Sąd Apelacyjny ostatecznie potwierdza, że sprawa przeciwko Facebookowi ma się toczyć w Polsce

Sąd Apelacyjny w Warszawie, prawomocnie uznał, że sprawa przeciwko Facebook Irlandia i Facebook USA o naruszenie godności poprzez dyskryminację na tle narodowościowym, światopoglądowym i religijnym oraz cenzurę będzie rozpatrywana w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

W odpowiedzi na liczne zawiadomienia o blokowaniu profili katolickich i narodowościowych, a także tolerowaniu treści nawiązujących do symboli komunistycznych, były prezes Reduty Dobrego Imienia złożył w grudniu 2016 r. pozew przeciwko spółce Facebook. Facebook od początku kwestionował możliwość wytaczania sporu w Polsce.

Wczoraj do prawnika dotarły dokumenty z Sądu Apelacyjnego, w których sąd przychylił się do zażalenia RDI i ostatecznie prawomocnie oświadczył, że sprawa będzie rozpoznawana w Warszawie. Od tego postanowienia nie ma już żadnego odwołania ani zażalenia. To potwierdzenie i sygnał, że w Polsce nasze sądy mogą i powinny rozpoznawać sprawy o naruszenie dóbr osobistych Polaków przez zagraniczne podmioty.

Pozew przeciwko Facebookowi złożył ówczesny prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.

O sprawie pisaliśmy obszernie w lutym 2016r. TUTAJ

Z niecierpliwością oczekujemy pierwszej rozprawy.

Dodaj do zakładek Link.

13 odpowiedzi na „Sąd Apelacyjny ostatecznie potwierdza, że sprawa przeciwko Facebookowi ma się toczyć w Polsce

 1. Mozna dostać jakies szczegły najlepiej fragmenty uzasadnienia dlaczego sprawa przeciwko facebook Ireland ma być w Polsce? I druga sprawa jak zostanie wyegzekwowany wyrok?

  Przeciez sądy Irlandzkie nie muszą go respoktować. Z tego co wiem to jeszcze nie można blokować stron www.

  Pozdrawiam

 2. JERZY GÓRECKI mówi:

  B R A W O !!!!!!!!!!!……….NARESZCIE !!!!!!!!!!!!!!

  • Bolek Chrobry mówi:

   Zgadzam sie. I proponuje nastepujace.

   Film wykonany na rozkaz Generala Eisenhowera “Nazi Concentration Camps”. Nakrecony w ostatnich dwoch miesiacach wojny w obozach zdobytych przez wojska Amerykanskie, film ten przedstawia smierc okolo 100.000 Polskich wiezni w obozach Rzeszy.

   Kopia ktora posiadam jest oparta na oryginalnych kliszach znajdujacych sie w Archiwum Narodowym Stanow, College Park, Maryland.

   Uwazam ze ten dokument powinien sie znajdowac rowniez w archiwum Reduty. Moze ktos z zarzadu skontaktuje sie ze mna na Skajpie.

   Powtarzam, jest to dokument nieslychanie wazny do walki z bzdurami takie jak powyzej.

   General Eisenhower jest najwyzszym autorytetem Aliantow. Poniewaz w filmie wystepuje osobiscie, jest to tymbardziej imponujacy dokument.

   Senator RP. Prof. Jan Zaryn, ktory bral udzial w konferencji w Amerkanskiej Czestochowie, sugerowal przekazac ten film do IPN-u.

   Po rozmowie z Reprezentantem Reduty, Jackiem Szklarskim, jestem przekonany ze ten film odegra wazniejsza role w toczacej sie codziennie walce z antypolonizmami znajdujac sie w reku Reduty.

 3. Maciej Siejkowski mówi:

  Świetna wiadomość. Dziękuję. Na to czekałem. Mam niestety obawy związane z ww. egzekwowaniem wyroku, jeżeli oczywiście będzie niekorzystny dla strony pozwanej, a mam nadzieję, że taki właśnie będzie. Swoje konto na FB dezaktywowałem już dawno ponieważ, nie chcę brać udziału w ‘życiu’ tego lewackiego portalu.

 4. Danuta mówi:

  To rewelacyjna wiadomość – teraz tylko ogromna nadzieja, aby nasze “kochane polskie sądy ” stanęły na wysokości zadania.
  Myślę, że wszyscy na to czekamy!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. czech mówi:

  Ciężko będzie wygrać z tą żydokomuną.

 6. Ewa mówi:

  super wiadomosc. Trzeba tej bandzie pokazac, ze potrafimy sie bronic. Pytanie tylko, czy na tyle sie w Polsce zmienilo, zeby mozna polegac na”niezawislych” sadach i sprawiedliwych wyrokach., czy tez
  dalej lewica rozciaga swoje macki wszedzie

 7. Ewa mówi:

  dobra wiadomosc. Trzeba sie bronic przed kazda forma lewicy, ktora probuje Polske atakowac. Pytanie jaki sedzia dostanie te sprawe,
  bo jak o niektorych sedziach mysle, o tej “elycie”- TO ROBI MI SIE SLABO

 8. eszet33 mówi:

  Jestem z Was dumny – Panie i Panowie z RDI. Konsekwencja, rzetelność i nieustępliwość w obronie godności prowadzi Was do właściwego celu. Uczciwi Polacy mają na kogo liczyć. Tak trzymać! Pozdrawiam serdecznie!

 9. Ligia Julia Kilinska H. mówi:

  Doskonale, Polska stanela na wysokosci zadania.
  Szanuj POLSKE a Polska bedzie Cie szanowac!!!!
  Brawo Bialo-Czerwona!!!
  LKH

 10. Greg mówi:

  Wreszcie !!!! Tak trzymać

 11. A.J. mówi:

  Jak trudno przebić się w mediach społecznościowych prowadzonych przez zagranicznych właścicieli!!! Szczególnie dotyczy to katolików!!! Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *