Ostatnia rozprawa przeciwko Hansowi G.

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbyła się ostatnia rozprawa przeciwko Hansowi G. Podczas tej rozprawy obie strony procesu wygłosiły mowy końcowe. Na sali nieobecny był Hans G., którego reprezentował pełnomocnik. Wyrok zostanie ogłoszony 11 lutego o godz. 13.00 w sali 101.

Jako pierwsza mowę końcową wygłosiła mecenas Monika Brzozowska-Pasieka, reprezentująca Natalię Nitek-Płażyńską. Według mec. Brzozowskiej działanie G. nie było jednorazowe, lecz stałe i powtarzalne. Przypomniała o tym, że powódka traktowana była inaczej niż inni pracownicy firmy i zostały naruszone jej dobra osobiste. Powódka była dyskryminowana na tle przynależności partyjnej. Mec. Brzozowska-Pasieka wskazała również, że przykład słów G. byłby najbardziej adekwatny do definicji mowy nienawiści. Według mecenas zadośćuczynienie i przeprosiny są niezbędne.

Pełnomocnik Hansa G. w mowie końcowej odpierał zarzuty, twierdząc, że sprawa nie ma charakteru mowy nienawiści, gdyż jego klient swoim zachowaniem przedstawiał tylko wzburzenie. Zarzucał Natalii Nitek-Płażyńskiej uprzedzenie wobec Niemców i prowadzenie gry politycznej, twierdząc, że jest ona działaczką polityczną. Pełnomocnik G. odniósł się do nagrań wypowiedzi swojego klienta. Według niego nagrań jest za mało i są dodatkowo zmanipulowane. Pełnomocnik G. wniósł o oddalenie powództwa w całości.

Do zarzutów pełnomocnika odniosła się w mowie końcowej sama Natalia Nitek-Płażyńska. Zapewniła, że nie prezentuje organicznej niechęci wobec Niemców, a jej niechęć wyraża się tylko wobec osób promujących nazizm. Odniosła się również do zarzutów o prowadzenie gry politycznej. Wyraźnie stwierdziła, że nie jest działaczem politycznym i nigdzie nie kandydowała. Według Natalii Nitek-Płażyńskiej żądanie wypłaty odszkodowania w lesie piaśnickim nie jest upokarzające.

W trakcie procesu mowę końcową wygłosił także Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski, stwierdzając m.in.: “W Polsce nie ma i nie powinno być przyzwolenia na używanie mowy nienawiści ze względu na narodowość, do piętnowania, pozbawiania godności i w końcu odczłowieczania. Zbyt dobrze wiemy, czym kończą się takie zachowania i czego są wynikiem. Jak nie do końca ukarane i nierozliczone zbrodnie ośmielają kolejne pokolenia Niemców do zamazywania odpowiedzialności, przenoszenia win z kata na ofiary i odbudowywania imperializmu kulturowego narzucającego własną wizję historii i wartości”.

Cały tekst mowy końcowej Prezesa RDI dostępy jest na naszej stronie internetowej:
Mowa końcowa Prezesa RDI w procesie przeciwko Hansowi G.

Przypominamy, że Natalia Nitek domaga się przeproszenia listem poleconym za naruszenie jej dóbr osobistych, w tym stosowanie wobec niej hitlerowskiej mowy nienawiści. Dodatkowo powód ma przesłać ten list również do wszystkich pracowników, którzy byli świadkami tych zdarzeń. Poza tym Natalia Nitek-Płażyńska domaga się 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia przeznaczone na Muzeum Piaśnickie w Wejherowie.

Reduta Dobrego Imienia mając status interwenienta ubocznego wspomaga ten proces  – zarówno od strony finansowej jak i prawnej.

Dodaj do zakładek Link.

11 odpowiedzi na „Ostatnia rozprawa przeciwko Hansowi G.

 1. Dziadek65+ mówi:

  Zastanawia mnie tylko osoba obrońcy Tego załganego Niemca. Czy za pieniądze i w przebraniu można bronić tego ciężko upośledzonego potwora?

 2. Jędrek mówi:

  Jak to Niemiecki pan w Polsce. Miałem nieprzyjemność współpracy z Wolfgangiem eksploatującym chołdę w Pszowie oczywiście zaopatrywał w kamień Gliwickiego Opla . Była to gnida i cham na modłę gościa z artykułu. Tak więc to chyba Norma.

 3. Adalbert mówi:

  Any comment will not bring to life my father KIA in Italy. He has been awarded Virtuti Military Cross posthumously. He took five Germans as they surrounded, but all of them have been killed by mortar shell. I therefore have decided not to forget war atrocities.
  This German, who said that he hates all Poles, is disgrace to humanity and his whole, German nation. Shame on you.

 4. ToJa mówi:

  No i konsekwentnie czyli dobrze! Brawo p. Natalia !!!

 5. A.J. mówi:

  Napluć komuś w twarz i powiedzieć, to deszcz pada -nic się nie stało. Perfidna hitlerowska metoda tłumaczenia się!!!

 6. Barbara H mówi:

  Brawo Pani Natalio!
  Brawo Reduta!

 7. Wanda mówi:

  O swoje i nasze Polaków prawa trzeba walczyć, bo jak my nie będziemy się domagać szacunku i praw to nikt nie będzie nas szanował. Brawo p. Natalia!

 8. Franciszek mówi:

  Gorace slowa uznania dla Pana Swirskiego, ktory niezlomnie walczy o dobre imie Polski i Polakow. Nimiecki narod byl jest i bedzie na zawsze wrogiem. Moje kilkudziesiecioletnie osobiste doswiadczenia z Niemcami sprowadzaja sie do jednego wniosku: niemiec obejmujac ciebie jedna reka w drugiej trzyma noz. Zawsze mosimy pamietac, ze to nie zadni bezimienni nazisci to narod niemiecki byl i pozostanie naszym wrogiem

 9. andrzej mówi:

  moja mama była na robotach w hanowerze
  niemcy nie mieli i niemają szacunku dla polaków

 10. Krystyna mówi:

  A my Polacy kupujemy niemieckie proszki do prania (bo niby taniej; a dlaczego po nich są jasne plamy na ubraniu?) i inne towary. Wspólnie możemy wiele.
  Ja kupując jakikolwiek towar, zwracam uwagę, czy jest polski; a jak jest niemiecki, to NIE KUPUJĘ. Takim ludziom jeszcze dawać na nas zarabiać?

 11. Gerard mówi:

  90%, a może więcej, Niemców to potomkowie niemieckich zbrodniarzy z II WŚ, którzy grabili, niszczyli Polskę, mordowali Polaków szczególnie inteligencję, obecnie dalej postępuje grabież gospodarcza i niszczenie polskości metodą gebelsowskiej propagandy, niestety przy udziale V Kolumny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *