Nie zgadzamy się na kłamstwa. Interwencja w ATTN

W reakcji na zgłoszenia, które otrzymaliśmy od Państwa w sprawie przekłamań w filmowej produkcji ATTN, podjęliśmy interwencję. Państwo Polskie nigdy nie uczestniczyło w zagładzie Żydów. Poniżej publikujemy list, jaki wysłaliśmy do USA.

Szanowni Państwo!

W filmie opublikowanym przez portal ATTN za pośrednictwem Facebooka pod linkiem https://www.facebook.com/attn/videos/1703940066308112/ dotyczącym nowelizacji ustawy IPN, a skupiającym się na wątku Holokaustu, znalazło się kilka poważnych kłamstw na temat Polski i jej udziału w Zagładzie Żydów.

Informujemy: nasze działanie nie jest atakiem na wolność słowa lecz wyrazem obrony prawdy i walki z kłamstwem, jakiego się Państwo dopuścili i propagują w przestrzeni publicznej.

Film udostępniony przez ATTN to przykład wyjątkowego fałszerstwa i manipulacji historią. Autorzy produkcji twierdzą, że „polskie władze odegrały istotną rolę” w organizowaniu Zagłady. Do takiego kłamstwa nie posunęły się nawet najbardziej zjadliwe w swej krytyce media zagraniczne, które mimo powtarzania słów o „wybielaniu” historii Polski, nie odważyły się pisać jakoby polskie władze w czasie II wojny światowej pomagały w organizowaniu niemieckiej machiny śmierci. W przeciwieństwie do wielu państw europejskich, takich jak Francja czy Norwegia, polski rząd nie kolaborował z Niemcami!  

Polacy jako pierwsi alarmowali europejskich i amerykańskich przywódców o Holokauście. Były to raporty Jana Karskiego (1940-1942) i Witolda Pileckiego (1943-1945) o prześladowaniu Żydów w okupowanej Polsce, życiu w gettach i ludobójstwie w niemieckich obozach zagłady. W grudniu 1942 r., na podstawie raportów Karskiego, Rząd RP na uchodźstwie przygotował notę dyplomatyczną „Masowa eksterminacja Żydów w okupowanej przez Niemcy Polsce”, którą rozesłano do rządów państw-sygnatariuszy Deklaracji Narodów Zjednoczonych. Polski rząd zwrócił się do nich o potępienie zbrodni niemieckich, ukarania zbrodniarzy i znalezienia sposobów powstrzymania masowej zagłady. Dokument informował o planowanej eksterminacji Żydów (mieszkających w Polsce i deportowanych do Polski przez Niemców z innych krajów centralnej i zachodniej Europy, również z Niemiec), a także o eksterminacji narodu polskiego. W niemieckich obozach zagłady mordowano Żydów, Polaków, Romów i ludzi innych narodowości.

W okupowanej Polsce nie powstała żadna organizacja reprezentująca naród polski, która poparła by politykę okupacyjną Niemiec. M.in. dlatego represje podjęte przez Niemcy wobec Polski były bez porównania większe niż w innych państwach, takich jak Holandia, Francja czy Belgia.

Setki tysięcy Polaków z narażeniem własnego życia pomagały Żydom przetrwać wojnę i Holokaust. Żydom pomagały pojedyncze osoby, całe rodziny i wsie, polski ruch oporu i specjalne organizacje. Jedną z nich była Rada Pomocy Żydom „Żegota” – polska organizacja podziemna, która na masową skalę pomagała Żydom (wyrabianie fałszywych dokumentów tożsamości (50-60 tysięcy), zasiłki finansowe, pomoc mieszkaniowa i medyczna, pomoc dzieciom, zwalczanie szantażystów itp). Była to jedyna taka organizacja w okupowanej Europie.

Pomocy Żydom udzielał też Kościół katolicki – w ponad 70 polskich klasztorach i na plebaniach ukrywano Żydów, polscy księża wystawiali im fałszywe metryki chrztu itp. W czasie wojny Polacy uratowali od zagłady tysiące Żydów (szacuje się, że na terenie okupowanej Polski ocalało 30-120 tysięcy Żydów). W uratowanie jednego Żyda zaangażowanych było kilka lub kilkanaście osób. Szacuje się, że różnego rodzaju pomocy udzielało Żydom kilkaset tysięcy Polaków (co najmniej 200-300 tysięcy, a według niektórych historyków nawet milion lub 1,2 miliona).

Polacy stanowią największą grupę w gronie „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, czyli obywateli różnych państw, którzy ratowali Żydów w czasie Holokaustu. Przypominamy, że w okupowanej Polsce, za jakąkolwiek pomoc Żydom, obowiązywała kara śmierci wymierzana przez Niemców nie tylko pojedynczym osobom, ale całym rodzinom, a nawet wioskom. Polacy nie są odpowiedzialni za Holokaust, a sprowadzanie relacji polsko-żydowskich do tego fragmentu historii i nadanie mu wyjątkowej rangi i skali jest nie tylko niesprawiedliwe, ale przede wszystkim głęboko fałszywe. To przejaw antypolonizmu.

Twórcy filmu przywołują jako przykład rzekomego „państwowego” kolaboracjonizmu ze strony Polaków, działania policji (jak mniemamy – „granatowej) i kolejarzy. Przypominamy, że w wyniku najazdu na Polskę Niemiec i Związku Sowieckiego w 1939 roku, oba państwa zajęły nasz kraj i podzieliły się terytorium II Rzeczpospolitej, wprowadzając na okupowanym obszarze swoją administrację. Prawowity rząd RP znalazł się na uchodźstwie i nie miał żadnego wpływu na politykę okupacyjną Niemiec i Związku Sowieckiego. W przypadku niemieckim zaowocowało to przeprowadzeniem Holokaustu. Tak zwana policja granatowa to formacja utworzona i podporządkowana władzom niemieckim. Za jej działania odpowiedzialność ponosi niemiecki okupant.

Co więcej, ATTN zamieściło także komentarz w związku z krytycznymi opiniami internautów na temat „współudziału” polskich władz w Holokauście. W komentarzu ATTN stwierdziło, że „frakcje polskiego rządu” bardziej podjęły współpracę z Nazistami, aby dokonać Ostatecznego Rozwiązania, niż chroniły Żydów. Co miało na myśli pisząc to ATTN, nie wiadomo.

Pełen moralizujących nawoływań film ATTN, według którego Polska powinna wziąć przykład z RPA jak rozliczać się z własną przeszłością ma jedną, zasadniczą wadę. Tą wadą jest kompletna nieznajomość historii Polski. Powstały film to zbiór kłamstw i zlepek kadrów, które na karb polskiej historii zrzucają nieprawdziwe informacje.

Żądamy natychmiastowego poprawienia informacji zawartych w opisie filmu.

Z wyrazami szacunku

List w języku angielskim

Dodaj do zakładek Link.

34 odpowiedzi na „Nie zgadzamy się na kłamstwa. Interwencja w ATTN

 1. Ewa Szpetecka mówi:

  Niekonczonce klamstwa trzeba zatrzymac dla dobra wzajemnych ukladow.

 2. Jerzy Syrek mówi:

  Ta odpowiedz powinna byc w jezyku angielskim i byłaby rozsyłana przez internautów do wszystkich friends na całym świecie.
  Sam bym to na pewno zrobił share.

 3. Kasia7256 mówi:

  Listy pisane przez Redutę są stanowczo zbyt długie, poruszają zbyt wiele spraw, często nie na temat. Kwiecisty styl zaburza klarowność wywodu.
  Obcokrajowcy, a zwlaszcza Amerykanie mogą uznać to za krętactwo.
  Jeśli zarzuca się kłamstwa, to powinny być wyraźnie wypunktowane i krótko sprostowane.

 4. Maciej Siejkowski mówi:

  Ostatnimi czasy został wzmocniony definitywny atak na Polskę, Chrześcijaństwo i ogólnie pojęty nasz słowiański spokój. Nasienie węża nie odpuści dopóki nie postawi na swoim, a mam na myśli nas zniszczyć, wymieszać i upodlić, co zgodnie z historią, trwa od setek lat. Wróg jednak nie potrafi zrozumieć tego, że im większy nacisk tym Polak staje większym okoniem, co wychodzi nam zawsze na dobre. “Najśmieszniejsze” w tym wszystkim, że to głównie nie Niemcy krzyczą w temacie naszej ustawy IPN, a właśnie żydostwo, tak z Izraela jak z ich drugiej ojczyzny czyli z USA. Nie dajmy się. Nie damy się. Bóg, Honor, Ojczyzna.

 5. jurek mówi:

  Robicie Państwo dobra robotę Jeszce raz wyrazy szacunku !

 6. Richard Lawman mówi:

  wydaje mi sie, ze te wysilki niewiele zmienia. A to dlatego, ze Konstytucja USA gwarantuje wolnosc slowa a mowa nienawisci jest w pojeciu amerykanow wolnoscia slowa. Kazdy moze gadac co chce. Jesli jednak to gledzenie jest niezgodne z prawda, jest klamstwem lub oszczerstwem, ktore szarga dobre imie, psuje opinie oraz narusza “dobro osobiste” osoby, organu, spolecznosci, panstwa, przeciw ktorem jest skierowane to nalezy tego glosiciela pozwac do Sadu o znislawienie i zazadac odszkodowania.
  Banda zydowskich oszczercow chce wycofania ustawy o IPN aby uniemozliwic nam Polakom mozliwosc wykazania zydowskich klamstw i tym samym zagwarantowac sobie bezkarnosc.
  Dlatego ustawa IPN jest konieczna I nie wolno sie z niej pod zadnym naciskiem wycofac !!!
  Zainteresujcie sie Panstwo mega zydowska zbrodnia popelniona na wlasnych braciach, wegierskich zydach, przez niejakiego Kastnera – szefa gminy zydowskiej w Budapeszcie. Ten sk…..syn sprzedal Eichmanowi, swemu kumplowi, ponad 400000 istnien ludzkich, potem zagazowanych w Oswiecimiu, w zamian za wlasne ocalenie.
  Te zbrodnie zydziury ukrywaja przed Swiatem. Rozgloscie to !, Wyslijcie do tego zydowskieg scierwa panoszacego sie w USA zadanie o ujawnienie Swiatu wlasnych zbrodni Holocaustu jakich sie sami dopuszczali.
  Sluze materialami na ten temat.

  • Bolek Chrobry mówi:

   Do Pana Lawmana,

   Widze ze Pan lubi powtarzac klamstwa zasiane przez Syjonistow-Rewizjonistow.

   Kasztner i jego szajka mieli do czynienia z dwoma pociagami i 1000 Wegierskich Zydow.
   Polski konsulat w Szwajcarii staral sie wykupic obydwa pociagi i skierowac je do Szwajacarii. Przy pomocy Polskich Zydow w USA,konsulat zebral 20.000.000 dolarow na wykup obydwych pociagow.

   Konsulat Polski zwrocil sie do bylego Prezydenta Muci, kolegi Himlera aby on przekazal Himlerowi okup.

   Kasztner wyslal jeden pociag do Oswiecimia, a drugi z bogactwem calej gminy Wegierskiej i setkami kolobarantow skierowal do Szwajcarii.

   Po wojnie Kasztner uciekl do Izraela i tam zostal zamordowany.

   W latach 1968-1979, przywodca Zydow Polskich w USA napisal serie artykulow or roli Polskiego konsulatu w probie wykupienia Zydow Wegierskich.

   Tylko niecaly 1.000 Zydow Wegierskich dotarl do Oswiecimia. Kasztner planowal wyslac tylko 2.000.

   Bzdury to nie historia.

 7. Jako dziecko w 1939 roku 4 letnie wykopane z Gdyni przez Szkopów do Poznania rzucaliśmy wraz z moją mamą suchy chleb Żydom codziennie pod wieczór przez Szkopów pędzonym po pracy do getta na Dolnej Wildzie – tam gdzie teraz jest Stadion “WARTA”, za co moja mama dostała w twarz od Szkopa i wyzwana: “du ferfluchte polnische Schwein, ferfluchte polnische Weib” – itp. Każdy się nad nimi litował, ale po tym świństwie tej tzw. “łambasadorki” z tego jej mini państewka zdobytego w roku 1948 na ziemi po wymordowanym narodzie Palestyny wraz z USA i UK podczas tej ostatniej rocznicy wyzwolenia Deutsche Konzentration Lager Auschwitz i bezczelnych prowokacjach Żydów z kompletnie zapluskwionego przez nich USA jestem teraz na 100 % pewny, że za podobne świństwa czynione teraz Polsce w dowód “wdzięczności” za to, że w czasach niemieckiej okupacji nasz naród ratował im d…y cała Europa ich już od ok 800 lat temu nienawidziła i u siebie nie chciała a tylko naiwna Polska ich przygarnęła dzięki namowie Żydówki Estery, tej kochanicy Kazimierze Wielkiego a dodam, ze Niemcy również nie dali im popalić za wygląd i pochodzenie, ale wg. mnie również za podobne świństwa, które wg. mnie w genach mają i wyssane z mlekiem matki, wszak już od małego wmawiają im, że są “NARODEM WYBRANYM” – narodem ponad inne narody – czyli że są rasą wyższą. Przecież NSDAP w Niemczech, lub w ZSRR partia KPZR powstały na ideologii stworzonej przez Żydów Marksa i Engelsa a twórcami tych w/w partii różniących się li tylko nazwą byli w ZSRR tacy Żydzi jak: Lenin, Trocki a w Niemczech również Żydzi: Hitler, Heydrich – ten twórca Judenrat, tego gorszego draństwa od SS, Goebels, Goering, Rosenberg i wielu innych. Jestem teraz po tym ich chamstwie opartym na bezczelnym fałszowaniu historii i tym przekupieniu Izraela przez Niemców w dniu 14 marca 1960 roku w Nowym Jorku w Hotelu “WALDORF-ASTORIA” za sumę wielomiliardową w dolarach, dodatkową pomoc gospodarczą i militarną podczas spotkania Adenauera z Dawidem Ben Gurionem, po tej ich zmowie, że Izrael wybacza Niemcom ich morderstwa dokonane na Żydach i po tym, ze nie będą w swoich mediach i gdziekolwiek używać nazwy “niemieckie obozy, niemieckie zbrodnie” ale to, że mordercami były tzw. wzięte z kosmosu wyimaginowane ufoludki – krasnoludki czyli NAZIŚCI, że Żydzi juz od wieków od czasów sadystycznego ukrzyżowania Jezusa Chrystusa są najniebezpieczniejszym narodem – z małymi wyjątkami – którzy jak się tylko w jakimkolwiek kraju im gościnnym “zagnieżdżą”, to już dany kraj ma u siebie początek wszelkich wojen, nieszczęść, zła i jest celowo skłócany, oskarżany sztucznie wywoływany ANTYSEMITYZM, który jest ich perfidnym podstępnym wyrachowanym narzędziem li tylko po to prawie codziennie w ich mediach nagłaśniany, by mogli po wsze czasy dominować nad naszym dumnym, wielomilionowym i ze wspaniałą historią narodem. Przecież gdyby ich przed 1939 rokiem w Polsce nie było, to nie mieli by teraz pretekstu do codziennego opluwania, dręczenia, poniżania naszego narodu…Szlag mnie po prostu trafia a jak dodam, że odpowiedniki sowieckiego NKWD d/s mordowania narodu z nadania Polsce po 1944 roku przez ZSRR wysokiej rangi oficerowie UBP-SB, KBW, Informacji Wojskowej-WSI, MO itp. to byli przeważnie Żydzi – a wielu pod z polska brzmiącymi nazwiskami zakamuflowani – to brak słów i o dziwo nasze media, nasz Prezydent i rząd w ogóle o tym milczą i głupawo się przed ich “oskarżeniami” tłumaczą a potomkowie w/w morderców są coraz to zuchwalsi, bezczelniejsi i bezkarni… – Pozdrawiam

 8. Never agree with lies and attack on Poland . fight back lies

 9. R. mówi:

  Propaganda by Soviet revisionist history. Those publishing these lies were not even born during the holocaust. They do not investigate for themselves because they don’t care about truth and they don’t care about anyone else who was victimized by Nazis except themselves.

 10. jaga mówi:

  Polscy obywatele kolaborowali z Niemcami , byli to obywatele polscy pochodzenia żydowskiego. Kapo, policja żydowska itd. Posługiwali się językiem polskim. Dlatego teraz można nam pluć w twarz.
  A co robili Rosjanie pochodzenia żydowskiego? Tworzyli NKWD, w 80 % Żydzi byli władzą bolszewicką w Rosji. A my mówimy , że to byli oprawcy – Rosjanie. Ten trick naród wybrany ćwiczy wszędzie – a rewolucja hiszpańska? Zacznijcie w końcu to pokazywać. Ostatnia książka Sołżenicyna pokazuje czarno na białym, kto zrobił im komunizm. Dostajemy własną bronią, ponieważ oskarżamy naród rosyjski o zbrodnie a naród rosyjski poniósł największe straty w ludziach w II wojnie, a w rewolucji zorganizowanej przez Żydów 100 milionów zabitych.

 11. Krystyna mówi:

  Teraz widać jak bardzo potrzebna była nowelizacja ustawy o IPN. Miejmy nadzieję, że rząd polski nie wycofa się z niej.

 12. Andrzej Szymański mówi:

  ATTN to chyba same niedouczone polityczne mendy!!

 13. Andrzej Fogel mówi:

  Z tego co ja wiem , to byli polscy policjanci musieli pod groźbą kary śmierci pełnić nadal służbę w tzw granatowej policji. Może warto to sprawdzić aby informować jakimi metodami ZMUSZANO Polaków do służby na rzecz niemieckiego okupanta.

 14. Jarosław Krycki mówi:

  Oskarżanie niewinnych i przymykanie oka na prawdziwych winowajców, to przejaw zwykłego tchórzostwa i podłości, które o tyle nie pozostaną bezkarne, że “ukarany” niewinny i tak nie uwolni podelców od prawdziwego wroga. Wstyd, tchórzostwo i podłość – ot, co prezentują propagatorzy komentowanych tu idei. Wprost żenada, ale cóż skoro komunizm też nazywano najszczytniejszą z idei, kłamiąc bezczelnie i niszcząc przeciwników, to z kim tu polemizować na argumenty – z piewcami kłamstwa i zakłamania nawet kosztem samounisctwienia …

 15. Waldemar Solonowicz mówi:

  Wojne i okupacje przezylem w Warszawie. Ojca 2 braci i siostra zgineli w czasie Powstania Warszawskiego, przykro czytac te podłosci jakie kierowane sa w strone Polakow. Najwiecej oskarzen pada z ust tych co czerpia wiedze o tych czasach z ust fauszerzy historii. Wielu Zydow powtarza te brednie nawet w dobrej wierze bo slysza z ust “autorytetow” z tytułami naukowymi, to smutne, ze z naszej strony tak niewiele dokonalismy by swiatu okazac nasz heroizm w czasach wojny i okupacji.

 16. jk mówi:

  uważam że wysyłanie takich listów wiele nie zmieni…te wszystkie organizacje które oczerniaja Polskę i Polaków doskonałe zdają sobie sprawę z tego jak wyglądała sprawa zaglady żydów w czasie wojny i wcale nie zależy im na prawdzie historycznej mają swój cel jakim jest zrobienie interesu na przelanej żydowskiej krwi i jedynie co się liczy to jak dużo mogą na tym zarobić.
  Tak że powstrzymac je może tylko dotkliwa kara finansowa bo to zrozumieją B.dobrze.

 17. eszet33 mówi:

  Skoro jest tylu chętnych z Izraela – na przyjazd do Polski, to można by zacząć utrudniać to tym, którzy nas perfidnie szkalują. Uzyskanie prowomocnych wyroków w procesach przeciwko nim skutkowało by na przykład zakazem wjazdu lub aresztowaniem – po przekroczeniu granicy. To dobry sposób. I jedyny skuteczny. Wtedy wszyscy zobaczyliby, że to nie przelewki.

  • eszet33 mówi:

   Jeszcze jedno: to nie jest normalna sytuacja, kiedy polskie (przynajmniej z nazwy…) władze tolerują antypolskie wystąpienia na terenie naszego kraju! Bezkarne plucie nam w twarz przez takie osoby, jak ambasador Izraela – dyskwalifikuje polski system i polityków! Są tylko dwie opcje: wydalanie z kraju oszczerców albo dymisje “polskich” urzędników, którzy swoich obowiązków w tym względzie nie wypełniają.

 18. Janusz B. mówi:

  Amerykanscy Zydzi, czyli ATTN, to moralna zgnilizna czego dali przyklad swoim totalnym poparciem dla muzulmanina Obamy,
  zajadlego wroga Izraela. Jakakolwiek dyskusja z tymi ludzmi
  jest bezprzedmiotowa poniewaz ich nieustanny skowyt pod adresem Polski to strategia a nie srodek do celu.

 19. Bozenna mówi:

  Soledad O Brien shouldn’t be allowed to speak of things she knows nothing about . Her comments are at the least illogical and in fact inaccurate and false . An occupied country with it’s government operating in England at the time cannot be held responsible for war crimes . This article by her completely ignores the fact that Poland was destroyed during its occupancy and millions of Poles were murdered by the Nazis. There are thousands and thousands of trees planted in Israel for those Poles who were helped Jewish people . Completely false article .

  • Bozenna mówi:

   Wstretne obrazliwe artykuly , wypowiedzi nieduczonych ignorantow , sa wynikiem dlugoletniej polityki naszych komunistycznych wladz.
   Malo kto o nas wiedzial i znal prawde . A rosjanie , zydzi kuli zelazo poki gorace . Oni sie nacierpieli w II Wojnie Swiatowej , a my ?
   Ciagle za malo sie mowi o Katyniu i nikt na swiecie nie wie co znaczy to slowo .
   Jest troche spozniona reakcja , bo minelo tyle lat , ale nasza interwencja i edukacja moze cos wskora .

 20. Bolek Chrobry mówi:

  Bogaci Zydzi Niemieccy inwestowali i finansowali budowe wiekszosci obozow koncentracyjnych a teraz za wszelka cene staraja sie przeniesc swoja wine na Polakow I Polske okupowana.

  Ich nic nie obchodzi prawda historyczna.

 21. Antykomuch mówi:

  Najwyższy czas głosić,przekazywać prawdę o tz.holokauście.Żydzi prawdy boja się panicznie.

 22. Wojciech Glowacki mówi:

  Trudno jest bronic dobrego imienia Polski nie tylko dlatego,ze zle moce o zlej woli dzialaja intensywnie przeciwko oczywistym prawdom,lecz przede wszystkim dlatego,ze my sami uchybiamy wielu nakazom wynikajacym z Polskiej Racji Stanu oraz z kanonu bytu ludzkiego ” BOG HONOR OJCZYZNA ” . I tylko dla przykladu podam,ze nie moze byc zrozumialym dla swiatowej opinii publicznej to,ze juz 100 lat czekamy na decyzje o odslonieciu pomnika “BITWAWARSZAWSKA1920”,gdyz niezalezny i niezawisly kraj juz dawno by taka decyzje podjal.A kraj,ktory protestuje przeciwko klamstwom historycznym,nie moze z wlasnej i nieprzymuszonej woli wrecz zamilczac istnienie niemieckiego obozu koncentracyjnego w Warszawie,obozu w ktorym zamordowano 200 tysiecy Polakow. Tylko w Polsce ,za kazda forme pomocy udzielanej ludnosci zydowskiej ,niemiecki okupant stosowal kare smierci wobec udzielajacego pomocy i jego rodziny. I tylko w stolicy okupowanej przez Niemcy Polsce totalitaryzm niemiecki zainstalowal oboz koncentracyjny #KLWARSCHAU, a opinia swiatowa nic o tym nie wie,bo my z niewiadomych przyczyn zatajamy ten fakt.NIE ZGADZAMY SIE NA KLAMSTWA INNYCH,TAK JAK NIE ZGADZAMY SIE NA KLAMSTWA WLASNE WOBEC HISTORYCZNEJ PRAWDY!

 23. Bel-ina mówi:

  Tak to właśnie jest kłamstwo i to kłamstwo z uporem powtarzane.
  Dobrze byłoby poprosić tych panów z TNT by wymienili konkretne nazwiska członków tej polskiej władzy, która współdziałała z Niemcami w holokauście (nazwiska proszę !)
  Panowie z TNT mają marne wykształcenie, stanowczo powinni je poprawić, no i nie zmyślać, gdy im to pasuje ! W Polsce mówi się że “kłamstwo ma krótkie nogi” i tak właśnie jest panowie z TNT

 24. A.J. mówi:

  Kolejna potwarz w stosunku do Polski i Polaków!!! Odbieranie dobrego imienia Polakom i to w 100-ną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Hańba!!!

 25. Grom mówi:

  Dla mnie nieznajomość historii była zawsze dowodem nieuctwa i brakach intelektualnych.

 26. Wlodek Moskal mówi:

  Podpisuję pod powyższym listem obiema rękoma!
  STOP KŁAMSTWOM ATTN!

 27. andrzej mówi:

  Należy z kłamstwem walczyć wszelkimi środkami a szczególnie z pseudo polakami którzy praktycznie są w Polsce agentami wpływu naszych nieprzyjaciół . Tym ludziom powinno odbierać się obywatelstwo polskie. Oni sami dają wyraz temu , że nie utożsamiają się z państwem polskim. Zabranie Polskiego Obywatelstwa tym osobom nie jest karą i tak powinno być to traktowane a odbiorem argumentów naszym wrogom działającym na naszą szkodę.

 28. Sarna mówi:

  Bardzo proszę Redutę Dobrego Imienia, o zajęcie zdecydowanego stanowiska również w sprawie krzywdzącego Polskę i Polaków zakłamywania historii w “muzeum” Polin, oraz wobec świadomego manipulowanie faktami również krzywdzącymi Polaków przez przewodników w Obozie w Oświęcimiu, co musi się dziać za zgodą i wiedzą dyrekcji Obozu.

 29. Bolek Chrobry mówi:

  W Niemieckich Obozach w Polsce I Niemczech glownie mordowano Polakow a po 1942 r. zolnierzy Sowieckich.

  Oto jak Stalin zlikwidowal 1.220.000 obywateli Polskich zydowskiej religii. Po podziale Polski na dwie strefy okupacyjne Stalin nadal obywatelom polskim zydowskiego wyznania obywatelstwo SOWIECKIE.

  W wymianie z Hitlerem, Stalin otrzymal dodatkowe 680.000 obywateli Polskich zydowskiego wyznania wzamian za 180.000 obywateli Sowieckich niemieckiego pochodzenia.

  Ta metoda zlikwidowali na terenach okupowanej Polski 1.820.000 obywateli Polskich zydowskiego wyznania.

  Dobrze by bylo odkryc calkowita prawde historyczna ILU OBYWATELI POLSKICH ZYDOWSKIEGO WYZNANIA ZGINELO W HOLOKAUSCIE I POROWNAC JA DO CYFRY MORDU DOKONANEGO NA RDZENNYCH POLAKACH

  Czy jest w Polsce (w IPN) jakis odwazny naukowiec, ktore mogl by te badania przeprowadzic.

  Dobrze by bylo klamliwe cyfry poprawic!

 30. Potwornicki mówi:

  Żydzi dobrze o tym wszystkim wiedzą, ale nie mogą się powstrzymać od pompowania HoloCash Industrie.

 31. Jadwiga Markiewicz mówi:

  Portal ATTN ukarać jak tylko ustawa wejdzie w życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *