Precz z antypolską pogardą! Informacja RDI o rozpoczęciu akcji antydyfamacyjnej

Informacja Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom o rozpoczęciu akcji antydyfamacyjnej

Warszawa, 2016-03-18

Sprawa 2016/03/GER/003/R/H/Ap

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom rozpoczyna działania antydyfamacyjne przeciwko Niemcowi, Hansowi Guntherowi G., prezesowi firmy w miejscowości Kosakowo (woj pomorskie).

W Telewizji Republika i w internecie pojawiło się nagranie z rozmowy G. z pracownicą jego firmy. Naśladuje on odgłos rozstrzeliwania, mówiąc o ustawianiu Polaków pod ścianą.

Mówi m.in.

„Chcę! Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu. Nienawidzę Polaków, naprawdę. Nienawidzę. To nie, że ich nie lubię. Nienawidzę ich. Tak, jestem, jestem hitlerowcem, ale to wina tego kraju, że taki jestem“.

W dniu 17 marca 2016 r.  o godz.  21. 30 nagranie wyemitowała Telewizja Republika.

W audycji red. Ewy Stankiewicz podczas rozmowy z byłą pracownicą firmy którą zarzadza G. p. Natalią Nitek widzowie dowiedzieli się o skandalicznym zachowaniu G., o używanym przez niego języku nienawiści w stosunku do Polaków.

Firma, którą G. prowadzi w Polsce od lat, mieści się w Kosakowie, powiat pucki, nieopodal Wielkiej Piaśnicy, w której Niemcy popełnili pierwszą masową zbrodnię ludobójstwa podczas II wojny światowej. Jesienią 1939 zamordowali tam kilkanaście tysięcy Polaków. W Lasach Piaśnickich zostali zamordowani także mieszkańcy Kosakowa – Paweł Słowik – kierownik szkoły powszechnej i ks. Alojzy Kaszubowski – proboszcz parafii w Kosakowie.

Piaśnica_executionNiemiec G. mówi dziś o rozstrzeliwaniu Polaków. Mówi to w miejscu, gdzie nieopodal są masowe groby zamordowanych przez niemieckich oprawców z Selbstschutzu, często sąsiadów z tych samych miejscowości.

Słowa G. są dobrze znane Polakom. To język niemieckich zbrodniarzy z lat 1939-45 żywcem przeniesiony do naszych czasów. Język pełen nienawiści i rasistowskiej pogardy dla Polaków. To

Rozstrzelanie Polaków w Lasach Piaśnickich, 1939

język morderców z SS, Selbstschutzu, Feldgendarmerie i Wehrmachtu.

Nie zamierzamy tolerować dłużej antypolskiej pogardy na ziemi, w której spoczywają ofiary Niemców..

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom podejmie wszelkie starania, by Hans Gunther G. odpowiedział przed sądem za mowę nienawiści skierowaną do Polaków.

Maciej Świrski

Prezes Zarządu

Reduta Dobrego Imienia –Polska Liga przeciw Zniesławieniom

 

 

Dodaj do zakładek Link.

8 odpowiedzi na „Precz z antypolską pogardą! Informacja RDI o rozpoczęciu akcji antydyfamacyjnej

 1. ws mówi:

  Zastanawia,czym zajmują się służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polaków oraz czym zajmuje się tzw.”wymiar sprawiedliwości”,skoro kolejny raz dają dowód lekceważenia gróźb karalnych-bo tak traktuję wypowiedź tego kolejnego bandyty.

 2. Lech Galicki mówi:

  Skandal to mało powiedziane. Ten Niemiec powinien być deportowany z Polski, gdyż wyraził patologiczną niechęć do Polaków i wielką, prawdziwą chęć ich zabijania. To niedopuszczalne. Gdyby Polak zadeklarował swoją chęć zabijania Niemców – Unia Europejska larum by podniosła,, prawdopodobnie już po zlinczowaniu takiego Polaka w Niemczech. Zabijanie Polaków to niemieckie hobby, przechodzące z pokolenia na pokolenie. Dość tego!

  Lech Galicki, syn Władysława Galickiego – więznia niemieckiego KL Auschwitz.

 3. wioleta mrozinska mówi:

  Witam.
  Wielkie dzieki, ze zajeli sie Panstwo ta obrzydliwa sprawa. Juz czas skonczyc z takim traktowaniem Polakow. Mam nadzieje, ze ten osobnik zostanie przykladnie ukarany ale z tego co widze to facet nie odpuszcza i chce sie mscic na Pani Natalii. Moze mozna by byli zrobic jakos chocby mala pikiete przed ta firma, zlecic kontrole skarbowa niech DOKLADNIE sprawdza. Poprostu NIE ODPUSZCZAC i pomagac Pani Natalii.
  Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje

  Wioleta Mrozinska / USA/

 4. Adam Gocel mówi:

  Popieram i chętnie podpiszę petycję, jeśli taka istnieje. Nie chodzi o budowanie wrogości do Niemców, ale dosyć z poniżaniem i szkalowaniem Polaków przez niemieckie media i coraz liczniejsze osoby. Wyrażam też mój smutek dot. biernej postawy Polaków, którzy nie reagują na tego typu zachowania. Jeśli nie będziemy się szanować, nikt nas nie będzie szanował. To powiedzenie jest niezmiernie aktualne

 5. Paweł mówi:

  Brak słów tak nie można

 6. Halina Olczak mówi:

  Dowiedziawszy się o otrzymaniu przez Hansa Gielena zamówienia od T-Mobile, zwróciłam się do mojego operatora drogą elektroniczną z zapytaniem, czy H. Gielen otrzymał zamówienia, bo jeśli tak, to z chwilą wygaśnięnia mojej obecnej umowy z niemiecką firmą przestaję być jej klientem, jako że jako Polka zostałam przez niego osobiście obrażona. Otrzymałam następującą odpowiedź: “Uprzejmie informuję, że niestety nie ma żadnych informacji odnośnie nawiązania współpracy z opisaną przez Pana osobą”

  Z pozdrowieniami
  Katarzyna Brzeska
  Konsultant
  Na tym nie poprzestałam i wysłałam następnego maila.

  Do: Internetowe Biuro Obsługi Abonenta
  Treść: Na swój mail otrzymałam informację: ” Uprzejmie informuję, że niestety nie ma żadnych informacji odnośnie nawiązania współpracy z opisaną przez Pana osobą.”
  Prawda natomiast jest inna. Portal wpolityce.pl pisze: “(…)Wiadomo też, że firma Gielena otrzymała w ostatnim czasie zamówienia od firmy T-Mobile” (…)” Z tego wynika, że zostałam oszukana przez niemiecką firmę. Poinformuję portal wpolityce.pl o waszej odpowiedzi na mój mail. Sprawy nie zostawię tak po prostu. O waszym zachowaniu także powiadomię Redutę Dobrego Imienia

 7. Gienek mówi:

  Widzę w tym sowiecką metodę prowokacji. Zastanawia mnie jednak kto od kogo brał lekcje. Jak wiadomo przed wojną i w jej czasie niemieccy naziści szkolili się w Rosji…

 8. Bo mówi:

  Niestety Niemiec, obecnie, to symbol prymitywizmu. To już nie naród Gethego, Fichtego czy Mannów. To naród takich buraków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *