Stanowisko Reduty Dobrego Imienia w sprawie słów Premiera wygłoszonych na konferencji w Monachium

W związku z licznymi zmanipulowanymi komentarzami, jakie pojawiły się w prasie zagranicznej po słowach Premiera Mateusza Morawieckiego wypowiedzianych w trakcie Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (17.02.2018), publikujemy poniżej stanowisko jakie wysłaliśmy do mediów poruszających ten temat.

Prosimy o wykorzystanie tego tekstu lub wybranych fragmentów i samodzielne wysyłanie do mediów, publikowanie pod artykułami w formie komentarzy, powielanie w swoich środowiskach.


Stanowisko Reduty Dobrego Imienia w sprawie słów Premiera wygłoszonych na konferencji w Monachium

Holokaust to ludobójstwo zorganizowane i przeprowadzone przez III Rzeszę Niemiecką w czasie II wojny światowej, w wyniku którego straciło życie ok. 6 mln Żydów z całej Europy, a w tym ok. 3 mln obywateli Polski. Tego podstawowego faktu nie należy nigdy zapominać.

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom stoi na stanowisku, że prawda historyczna powinna stać się podstawą do budowania tożsamości i odpowiedzialnego kształtowania przyszłości. W kontekście historii Zagłady Żydów, jest rzeczą konieczną, by nie doprowadzić do pomieszania sprawców z ofiarami niemieckiej nazistowskiej zbrodni. Stąd wynika m.in. prowadzona przez nas walka z nadużywaniem fałszywego sformułowania „polskie obozy śmierci”.

Mamy świadomość, że historia w ogóle, a zwłaszcza historia II wojny światowej nie jest czarno-biała. W czasie Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium premier Polski Mateusz Morawiecki potwierdził, że nie będzie karane stwierdzenie, iż istnieli indywidualni „polscy sprawcy”, pomagający Niemcom w popełnianiu zbrodni Holokaustu. Ważne, by pamiętać o tym, że poszczególne jednostki w warunkach okupacji niemieckiej były, bez względu na ich narodowość, pomocnym narzędziem niemieckich sprawców Zagłady. Stąd oprócz „polskich sprawców”, szef polskiego rządu wymienił zgodnie z prawdą także sprawców rosyjskich, ukraińskich i żydowskich.

Jeśli dyskusja o historii nie ma być jałowa, musimy przyznać, że niestety w czasie II wojny światowej w każdym społeczeństwie, w każdym narodzie, zdarzały się zachowania niegodne, a nawet zbrodnicze. Nie zmienia to jednak faktu, że podział ról w czasie brutalnej okupacji niemieckiej na ziemiach polskich był jasny: to Niemcy byli twórcami przedsięwzięcia jakim był Holokaust i to oni byli jego sprawcami, korzystając dzięki terrorowi z „pomocy” jednostek wielu narodów europejskich. Po stronie ofiar terroru niemieckiego byli Żydzi i Polacy.

Margines ludności polskiej czy żydowskiej w warunkach bezwzględnego terroru został wykorzystany przez III Rzeszę np. jako formacje policyjne, takie jak stworzona spośród Polaków „granatowa” policja, czy działająca w gettach, żydowska Jüdischer Ordnungsdienst. Żydowski ruch oporu w gettach i Polskie Państwo Podziemne w miarę swych możliwości na zdemoralizowanych funkcjonariuszach tych formacji, a także innych donosicielach i kolaborantach wykonywały wyroki śmierci. To świadczy najlepiej jak naród polski i żydowski podchodził do ludzi, którzy z różnych powodów przechodzili na stronę niemieckich oprawców.

Chcemy, aby w Polsce i poza jej granicami mówiono o historii naszego narodu w sposób prawdziwy i obiektywny. Zapewne takie same życzenia wyraża naród żydowski. Jeśli chcemy poznać prawdę o przeszłości, musimy pamiętać zarówno momenty godne chwały, jak i te, które zasługują na potępienie.

Podstawowe fakty nie mogą jednak ulec zatarciu. Zamieszanie związane z nowelizacją ustawy o IPN pokazuje, że nigdy dość przypominania, iż to Niemcy były państwem, które zorganizowało Holokaust na Żydach i zbrodnie na Polakach. Próba zamiany ról to niedopuszczalny rewizjonizm historyczny.

Przypominamy:

1. Polska była pierwszą i jedną z największych ofiar drugiej wojny światowej.
2. Obozy zagłady, w których wymordowano kilka milionów ludzi, nie były polskie. Były to niemieckie (nazistowskie) obozy na terytorium Polski okupowanej przez hitlerowskie Niemcy.
3. Polacy jako pierwsi alarmowali europejskich i amerykańskich przywódców o Holokauście.
4. Polska nigdy nie kolaborowała z hitlerowskimi Niemcami.
5. Polska była jednym z nielicznych krajów okupowanej Europy, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci.
6. Setki tysięcy Polaków z narażeniem własnego życia pomagały Żydom przetrwać wojnę i Holokaust.
7. Polacy stanowią największą grupę w gronie „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, czyli obywateli różnych państw, którzy ratowali Żydów w czasie Holokaustu.
8. Podobnie jak w innych państwach, także w okupowanej Polsce zdarzały się w czasie wojny przypadki haniebnych zachowań wobec Żydów – był to jednak margines w skali całego społeczeństwa.
9. W czasie wojny dokonywane były masowe egzekucje ludności polskiej, zwłaszcza polskiej inteligencji i elit politycznych, gospodarczych, kulturalnych itp.
10. W okresie powojennym pojawiły się próby fałszowania historii Holokaustu, w tym stosunku Polaków do Żydów w czasie wojny.
11. Od wielu lat publicznie używane są określenia „polskie obozy śmierci”, co jest fałszowaniem historii, w tym pamięci o Holokauście.
12. Na początku lutego 2018 r. najważniejsi niemieccy politycy kilkakrotnie publicznie przyznali, że pełną odpowiedzialność za Holokaust ponoszą Niemcy.

Tekst stanowiska w języku angielskim

Dodaj do zakładek Link.

42 odpowiedzi na „Stanowisko Reduty Dobrego Imienia w sprawie słów Premiera wygłoszonych na konferencji w Monachium

 1. Bielik Leszek mówi:

  Poszukujcie prawdy w dokumentach i na taśmach filmowych. http://www.archiv-akh.de/video_files_mp4/M1053_WEB.mp4

 2. Andrzej Wiesiołek mówi:

  Wspieram Pana Premiera Morawieckiego całym sercem

  • Pan Premier nie powiedział nic co było nieprawdą i nie ma za co przepraszać Żydów tak jak by chciał tego p.Bergman, prawda powinna być cały czas powtarzana poczynając od szkół po wywiady z dziennikarzami całego świata.Tylko prawda zwycięży.

 3. Mariusz mówi:

  Pięknie napisane. I klarownie. Ale właśnie dlatego nie będzie zauważone. Pewnym środowiskam nie chodzi o prawdę, ale o narzucenie Polakom winy za nie nasze zbrodnie. Jednak należy kontynuować tą walkę i nie pozwolić się zakrzyczeć. Robicie dobrą robotę.

 4. Bardzo dobry polski tekst. Gratuluje

  jan stecki

 5. Juras mówi:

  Do Mariusz, dokładnie zgadzam się z Pana zdaniem ale trzeba o tym mówić i pisać bo świadków jest coraz mniej…

 6. Tadeusz Szostak mówi:

  Bardzo dobry tekst. Można by jeszcze dopisać, że Niemcy okupowali 20 państw i we wszystkich powstały rządy kolaboranckie, z jednym wyjątkiem – Polska. We wszystkich tych 20 państwach powstały jednostki SS z jednym wyjątkiem – Polska. We wszystkich tych państwa działały uniwersytety i szkoły średnie z jednym wyjątkiem – w Polsce były zamknięte i zakazane pod kara śmierci. Tylko w jednym z okupowanych państw powstało Państwo Podziemne – w Polsce.

 7. Obawiam sie ze po polsku pisany odpor przeciw znieslawiania Polski i Polakow jest przesadnie wieloslowny i pisany z pozycji bitego chlopca, ktory sie usprawiedliwia ze wogole zyje. Widzialem i slyszalem, o ile to bylo mozliwe, odpowiedz p. Premiera M. Morawieckiego, ktory powiedzial co trzeba niemniej, odnosilo sie wrazenie ze z dusza na ramieniu. Wiedzial ze mowi prawde, glosi co trzeba ale przeprasza za to ze to musi powiedziec. Szanowni obroncy Sprawy Polskiej, koniecznie zdobadzcie albo nagromadzcie nagrania publicznych wystapien P. Premiera Benjamina NATANJAHU i studiujcie je rzetelnie, szlifujac jezyk angielski oraz sposob publicznego wystapienia. Mozna byc pewnym ze p. premier Benjamin Natanjahu dal by Polsce i Polakom porzadny wycisk, brutalnie promujac brednie o polskim Holocauscie, o ile nie mial by powaznych klopotow u siebie w domu gdzie wielu chce mu wygyzc ….. za rzekoma korupcje, przyjmowanie drogich prezentow. Oczywisci p. premier B. Natanjahu wybroni sie bez problemu, ale w chwili obecnej nie moze sie calkowicie skoncentrowac na atakach na Polsce i Polakach starych sprawdzonych przyjaciolach Izraela. Trzeba przypominac ludziom w Izraelu i na swiecie ze to Polska ze Zwiazkiem Radzieckim na czele pierwsi poparli Panstwo Izrael i niezwlocznie uznali powstanie Panstwa Izrael, dodbre pare lat zanim USA uznalo ze panstwo izrael moze byc pozyteczne dla amerykanskiego imperialnego dominowania w Basenie Morza Srodziemnego. A wiec Polska byla i jest przyjacielem Izraela i ma prawo spodziewac sie tego samego ze stwony Izraela.

 8. 100% prawda historyczna

 9. Jan Rem mówi:

  Przed chwila napisałem komentarz do wystąpienia Pana Schudricha rabina żydów w Polsce na portalu internetowym interia, pisząc o żydowskich oprawcach w szeregach ss, o Eichmanie, o Różańskim, Berii, Bergmanie, Moczarze i innych. Usunięto komentarz natychmiast ze względów “regulaminowych”. niestety niemiecki portal interia współpracuje propagandowo z pewnymi środowiskami żydowskimi przeciwko Polsce. Przykre i żenujące jak polska jest otoczona ze wszystkich stron wrogami. Musimy się bronić, jak się tylko da, ponieważ “pewne siły” chcą nas unicestwić.
  Plan NWO działa, bo cóż innego, jak to rozumieć ?

 10. obserwator mówi:

  Jestem bardzo rad że nasz zacny Pan Premier Mateusz Morawiecki, miał odwagę powiedzieć prawdę, i został za to bezczelnie napiętnowany. Zaś ów pożal się boże żydowski redaktor, ktory kłamał jak z nut, został oklaskami wynagrodzony. Boję się tego niesprawiedliwego świata, żydzi także są niesprawiedliwi, ale nie wszyscy, Ci sprawiedliwi, nie maja możliwości wypowiedzenia się, gazeta wyborcza takich nie lubi. bronek rusiniak

 11. Barbara mówi:

  Pora na odkłamanie historii. Wreszcie ktoś się odważył powiedzieć prawdę.

 12. Józef Buczek mówi:

  Sprawa poza dyskusją !!!!! Popieram w całości słowa Premiera RP MATEUSZA MORAWIECKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Józef Buczek mówi:

  Sprawa poza dyskusją !!!!! Popieram w całości słowa Premiera RP MATEUSZA MORAWIECKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzymać taka dalej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Prosze pamietac, ze Polska jako panstwo nie istniala.Do 22-06-41
  byla podzielona miedzy okupantow, a pozniej na Generalna
  Gubernie, Kraj Warty z reszta wcielona do III Rzeszy.
  Dlaczego sie o tym nie pamieta ?

 15. Zbyszko Kaleta mówi:

  W pełni popieram

 16. Lech Drągowski mówi:

  W tekście który uważam za bardzo szłuszny brakuje informacji, że naród polski, tj osoby posiadające polskie pochodzenie, były systematycznie eksterminowane przez najeźców z zachodu, a także ze wschodu. Rosji sowieckiej w eksterminacji polskich obywaleli z dużym zaangażowaniem pomagali obywatele polscy żydowskiego pochodzenia. W tym okresie doszło do licznych morderstw i ludobójstwa. Po wojnie osoby posiadające pochodzenie żydowskie opanowały wszystkie obszary tak zwanego bezpieczeństwa publicznego i uczestniczyły wojskowych, policyjnych i sądowych akcjach w których mordowano Polaków walczących o wolny kraj.

 17. Dziadek 67+ mówi:

  To wszystko prawda w 100%. Brakuje mi tu jeszcze informacji o tych szmalcownikach, którzy zostali przywiezieni na radzieckich bagnetach. Nie byli to wyłącznie komuniści – aparatczycy narodowości polskiej, wśród nich byli również żydzi. Przykre jest to, że umordowani wojną ludzie liczyli na prawdziwy pokój i spokój. Wkrótce w/w zajęli się zapełnianiem niemieckich – hitlerowskich katowni Polakami którzy walczyli w Podziemnych Organizacjach Wojskowych. AK, NSZ, a następnie sądzonych i skazywanych na śmierć.

 18. Dziękuję, Text ,który nikogo nie oburzy – inteligentnie wyjaśnienie , teraz należałoby porosić nasze Ambasady ,aby tę treść zamieściły w prasie codziennej danego kraju przez parę tygodni . We Wiedniu mamy HEUTE oraz OSTERREICH-tę prasę czytają ludzie jadący do pracy!

 19. Danuta mówi:

  Bardzo potrzebny tekst.
  Wypowiedzi Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i innych przedstawicieli Polski są mądre, odważne i oparte na prawdzie historycznej. W pełni się z nimi zgadzam i je popieram.
  Kto wywołuje burzę , kłamie i roznosi kłamstwa po świecie,
  nie ma wiedzy lub ją nawet ma ,ale działa w złej wierze.
  Obserwuję od początku ataki z różnych stron na Polskę. Wszystkie łączy jedno , opierają się na nieprawdzie i często celowo opisywane są jakieś prawdziwe zdarzenia ,do których dodaje się stek kłamstw!
  Taka metoda była i jest stosowana w walce dezinformacyjnej.
  Wskazuje to na świadome działania środowisk,którym zależy na osłabieniu Polski i popsuciu jej relacji z innymi krajami.
  Nie możemy na to pozwolić i dlatego( w zależności od możliwości)wszędzie gdziekolwiek zetkniemy się z nieprawdą spokojnie i w oparciu o fakty – prostujmy ją.
  To ciężki i długi bój,ale na końcu jest zwycięstwo.

 20. gstella Dobrzyjałowska mówi:

  Zgadzam się ze słowami Pana Premiera, tym bardziej,że powiedział prawdę. Jest przerażające, że nas Polaków, którzy pierwsi stawiliśmy zbrojny opór Niemcom i Rosjanom i ponieśliśmy takie straty oczernia się bezpodstawnie. My, Polacy, broniliśmy całej Europy, ratowaliśmy Żydów, nigdy nie kolaborowaliśmy z Niemcami jak np. Francja, Włochy itd. Jakie to niesprawiedliwe! Gdzie teraz godność tych narodów, którym pomagaliśmy? W czasie wojny wykorzystano nas jako mięso armatnie, zapłaciliśmy sromotnie: utratą niepodległości i milionami ofiar. A dziś, nam i co najgorsze, światu wmawia się nieustannie, że jesteśmy winni. Dlaczego UE nie krzyczy, że to kłamstwo, a tak szybko po Marszu Niepodległości okrzyknięto nas nazistami za to, że patriotyczne świętowaliśmy niepodległość Polski. Biedny ten nasz naród, ale wierzę,że nikt nie zatrze faktów. Musimy o to dbać, nauczać każde pokolenie, bo jak powiedział J. Piłsudski ” naród, który traci pamięć przestaje być narodem, staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium’. Niech optymizmem napawają również słowa A. Linkolna ” Można oszukiwać wszystkich przez pewien czas, a niektórych przez cały czas, ale NIE MOŻNA oszukiwać WSZYSTKICH PRZEZ CAŁY CZAS”.

 21. Bel-ina mówi:

  -Tekst długi, interesujący przede wszystkim Polaków, pisany z pozycji osoby (osób) tłumaczących się, oczekujących zrozumienia .
  -Myślenie żydowskie, logika żydowska jest odmienna od naszej logiki. Ich interesują własne racje i cele, a my ciągle próbujemy dostosować się do ich myślenia , próbujemy to myślenie zrozumieć, a w efekcie ulegamy. Żydzi nie mają zahamowania przed mówieniem o Polakach nawet najbardziej przykrych historii opinii. My tak. My, mając wzgląd na “wrażliwość żydowską” wypowiadamy się ostrożnie, niepewnie…
  Dlatego powinniśmy jak najmniej wypowiadać się, poczekać aż pył “r a b a n u” opadnie i wtedy wyraźnie i zdecydowanie przedstawić nasze stanowisko , oczekując szacunku dla naszej prawdy !!! Tyle.
  – Należy też przeciwstawić się s t a n o w c z o odpowiedzialności zbiorowej.! Oskarżaniu całego narodu polskiego !!! Byli szmalcownicy, były ludzkie hieny (Polaków, też wydawali, np. Bora-_Komorowskiego), ale to byli konkretny pojedynczy człowiek – nie “POLACY” w całej zbiorowości !!!
  Premierowi Morawieckiemu, człowiekowi szlachetnemu i subtelnemu, okazujmy wyraźne wsparcie.

 22. doktorek mówi:

  Pan Premier Morawiecki ma u mnie pełne poparcie w Jego działaniu.
  Polacy i Patrioci !!!, czas zacząć mówić, jak najbardziej głośno możemy, o prawdzie. Mam głęboką nadzieję, że prawda zwycięży.

 23. Wicek mówi:

  Krucjata przeciwko Polsce związana jest z zakupem uzbrojenia od
  USA.Jest ona inspirowana przez Rosję.Słaba Polska jest w interesie
  Rosji jak i Niemiec.Do tego dołącza się UE, która żąda od Polski
  bezwarunkowej kapitulacji. Albo Polską nie będzie żądzić PiS,albo Polska nie będzie w UE. Innej alternatywy nie ma. Nie może w UE
  być państwo, które jest rządzone przez rząd katolicki. Taka jest
  ideologia lewaków w UE,którymi rządzi BILDERBERG, opanowany przez
  masonów.

  • Maria mówi:

   Jestem stara, ale nie głupia. W całej sprawie tak naprawdę to chodzi głównie o ogromne pieniądze, co się w końcu okaże ( ustawa 447 w USA ). Od czasu zakończenia wojny budowano opinię, że jedynymi ofiarami holokaustu są żydzi sami będąc przy tum bez skazy i to się teraz zawaliło, to drugi aspekt tej sprawy. Brońmy Polski wszystkimi siłami, piętnując zdrajców nam szkodzących sponsorowanych z Zagranicznych Funduszy, w tym Sorosa.

 24. Worogaz mówi:

  Dopóki światem będzie rządziła żydowska finansjera to Pan Premier może takie przemówienia wygłaszać codziennie, a wszystko pozostanie status quo.

 25. Kazimierz mówi:

  W latach 90 w Kanadzie były programy w TV w których już wtedy podsycano niechęć do Polaków . Nie pomagały wystąpienia starszych ludzi którzy stawiali opór kłamstwom – będąć Żydami przeżyli wojnę , ukończyli studia i mogli wyemigrować bez jakichkolwiek warunków.
  Ten proceder toczy sie od dawna . Jak w Krakowie przyjeżdżały wycieczki do Oswięcimia , to indoktrynacja -którą personel hoteli mógł osobiście dotknać , już wtedy przekraczała “nasza” wyobrażnię . Opinie jaka mieli ludzie z obsługi hoteli mozna było podsumować jak historię nie z tej ziemi. Taka jest manipulacja młodymi ludżmi w Izraelu – na miejscu rozbijali pisuary, meble, zabrudzali pościel itd . Wszystko pod ochroną służb i oczywiście braku wyciągnięcia konsekwencji . Nawet werbalnej/słownej .

 26. Aleksander mówi:

  Uważam, że do puki różne grupy interesów w świecie będą mogły bezkarnie fałszować historie (są to niestety najczęściej tzw., amerykańscy Żydzi, którzy najbardziej są odpowiedzialni za brak pomocy polskim Żydom w czasie okupacji Polski, i to oni właśnie najczęściej wyciągali swoje łapy po wszelkiego rodzaju odszkodowania po zamordowanych krewniakach) do póty nie będzie mowy o jakimkolwiek porozumieniu i współpracy między narodami.

 27. Sylwester Piotrowski mówi:

  Prosiłbym o cztery rzeczy:
  1. Proszę najpierw zastanowić: się ilu Polaków mieszkających w ZSRR zostało uratowanych przed śmiercią i wywózka na Sybir przez żydów w latach 35 -38?
  2. Teraz proszę sobie przypomnieć Ilu Polaków zostało uratowanych przez polskich żydów w czasie okupacji sowieckiej 39-41?
  3. Następnie przechodzimy do trzeciego zadania czyli zagadki: co mają lub mieli wspólnego zamordowani w holocauście polscy żydzi z państwem Izrael?
  4. Ostatnie zadanie to odblokować umysł i przeczytać małą dawkę przewidywań pomieszaną z solidną dawką uogólnień i uproszczeń 😉

  Nie wykluczone, że Żydzi połamią sobie zęby na Polsce, a wtedy mit biednego, wiecznie prześladowanego narodu zacznie się kruszyć. Dlaczego? To proste: ludzi z całego świata z czasem zacznie interesować co takiego się stało, że Żydzi od Szwajcarii, która nie brała udziału w wojnie pieniądze wyłudzili, a jakiejś tam Polsce musieli odpuścić. I wtedy prawda zacznie wychodzić z ukrycia. Że zanim stali się ofiarami najpierw byli katami. Że po przejęciu władzy w Rosji w wyniku rewolucji bolszewickiej i zajęciu kluczowych stanowisk rozpoczęli masowe mordy na Rosjanach, Ukraińcach, Białorusinach i wielu innych narodach. Że ludobójstwo wymierzone w Polaków przeprowadzili już w latach 1937-1938, a na terenie dzisiejszej Ukrainy i Białorusi zaczęło się już w 1935 roku. Że według dokumentów, skazano prawie 140 tys. osób, z tego zamordowano bezpośrednio ponad 110 tys. Polaków – obywateli ZSRR, a ponad 28 tys. wysłano do łagrów.. Że kiedy sowiety rozpoczęły okupację w 39 to polscy żydzi kolaborowali nie z przymusu, a z własnej woli. Że wydawali Polaków nie dlatego, że groziła im kara śmierci, ale z czystej nienawiści do polskości i katolicyzmu. Że ładowali Polaków do bydlęcych wagonów jadących na Sybir. Że w czasie wojny w sowieckiej partyzantce zajmowali się gwałtami, kradzieżami i morderstwami. Że kiedy Niemcy przegrali wojnę to nie czekali, tylko od razu zabrali się za dorzynanie watach, a mając pełnię władzy stali się panami życia i śmierci. Że niszczyli wszystko co polskie, katolickie i wartościowe. Być może mamy do odegrania rolę, której jeszcze nie dostrzegamy. Być może uzbrojeni w prawdę doprowadzimy do sytuacji, która strąci z piedestału ten na wskroś zakłamany naród. Naród, dodajmy, który z tragedii członków własnej wspólnoty postanowił zrobić intratny interes. To że stosunek Żydów do holocaustu jest wyrafinowany niech świadczy fakt, że w Izraelu po wojnie ocalałych z holocaustu nazywano obraźliwie mydłem. Tak, tak – mydłem. Polecam w tym temacie książki dr. Filkensteina. Warto też wspomnieć, że wśród Polaków kolaborowały lumpy, a wśród żydów elita. To wyda się śmieszne co powiem, ale Żydzi zarzucają nam kolaborację z bardzo prostego powodu.. Wiedzą, bowiem doskonale, że jesteśmy JEDYNYM z podbitych przez Niemców narodów w Europie, który nie poszedł na współpracę. Jeżeli to by się przebiło do świadomości Europejczyków i Amerykanów straciliby potężne wpływy i pozycję dlatego po raz kolejny próbują nas zniszczyć. Oczywiście tym razem nie fizycznie, ale politycznie i wizerunkowo. Na koniec gwoli oddania prawdy trzeba wspomnieć o żydach – polskich patriotach. Oczywiście tacy byli i absolutnie nie chcę im ujmować ani zasług ani godności. Znam polskich bohaterów żydowskiego pochodzenia z AK i NSZ. Na pewno byli też porządni krawcy i dorożkarze i piekarze żydowscy Problem polega na tym, że był to niewielki odsetek. Reszta z Polską się nie identyfikowała. Co więcej – polska elita poszła walczyć i zginęła, gdy tymczasem żydowska postanowiła pomóc Niemcom w likwidacji własnych klas niższych i dzięki temu zachować życie. Plan się powiódł, ale jest to wyjątkowo niewygodny temat dla Żydów i to jest drugi powód dlaczego wystąpili na wojenną ścieżkę. Co zbrodni żydowskich popełnionych pod sztandarem ZSRR to oczywiście również posiadam świadomość, że nie wszyscy żydzi zostali komunistami. Cóż z tego kiedy znowu ten odsetek nie był istotny w tej społeczności. Reasumując – tylko prawda może nas wyzwolić. Przestańmy zatem śpiewać jak nam grają i połóżmy karty na stole. Przestańmy opowiadać wyssane z palca banialuki o 1000 letniej przyjaźni polsko-żydowskiej. Chcecie muzeów poświęconych historii żydów polskich? Proszę bardzo, ale będą wypełnione historią, a nie propagandą. Wy nas próbujecie kłamstwami to my was prawdą zmieciemy. Jeżeli rzeczywiście chcemy stać w prawdzie to nie możemy zapomnieć polskich ofiar żydowskich katów. Nie pozwólmy, żeby wspólna narracja Rosji i Izraela zamiotła prawdę historyczną pod dywan.

  • Potwornicki mówi:

   Zgadzam się z Panem w 100%.
   I sądzę że nadal będziemy celem podłych ataków, aby wyłudzić od Polski pieniądze. Jak zniszczą Polskę, to cisza zapadnie.

 28. Krystyna mówi:

  Popieram całym sercem Pana Sylwestra Piotrowskiego. Bardzo dziękuję za zebranie “solidnej dawki informacji”, raz słyszało się o tych, raz o innych wydarzeniach i tak się rozmywała prawda.
  Sądzę, że wypowiedź Pana Tadeusza Szostaka bardziej przemówiłaby do obcokrajowców.
  Wg mnie naszą obroną będą częste, krótkie, prawdziwe informacje, podawane w różnych językach dotyczące bohaterskiej postawy Polaków w czasie II wojny światowej; naszej prawdziwej historii.
  Jest okazja, by świat ją poznał.
  Krystyna

 29. Zenon Michal Szymanski mówi:

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2018/02/22/byla-minister-izraela-demaskuje-antysemityzm-oraz-holokaust-jako-podstawowe-techniki-zydowskiej-socjotechniki/

  powyzszy link i wszystko w temacie

  Popieram Pana Premiera i Prezydenta Polski. Otworzyli nowe drzwi w dialogu z Zydami, Powyzszy link sluzy za caly komentarz, ja bym zas dodal duzo wiecej, rozszerzyl bym to co zaczal nasz Premier. Np zarzut ze polacy zniszczyli groby na cmentarzu zydowskim wraz z dokumentujacym zdjeciem okazalo sie , ze zdjecie pochodzi z 2004 roku i nie z Polski a z Francji i itp kwiatki oszustw zydowskich jest tego duzo wiecej zalaczam pozdrowienia Patriotom Polskim
  ps. polecam youtube tam znajdziecie jeszcze nie ocenzurowane informacje dlaczego zydzi tak ostro wystartowali przeciw skoro nasz ulegly rzad konsultowal z nimi ta ustawe.

 30. Zofia mówi:

  Panie Premierze niech Ci Bóg Błogosławi w każdym dniu zmagania się w tak trudnej pracy dla dobra naszej Kochanej Ojczyzny. Tych drani co działają przeciwko naszej Ojczyźnie trzeba by było pozbawić polskiego obywatelstwa. Chyba ktoś im rozum odebrał, to są ludzie chorzy z nienawiści. Wierzymy, że dobro zwycięży. Jesteśmy z Panem Panie Premierze!!!

 31. wiesiek 40 mówi:

  Odnoszę wrażenie że Polska kolejny raz została napadnięta bez wypowiedzenia wojny.Hasłem Niemców był m.in “lebensraum”,więc należało wytępić rdzenną ludność.Przy okazji odbył się gigantyczny rabunek majątku narodowego i majątków prywatnych.Czy motywem działań osobników którzy plują w twarz Polakom,nie są podobne motywy jakimi kierowali się ideolodzy hitleryzmu?

 32. Krzysztof mówi:

  W wyniku wojny i sowiecko-niemieckiej okupacji wyniszczono niemal całą polską elitę: prawdziwą inteligencję i patriotyczne warstwy narodu, które mogłyby stanowić podwaliny jego odrodzenia.
  Ci, którzy przeżyli, stworzyli struktury państwa podziemnego walczącego z okupantami, a także stanowiącego prawo.
  W tym morzu terroru i brutalnych represji wypłynęły męty, które z niskich pobudek, chcąc wykorzystać okazję na lepsze życie, ze strachu, czasem z osobistych porachunków denuncjowały Żydów i pomagającym im Polaków. Była to haniebna postawa zważywszy na nieuniknioną karę śmierci dla całej rodziny osoby pomagającej Żydom. Ci zdrajcy, szumowiny byli ścigani, sądzeni i likwidowani przez Państwo Podziemne, a także potępiani i izolowani przez społeczeństwo, Po wojnie po zdradzie aliantów, na bagnetach sowieckich sołdatów i NKWD utrwalono władzę przywiezionych ze wschodu żydobolszewików. Straszne represje objęły resztki patriotycznych elit. Na takim gruncie chwasty rozmnażają się najlepiej. Powstały psełdoelity, które przez dziesięciolecia indoktrynowały Polaków czego skutki obserwujemy do dziś.
  Jak powiedział J. Kaczyński trzeba wielu pokoleń, aby wyrwać te korzenie zła i przywrócić prawdziwego ducha polskości w całym narodzie.
  Dzięki Bogu po ostatnich wyborach Polska się odradza.
  Państwo zaczęło dbać o swoją godność, pozycję i prawdę historyczną.
  Wbrew światowemu lewactwu i żydowskiej fałszywej narracji historycznej, a także rodzimej postkomunistycznej nowomowie psełdoelit, tchórzliwych historyków z nadania PRL i polskojęzycznych mediów propagandowych rezonujących antypolskie wystąpienia organizacji żydowskich mamy odwagę
  walczyć o prawdę, o dobre imię Polski.
  Będzie trudno ale zwyciężymy, bo prawda nie może przegrać.

 33. Władysław mówi:

  Witam
  Mam już parę lat i widziałem różnego rodzaju tego lub podobnego typu rzeczy. Dopiero teraz od czasu kiedy rządzi obecna władza wyraźnie widać pozytywne zmiany.Mamy młodego premiera i trzeba go popierać tak jak i cały rząd . Jest profesjonalistą a ja pierwszy raz w życiu nie muszę się wstydzić.
  Myślę że takich jest bardzo dużo i będzie coraz więcej.

 34. Stanisław mówi:

  Cieszę się, ze wreszcie jest broniona prawda historyczna. Wyrażam poparcie dla Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.

 35. Anna mówi:

  Bardzo podobają się mnie wypowiedzi Pana Premiera, ale uważam, że
  odpowiedzi na wszelkie zarzuty nt. nowelizacji ustawy o IPN winny zaczynać się od stwierdzenia, że ta ustawa została uchwalona z powodu szerzonego w świecie kłamstwa o polskich obozach zagłady, bo nie było polskich obozów zagłady czy śmierci. Polska we wrześniu 1939 roku została bez wypowiedzenia wojny napadnięta z dwóch stron, najpierw przez Niemcy hitlerowskie a z drugiej strony przez Rosję sowiecką. Polska przez prawie 6 lat była niszczona a Polacy mordowani przez okupujących nasz kraj Niemców. Moim zdaniem należy zawsze podkreślać, że nie byłoby takiej ustawy, gdyby nie szerzone w świecie coraz powszechniej kłamstwo o polskich obozach zagłady i przedstawiania Żydów jako jedyne ofiary II wojny światowej. Mój dziadek zginął w Auschwitz dlatego, że był Polakiem. Początkowo w obozie tym więzieni byli i gineli Polacy.

 36. A.J. mówi:

  Wspólna martyrologia Polaków i Żydów w czasie II wojny św. A Polacy zawsze poszkodowani (pokrzywdzeni)!!!

 37. Dodo mówi:

  Popieram mojego premiera!
  Nie skłamał – i tyle w temacie “wrażliwości”

 38. Bolek Chrobry mówi:

  1)”Holokaust to ludobójstwo zorganizowane i przeprowadzone przez III Rzeszę Niemiecką w czasie II wojny światowej, w wyniku którego straciło życie ok. 6 mln Żydów z całej Europy, a w tym ok. 3 mln obywateli Polski. Tego podstawowego faktu nie należy nigdy zapominać.”

  Jest to tak nieprecyzyjna wypowiedz ze powinna raz na zawsze byc pokazana albo falszywa albo bazujaca na konkretnych faktach.

  Co do cyfry 6,000,000 Zydow to jest to liczba stworzona przez zydowskie organizacje juz po Pierwszej Wojne zarzucajaca Polakom wymordowanie Zydow na wschodnich terenach Polskich podczas Wojny Polsko Bolszewickiej Wedlug badan Amerykanskiej I Brytyjskiej Komisji liczba zydowskich kolaborantow zabitych na polu bitwy zostala ustalono w granicach 480.

  Ale klamstwo powtarzane wielokrotnie zostalo przyjete jako fakt.
  Niestety, historycy Polscy unikaja faktow bo latwiej jest powtarzac zakorzenione klamstwo. Brak dostepu do dokumentow hitlerowskich I Sowieckich z lat 1933-45 niestety, utrudnia badania skromnemu gronu zainteresowanym tym okresem.

  Uwazam ze tu na tej platformie dyskusyjej mozemy ustalic dokladniejsza cyfre niz ta falszywa – tak czesto podrzucana.

  Druga moja obserwacja jest jeszcze trudniejsza do zrozumienia.
  2) “premier Polski Mateusz Morawiecki potwierdził, że nie będzie karane stwierdzenie, iż istnieli indywidualni „polscy sprawcy”, pomagający Niemcom w popełnianiu zbrodni Holokaustu.”

  Biuro emerytale SS-manow dziala do dzis ale Zydzi unikaja tych ludzi a atakuja niewinnych. Przytocze tylko przyklad Polaka – Walusia – ktoremu niejaki Pan Wiesenthals zarzucil czlonkowstwo w Gestapo i mord setek ludzi. Walus wygral sprawe sadowa bo udowodnil ze byl wywieziony z Polski we wieku dzieciecym do pracy na gospodarstwie bauerow. Domenty i swiadkowie- niemieccy bauerzy -odegrali odpowiednia role i doprowadzili do sprawiedliwosci.

  Premier Morawiecki w swoim przemowieniu pozwala na uzywanie terminu “Polscy Sprawcy” bez wymagania dowodow. Badajac wypowiedzi o Jedwabnem i Kielcach odczuwamy te same braki dokumentacji i swiadkow. Bylo by dobrze unikac naiwnych wypowiedzi na temat nie opracowanych przez historykow wydarzen. “Stwierdzenie” nie zawsze opiera sie na faktach.

 39. Sławek mówi:

  Pan premier Morawiecki powiedział tylko prawdę. Żydzi stawiają się wyłącznie w roli ofiary a sami na siebie donosili i kolaborowali z Niemcami.W różnych obozak zagłady naziści mieli ubaw po pachy jak żyd upodlał swojego rodaka.Taka jest bolesna prawda, w każdym bez wyjątku narodzie są ludzie szlachetni i prawi ale są równiesz szumowiny i łajdaki a żydzi tych drugich miel i mająi w nadmiarze bo kto wydał Chrystusa na męczeńsko śmierć???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *