Raport z działalności Reduty Dobrego Imienia za 2018 rok

Przedstawiamy raport z działalności Reduty Dobrego Imienia za 2018 rok. Niniejszy raport przedstawia najważniejsze wydarzenia dotyczące zniesławień wobec Polski w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku oraz działalność Reduty Dobrego Imienia na polu prostowania fałszywych informacji o historii naszego państwa i narodu. Rok 2018 obfitował w wiele znaczących wypowiedzi i działań mediów z całego świata, które w sposób skoordynowany przeprowadzały propagandowy atak na Polskę, przypisując nam antysemityzm, kolaborację z Niemcami i współodpowiedzialność za przeprowadzenie zagłady Żydów.

W 2018r. wysłaliśmy aż 262 wezwania do sprostowania. To liczba większa o 24 procent w porównaniu do 2017 roku. Najczęściej obiektem naszych interwencji były artykuły, które odnosiły się do takich fałszywych określeń, jak „polskie obozy koncentracyjne”, czy „polskie obozy śmierci”. Spośród setek oszczerczych artykułów wobec Polski zdecydowana większość ukazywała się na łamach mediów amerykańskich i hiszpańskich.

Wśród najważniejszych wydarzeń, które determinowały pracę Reduty Dobrego Imienia była dwukrotnie nowelizowana ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej, a także podpisana wspólna deklaracja premierów państw Polski i Izraela, w której potępiono zarówno antypolonizm jak i antysemityzm. Niezliczona liczba artykułów, z reguły o tej samej treści, przedstawiała te działania jako próbę „wybielania” historii Polski, negację Holokaustu i powstrzymania jakichkolwiek badań nt. udziału Polaków w Zagładzie Żydów.

Kolejnym wydarzeniem były obchody 100-lecia odzyskania niepodległości po których miał miejsce atak na Polskę mediów z całego świata. Wiele portali informacyjnych próbowało nasze narodowe święto przedstawić jako faszystowskie, antysemickie lub nawet neonazistowskie. Wydarzeniem zamykającym 2018 rok było ogłoszenie wyroku w procesie przeciwko producentom szkalującego żołnierzy AK serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, który zakończył się pełnym sukcesem strony polskiej.

Rok 2018 był dla Reduty intensywnym okresem. W porównaniu do 2017 roku nasza aktywność znacząco się zwiększyła, o czym świadczy choćby rosnąca liczba wezwań do sprostowania.

Wynikało to głównie z ważnych wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce: dwukrotnie nowelizowanej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, podpisania wspólnej deklaracji premierów państw Polski i Izraela, obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz wyroku w procesie przeciwko producentom szkalującego żołnierzy AK serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”. Niezmiennie głównym przekłamaniem, z jakim musimy się mierzyć, jest używanie terminu “polskie obozy”.

Zapraszamy do lektury raportu dostępnego pod poniższym linkiem, a także w zakładce Raporty i dokumenty na naszej stronie.

Raport z działalności Reduty Dobrego Imienia za 2018 rok

Dodaj do zakładek Link.

8 odpowiedzi na „Raport z działalności Reduty Dobrego Imienia za 2018 rok

 1. Jan Salamonik mówi:

  Dziękuję

 2. Irena Wojak mówi:

  Chwala Wam za to co robicie dla prawdy o Polsce i dla Polaków.

 3. Marek Gotówko mówi:

  Dziękuję za Waszą pracę i wkład w obronę Dobrego Imienia.

 4. Gdańszczanka mówi:

  Dziekujemy Serdecznie, jesteścue bardzo potrzebni.

 5. Wyobcowany mówi:

  Wzor do nasladowania dla wszystkich polako i organzacji polonijnych.
  Bylismy – Jestesmy – Bedziemy zawsze z prawdziwa polska REDUTA.

 6. Rafał Potwornicki mówi:

  Brawo!

 7. LUTNIA mówi:

  Przeczytałam raport z działalności RDI w 2018 r. z dużą satysfakcją. Gratuluję sukcesów. Życzę takiej samej determinacji w 2019 r. , i mam nadzieję, że z każdym rokiem takich krzywdzących wypowiedzi w mediach międzynarodowych i w publikacjach wszelkiego rodzaju, w tym nawet w Polsce (!), zniesławiających imię Polaków, będzie coraz mniej.

 8. Krystyna mówi:

  Dziękuję Wam za ciężką pracę dla naszej Ojczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *