce.

 25. kasia mówi:

  Czy nie uważacie , że Reduta Dobrego Imienia powinna być finansowana z budżetu państwa ? . Przecież ta organizacja robi robotę za obecny rząd , to w gesti rzadu powinno byc bronienie Polaków i dbanie o dobre imie

 26. Rafał Potwornicki mówi:

  Oby na pobożnych życzeniach się nie skończyło; ciekawe, jak i czy będzie dokonana egzekucja w/w wyroku.

  RDI odwala za friko (b. dobrą) robotę za Polską Fundację Narodową, która chyba tylko marnuje przeznaczone dla niej środki.

 27. Sławek mówi:

  Gratuluję wygranej. Jestem ciekaw, czy Niemiec przeprosi i zapłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *