Reduta składa dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście Guyowi Verhofstadtowi

“60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz” – Reduta Dobrego Imienia składa do Sądu Okręgowego w Warszawie dwa pozwy przeciwko Guyowi Verhofstadtowi europarlamentarzyście z Belgii, przewodniczącemu frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim, byłemu premierowi Belgii, autorowi powyższych słów.

W trakcie debaty poprzedzającej głosowanie nad rezolucją ws. praworządności w Polsce, która odbyła się 15.11.2017 r., eurodeputowany Guy Verhofstadt w skandaliczny sposób wypowiedział się na temat Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11.11.2017 r. w dniu święta odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszystkich Polaków biorących udział w warszawskim zgromadzeniu nazwał faszystami, neonazistami, zwolennikami supremacji białej rasy.

Do Sądu Okręgowego w Warszawie składamy dwa pozwy. Jeden kieruje Fundacja Reduta Dobrego Imienia, która wraz z wolontariuszami brała udział w Marszu Niepodległości i nie jest organizacją faszystowską, ani neo-faszystowską. Drugi to pozew prywatny – Pani Miry Wszelakiej, Prezesa Fundacji Reduty Dobrego Imienia, uczestnika Marszu Niepodległości.

– Nie zgadzamy się na takie oskarżenia. To kłamstwa inspirowane doniesieniami medialnymi i fake newsami mediów zachodnich. Pierwsze depesze z Marszu pojawiły się dzień przed Marszem! Brałam udział w Marszu Niepodległości wraz z grupą sympatyków RDI. Nie jestem faszystką, ani neonazistką. Członkowie mojej rodziny wiele wycierpieli w obozach koncentracyjnych z rąk Niemców – faszystów. Wypowiedź Guya Verhofstadta to oszczerczy atak niepoparty dowodami. Będziemy dążyli do uchylenia immunitetu europosła – mówi Mira Wszelaka, Prezes Reduty Dobrego Imienia.

Reduta prosi o zgłaszanie się osób, które chciały by być świadkami w procesie i są gotowe wystąpić przed sądem w tej sprawie. Prosimy o informacje na adres: wolontariat@rdi.org.pl  Pozostałych uczestników Marszu, którzy czują się zniesławieni wypowiedziami Guya Verhofstadta, wzywamy do składania indywidualnych pozwów do Sądu Okręgowego w Warszawie. Na początku przyszłego tygodnia  udostępnimy na stronie internetowej www.rdi.org.pl specjalny formularz pozwu.

—-

W dniu 15.11.2017 r. Parlament Europejski wezwał do zastosowania wobec naszego kraju art 7 Traktatu. Rezolucja została przyjęta. W głosowaniu dotyczącym przyjęcia krytycznej wobec działań polskich władz rezolucji wzięło udział 661 eurodeputowanych. Za przyjęciem dokumentu głosowało 438 europosłów, przeciw jego uchwaleniu było 152 eurodeputowanych. W głosowaniu nie wzięło udziału 71 członków Parlamentu Europejskiego. Za rezolucją głosowali przedstawiciele Polski: Michał Boni, Danuta Hubner, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Róża Thun, Danuta Jazłowiecka.

Dodaj do zakładek Link.

18 odpowiedzi na „Reduta składa dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście Guyowi Verhofstadtowi

 1. Robert Karpowicz mówi:

  Oni są gorsi jak sowieci

 2. Krzyzanowski Roman mówi:

  Brawo jestem z wami

  • HH mówi:

   I słusznie, choć to cwany polityk i z pewnością wybroni się, ale musimy próbować. Żeby jeszcze tylko rząd nas w tym wspierał.
   Z tej okazji wpłaciłem datek na dobrych prawników. Niech to odszczeka.
   Swoją drogą jakim prawem taki belg wygłasza o uczestnikach marszu (wszystkich) tak niestworzone perfidne kłamstwa? Zapomniał o tym, że jego król Leopold wymordował 12 mln. Kongijczyków w imię chciwości i zysków. Zdaje się, ze nawet przed parlamentem EU w Brukseli stoi pomnik tego mordercy?

 3. Gostek3 mówi:

  A co z eurodeputowanymi z PO,którzy swiadomie szkalowali RP???

 4. teresa bogucka mówi:

  tak trzeba

 5. Jerzy mówi:

  Takie same pozwy należy przygotować polskim działaczom, którzy słownie lub pisemnie, w kraju lub zagranicą szkalowali uczestników Marszu. Trzeba postawić skuteczną tamę temu zaprzaństwu, bo normalni obywatele ze złości i bezsilności zaczną schodzić na zawał. Nie można już tego słuchać, nie można już bez wściekłości już na nich patrzeć, to niebywałe. Prezes Kaczyński miał rację, mimo, że odnosił to raczej historycznie to dzisiejsze zachowania, jest rzeczywistą egzemplifikacją jego słów “o najgorszym sorcie” Pozdrawiam serdecznie. Działajcie kochani.

 6. Jerzy mówi:

  Zapomniałem dodać, że każdy pozew powinien przewidywać odszkodowanie finansowe co najmniej 1 000 000 mln Euro. Wcale nie żartuję.

 7. Ryszard Wiernik mówi:

  Polscy eurodeputowani, którzy głosowali za przyjęciem rezolucji, zasługują na to, by im odebrać polskie obywatelstwo

 8. Marek mówi:

  RDI. Zacna inicjatywa.
  Rozważcie również złożenie takiego samego pozwu przecie Schetynie za jego wypowiedzi: “widzieliśmy defiladę faszystowską, która przeszła ulicami Warszawy. Bojówki, które pozdrawiały,używały faszystowskiego pozdrowienia”.
  https://www.tvp.info/34839604/grzegorz-schetyna-jesli-beata-szydlo-nie-poda-sie-do-dymisji-zglosimy-wniosek-o-wotum-nieufnosci

 9. Helix mówi:

  Chętnie podpisał bym się pod takim pozwem jak zapewne wielu Polaków którzy również poczuli się obrażeni przez tę zgraję antypolskich przybłęd

 10. Grzegorz mówi:

  Witam,
  Czy możemy liczyć na to, że jakaś organizacja OPP będzie wspierać Redutę? Bardzo chciałbym przekazać 1% podatku – jednakże brakuje takiej możliwości.

 11. Radek Szakal mówi:

  Podobne pozwy należy skierować przeciwko każdemu, kto lży dobre imię Polski i Polaków. Nie zależnie w Kraju czy zagranicą. Przeciwko politykom – pomimo immunitetu posłów, senatorów, deputowanych PE – przeciwko dziennikarzom i tzw. “celebrytom”. Podobne zachowania nie mogą uchodzić bezkarnie!

 12. Kristof mówi:

  Falszywka wyszla w Londynie dzien przed Marszem z The Independent, podchwycil Daily Mail potem Fox News. Mam nadzieje ze ktos pozwie te zrodlo trucizny. Wlascicielami Independent sa Alexander i Evgeny Lebedev i Sultan Muhammad Abuljadayel . Grasuja tez na Facebooku

 13. roger mówi:

  Przepraszam za tego H. .,jestem Belg i wstydzę się za niego.Pozew też dla Schetyna bo powtórzył to samo w Polce..Powodzenia.

 14. AdamAdam mówi:

  Jak mogę wspomóc działania przeciw Verhofstadt’owi, jest jakaś petycja?

 15. Teresa Ostrowska- Pieńkowska mówi:

  Jak mogę wspomóc działania przeciw Verhofstadt’owi, jest jakaś petycja?
  Byłam z rodziną na marszu i wiem jak było. To co on wygaduje nie ma nic wspólnego z prawdą.
  To skandal, że bezkarnie kłamie i obraża Pokaków. Zresztą nie pierwszy raz.

 16. Mariusz mówi:

  Media zagraniczne za każdym razem kiedy piszą o “Polskich Nazistach” robią to całkowicie świadomie. Przykład: Ilu dziennikarzy (a może trefniej byłoby napisać funkcjonariuszy?) Ringer Axel-a wyraziło oburzenie gdy onet publikując zdjęcie polaków prowadzonych przez niemców na rozwałkę sugerował że Polki to prostytutki???
  Ilu niemieckich propagandystów wyraziło oburzenie stanowiskiem niemieckiego rządu który uważa że to co niemcy ukradli polakom w czasie wojny, należy wyłącznie do niemców. Zdradzę wam tajemnicę poliszynela: to czy pieniądze którymi są opłacani dziennikarze pro niemieckich mediów pochodzą ze spieniężenia złotych zębów z Oświęcimia czy z innego źródła jest ostatnią rzeczą jaką ci dziennikarze by się przejęli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *