Interwencja w sprawie komiksu “Survivors of the Holocaust”

W komiksie Zane’a Whittinghama i Ryana Jonesa pt. Survivors of the Holocaust, przeznaczonej dla dzieci i młodzieży, sprzedawanej m.in. na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, znalazły się informacje w fałszywy sposób przedstawiające historię Polski. Polska w książce wydawnictwa Hachette Children’s Books została ukazana jako państwo, które w okresie międzywojennym nie tylko nie przyjmowało Żydów, ale i ich nękało. Co więcej, oddano to w sposób najbardziej przemawiający do wyobraźni młodych ludzi, bo poprzez ilustracje epatujące polskimi barwami narodowymi, obok swastyki.

Przypomnijmy, że biało-czerwone opaski na rękach żołnierzy AK są jednym z głównych zarzutów w stosunku do producentów serialu “Nasze Matki, Nasi Ojcowie”. Żołnierze AK zostali w serialu przedstawieni jako polujący na Żydów antysemici.

Podjęliśmy interwencję w sprawie omawianej publikacji. Wysłaliśmy listy do wydawnictwa, a także do Prezesa Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. O interwencję zgodnie z kompetencjami poprosiliśmy również ministerstwa Infrastruktury, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Spraw Zagranicznych.

W liście do wydawnictwa napisaliśmy m.in.: “Niestety, publikacja przeznaczona dla dzieci to przejaw mowy nienawiści wobec Polski i Polaków, skoro państwo polskie, według wizji autorów, można określić po lekturze jako współodpowiedzialne za przeprowadzenie Zagłady Żydów”. Zażądaliśmy wycofania książki ze sprzedaży, wstrzymania publikacji, a także przeprosin.

W załączniku przesyłamy skany cytowanej książki:
Survivors of the Holocaust

Dodaj do zakładek Link.

69 odpowiedzi na „Interwencja w sprawie komiksu “Survivors of the Holocaust”

 1. SA mówi:

  THE REQUEST IS TOO POLTE IN MY BELIEV

  • Historyk mówi:

   Pamiętaj, że żyd był jest i będzie żydem czyli wyznawcą judaizmu który nakazuje………właśnie co nakazuje – właśnie to co oni robią w podstępny, ukryty i zamaskowany sposób z ludźmi nie będącymi żydami i to na całym świecie. Z Polską robią to co zrobili z Kosowem kolebką państwowości Serbskiej uciekający przed Turkami muzułmanie

 2. Robin mówi:

  No i nie powinni za to siedzieć?

  • jzslm mówi:

   Nie powinni. Rewizjonizm historyczny i błędne interpretacje historii powinny być dla obywateli dostępne. Już nam raz historie czerwoni przekłamywali. Jaka jest gwarancja że kolejna niepodważalna wersja historii będzie prawdziwa? wolność słowa jest dla wszystkich a nie tylko dla mówiących prawdę. Takie spory rozwiązuje sie nauką a nie groźbą więzienia. Co byś zrobil jakby Tobie ktoś zagroził mamrem za poglądy? ugiąłbyś sie?

   • Jarogniew mówi:

    Oszczerstwa można nazwać poglądami? To w takim razie jak nazwać pogląd, że matka niejakiego/niejakiej jzslm była puszczalska, a tatuś okradał biedne sieroty i wdowy, wyrywał kotom ogony i zabijał psy rzucając w nie kamieniami. Jak wolność słowa to wolność!

   • Pay fine for the offence and leave them some money so they can go to pharmacy and buy some brain cell. to know that hate is big NO NO On other hand do not give him any money they usually claim and take what it does not belong to them. They worship Satan however he even would not want them in his hell.

  • Alek mówi:

   Nie powinni siedzieć zapłacić tyle żeby im nić nie zostało.

 3. pawel mówi:

  Takie rzeczy we własnym Kraju moze zrobić tylko idiota , chory psychicznie lub wróg Polaków i Polski. Żądam natychmiastowych przeprosin, usunięcia tego plugastwa z przestrzeni publicznej i ukarania winnych za publiczne szrzenie mowy nienawiści.

 4. Maria z Wielkopolski mówi:

  Ta sprawa na lotnisku w Krakowie to jedna z wielu, których wcześniej Polacy nie umieli dostrzegać jako zagrożenia dla interesów Polski oraz dla prawdy historycznej. Podobną książkę zauważyłam już w połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy w dziale książek w tzw. Centralnym Domu Dziecka “SMYK” w W-wie znalazłam encyklopedię dla dzieci w języku polskim, ale wydrukowaną w Szwecji, w której jedynym faktem dotyczącym historii Polski i drugiej wojny światowej było Powstanie w Getcie Warszawskim!!! Już wtedy bardzo się tą sprawą zaniepokoiłam informując kilku historyków zajmujących się historią Polski w XX wieku. Powiedzieli mi tylko: będzie jeszcze gorzej! I to się niestety sprawdza!!! Nie potrafimy działać na czas albo zbytnio ufamy w to, że czas wszystko załatwi…

 5. AnnaD mówi:

  Trzeba wytoczyć normalny proces and nie grzecznie prosic!

 6. Beata Piotrowska mówi:

  Z milosnikami zydow w sejmie jarmulkowo koszernym tak sie buduje Polin. Niedlugo znow zniknie nasz piekny kraj z mapy swiata.

 7. Ewa mówi:

  Wy nie wnoście petycji tylko wydrukujcie odpowiednie broszury opowiadające o początkach wojny, kiedy bawiło się getto i jak żydowska policja zaganiała swoich ziomów do wagonów na polecenie Niemców.
  Jak tego nie zrobimy to kolejne pokolenia wyrosną na przekonaniu, że byliśmy mordercami i będziemy płacić Żydom zadośćuczynienie.
  I zadbajmy o odpowiednią edukację w szkołach, bo tego co wiem ze szkoły się nie dowiedziałam – cały czas sprzedaje się retorykę Żydów jako biednych ofiar wojny. O ich licznym udziale w armii Hitlera, czystkach i udziale w mordowaniu własnych rodaków ani słowa.

  • As the history facts shows the Bad rich Jewish created the wars to serve their interests as banks lend money to Hitler. We Polish people are smart that is why they afraid of us. They think their word antisemitism will move us and we will feel sorry for them I do not I never stop to protect My Poland good name We know whole truth and we have good karma to defend against those ”subtle”‘ oppressors. Poland Was called Lechite by Greeks which means country of Kings

 8. Roman Wlodarski mówi:

  Czas wytoczyć im sprawę o zniesławienie i zrobić to samo z władzami lotniska.

 9. Krystyna Miller mówi:

  Jest to oburzające i tragiczne, ze znowu komuś zależy by kłamiąc oczerniać Polskę, a jeszcze bardziej wstrząsające, ze nikt z kierownictwa lotniska w Krakowie nie zadziałał z honorem nie dopuszczając takiej fałszywej publikacji do rozpowszechniania w naszym własnym kraju!

 10. Lech Ciszewski mówi:

  Mnie to nie dziwi, skoro sam minister edukacji Izraela dba o wychowanie młodych Żydów w nienawiści do Polski, ucząc ich jak Polacy brali udział w Holokauście na równi z nazistami Niemiec o czym w linku poniżej.
  Pytam więc polski rząd gdzie to porozumienie Polska Izrael i walka z żydowskim antypolonizmem?
  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5305320,00.html

  http://www.anti-defamation.pl/rdiplad/aktualnosci/raport-z-dzialalnosci-reduty-dobrego-imienia-za-i-polrocze-2018-roku/#comment-12344

 11. Wojciech Szymański mówi:

  To skandal!!!

 12. Zbigniew mówi:

  Dlatego bojkotowali ustawe IPN, żeby nadal upokarzać Polskę. Zabrali się nawet do dzieci.
  DZIĘKOWAĆ BOGU,ŻE ISTNIEJE REDUTA DOBREGO IMIENIA

 13. Maria mówi:

  Na lotnisku ksiazki z taka tematyka i to zafalszowana, zeby mlodziez i ludzie kupowali i sie rozprzestrenialo na caly swiat. Ja bym wytoczyla proces tym, ktorzy wydali te ksiazke, autorom no i prezesowi lotniska. Kare tego miliona platna platne solidarnie! To nastepny prezes zanim dopusci do sprzedazy to sie zapozna z trescia. Albo,jesli to jest mozliwe kazdemu z osobna!

 14. Barbara Kwiecien mówi:

  Zadam natychmiastowych przeorosin , usuniecia tego plugastwa z przestrzeni publicznej i pociagniecia do odpowiedzialnosci kaenej winnych za publiczne znieslawienie Polski i Polakow szerzac mowe nienawisci

 15. to książka bardzo krzywdząca Polaków, wydawcy i autorzy powinni ponieść karę za zniesławienie. Ale jak trafiło owe dzieło na krakowskie lotnisko ? To już skanal.

 16. kd mówi:

  Zaraz Zydzi powiedzą, że to działalność artystyczna która jest dopuszczalna. Sukces rządu

 17. Stanley Naj mówi:

  Wreszcie, tutaj Reduta wykonywuje swe zadanie w najważniejszym miejscu – w Polsce. Tego typu materiały docierają na Zachód I tu są traktowane jako prawdziwe.

  Tego typu instytucje muszą zapłacic za te obelgi.

  Również, przetłumaczyłem narację filmu ”Nazi Cincentration Camps na Język Polski i mogę ja wam przesłać za solidną pracę.

  Wiem że otrzymaliście angielską wersję którą wam wysłałem. Wydobyłem ją z archiwum narodowego i każdy Amerykanin może z niej skorzystać. Powinniście ją wydać bo to jest najważniejszy document o mordowaniu i martyrologii Polaków.

  Jeszcze raz dziekję za dobrą robotę. Bóg Zapłać.

 18. kkd mówi:

  Za takie obrzydliwe kłamstwa ci pozal się Boże artyści powini mieć dożywotni zakaz wjazdu do Polski. A jesli, z jakiegoś powodu zdecydowaliby się na to -do więzienia. Kłamstwa, które takie szuje przykleją nam z wyrachowania czy bezmyślności -nasze dzieci będa dżwigać na garbach przez kolejne lata. A co najbardziej prawdopodobne – zapłacimy za to zywą gotówką, ziemią, lub zadłużymy się na kolejne pokolenia. Kto myśli, że to sa przypadki ten źle myśli. To sprawnie przeprowadzone wymuszenie rozbójnicze.

 19. Barbara Kwiecien mówi:

  Za,dam natychmiastowych przeprosin, usunie,cia tego plugastwa z przestrzeni publicznej i pocia,gniecia do odpowiedzialnosci karnej winnych za publiczne znieslawienie Polski i Polakow i szerzenia mowy nienawisci

 20. Barbara mówi:

  Za dużo się tylko mówi takich sprawach,a za mało wyciąga konsekwencji.Trzeba być wyjątkowo perfidnym,aby za pomoc,jaki naród żydowski uzyskał od narodu polskiego -tak go szkalować.To wpisuje się w te zapowiedzi,że dopóki Polska nie wypłaci im wyimaginowanych odszkodowań,to będą nasz naród oczerniać,gdzie tylko to jest możliwe.Wręcz tragiczne,że na to pozwalają sobie pracownicy polskiego lotniska-choć z całą pewnością nie Polacy mający polskie serca i ducha.

 21. M.S.Kazimierzak mówi:

  Jest ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Potwierdziło się,że narzędziem tej strategii jest KULT HOLOKAUSTU dla ograniczania ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.Jest i jego rozdział ANTYPOLONIZM.

 22. jzslm mówi:

  Nie powinni. Rewizjonizm historyczny i błędne interpretacje historii powinny być dla obywateli dostępne. Już nam raz historie czerwoni przekłamywali. Jaka jest gwarancja że kolejna niepodważalna wersja historii będzie prawdziwa? wolność słowa jest dla wszystkich a nie tylko dla mówiących prawdę. Takie spory rozwiązuje sie nauką a nie groźbą więzienia. Co byś zrobil jakby Tobie ktoś zagroził mamrem za poglądy? ugiąłbyś sie?

 23. jacmus mówi:

  Czy wiadomo, kto ten paszkwil sfinansował

 24. tartaror mówi:

  Autorzy komiksu oprócz prymitywnej kreski użyli polskiej BANDERY, a nie FLAGI. Skoro nie odróżniają jednego od drugiego, to jak możnaby sadzić, że dziełko ich autorstwa będzie miało cokolwiek wspólnego z prawdą historyczną.
  Swoją drogą DLACZEGO nie ma w Polsce mocnego wydawnictwa propagującego polską historię i rację stanu…? Ukazało się kilka wydawnictw o wykletych, ale gdzie cała reszta…?
  Za mojej młodości był kpt. Żbik i Kloss, komisy nie ustępujące graficznie i edytorsko Marvelom i innym, a teraz…? Wtedy odpowiedzialne było za to Państwo, więc może i dzisiaj ono powinno wziąć na barki ten ciężar…?

 25. Dan Mrozek mówi:

  Ktos te ksiazke zamowil u wydawcy lub dystrybutora.
  Najpierw trzeba dobrze przetrzepac

 26. Dan Mrozek mówi:

  Czy nie mozna sprawdzic kto te ksiazki zamowil u wydawcy
  lub dystrybutora ? I jakim cudem pojawily sie one w kiosku
  na lotnisku w Krakowie ?

 27. Juju44 mówi:

  A ja sie nie dziwie! A to dlatego bo zydostwo w Polsce, jak mawia zydowski prezydent, juz od tysiace lat jest “naszym wspolnym” dzielem. Po pierwsze, ten osobnik nie zna histori Polski a po drugie jest schabesgojem lub zydem. Nasycenie, tych durnych polskich urzednikow sluzalczych od 1944 roku jest tak duze i bezmyslne, ze strach o ich glupocie pisac. Te zydowskie prowokacje sa obliczone nie na konsumentow 500+ lecz na obcych nie znajacych naszej histori. Zobaczcie Sejm i procent zydow i ich lokaji czyli schabesgojow a odpowiedz bedzie jedno: Jak przed wyborami nie bedziemy sie informowac KTO zac? To dalej beda nas mordowac na wszelkie sposoby …i tyle w temacie. JAKIS Skur…syn dal pozwolenie na szkalowanie POLSKI !!!

 28. AS mówi:

  Czas wytoczyć sprawę o odszkodowanie, ukaranie za zniesławienie i antypolonizm i zrobić to samo z władzami lotniska.

  Antypolonizm już w Polin, czy jeszcze III RP?

  Dość już plugastwa tego w przestrzeni publicznej.

 29. polak mówi:

  To oznacza tylko i wyłącznie jedno. Skoro można na lotnisku o takiej!!!
  nazwie publikować i sprzedawać takie kłamstwa. Trzeba nadal mieć
  się na baczności bo są tzw. demokraci, którzy oplują wszystko i wszystkich, aby dopiąć swego. Mam nadzieję, że ludzie nareszcie
  zrozumieją, że lepsze życie nie oznacza tylko większe pieniądze.
  A politycy również!! i przestaną rozdawać, a pozwolą zarabiać.

 30. Teresa Makowski mówi:

  Jak długo jeszcze?
  Jak długo jeszcze – my Polacy mieszkający w kraju i zagranicą,
  jak długo jeszcze – Rząd (pragnę wierzyć, że jeszcze) Polski, pozwolimy sobie pluć w twarz na arenie międzynarodowej narodowi,
  któremu Polska w przeszłości udzieliła schronienia, gdy był wyrzucany z prawie wszystkich krajów Europy i nie tylko, a w czasie II wojny światowej tysiące Polaków dla ich ratowania oddało zycie??? Najwyższy czas powiedzieć dosyć!!!! Dosyć upokarzania się i prośby o przeproszenie!!!
  Czas na wywieranie nacisku na Rząd Polski, by wreszcie stanął otwarcie i zdecydowanie w obronie Polski i Polaków i w
  odpowiedzi na szkalowanie Polski przez Żydów sięgał po
  udowodnione fakty historycznne także te z działalności Żydów
  przeciw Narodowi Polskiemu i miał odwagę zajmowania właściwego stanowiska w obronie Polski i Polaków.

  Ciągle wierzę, że “Polska będzie Polską”!!!

 31. Alicja Borowy mówi:

  To podlosc nad podlosciami. Ksiazka powinna byc natychmiast wycofana a jej promotorzy powinni odpowiadac w sadzie za mowe ninawisci. Jak trzeba nisko upasc zeby posuwac sie do czegos takiego.

 32. Jurek mówi:

  Oczywiscie jest to oburzajace, ale to jest znacznie zamalo. Trzeba podjac rzeczywiste kroki, aby reszta potencjalnych chetnych zrezygnowalo. Oczywiscie nie takie kroki jak ustawa IPNu -i tutaj warto by bylo dokladnie przeanalizowac, kto to jest odpowiedzialny za ten blamaz i ukarac = to jest sprawa wewnetrzna Polski.

  Druga wazna sprawa to finansowanie badan na temat tych okresoe i ich szeroka publikacje dostepna do cytowania faktow – aby wyjsc z zaczarowanego kola przekonania i przejsc do rzeczywistosci.

 33. Adam Frysiak mówi:

  Najpierwsze wspomnienie
  ostatnie marzenie

  Upojnie spokojnie
  sielanka i szklanka
  życie tutaj płynie
  jak Hutu za Buntu
  Łemka za Ubeka
  się kłębi i głębi
  jak na Ukrainie
  Popalone mosty
  do nieba drabiny
  z komory gazowej
  za kolczastym drutem
  te dzieci niewinne
  dusze naszych dzieci
  i nasze nadzieje
  płyną przez kominy
  Oprawca tu uczy
  rodowite geny
  Deutschland uber Alles
  Hitlerjugend – hieny
  Ojczyznę zdeptali
  język mi zabrali
  polszczyznę wyparli
  i serce i duszę
  na strzępy podarli
  Mieli sprzymierzeńców
  kupili w nadmiarze
  te rysy ze wschodu
  ogniem nienawiści
  płoną wraże twarze
  Wybiją Powstańców
  wzburzą zburzą z marzeń
  Niech Sąd Ostateczny
  ten Nieusuwalny…
  po załganej Prawdzie
  niech ich Pan Bóg skarze
  Za nasze Legiony
  wleczone na Sybir
  za Katyń i Wołyń
  gdzie tę świętą Macierz
  i praojców naszych
  wróg bezkarnie wybił
  Za te nasze dzieci
  w bydlęcym wagonie
  w brudnej wiązce słomy
  zniewolone w zmarzlinie
  osadzone w zonie

  O czym dziecko marzy
  o tej szklance mleka
  ogrzanej na sercu…
  wyrwać się ze szponów
  katów – innowierców
  słyszeć „Nie zginęła”
  lecz na swojską nutę
  nie: by było jak było
  pod sowieckim butem

 34. G. mówi:

  O ile Port Lotniczy nie ma możliwości sprawdzenia co jest sprzedawane na ich terenie, TO KSIĘGARNIA KTÓRA TO SPRZEDAJE – MUSI! – ZNAĆ TREŚĆ TEGO CO SPRZEDAJE. W związku z tym pytanie – czy RDI zamierza podjąć jakieś czynności przeciw tej księgarni?

 35. Andej mówi:

  Skandaliczne jest dopuszczenie do dystrybucji na terenie Polski wydawnictw szkalujących moją Ojczyznę. Oddziaływanie obrazem na wyobraźnię młodych jest szczególnie niebezpieczne. Takie czyny podlegają penalizacji.

 36. Grzegorz mówi:

  właściciel księgarni do więzienia na 25 lat !

 37. Witek mówi:

  Po nitce do kłębka. Ja tego nie zrobię ale dziennikarze mają szczególne uprawnienia. Opublikować wywiad z właścicielem księgarni, dowiedzieć się kto zajmuje się dystrybucją tych książeczek. Powinien to zrobić też prokurator bo rozpowszechnianie fałszywych informacji jest karalne.

 38. Anna Piatkowska mówi:

  Mam nadzieję, że to kłamstwo doczeka się przeprosin i konsekwencji!

 39. Jerzy mówi:

  Moralna ocena intencji osób publikujących informacje oczerniające inne osoby jest oczywista, jest negatywna ! Informacje oczerniające (tutaj) społeczność polską nie przyczyniają się do niczego dobrego, oraz obnażają morale “intencjo-dawców”. Faktem jest że podobnych postaw doświadczamy (społeczność polska) ze strony wszystkich, tzw. “ościennych traditorów” problemu (Niemców, Żydów i Sowietów). Należy spodziewać się, że trwać to będzie długo (Niemcy i Sowieci), a bardzo, bardzo długo ze strony Żydów (z przyczyn oczywistych). Stąd, świadomość istnienia tego problemu, wiedza o jego (problemu) “meritum” jest tak bardzo ważna dla nas (społeczności polskiej) !!!

 40. PolishPolackski mówi:

  A za wszystko na pewno odpowiedzialny jest jakiś Jan Kowalski.

  Bo na pewno nie Polskę kochający Moryce Goldbergi czy inne Jojne Danielsy.

  Tfu!

 41. P.J. Ilukowicz mówi:

  Ulżę sobie, co mi tam:
  “English motherfuckers liars on the belt of Jewish historical policy: from Germans to Nazis, Nazis to Poles.

 42. Jack mówi:

  Najwyższy czas dopuścić do mediów publicznych historyków : dr.panią Kurek , pana Nowaka , pana Żebrowskiego , pana Michalkiewicza i innych mówiących prawdę historyczną , która boli nie tylko Żydów . Dotychczas występują na You Tubie i w niezależnych telewizjach internetowych. Żydzi i filosemici przyzwyczaili się do legend czyli kłamstwa tworzonego przez przemysł holokaustu i kłamliwego szkalowania Polaków na rzecz zdobywania w przyszłości nienależnego dla Żydów majątku polskiego . Żydzi i część filosemitów , dawno przypuścili atak na Polskę , na całym Świecie w celu stworzenia uczucia winy ,
  wstydu i poczucia współsprawstwa a nawet sprawstwa holokaustu . Tysiące Żydów dorosłych i dzieci przetrwało wojnę dzięki ratowaniu i pomocy Polaków z narażeniem życia swojego , rodziny i sąsiadów . Za pomoc Żydom była kara śmierci przez rozstrzelanie lub powieszenie . Gdyby było odwrotnie Żydzi nie ratowaliby goi , czyli żaden Polak by nie przetrwał . To Żydzi brali udział w ludobójstwie swoich ” braci ” szczególnie po 1942 roku i także w ludobójstwie Polaków . Obejrzeć proszę filmiki na You Tubie z w/w historykami , którzy wydawają książki o prawdzie historycznej opartej na źródłowych fokumentach żydowskich .

 43. Lech Ciszewski mówi:

  Więźniem Auschwitz i Buchenwald był mój teść Zygmunt Szczepański nr obozowy P 17701, którego oburzało gdy żył zawłaszczenie pamięci tego muzem przez Żydów. Skandalem jest, że w polskim muzeum, dawnym niemieckim obozie Auschwitz władze polskie pozwalają by prawda o męczeństwie Polaków oraz hymn i flagi polskie były tam zabronione. W Auschwitz można demonstrować tylko z flagami izraelskimi, co widać na różnych zdjęciach.
  https://www.facebook.com/milczacyswiadkowie/?ti=as

 44. Zofia mówi:

  Najwyraźniej władze lotniska nie nadają się do sprawowania tej funkcji. Konieczna jest dymisja osób odpowiedzialnych. Być może są tam krety!

 45. Dodo mówi:

  PODŁE!!! Chyba da się dojść gdzie to zostało wydrukowane? I kto to zlecił…

 46. Julia mówi:

  Ryba psuje się od głowy. Włażenie w d. Izraelowi przez polskie ( mam nadzieję) władze przynosi kolejne zatrute owoce. Dlaczego akurat w Polsce można bezkarnie szkalować Polaków , naszą historię i Ojczyznę? Bo jest na to przyzwolenie władz, nieważne na jakim poziomie, zawsze jest jakaś menda, która na to pozwoli. I ta menda ma oczywiście polskie obywatelstwo, ale polskie duszy nie ma. Co z tym zrobić? Ujawniać i tępić!!!

 47. Ola mówi:

  Twórcy komiksu stworzyli czytelny pokaz slajdów, z którego wynika, że Polacy nie ukrywali Żydów z narażeniem życia swojego i swoich najbliższych i nie pomagali im, a prześladowani współobywatele mogli się od nas spodziewać przede wszystkim zdrady ze strachu, a może i z lojalności wobec wspólnego wroga i okupanta. Ten absurd nie ma nic wspólnego z literackimi quasi-sądami, ponieważ te nie mogą być sprzeczne z prawdą obiektywną nawet na poziomie fabuły, a zwłaszcza na poziomie znaczenia utworu. To jest “poprawianie” historii na korzyść – czyją? Zdajemy sobie sprawę, że nawet nie na korzyść narodu żydowskiego. Jeżeli tą sprawą nie zajmie się Polski Sąd, to kto? Sprawiedliwy trybunał europejski?

 48. BP mówi:

  Domagam się wycofania powyższego komiksu z przestrzeni publicznej

 49. A.J. mówi:

  Żydzi w Polsce znaleźli drugą ojczyznę i są z nami prawie 1000 lat!!! I ktoś, kto pisze takie bzdury nie zna historii obydwu narodów. Lub robi to celowo, aby zaszkodzić po raz kolejny Polsce i Polakom! Żenujące – zastanówcie się co piszecie i nie ośmieszajcie się sami przed sobą.

 50. Ewa Z. D. mówi:

  Co tutaj się dziwić… ta nacja od wieków jest sprzedajna i zawsze robią to dla bogacenia się za wszelką cenę…
  Judasz zdradził – sprzedał Pana Jezusa za 30 srebrników, a ci bezbożnicy czynią to, jak widać u nas i w świecie za miliardy.
  Dla nich liczy się tylko kasa – grzebiąc wszelkie Wartości !…
  i zaprzedają nawet własne dusze…
  Pan Bóg jest cierpliwy, miłosierny, ale także i sprawiedliwy !!!
  i każdy otrzyma to na co sobie w tym doczesnym życiu zasłużył.
  Można się tylko modlić za tych ludzi, aby się opamiętali… !!!

  Ufajmy Bogu – dążąc do Prawdy i brońmy naszej OJCZYZNY przed panoszącym się złem wszelakich opętańców …
  którzy za dobro czynione przez Polaków odpłacają POGARDĄ KŁAMSTWEM i ZŁEM !

  Wielkie dzięki !!! za działalność dla Reduty Dobrego Imienia !

 51. Rafał Potwornicki mówi:

  Krzyż też przy KL Auschwitz zabroniony! JP II musiał za to przepraszać. Od 1970 r. do dziś trwa przepraszanie Żydów za wszytko, co tylko sobie zmyślą. Oni dopiero się rozkręcają.
  Z naszej strony jedna Reduta – jak jaskółka- wiosny nie czyni. Ale – “nada starat’sa” .

 52. Izyda mówi:

  Ten komiks do coś tak gorszącego, oburzającego i zakłamanego, że nie znajduję słów. Co na to polski rząd? Dlaczego to rząd nie zajmuje się takimi sprawami i nie broni dobrego imienia Polski?

 53. Andrzej z Podkowy Leśnej mówi:

  Oczekuję zdecydowanej interwencji wszystkich podmiotów włączonych w dystrybucję kłamliwego i gorszącego komiksu, w tym kierownictwo portu lotniczego, wydawnictwo i autora oraz organów Państwa Polskiego.
  Budowaniu narracji o udziale Polski w zbrodniach Niemców ( nie nazistów, którzy przybyli z kosmosu) należ stawiać opór przy każdej okazji.
  Uważam, że należy zasypać e-mailami z protestem wydawnictwo, które wpisuje sie w przemysł pogardy,
  .

 54. Pablo mówi:

  Sprawa karna ,i grzywna 2 tys dla kazdego kto to rozpowszechnia:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *