Kolejna rozprawa przeciwko Hansowi Gielenowi

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbyła się kolejna rozprawa przeciwko Hansowi Gielenowi. Podczas tej rozprawy wysłuchane zostały obie strony procesu: Natalia Nitek i Hans Gielen.

Hans Gielen stawił się po raz pierwszy przed sądem w tej sprawie. Wcześniej były odczytywane jego zeznania złożone w prokuraturze. Pełnomocnik Gielena wniósł o wyłączenie jawności, co jednak sąd oddalił. Podczas rozprawy Natalia Nitek po raz kolejny cytowała słowa Gielena, który według jej zeznań mówił, iż „najlepszymi perfumami dla Polaków jest Cyklon B”. Według Nitek Gielen powiedział, że „najbardziej uradował się z katastrofy smoleńskiej, bo uważa że Polska ma być słaba, ma być mało wymagającym rynkiem, zagłębiem siły roboczej”. Zeznania Natalii Nitek dowodziły, że Gielen traktował szyderczo znak Polski Walczącej, a powstańców warszawskich nazywał bandytami. Na pytania o to, dlaczego nazywał siebie hitlerowcem, Gielen odpowiedział, że „był w stanie wzburzenia”.

Następna rozprawa została zaplanowana na 29 stycznia 2019 r. o godz. 13:30.

Przypominamy, że Natalia Nitek domaga się przeproszenia listem poleconym za naruszenie jej dóbr osobistych, w tym stosowanie wobec niej hitlerowskiej mowy nienawiści. Dodatkowo powód ma przesłać ten list również do wszystkich pracowników, którzy byli świadkami tych zdarzeń. Poza tym Natalia Nitek domaga się 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia przeznaczone na Muzeum Piaśnickie w Wejherowie.

Reduta Dobrego Imienia mając status interwenienta ubocznego wspomaga ten proces – zarówno od strony finansowej jak i prawnej.

Dodaj do zakładek Link.

10 odpowiedzi na „Kolejna rozprawa przeciwko Hansowi Gielenowi

 1. Bielik Leszek mówi:

  29 stycznia 2018 to było już dawno temu …

 2. krzysztof cybulski warszawa mówi:

  Po wykonaniu wyroku wydać zakaz pobytu tej kanalii w naszym kraju.

 3. Alexandra Hołownia mówi:

  W jaki sposób ta hitlerowska gnida założyła biznes w Polsce ? Jemu podobnych może być więcej. Surowo ukarać parszywca, by mu się Polski odechciało. Zakaz prowadzenia biznesu w Polsce i przymusowa deportacja . Zadośćuczynienie dla poniżanych pracowników. Dubeltowy podatek do spłacenia w Polsce!

 4. A.J. mówi:

  Pani Natalio wydusić z Niemca ile się da nie popuszczać – tak trzymać. Brawo!!!

 5. Oburzona mówi:

  Dlaczego nie wydano wyroku na tym posiedzeniu? Co ma być na następnej rozprawie ? Jak długo jeszcze p.Nitek ma przeżywać te przygnębiające wydarzenia i być narażona na widok tego wstrętnego typa ?

 6. wlodek mówi:

  Kawał GNOJA z tego faszysty!!! Dlaczego brukselka nie reaguje?

 7. Ned mówi:

  A gdzie jest państwo i co robi rząd i tzw opozycja? Państwo polskie nie może istnieć bez Polaków i jego podstawowym obowiazkiem jest ochrona każdego z nas przed jakimkolwiek zagrożeniem.

 8. Marek- Henryk mówi:

  W zdaniu ” Dodatkowo powód ma przesłać ten list … bardziej odpowiednie będzie – p o z w a n y…. .

 9. Lech mówi:

  Jak długo można wałkować tak oczywistą sprawę?

 10. Bogna Tomaszewska mówi:

  Pani Natalia Nitek, była pracownica w firmie kierowanej przez Hansa Gielena, to osoba odważna i o postawie obywatelskiej. Chciałabym bardzo aby została przeproszona, tego dochodzi, i by Muzeum Piaśnickie dostało dofinansowanie z konta człowieka, który szerzy nienawiść, poniża Polaków, ma bardzo niską ocenę Polaków, a jednocześnie Polskę wybrał na miejsce robienia interesu. Kilka dni temu widziałam film “Dywizjon 303” i tam Anglicy i Polacy używali określenia “bandyci” o nadlatujących samolotach niemieckich, armii hitlerowskiej, hitlerowskiej. I to było prawidłowe użycie tego określenia. Pan Gielen mówi o p Polakach “bandyci”. Pani Natalio, tak trzymać! Tak należało się zachować, jestem zbudowana Pani postawą. Pan Leszek Bielik konstatuje, że to było dawno i przytacza datę pierwszej rozprawy, tj. 29 stycznia br. Sprawa jednak trawa. Ja więc konstatuję – jak to długo trwa! W styczniu powinien być finał. A co ze sprawami karnymi, które były zapowiedziane przeciw Hansowi Gielenowi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *