Jest pozew przeciwko Frankfurter Allgemeine Zeitung!

Sąd Okręgowy w Warszawie otrzymał do rozpatrzenia pozew przeciwko Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Reduta Dobrego Imienia występuje przeciwko niemieckiej gazecie we własnej sprawie, aby wyegzekwować sprostowanie artykułu zawierającego nieprawdziwe lub nieścisłe oskarżenia, godzące w dobre imię, reputację i wiarygodność organizacji.

Frankfurter Allegmeine Zietung opublikował w lipcu 2017 r. artykuł, w którym opisywał interwencje podjęte przez Redutę Dobrego Imienia – Polską Ligę przeciw Zniesławieniom wobec działalności Jana Grabowskiego, historyka z Kanady. Autor artykułu nazywa RDI organizacją „ultranacjonalistyczną”, która uważa za niewinnych polskich „granatowych” policjantów i dokonuje analogii między nimi a „sterroryzowanymi” Żydami z Rad Żydowskich (a w rzeczywistości tzw. policją żydowską, co autor skrzętnie przemilcza w tekście). Niemiecki dziennik sugeruje, że polscy policjanci kolaborowali z okupantem i są mordercami, którzy działali z własnej i nieprzymuszonej woli.

Twierdzenia zawarte w niemieckim dzienniku są nieprawdziwe, stąd wniosek w pozwie o ich sprostowanie.

Reduta Dobrego Imienia nie ma nic wspólnego z niemiecką ideologią nazizmu ani faszyzmu. Nie wzywała, nie wzywa i nie będzie wzywać – tak jak naród niemiecki, Adolf Hitler i żołnierze niemieccy podczas II wojny światowej – do zabijania Polaków, Romów czy Żydów. Reduta nie wzywała ani nie wzywa do mordowania polskich czy żydowskich dzieci – tak jak to czyniły władze niemieckie i jak to realizowano w niemieckich obozach koncentracyjnych. W RDI nie pracują również potomkowie morderców z czasów II wojny światowej, przeciwnie osoby współpracujące z Fundacją są pośrednio ofiarami zbrodni niemieckich. Działalność Reduty nie może być porównywana do działań i haseł głoszonych przez żołnierzy niemieckich, którzy mordowali ludzi selekcjonując ich ze względu na rasę bądź przynależność narodową.

– To artykuł celowo wymierzony w naszą organizację, aby zdyskredytować nasze działania i podejmowane akcje w oczach zachodniej elity. Frankurter Allgemeine Zeitung jest jednym z najpoczytniejszych dzienników niemieckich, który dodatkowo jest prenumerowany przez ludzi z całego świata. Gazeta chce nas przedstawić jako organizację nierzetelną, której opinie należy traktować z przymrużeniem oka. Dodatkowo chcą osłabić nasz wizerunek także w kontekście toczących się procesów międzynarodowych, m.in. przeciwko niemieckim producentom serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, w którym Reduta składała do sprawy tzw. list przyjaciela sądu (opinię prawną), czy też innych spraw sądowych np. przeciwko amerykańskiemu gigantowi Facebook czy hiszpańskiemu dziennikowi El Pais – mówi Urszula Wójcik, rzecznik prasowy Reduty Dobrego Imienia.

Zadania RDI są jasno określone w statucie, a organizacja jest legalnie działającą fundacją, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym. Organizacja m.in. przeciwstawia się nieprawdziwym twierdzeniom historyków o rzekomym współudziale Polaków w niemieckich morderstwach podczas II wojny światowej.

– Proces ma charakter precedensowy. Po raz pierwszy polski sąd będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, czy polska organizacja może w Polsce, w oparciu o polskie prawo prasowe i przed polskim sądem, żądać publikacji sprostowania w zagranicznym medium. Sąd będzie musiał przeanalizować prawo unijne w tym zakresie. Wyrok nakazujący publikację sprostowania będzie oznaczał, że możemy w przyszłości żądać prostowania informacji nieprawdziwych lub/i nieścisłych także tych publikowanych i rozpowszechnianych przez zagraniczne media – twierdzi Mec. Monika Brzozowska – Pasieka, która reprezentuje RDI przed polskim sądem.

Reduta Dobrego Imienia obecnie prowadzi i aktywnie wspiera procesy sądowe m.in. przeciwko producentom serialu „Nasze Matki, nasi ojcowie” (ZDF), El Pais, Le Parisien oraz BBC.

Dodaj do zakładek Link.

50 odpowiedzi na „Jest pozew przeciwko Frankfurter Allgemeine Zeitung!

 1. WIM mówi:

  Bardzo słuszna decyzja. Brawo !

 2. Ewa mówi:

  Nareszcie jest ktoś kto dba o to, żeby niemieckie wywłoki nie wycierały sobie gąb Polakami. Niemiecka polityka zakłamywania historii kierowana przeciw Polsce trwa od co najmniej 40 lat. Brawo Reduta Dobrego Imienia, tak trzymać z chęcią was wspieram.

  • Stanley mówi:

   myślę, ża nasiliła sie ostatnio, tzn. od kiedy jesteśmy w UE i szczególnie za tych rządów.
   natomiast znamienne jest to, że teraz zaczęli także z siebie robić ofiary, tzw. biednych Niemców, którzy o niczym nie wiedzieli.

 3. Łukasz mówi:

  Głównym czynnikiem sukcesu Niemieckiej polityki przerzucania ciężaru zbrodni które Niemcy popełnili w czasie drugiej wojny światowej, jest bierność ze strony pomawianych. Dla tego też podstawowym krokiem jest wrócenie do narracji sprzed 80′ kiedy to jasno nauczano w szkołach że to Niemcy napadły na Europę. Osobno nauczano o faszyzmie i doktrynie z którą Niemcy wkroczyły do Polski. Dla tego też wzywam do walki z tzw. “poprawnością polityczną” i jasnego precyzowania historii przez Polskie MSZ. Przypominanie Niemcom publicznie o II wojnie (a nie tylko faszystom) to podstawowy element walki w imię prawdy.

 4. Artur G. mówi:

  Reduta Dobrego Imenia,
  Tak trzymać!

 5. Andrzej mówi:

  BRAWO !
  Nareszcie koniec milczenia i dawania się opluwać przez niemieckich zbirów, którzy w ostatniego tysiąca lat ponad 820 razy napadali na Polskę. Teraz przyjeżdżają w dzień, robią zakupy – tak jak dawniej. Dawniej wracali nocą i to co zapłacili, odbierali od sprzedającego i to co uhandlował, go mordowali a jego dobytek “puszczali z dymem”…
  W tej zakłamanej NRF, która udaje, że nie ma nic wspólnego z III Rzeszą a w której pozostali ci co nie mogli uciec do Ameryki Południowej ze zrabowanymi dobrami z całej Europy i nie tylko a podnoszący rękę w hitlerowskim pozdrowieniu, dziś podnoszą głowy i znowu zaczynają szczuć na Polskę.

 6. Z.c mówi:

  Tak trzeba dzialac.
  Czas tzw. Pokory minal.

 7. Krzysztof mówi:

  Wspaniale szacunek , mądre posunięcie Naród dziękuje za wszystko co tylko dobrego robi się dla Polski. Tak trzymać i nie można cofnąć się nawet o pół milimetra.

 8. Życzę wytrwałości ,na pewno wiedzieliście, że będziecie chamsko atakowani za mówienie prawdy. To tylko potwierdza słuszność Waszej walki.
  No ale czego można się spodziewać po hitlerowcach.
  Nie pamiętam kto to powiedział ale ciągle jest aktualne : “Jak świat światem nigdy Niemiec nie był Polakowi bratem”

 9. Ola mówi:

  Wykonujecie świetną robotę. Bardzo to szanuję i doceniam Wasze zaangażowanie i determinację
  Nie odpuszczajcie, masze nasze wsparcie!

 10. Eroir mówi:

  Nareszcie jest organizacja ktora dba o to aby nie szkalowano i opluwano naszego narodu bezpodstawnie na kazdym kroku w mediach zagranicznych. Jeszcze dluga droga przed nami zeby wyprostowac lata klamst ze strony niemieckiej (i nie tylko) ale najwazniejsze, ze wkoncu jest reakcja ze strony polskiej. Trzymak kciuki i wsperam jak tylko moge w Waszych dzialaniach!!!!!!

 11. Janina Świerzyńska mówi:

  Nie ma żadnej ceny za to co wycierpiałam ja i cała moja rodzina po aresztowaniu i zabiciu mojego ojca przez gestapo. Jest już nie wiele osób w Polsce, które to wszystko przeżyły. Ratujmy więc pamięć, bez nienawiści, ale zgodnie z prawem. Pozdrawiam. J.Ś

 12. POL mówi:

  nareszcie! wystarczy tego podtępnego rycia i opluwania Polski

 13. Jestem ofiarą nazistowskich Niemiec. Za radio w domu groziło zesłanie do Auschwitz. W 1942 roku ktoś doniósł, że u nas w domu jest radio. Ja byłam w szkole. Po Mamę przyszli do Ubezpieczalni Społecznej na ul Batorego w Krakowie. Tam było tylko jedne wejście/wyjście. Osadzili ją w więzieniu na Montelupich. Po Ojca przyszli do elektrowni na ul. Dajwór. Portiernia go natychmiast powiadomiła i uciekł przez płot nad Wisłę. Powiadomił swoją młodszą siostrę żeby mnie odebrała ze szkoły i zaprowadziła do jej starszej siostry. U niej przeżyłam resztę okupacji hitlerowskiej. Mamę wywieziono do Auschwitz, gdzie zmarła. Ojca zobaczyłam tylko 1 raz w czasie okupacji. Przyjechał do mnie na moją 1-szą Komunię w 1943 roku. A potem dopiero po wyzwoleniu. Niestety był już pijakiem, tak go te 3 lata ukrywania się zniszczyły.

 14. Wiesław mówi:

  Jestem dumny, że RDI ma siłę upominać się o prawdę! Wśród tylu wrogich nam publikacji nawet u nas, w Polsce (GW, TVN, Polsat, niektóre rozgłośnie radiowe i tzw. “brukowce” finansowane przez obcy kapitał) RDI wzmacnia polskość na świecie. Brawo! Tak trzymać!

 15. Tomek Łódź mówi:

  A co tu komentować?
  Do Niemców nie mam pretensji ponieważ realizują swoją politykę.
  Oczywiście głęboko się z nią nie zgadzam i chwała RDI za to, że działa na polu odkłamywania wersji historii rozsiewanej przez Niemców. Największy niesmak mam, kiedy słyszę, że moi tzw rodacy, a w rzeczywistości szmaty mieniące się Polakami wycierają sobie wraże pyski moją Ojczyzną w niemieckich mediach, szkalując nasz Kraj. Jeszcze gorsze jest to, że robią to za granty, stypendia, dotacje po prostu za pieniądze. Pozdrawiam Redutę i życzę sukcesów. Czekam z niecierpliwością na wybory samorządowe. Okaże się w końcu jakie faktycznie ma poparcie ekipa dobrej zmiany.
  Pozdrawiam, Tomek.

 16. Sara mówi:

  Super! JESTEM Z WAMI!!!!

  Juz od kilku lat robie dotacje RDI i NIE ZALUJE TEGO!!!

  Z GORA dziekuje za wasza prace, nigdy nie zawiedliscie mnie!!!!

  Tak dalej iscm glowa w gore! <3
  Niech Zyje nasza Kochana POLSKA!

  Serdecznie pozdrawiam!

 17. Anna Bauer mówi:

  Bardzo slusznie, musimy sie bronic i nie udawac malych. Popieram

 18. Marian Winczura mówi:

  Popieram RDI w calej rozciaglosci i mozna tylko Was podziwiac za wytrwalosc i bycie konsekwentnym w obronie Polskiego Imienia.
  Te ciagle wsciekle ataki na Polske nie moga pozostawac bez odpowiedzi z strony Polski.
  Lacze wyrazy glebokiego szacunku.

 19. limpio hombre mówi:

  Brawo Reduto, tak trzymać. Hitlerowska dzicz nie będzie nam pluła w twarz. Brawo Reduto. Walczcie tak dalej.

 20. atos mówi:

  historyk z Kanady Jan Grabowski to gatunek tuskowy, którego Polska drażni. Poza tym lubi ciułać srebrniki z najgorszej spiżarni. FAZ akurat do tego jest odpowiedni, bo nie rozróżniają ultranacjonalizmu (faszyzmu) od patriotyzmu. Różnica zasadnicza polega na innym traktowaniu innych narodów przez faszystów i przez patriotów. Patrioci szanują inne narody na równi ze swoim, odwrotnie jest u tuskowych nacjonalistów (faszystów). Tuskowicze uważają, że polskość jest gorsza, co wyklepał publicznie na Kaszubach.

 21. Jan Wawrzyńczyk mówi:

  Gratuluję inicjatywy, tak trzymać.
  Jakie to smutne, że ludzie Zachodu (bo i nie tylko Niemcy) uciekają od historycznych faktów, od prawdy. Nie możemy pokornie – jak Tuskoland – milczeć.

 22. J.K. Świątek mówi:

  Słusznie! Dość kłamstw i opluwania Polski i Polaków.

 23. Jerzy K. Świątek mówi:

  Słusznie! Dość kłamstw i opluwania Polski i Polaków.

 24. ania mówi:

  Serdecznie dziękuje za Waszą ogromną pracę którą wykonujecie, abyśmy mogli nosić głowę z honorem. Przypominajcie nieustannie o naszej prawdzie historycznej, zarówno w kraju jak i zagranicą!

 25. Anna, Holandia mówi:

  Jestescie wspaniali! Tak trzymac!

 26. Zbigniew Maj mówi:

  Popieram RDI, życzę wytrwałości, oczywiście będziecie na cenzurowanym u ,,lewactwa tego świata” ale w konsekwencji Prawda się obroni. Totalitarna targowica POwsko- Nowoczesna swoimi kłamstwami oraz podżeganiem, spowodowała niebywałą lawinę wściekłości i wylania na Nasz Kraj ,,lewackiej gnojówki”. Wierzę, ze prędzej czy później, Polacy spluną na tych polskich zdrajców, którzy nawet przed kamerami nie potrafią spojrzeć prosto w oczy. Każdemu według jego zasług. Serdecznie Pozdrawiam

 27. B. Borgesen mówi:

  Nikt do tej pory tak nie walczył o prawdę historyczna, o niepodważalne fakty, o pamięć o ofiarach, które już o nic sie nie upomną, o zdruzgotane życie tych którzy przeżyli, psychozę milionów. Oprawcy ofiarami? Po tej ich postawie, Niemców i wspierających ta teorie psychopatów jestem pewna ze stać ich ciagle i wciąż na powtórkę z historii sprzed lat. RDI- dziękujemy. Barbara z rodzina i bliskimi

 28. Lech mówi:

  “Szkopy i Kacapy
  ———————-
  W dziecięcych wspomnieniach gruzów i pożogi
  Wracają potwory, złowrogie narody,
  Ich zbrodnie i brednie, ich Hitler i Stalin,
  Szkopy i Kacapy – dzieciństwa koszmary.

  Moja pierwsza lekcja polskiej geografii:
  Tutaj wschód, tam zachód, Szkopy i Kacapy.
  Dwa wraże plemiona, postrach Europy,
  Złowieszcze, ponure, Kacapy i Szkopy.

  Dziś niby jest pokój, granice spokojne…
  Żelaznej kurtyny, ani zimnej wojny
  Już nikt nie pamięta, a przecież należy,
  Bo wojny prowadzą nie tylko żołnierze.

  Nie tylko czołgami, bombami, rakietą,
  Dziś Polskę szturmują banki i markety.
  Ich media tu szczują, mieszają i kłamią,
  Atak propagandy jak bombowy nalot.

  Powtarzamy lekcję polskiej geografii:
  Tutaj wschód, tam zachód, Szkopy i Kacapy.
  Niezmiennie, codziennie szarpią, atakują
  I tak od stuleci, złodzieje i zbóje

  Nieznośne watahy napastliwych drani,
  Co wciąż od pokoleń walczą z sąsiadami.
  Najbardziej ich drażnią Polacy przedziwni,
  Kochający wolność i nieagresywni.

  Los taki nam przypadł, tak się porobiło,
  Bez buntów i powstań już by nas nie było.
  Bóg, Honor, Ojczyzna, Wolność, Solidarność!
  Tego nikt na świecie nie dał nam za darmo.

  Nasza pierwsza lekcja polskiej geografii:
  Tutaj wschód, tam zachód, Szkopy i Kacapy.
  Dwa wraże plemiona, postrach Europy,
  Złowieszcze, ponure, Kacapy i Szkopy.

  Powtarzamy lekcję polskiej geografii:
  Tutaj wschód, tam zachód, Szkopy i Kacapy.
  Już się wydawało, że zły czas przeminie…
  Niestety rodacy, da capo al fine!”

  Napisał Bogdan Byrzykowski

 29. Jerzy Sowa mówi:

  Działajcie tak dalej. Popieram Waszą determinację w walce o dobre imię Polski

 30. Andrzej Gołaszewski mówi:

  Brawo! Piękne działanie. W pełni Was popieram.

 31. rozsądny mówi:

  Obawa, że po publikacji w faz zachodnie elity będą miały o nas złe zdanie jest nietrafiona. Elity, czyli ludzie odpowiednio wysoko wykształceni, z odpowiednich domów i odpowiednio ukształtowani, nie dadzą się nabrać na faszystowskie kłamstwa. A nazywanie elitą polityków unijnych, w dużej części zwykłych nieuków, czy dorobionej gawiedzi jest nadinterpretacją. Nie musimy się obawiać, co jakaś “miełocz” o nas myśli. Tak jak zachód pewno specjalnie się nie przejmuje tym, co my myślimy o nich. Bo gdyby, to byłaby tam fala samobójstw z rozpaczy po tym, co ja o nich myślę… A jakoś żyją. Oczywiście dobrze będzie przeczołgać tych potomków nazistów za ich pisaninę, ale ważniejsze jest edukowanie Polaków i budowanie naszej siły, której tam się muszą bać.

 32. rozsądny mówi:

  No i zapomniałem… Pozdrowić RDI, podziękować za pracę i pozdrowić wszystkich POLAKÓW, niegodzących się na próby umniejszania POLSKI. Chwała Wam wszystkim!!!

 33. Paweł mówi:

  RDI- tak trzymać . Brawo.

 34. eszet33 mówi:

  Racja jest po Waszej stronie i ciekaw jestem, co zdecyduje sąd w Polsce. Piszę tak celowo, bo dopiero po ogłoszeniu wyroku okaże się, czy to jest polski sąd – działający w polskim interesie.
  Wasza RDI konsekwentnie broni polskiej racji stanu i spokojnie mogę powiedzieć, że jest to już NASZA RDI. Niemcy najwyraźniej też już adekwatnie docenili Waszą pracę, bo inaczej nie tracili by czasu na atakowanie Was i próby zdyskredytowania. Walka będzie coraz bardziej zacięta, bo przeciwnik jest taki, że żadnych normalnych zasad moralnych nie uznaje i w środkach przebierać nie będzie – konsekwentnie i bezlitośnie. Należy pokonać go jego własną bronią, bo inaczej się nie da. Stoję murem za Wami i popieram w całości – konsekwencję w działaniu i brak litości dla wrogów polskiej racji stanu.
  Pozdrawiam serdecznie!

 35. Renata mówi:

  Słusznie! Powodzenia! Nie dajcie się oszczercom.

 36. @Antyk69 mówi:

  Brawo.

  Może się przydać: założycielem FAZ był Erich Welter, członek założonej i kierowanej przez Hansa Franka “Akademie für Deutsches Recht”, której członkami byli m.in. Goering i Goebbels.

  Powodzenia!

 37. cecylia mówi:

  Dziekuje za Wasza dzialalnosc i pragne dodac, ze Warszawa doczekala sie tablicy upamietniajacej meczenstwo Polakow w latach 1942 – 1944. Oto jej tresc:
  Matce Bozej Krolowej Polskich Meczennikow
  Zawierzamy Ukrywana Biala Plame Historii
  Pamiec 200 Tys. Polakow
  Zamordowanych w Warszawie
  W Niemieckim Obozie Smierci
  KL WARSCHAU
  W Latach 1942 – 1944
  Plan Pabsta 1940 Plan Zburzenia Warszawy
  Oboz Istnial “W Ramach Planu Zaglady Stolicy Polski”
  Z Uchwaly Sejmu RP Z 27.07.2001 R. W Sprawie Ofiar KL Warschau
  Rodacy – 2017

 38. Janusz Kamocki mówi:

  Biedny, niewinny narod niemiecki, którego źli Polacy zmusili do wojny, a teraz jeszcze żądają odszkodowania… A Zydów mordowali wyłącznie Polacy (zwłaszcza AKowcy) i Ukraińcy, niemieccy żolnierze ich ratowali (taką scenę można zobaczyć w “unsere Vater”). To już nie są tylko łgarstwa takiej czy innej gazety czy w pseudo historycznym filmie, to jest wprasowane w niemieckie mózgi.jako jedyna niepodważalna prawda. A kto przeciw temu protestuje – jak np. Reduta – to nacjonalista, i faszysta,

 39. JOLKA mówi:

  Brawo dla RDI,jak dobrze,ze jestescie, jak dobrze ze czuwacie nad dobrem Rzeczypospolitej!,Wielkie podziekowanie Reduto Dobrego Imienia,ze reagujecie na dezinformacje mediow antypolskich! Pozdrawiam Redakcje RDI ,pozdrawiam wszystkich POLKÓW,ktorych dobro umiłowanej Ojczyzny jest zawsze na pierwszym miejscu. Polska katolicka,z piekna historia,tradycjami i dumą narodową bedzie zawsze liderem w laickiej,marksistowskiej zachodniej Europie .W Polskich sercach zawsze wygrywa Bog-Honor-Ojczyzna.Walcyzmy od wieków o nasza wolnosc,a teraz walczymy o naszą prawde historyczną.Pamietajmy o poległych zołnierzach, o patriotach polskich i milonach polaków pomordowanych i przesladowanych ,tylko za za to ze kochaja Rzeczypospolita Polską i nie chca byc zniewoleni,nie chca byc pod butem niemca czy ruskiego!.Kochany narodzie polski bronmy sie przed wspolczesnymi marksistami,multikulturalizmem, manipulacjami mainstreamowych lewackich mediow. Teatry gdzie depcze sie Polaków i Rzeczypospolita zamknac a tworcow i rezyserow postawic pod Sąd RP i deportowac SCIERWA z RP

 40. Marcin mówi:

  Za dużo emocji i oskarżeń w stosunku do adresata. Treść powinna być merytoryczna odnosić się do fałszerstw i wnosić kategorycznie o sprostowanie i przeprosiny. Sam pozew jest słuszny, ale takimi stwierdzeniami w kierunku adresata przysparzacie Państwo sobie sami opinię radykałów i “oszołomów” co może zostać wykorzystane przez osoby które zarzucają Państwa działalności niewłaściwy charakter. Osobiście cenię Państwa umiarkowanie i profesjonalizm w merytorycznym podejściu w obronie polskich interesów.

 41. Jim Morrison mówi:

  Brawo RDI !
  Ratujecie poprzez swoją działalność pamięć o m. in. również moich dziadkach:
  Jerzy – więzień nr 4477 w KL Mauthausen-Gusen.
  Stanisław – sierżant WP; zamęczony przez Sowietów w miejscowości Antracyt w 1945 r.
  Dzięki Wam za to!

 42. ulla mówi:

  Dobrze ,że jesteście i walczycie o POLSKĘ!!!!!!

 43. Andrzej mówi:

  Bardzo dobrze, najwyższy czas wyjść w prawdzie do zaistniałych zdarzeń, wstyd za rządzących poprzedników którymi manipulowali Niemcy, że pozwalali na to, (Wałęsa i Tusk) oni są szkodnikami Polski. Już historia pokazała jak Niemcy i Sowieci zachowywali się wobec Polaków, mamy powtórkę tego, wydawało by się, że w czasie pokojowej stabilności jest to niemożliwe. Otóż widać jak w zakresie energetycznym rozgrywają nas, zakłamaniem historycznym chcą pokazać światu, że to Polacy winni byli zbrodni II wojny światowej.

 44. Tomasz mówi:

  I bardzo dobre posunięcie z Waszej strony, nie można pozwolić na zakłamywanie prawdy!!!!

 45. Jacek mówi:

  Za działaniem Reduty Dobrego Imienia powinny iść filmy fabularne na podstawie historycznych faktów o napaści z zachodu i że wschodu , o okupacji , o obozach koncentracyjnych , o oddaniu Polski pod sowieckie władanie po Drugiej Wojnie Światowej . Filmy z dobrą fabułą m.in. walki Polaków w podziemiu , w partyzantce , tematów jest wiele i bohaterów. Także filmy dokumentalne można powiązać i stworzyć jeden dłuższy film . Filmy oparte na prawdzie będą niektóre nacje bolały ale młode społeczeństwa dowiedzą się o prawdziwej historii narodów . Filmy w telewizjach , kinach mają mocne oddziaływanie . Gazety przeproszą ale dla nich liczy się wywarcie pierwszego wrażenia na młodym czytelniku, dla nich jest nie ważne , że kłamią – liczy się zakłamanie historii jako ” jedyna prawda ” . RDI nadal działajcie , dobra robota , brawo !

 46. kRYSIA Z kANADY mówi:

  RDI. DZIEKOWAC BOGU, ZE JESTESCIE. TAK TRZYMAC NIE PODDAWAJCIE SIE …….ZWRACAM SIE DO WSZYSTKICH INTERNAUTOW O SYPNIECIE PARU GROSZY NA POMOC RDI, JA TEZ JUZ WYSYLAM …..RDI ROBICIE DOBRA ROBOTE, NIE REZYGNUJCIE , PELNY SZACUNEK DLA WAS od CALEJ MOJEJ RODZINY!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *