Skuteczna interwencja Reduty w Częstochowie

Działacze KOD z Częstochowy mieli wyjątkowego pecha. Przedstawiciel Reduty, uczestnik warszawskiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę, który w drodze powrotnej na dworzec PKP był świadkiem mocowania koszulki z napisem KONSTYTUCJA na cokole pomnika Marszałka Piłsudskiego przy Alei Najświętszej Marii Panny natychmiast poinformował policję o profanacji pomnika. Zajście miało miejsce 14 sierpnia tuż przed rozpoczęciem obchodów świąt Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Wojska Polskiego i zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r. już po przejściu pielgrzymki warszawskiej (a nie jak napisała Wyborcza w trakcie wejścia dodając, że napis na koszulce był przez pielgrzymów „fotografowany i kontemplowany”). Policja interweniowała natychmiast, a działacze KOD przez dwie godziny byli przesłuchiwani w wydziale kryminalnym.

Dodaj do zakładek Link.

43 odpowiedzi na „Skuteczna interwencja Reduty w Częstochowie

 1. Adalbert mówi:

  co tu komentować,wiadomo działacze KOD czyli dzieci alimenciarza z kitką.Trudno wymagać rozumu

 2. Janek mówi:

  Najwyższy czas, żeby Policja stanowczo i skutecznie podejmowała działania, które zakończą ten proceder profanacji pomników i miejsc szczególnie cenionych przez patriotów polskich. Precz z czerwoną zarazą!

 3. My z Kanady mówi:

  NIE MA KARY ,NIE MA MIARY DOKAD BEDZIE TOLEROWANIE PODPALANIA POLSKI.PLUCIE NA POLICJE. LEWACTWO WSZYSTKO NISZCZY ZDRAJCY SKARZYPYTY,POLONIA KANADYJSKA GLOSUJE NA PIS!

 4. Niczego nie oszczędzi ta czerwona, bolszewicka hołota. Ludzie bez ojczyzny, bez religii, bez rozumu i sumienia. W latach stalinowskich m ówiło sie na takich POP- y ( pełniący obowiązki Polaka). Wtedy te ziwerzęta b yły Rosjanami, dzis to polskojęzyczne bydło. Smutne…

 5. My z Kanady mówi:

  KODOWI ZDRAJCY LIZUSY NIEMIECCY, ZAPOMNIELI O MORDACH NA NASZYM NARODZIE. POLITYCY?W WIEKSZOSCI TO SZUMOWINY DZIALAJA PRZECIW POLSCE DLA WLASNYCH KORZYSCI TAKA PRAWDA ZDRAJCY

 6. Zbigniew Nowacki mówi:

  Brawo pielgrzymi i brawo policja! Ktokolwiek bezcześci profanuje czy niszczy pomniki winien być ukarany zgodnie z prawem. Także ci którzy taka koszulka zakryli pomnik Neptuna w Gdańsku.

 7. Baska z Holandii mówi:

  podpisuje sie nogami i rekami pod komentarzem My z Kanady, ja z Holandii
  .Bronmy Polski, Marszalka, naszych polskich wartosci przed opluwaczami!
  A Zachod ma Polske i Polakow w wielkim powazaniu- byle wiecej forsy z nas wycisnac i nas sklocic. Nie dajmy sie!
  Brawo pielgrzymi i policja!

 8. Baska z Holandii mówi:

  Ale nie uwazam obecnego Rzadu za zdrajcow, wbrew przeciwnie- oni jedyni dbaja nareszcie o narod

 9. J. Osina mówi:

  Musimy miec czy I uszy wszedzie zeby stłumić w zarodku prowokacje.

 10. aled mówi:

  brawo policja ,brawo Pielgrzym ! oby bylo takich jak najwiecej.

  pozdrowienia dla wszystkich dzialaczy Reduty!

 11. Halina Młyńczak mówi:

  W Gdyni, na pomniku ABRAHAMA, KODZIARZE także zawiesili swój haniebny ,konstytucyjny napis, Kaszub Abraham w obronie polskości kaszubskiej ziemi pieszo szedł ąż do Paryża! A ci, kodziarscy pożyteczni idioci śmią hańbić jego Postać

 12. Mathilda mówi:

  ZaKODowana, jakby genetycznie, lewacka PROWOKACJA: ożeniona z kłamliwą fabrykacją, nasączoną zdradliwą, chamską nienawiścią do dziedzictwa Polski i Narodu pielgrzymującego do Królowej Nieba i Polski, wyraża się tutaj w typowym „hate crime” i profanacji.
  Piekielna przewrotność się nie powiodła tym razem.
  Jasnogórska Pani była i jest nadal obrończynią Swego ludu i nie dopuściła by podążajacy do Niej w spiekocie, na piechotę, byli obrzuceni błotem .. i skierowała we właściwym momencie bystre oczy świadka.

 13. My z Kanady mówi:

  DAJ PANIE BOZE KANADZIE TAKIEGO PREMIERA JAKIEGO MA POLSKA PANA MATEUSZA MORAWIECKIEGO. AMEN

 14. My z Kanady mówi:

  DAJ PANIE BOZE KANADZIE TAKIEGO PREMIERA JAKIEGO MA POLSKA PANA MATEUSZA MORAWIECKIEGO. AMEN!

 15. Katarzyna Machnacz Mikułowska mówi:

  Dziękujemy RDI za ich zaangażowanie i wytwałe działania na rzecz walki o godmość i dobro obywatel i naszej Ojczyzny. Czekamy na wyjaśnienie zagadki podpalenia budki przed ambasady rosyjską. Może RDI zwróci się do prokuratury o podjęcie kroków. A kodziarzy goń, goń, goń.

 16. Andrzej mówi:

  Drogi panie cenzorze. Jestem zwolennikiem RDI, ale puszczanie tylko pozytywnych opinii to droga do nikąd a raczej do totalitaryzymu. Mam nadzieję, że nie zmierzamy w tym kierunku oraz w kierunku fałszowania historii tylko w kierunku prawdy.
  Marszałek Piłsudski to nie jest wcale świetlana postać. Jak była obrona Warszawy to dał nogę. Z krwi i kości socjalista, więc naprawdę do kodziarzy pasuje.

 17. Adam Orzeszyna mówi:

  I będą wieszać, bo zatrzymanie na dwie godziny to dla tego gó…a jeszcze męczeństwo. Przez dwie godziny to oni nie powinni być przesłuchiwani, bo co nowego wniosą do sprawy? Powinni w ciągu tych dwóch godzin przebiegać “ścieżkę zdrowia” po schodach z góry na dół i z powrotem przez szpaler policjantów okładających ich z całych sił pałami. Wtedy dopiero poznaliby smak “demokracji”, bo chyba za takim tęsknią.

 18. młody pyta mówi:

  a ten Piłsudski to czym się zapisał w historii Polski że ma pomniki

  • Marian mówi:

   Piłsudski zapisał się w historii zaoraniem ruskiego komunistycznego totalitaryzmu. Co oczywiście było nie po myśli zarówno kremlowskiej azjatyckiej dziczy jak i niemieckich nazistów. A czym zapisuje się KOD skupiający w swych szeregach takie mendy jak handlarze żywym towarem i lokaje czerwonego totalitaryzmu z SB?

 19. Piotr mówi:

  Gonić tych ochydnych zdrajców i na bancicję z nimi. DZICZ, której wyrwano koryto i odcięto ryja, a to się bardzo długo goi.

 20. andrzej mówi:

  Brawo. Dziękujemy ludziom wrażliwym na kryminalne zachowanie zepsutych do szpiku kości gnojków, bo jak tu inaczej takich którzy nie szanują świętości narodowych określić.

 21. andrzej mówi:

  Na wszelkie takie naganne zachowania należy bezwzględnie reagować a zde34prawowasnych przez skorumpowany do cna system stworzony przez koalicje PO-PSL należy tępić.

 22. A.J. mówi:

  Powinni powiesić te koszulki z napisem sobie na nosie albo na czole!!! Totalni idioci z totalnej opozycji i tyle.

 23. Marzena BG mówi:

  Zdumieniem i niesmakiem napawa mnie lewacki upór i niezgodna na przegrane wybory i to nie tylko w Polsce. W USA jest to samo, te same metody: ośmieszanie, naigrawanie się, zakłócanie, czarne protesty, blokady, czy wreszcie – o zgrozo! – fizyczne napaści na biura poselskie czy osoby, łącznie z zamachami śmiertelnymi (sp. Marek Rosiak z Łodzi). Czy w czasach PO, przegrana prawica zachowywała, czy dokonywała mordów politycznych? Znak to, że komunistycznej hydrze ciągle odrastają głowy mimo tylu obrzydliwości popełnionych na całym świecie.

 24. Elzbieta mówi:

  Srodowisko niepodleglosciowe w Szwecji popiera Redute!

 25. BarbaraB. mówi:

  Oby duchy walczacych za Polske sniły się takim móżdżkom co noc. Może się rozwiną.

 26. Leon mówi:

  Wielkie dzięki trzeba jak najszybciej rozkoszować nasz kraj i tych biednych ludzi z tego omamu i choroby starego systemu.

  • by czasy przed 89 nie wróciły, są SŁUSZNIE minione mówi:

   Tylko, że oni nie chcą powrotu do starego systemu (do `89 roku) i przeciw temu właśnie protestują. Chcą wolności i demokracji. Trzeba zapoznać się z Konstytucją żeby zorientować się, że jest filarem demokracji – zapewnia Polakom prawa i wolności. Gdy się nam odbierze prawa i wolności wróci stary system.

   No i co oznacza “trzeba jak najszybciej rozkoszować nasz kraj” ? Jakieś seksy z PiSem?

 27. Dumna Polonia z Nowego Jorku mówi:

  Dosyc glupoty i prowokacji fundowanych przez pieniadze Sorosa. Nie dalismy sie Niemcom , nie dalismy sie Ruskim,Nie damy sie Gender i Brukseli, Nie damy sie Sorosowi

 28. Grzegorz mówi:

  Brawo!!!!!!!!!!!!!!. W Bielsku-Białej w kilku miejscach pojawiły się bilbordy z napisami szkalującymi rząd i PIS oraz “podobizną J.Kaczyńskiego jako niemalże wampira. Cel oczywisty: zapis podprogowy u odbiorcy w celu złego skojarzenia przed wyborami. Jest to jawny język nienawiści. Właścicielem bilbordów jest cwaniaczek który może wiele stracić jeśliby zmieniły się władze miasta na cokolwiek innego niż PO. Czy można z tymi bilbordami “coś zrobić”?

 29. daras mówi:

  Mam pytanie; Jak dorwę jakiegoś koderastę,czy mogę mu najzwyczajniej ……. przyzolić,aż się nogami nakryje,bo tracę powoli cierpliwość dla takich zdradzieckich szmaciarzy !!!

 30. by czasy przed 89 nie wróciły, są SŁUSZNIE minione mówi:

  Konstytucja jest aż takim przekleństwem?

 31. margot mówi:

  KOD to sprzedajne sługusy, wywołujące za forsę burdy
  w Polsce, na zlecenie żyda sororza, Niemców, rusków, UB-ków, SB-ków, WSI-sowców, żydo-komuny i wszelkiego pozostałego komunistycznego i zboczonego lewactwa. Ale oni zapomnieli, że NIC ZA DARMO i NIC tylko TU I TERAZ. Za swoje podłości poniosą karę!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *