Pozwy przeciwko Guyowi Verhofstadtowi ostatecznie oddalone

Sąd Apelacyjny w Warszawie na posiedzeniu niejawnym 17 kwietnia oddalił nasze zażalenie w sprawie pozwów przeciwko Gayowi Verhofstadtowi, który w listopadzie 2017 r. w trakcie posiedzenia Parlamentu Europejskiego stwierdził, że „w sobotę 60 tysięcy faszystów przemaszerowało ulicami Warszawy. Neonazistów. Białych suprematystów.”

Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego, że pozwanego chroni immunitet sądowy, a Guy Verhofstadt wypowiadał się w czasie i w ramach wykonywania obowiązków służbowych. W uzasadnieniu napisano, że w myśl art. 8 Protokołu o przywilejach i immunitetach w Unii Europejskiej, wypowiedź europarlamentarzysty stanowi opinię. Artykuł 8 potwierdza też wolność wypowiedzi, która jest jedną z fundamentalnych zasad pluralistycznego i demokratycznego społeczeństwa. Sąd Apelacyjny dodał także, że pojęcie opinii w rozumieniu protokołu należy rozumieć szeroko, jako obejmujące wypowiedzi lub oświadczenia, które ze względu na swoja treść odpowiadają twierdzeniom stanowiącym subiektywne oceny.

Decyzja Sądu Apelacyjnego zamyka nam drogę dalszego postępowania w tej sprawie. Dziękujemy jednocześnie wszystkim, którzy złożyli indywidualne pozwy przeciwko belgijskiemu europarlamentarzyście.

Dodaj do zakładek Link.

38 odpowiedzi na „Pozwy przeciwko Guyowi Verhofstadtowi ostatecznie oddalone

 1. WIESŁAW TYNIEC mówi:

  Wygląda na to że wszyscy posłowie EU będą mogli bezkarnie opluwać nas i nasz kraj bo chroni ich immunitet! Ciekawe czy byłoby to możliwe gdyby nasi europosłowie zwrócili uwagę na to co naprawdę dzieje się w Niemczech czy Francji i nie tylko ?

  • Adam Nowak mówi:

   Kiedy wreszcie Trybunał Konstytucyjny stwierdzi, że nowelizacja ustawy o IPN jest zgodna z polską konstytucją? Nie możemy się cofnąć, ponieważ zostaniemy już na zawsze zaszufladkowani jako sprawcy ludobójstwa na Żydach, a nawet jako ci, którzy wywołali II wojnę światową. (A niby dlaczego nie chcieliśmy dać Niemcom korytarza przez nasze terytorium do Prus? Dlaczego nie zaprosiliśmy Armii Czerwonej?To są kluczowe argumenty naszych wrogów). Trochę szumu, który z pewnością będzie po orzeczeniu TK jest niczym w porównaniu ze zgodą na kłamliwe pomówienia. No i konieczne jest dokończenie ekshumacji w Jedwabnem.

 2. Bielik Leszek mówi:

  To dlaczego nasz Europoseł Czarnecki stracił stanowisko za swoje poglądy przedstawiane w ramach działalności Europosła a ten szmondziak nieuczesany jest nietykalny ! Zaczynam wątpić w Unię i holokaust !

 3. Anna Krokosz mówi:

  Szanowni Państwo,
  należy jak najszybciej wymienić personel sądowy w Polsce na ludzi uczciwych, nie handlujących dobrem naszej Ojczyzny, nie zamieniających na euro-poselskie apanaże swoich sumień.
  Potrzebujemy w sądownictwie ludzi szlachetnych, prawych patriotów nie kupczących swoim sumieniem i ludzi mających wiedzę historyczną.
  Jako społeczeństwo domagajmy się zmian i reform w sądownictwie.
  Pozdrawiam Polaków i Patriotów

 4. Bolek Chrobry mówi:

  To ze RDI zwrocilo uwage na Europarlamentarnego (p)osla jest juz wygrana walka.

  Dobrze by bylo rozporowadzac informacje o waszej dzialalnosci po wszystkich mediach a zwlaszcza tych ktore dzialaja na internecine. Wielu rodakow zagranica bedzie w ten sposob poinformowanych i poprzez wasza pozycje w sytuacjach poza krajem.

  Podajcie rowniez gazety belgijskie sprzyjajace dzialalnosci Reduty. Ja chetnie napisze list do nich aby zarzadaly wytlumaczenia od Guya Verhofstadta skad otrzymal takie informacje o Polskich protestach.

  Dobrze by bylo rowniez przypomniec samemu panu Verhofstadtowie ze jeszcze w roku 1993 4.000 Belgow pobieralo emeryture z biura emerytalnego SS.

  • Kasieńka mówi:

   Rozpowszechnić ale również w języku angielskim i na forach zagranicznych. Ważne aby dowiedziała się o tym zagranica bo My Polacy to wiemy

   • Bolek Chrobry mówi:

    Droga Pani,

    Polonia walczy w roznych strefach medialnych z antypolonizmami i polonofobia.

    Ale wielu Polakow nie rozumie skad pochodza antypolonizmy. Dam kilka przykladow.

    W Muzeum Drugiej Wojny w Gdansku jest slynna fotografia przedstawiajaca wegierskich zydow otoczonych przez smiejacych sie Wegrow.

    Przecietny gosc z kraju lub zagranicy odbiera ta fotografie jako rzeczywistosc w Polsce podczas wojny.

    Fotografia jest tam aby propagowac juz znane nam klamstwo.

    Natiomast Muzeum, ktoremu juz kilkanastu naukowcow z kraju i zagranicy zwrocilo uwage na antypolska teme tego eksponatu nie jest zobowiazane zlikwidowac falszywy eksponat.

    Wiec co wy robicie – nic. Polonia Amerykanska nie tylko walczy o Pomnik Katynski ale o Honor Polski.

    Wy tez powinnisci to robic – zwlaszcza tam gdzie pewini zdrajcy wasz Honor sprzedaja.

    Trzeba zorganizowac grupe ktora przejmie sale w ktorej znajduje sie ten exponat i nie wyjdzie az zostanie on usuniety.

  • Potwornicki mówi:

   A czy wśród tych Belgów był tatuś wymienionego Gaya?

 5. ALEX mówi:

  Widocznie Sądy jeszcze nie są Polskie.

  • Bolek Chrobry mówi:

   Sedziowie, Kwasniewski w Taiwanie, Michnik w Stanach Zjednoczonych.

   Artykuly w Chinskiej Gazecie i artykuly w Newsweeku,

   Poza tym Firma radzaca majorowi miasta Jersey City skad-owad celuje w Pomnik Katynski.

   To sa naprawede bajeczne dzialalnosci. Szkoda ze Bartoszewski nie zyje. On by cos nowego wymyslil.

   Wy macie tylu bohaterskich ubywateli. Polonia caly czas cierpi z ich powodu unikalnej dzialalnosci.

   Przypominam sobie jak niejaki Adas Michnik przyjechal do Kalifornii, na katolicki universitent Loyola-Marymont robic Polakom Rachunek Sumienia za ostatnie 10 lat Ich antysemityzmu.

   Musicie cos zrobic z waszymi ubywatelami. To juz troszeczke za duzo,

 6. Pszem mówi:

  Należy wymienić antypolskich sędziów!!!!

 7. Janusz B. mówi:

  Ano w ramach “wolnosci wypowiedzi”: Verhofstadt to lewacki
  kundel malwersant i pasozyt. Polski sedzia to skundlony
  palant. Oczywiscie: pan sedzia.

 8. AS mówi:

  RDI to nasz głos, to jest Polaków patriotów w kraju i za agranicą .
  Popieramy Wasz głos i Wasze starania.

 9. Wiktor mówi:

  Szkoła Frankfurcka rządzi w polskim wymiarze sprawiedliwości. Neomarksizm w natarciu.

 10. WYOBCOWANY mówi:

  Zapewne wszystkie komentarze ,ktore kierowane sa do sadu nie maja
  zadnego znaczenia ( O dobro Ojczyzny ) Tylko Czyjej ?
  Wielkie—– puste—- slowa.

  Panie Prezesie Kaczynski — gdzie jest TA prawda.

 11. To bradzo Zle, ze sad w Polsce nie moze przychylnie ustosunkowac sie do Spraw Dotyczacych Polski. Jestesmy Rozczarowani Polskimi Sadami wogole. Nie dobrze sie w Polsce dzieje!

 12. Bolek Chrobry mówi:

  Najnowsze w YouTube….!

  Kolejne kłamliwe stwierdzenia pod adresem Polaków. Tajwańska prezydent-elekt miała powiedzieć, że Polska musi się rozliczyć z “masakry na Żydach”. Pani prezydent elekt powołuje się na spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim, który jak wiadomo w przeszłości publicznie przepraszał Żydów za masakrę w Jedwabnem.

 13. gaj mówi:

  To jest wstyd, zgadzać się na takie unijne prawo!

 14. John mówi:

  Domagam się postępowania dyscyplinarnego dla sędziów, którzy wydali ten haniebny, antypolski wyrok, i wydalenie tych Targowiczan z zawodu.

 15. Maria mówi:

  HAŃBA !!! Podać nazwiska tych zaprzańców działających przeciw Polsce.

 16. Jan Kulczycki mówi:

  Szanowni Państwo z RDI! Przede wszystkim podziękowania za to co robicie! A teraz propozycja pytania do tzw.”polskiego sądu”: Czy stwierdzenie, że Hitler wymordował jakąś liczbę jakiejś nacji, to opinia, nacjonalizm czy już antysemityzm?

  • Kasieńka mówi:

   Jeżeli dotyczy Polaków to opinia ale jeżeli Żydów to antysemityzm i holokaust . Taką historię stworzyło nam PRL i teraz ciężko zmienić narrację

 17. Janek mówi:

  Widocznie dla Przewodniczącego sądu opinia o Polakach nie ma żadnego znaczenia. A właśnie wykonywanie obowiązków służbowych europarlamentarzysty zobowiązuje do przestrzegania norm traktatowych i nie obrażania Polaków. Okres PRL-u niestety odbił się dużym piętnem w umysłach wielu osób i nie są w stanie pogodzić się że w przeszłości wybrali bardzo błędny sposób myślenia i postępowania

 18. Krzysztof Jastrzembski mówi:

  Czy mozna sie odniesc do Sadu Najwyzszego?

 19. Potwornicki mówi:

  Gayowskie lobby działa w Polsce?

 20. Marek Ditrich from Ireland mówi:

  Immunitel czy to poselski czy jakiejkolwiek innej organizacji powinien tez miec swoje ograniczenia…gdyby tak jak ten verho…cos tam byl Polakiem i powiedzialby tak o np.holendrach…jak o polakach wydaje mi sie..ba..mam pewnosc iz struktury ue ukaralyby go…zreszta jest przyklad….w parlamencie ue pewien possel o ciemnym nazwisku nazwal rzecz po imieniu o tym co robi pewna poslanka… ktora ma kwiat w nazwisku…choc powinien byc oset ..i zostal przez neolewicowy euro parlament ukarany..pozdrawiam myslacych

 21. fiwko@wp.pl mówi:

  Plugawa zakapturzona żydowska agentura zapewne zakonspirowana i podszywająca się pod opinie nie tylko medialne w szeregu państwach Europy i Ameryki znieważa nas Polaków w sposób wyjątkowo wulgarny i bezczelny. Zapewne chcąc uniknąć odpowiedzialności z zbrodnie swoich ziomków z NKWD w ZSSR od roku 1917-zamordowanie ok. 3 mln osób narodowości Polskiej, oraz kolejnej hekatomby lat 1944- 1956 tj. ok. 200 tyś Polaków. Nadto potworny rabunek majątku narodowego od 1944r do 2015. Ale ich działania jedynie pogłębiają ich ugruntowaną wiedzę społeczeństw świata o ich bezczelności. To się im nie uda.

 22. Beata mówi:

  Jak to jest z tymi poglądami w PE? Guy może opowiadać bzdury o Polsce, a Korwin-Mikke ukarany za poglądy: następny – Czarnecki, też wyleciał ze stanowiska? Widać, że to działa tylko w jedną stronę – przeciwko Polsce. Każdy może nas szkalować, a my nie możemy nawet wyrazić swoich poglądów, bo od razu jesteśmy nazywani antysemitami, faszystami czy islamofobami….

 23. Andrzej mówi:

  Jeżeli sędziowie orzekli że to bydle brukselskie mogło Naszych polskich patriotów nazwać faszystami bo jest wolność wypowiedzi to w takim razie ja nazywam faszystami sędziów którzy taki wyrok i uzasadnienie wydali .

  • margot mówi:

   Zgadzam się z Pańską opinią. To w dalszym ciągu zgniła moralnie mafia sędziowska działa, a nie sąd polski.

 24. A.J. mówi:

  Wszechobecny duch Unii Europejskiej we władzy sądowniczej w naszej ojczyźnie – żenada!!!

 25. margot mówi:

  To jest po prostu skandal. Zastanawiam się czy w tej sprawie nie powinien zająć stanowiska Rząd lub prezydent, skoro komunistyczno- lewacka mafia sędziowska pomimo ponoć reformy, w dalszym ciągu lekceważy społeczeństwo polskie, a wręcz teraz się na nas wyżywa. Przecież obrażono nas Polaków, za naszą postawę patriotyczną. Co do braku zainteresowania sprawą prezydenta (celowo z małej litery, bo straciłam do niego zaufanie) rzekomo uważającego się za patriotę, to nie dziwię się braku zainteresowania sprawą, skoro sam chce zaburzyć nam 11 listopada referendum i to w 100 rocznicę. To nie jest postawa patrioty, lecz człowieka narcyza. My Polacy 11 listopada będziemy świętować, a nie biegać po lokalach wyborczych jak to sobie wymyślił A. Duda.

 26. Wojciech mówi:

  Jeśli ten “ŚMIEĆ” może nam ubliżać na forum Euro Kołchozu, to dlaczego nasz rząd “paktuje z takimi baranami odnośnie rzekomo naruszonej praworządności w naszym kraju. Potomkowie hitlerowców i kolaborantów z nimi będą nas uczyli praworządności? Żenada !

 27. Wojciech mówi:

  Moim zdaniem dlaczego mówi się o Holokauście , tego słowa nie ma w naszym polskim języku. Niech sobie mówią o tym żydzi, a my mówmy o ofiarach wojny i dwóch totalitaryzmów. Dlaczego nasi politycy jak i Prezydenta RP pochylają się nad “Holokaustem”. Tym samym umniejszamy nasze POLSKIE ofiary, bo przyjmujemy żydowskie nazewnictwo. Bez przerwy strzępią języki o holokauście, a żydzi tworzą z tego przemysł zysków, tak naprawdę to “swoje ofiary” mają w głębokim poważaniu. O holokauście niech mówią sobie żydzi bo słowo holokaust jest zawładnięte przez żydów i niech tak zostanie. Mówmy o żydach-hitlerowskich ofiarach bo jakoś dziwnie nie były to stalinowskie ofiary. Tym samym mamy odpowiedz. kto był bardziej eksterminowanym narodem.
  A propos antysemityzmu…ANTYSEMITA to każdy TEN, którego nie “lubi” żyd, a nie na odwrót.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *