Listopadowy numer magazynu “Reduta Online”

Przedstawiamy Państwu listopadowy numer magazynu Reduta Online.

W nocie Od Redaktora Szanowni Czytelnicy znajdą refleksje na temat tegorocznych obchodów Święta Niepodległości. Ciekawi jesteśmy, czy mają Państwo w tym roku podobne odczucia – zachęcamy do komentowania.

W dalszej części numeru przedstawiamy tekst na temat wyzwań, jakie stoją przed edukacją historyczną w okresie formowania się społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Szczególnie zachęcamy do lektury relacji z wydarzenia, w którego organizacji brała udział Reduta Dobrego Imienia – we wsi Strzelcowizna upamiętniona została 80 rocznica przemarszu 110 Rezerwowego Pułku Ułanów z Wołkowyska. W tekście znajdą Państwo informacje na temat wydarzeń z czasu II wojny światowej, a także noty o dowódcach 110 RPU, ppłk. Jerzym Dąmbrowskim (“Łupaszko”) i mjr. Henryku Dobrzańskim (“Hubal”) oraz oficerze taktycznym, kpt. Macieju Kalankiewiczu.

W numerze również kolejny fragment wspomnień wojennych Zenona Skupińskiego, a w nim miedzy innymi relacja z “dyżuru” w roli zakładnika u Niemców. Oczywiście w numerze nie brakuje felietonu z cyklu Okiem Wodza – Tȟašúŋke Witkó w tekście “Dwa światy” przywołuje żołnierskie wspomnienia z roku 2004 w Iraku…

Listopadowy numer magazynu “Reduta Online”

Zapraszamy do lektury!
Maciej Świrski

Dodaj do zakładek Link.

4 odpowiedzi na „Listopadowy numer magazynu “Reduta Online”

 1. Beata Kornicka-Konecka mówi:

  W Warszawie rosło serce…..we Wrocławiu tragedia !!! Trzeba pomóc J. Międlarowi i innym Polakom poszkodowanym przez policję….to tragiczne,co oni robią z naszą wolnością…państwo podziemne musi zabrać się radykalnie za walkę o Polskę…tak jak czyniło to AK…i pełna konspiracja …bo za chwilę nas Polaków nie będzie…

 2. A.J. mówi:

  Trzeba uczyć się prawdziwej historii na dobrych publikacjach.

 3. Robert Zuzowski mówi:

  Szanowny Panie Redaktorze,
  Polska nie bedzie tak dlugo niepodlegla jak dlugo wiekszosc mass mediow nalezy do obywateli obcych panstw. Takiej sytuacji nie ma chyba nigdzie na swiecie.

  Serdecznie pozdrawiam,

  Robert Zuzowski

 4. Anka mówi:

  Ocalcie Viktorię – dziewczynkę, dla której życie jest torturą..
  .Proszę pomożecie małej Wiktorii i nagłośnienijcie jej historię ,chociaż każdy po 20 zl pomoże na operacje- ma 60 ataków epilepsjii dziennie .
   .W czasach obojętności takie dzieci nie mają szans. Okażmy proszę jej serce
  siepomaga pl/wiktoria-markiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *