Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych przeciwko Joannie Senyszyn

Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych oraz członkowie rodzin Żołnierzy Niezłomnych, wspierani przez Redutę Dobrego Imienia złożyli przeciwko Joannie Senyszyn pozew o naruszenie dóbr osobistych. Powództwo dotyczy nieprawdziwych, krzywdzących opinii na temat Żołnierzy Wyklętych zamieszczanych przez byłą posłankę w mediach społecznościowych. Członkowie rodzin Żołnierzy Wyklętych domagają się od pozwanej usunięcia rzeczonych wpisów, umieszczenia przeprosin na jej profilu na Twitterze oraz wpłaty zadośćuczynienia w wysokości 100 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia.

Złożony pozew dotyczy 13 postów zamieszczonych w ciągu ostatnich 4 lat przez Joannę Senyszyn na jej profilu na Twitterze. Każdy z tych wpisów odbił się szerokim echem w ogólnopolskich mediach. W ostatnim, opublikowanym 1 marca br., w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Joanna Senyszyn w szczególnie ostrych słowach obraziła pamięć, działalność i honor Żołnierzy Wyklętych. Była posłanka napisała: „Wyklęci to nie żołnierze, a bandy wyrzutków społecznych, nierobów i frustratów czekających na III WŚ. Zamordowali 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci, grabili, gwałcili, torturowali, zastraszali Polaków odbudowujących kraj. Ich święto to jawna kpina z obywateli RP. Będzie zniesione”. Warto dodać, że profil Senyszyn obserwuje ponad 20 tys. osób.

– Joanna Senyszyn wielokrotnie obrażała pamięć Żołnierzy Wyklętych – osób, które często poświęcając życie walczyły o niepodległą Polskę. Dlatego jako Reduta Dobrego Imienia wspieramy Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych, aby nie dopuścić do szerzenia kłamstw. Wyrażane publicznie opinie Joanny Senyszyn są krzywdzące nie tylko dla członków rodzin tych żołnierzy, ale również dla wszystkich Polaków. Działania takie są karygodne i niedopuszczalne. Musimy zrobić wszystko, aby bronić dobrego imienia tych bohaterów – ocenił Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom.

Żołnierze Wyklęci to liczący 120-180 tys. osób partyzancki, niepodległościowy ruch antykomunistyczny. Nazywani również żołnierzami niezłomnymi stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Ruch działał pod koniec i zaraz po II wojnie światowej, w latach 1944 – 1963, kiedy zginął ostatni z żołnierzy.

Dodaj do zakładek Link.

67 odpowiedzi na „Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych przeciwko Joannie Senyszyn

 1. Joanna mówi:

  popieram w 100%

 2. Mieczysław Czarnacki mówi:

  Brawo! Nareszcie trzeba utrzeć nosa p. Senyszyn która pluje jadem w Żołnierzy Niezłomnych.

 3. JolantaRogala mówi:

  Zawsze się zastanawiam, czy osoby takie jak p. J.S. są Polakami a jeśli nie to powinni powstrzymać się od osądów szkalujących obrońców niepodległości Polski ofiarowujących Polsce swoje życie.

 4. Bielik Leszek mówi:

  Nie walcz z idiotami – mają przewagę liczebną … Na nasze szczęście nie na wybory !

 5. Gosia mówi:

  Popieram w 100%, za swoje obraźliwe wypowiedzi p.Senyszyn koniecznie powinna odpowiedzieć

 6. Sabina Olewińska mówi:

  Popieram w 100%
  Najwyższy czas, aby ta kobieta zrozumiała, że jest w Polsce !
  Honor Żołnierzy Niezłomnych jest dla Polaków wartością, której byle kto nie może opluwać!

 7. andriusza mówi:

  Po co przejmować się opiniami tej lampucery. Jej tylko o to chodzi, bo głosu na żywo nie da się słuchać.

 8. Jerzy mówi:

  Straszna komunistka tak zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Po prostu straszna baba! Jerzy R

 9. Magdalena Winkler mówi:

  Co to męstwo i odwaga. Co oznacza Bóg, honor i ojczyzna nigdy nie zrozumie człowiek takiego profilu jak pani która potrafi bluźnić i oczerniać ludzi oddających życie swe za prawdę i wolność narodu. Kto pani Senyszyn jest, że zabiera głos na temat niezłomnych!?
  Kto panią mianował posłem? Skoro najwyraźniej w pani wypowiedziach brak szacunku do drugiego człowieka.
  Człowiek bluźniąc drugiemu człowiekowi sam sobie wystawił już świadectwo o swojej nikczemności i złu w jakie popadł.

 10. Tomasz Andrzej Szymański mówi:

  Przyłączam się. Jestem bratankiem ostatniego dowódcy Podokręgu AK Warszawa Wschód, pułkownika Lucjana “Janczara” Szymańskiego zamordowanego 6 marca 1945 w więzieniu “Toledo”.
  Nieszczęsnej Senyszyn jad nienawiści zalewa oczy. Nie wie ona nawet, że pluje na polskich bohaterów.
  Domagam się od niej zadośćuczynienia za obrazę honoru polskiego oficera pułkownika Lucjana Szymańskiego będącego wzorem dla następnych pokoleń polskiej młodzieży, który już w wieku młodzieńczym rozpoczął walkę czynną o niepodległość Polski. Walczył w Legii Oficerskiej gen. Dowbora-Muśnickiego, w kampaniach 1919 o Wilno, w 1920 zdobywał Kijów, brał udział w uderzeniu z nad Wieprza w bitwie warszawskiej, potem niemeńskiej. Służył jako kawalerzysta, także w okresie międzywojennym. Walczył jako zastępca dowódcy 11 Pułku Ułanów w 1939 roku. Już w październiku uciekł z niewoli niemieckiej aby dołączyć do ZWZ i potem do AK. Dostał wyrok śmierci w lutym 1945 roku.

 11. Iza mówi:

  Nadszedl czas aby zaczac dbac o dobre imie Polski i jej bohaterow. I czas karac tych, ktorzy ich zniewazaja.

 12. Joanna Karamuz mówi:

  Potomkowie oprawców i kłamców swoją miara mierzą tych, którzy byli godnymi przeciwnikami niegodnych.
  Żołnierzom niezłomnym przypadł w udziale bardzo tragiczny los walki do końca o wolną Polskę, Polskę, której kształtu wielu nie potrafi nijak sobie przedstawić.
  Nam pozostaje mówić prawdę, trwać i dalej pragnąć…prawdy, wolności, zdrowego rozsądku, szacunku i miłości człowieka do czlowieka.

 13. kolejarz mówi:

  Myślę, że dobrze byłoby zamieścić kilka postów, by mieć wyobrażenie co do obrazy i naruszenia godności Naszych Bohaterów i Ich Rodzin. W całości popieram pozew przeciwko poseł Senyszyn

 14. Witold B. Stanski mówi:

  Wstyd jesli ktokolwiek pisze slowa, ze wszyscy Zydzi to komunisci, ktorzy przyczynili sie do tragedii Polakow od 1945 roku.
  Podobnie nie wolno pisac, ze Zolnierze Wykleci czy Zolnierze Armii Krajowej byli mordercami czy lotrami.
  Profesor Senyszyn kompromitowala sie od lat swoimi wypowiedziami i tym samym przynosi wstyd sobie i jej podobnych mieszkancow Polski.

 15. Adam mówi:

  Słusznie, ja bym jeszcze tej kobiecie odebrał tytuł profesora, bo tym co reprezentuje sobą, godzi w tytuł profesury

 16. Jarogniew mówi:

  Tak należy konsekwentnie reagować na KAŻDY przypadek podobnych, skandalicznych wyopowiedzi osób publicznych!

 17. Maria mówi:

  Interesujace, Ile ta osoba dostala za to , aby to powiedziec?

 18. Tadeusz Myjak mówi:

  Dość obrażania Polskich bohaterów,którzy nie złożyli broni przed okupującymi bolszewikami!Zdradziecko przedłużających okupację w naszym Kraju po II Wojnie Światowej!

 19. andrzej mówi:

  Senyszyn, to egzaltowana baba. W moim przekonaniu ma pusto w głowie. Jak może takie rzeczy twierdzić wiedząc , że sowieci celowo ukierunkowali propagandę w tym kierunku żeby zohydzić żołnierzy w zmęczonym wojną społeczeństwie a poprzez własna agenturę prowadzili akcję poniżania bez wyroków sądowych rodzin żołnierskich jako rodzin bandytów zamykając im drogę do stanowisk i szkół. Takie postępowanie mieści się widocznie w granicach norm etyczno-moralnych tej pani.

 20. gość mówi:

  Jestem za takim posunięciem. J. Senyszyn jest wyjątkowo złośliwa i niesprawiedliwa w swoich osądach. Po prostu reprezentuje potomków kasty komunistycznej, która doprowadziła Polskę do ruiny w wielu dziedzinach życia społecznego i gospodarczego. Nie spotkała jej ani też wielu przedstawicieli dawnej nomenklatury żadna kara. Stąd zapewne bezczelność Senyszyn w publicznym wyrażaniu swoich kontrowersyjnych poglądów. Powinna spotkać ją sprawiedliwa kara.

 21. A.J. mówi:

  Czego można się spodziewać po byłej członkini PZPR!? Dla nich zawsze żołnierze niezłomni byli bandytami – Polscy patrioci!!!

 22. Leon mówi:

  Powinniśmy wszyscy złożyć pozew zbiorowy a wtedy łatwiej jest się bronić i nasz kraj i wspólnych wartości Chrześcijańskich.

 23. Sochacka Małgorzata mówi:

  Uważ że to rzadzący mają obowiazek zadbać by nie było pomówień przeciwko Żołnierzom Niezłomnym i zmieniania histori naszego narodu to hańba że nic nierobią To właśnie Ci żołnierze oni walczyli i oddawali życie by nasze pokolenia mogły żyć spokojnie ale jak widać Polski Naród nie jest wolny widać to po ustawach. Hwała i Cześć Bohaterom.

 24. Wołynianka mówi:

  W końcu dobre działania, nie tylko w obronie ale trzeba wrogów atakować! Atak jest obecnie jedyną obroną, w tych podłych czasach.

 25. ANIA mówi:

  Brawo!!!! Za moich Dziadków ✊

 26. Sochacka Małgorzata mówi:

  Uważ że to rzadzący mają obowiazek zadbać by nie było pomówień przeciwko Żołnierzom Niezłomnym i zmieniania histori naszego narodu to hańba że nic nierobią To właśnie Ci żołnierze oni walczyli i oddawali życie by nasze pokolenia mogły żyć spokojnie ale jak widać Polski Naród nie jest wolny widać to po ustawach. Chwała i Cześć Bohaterom.

 27. WK mówi:

  popieram pozew

 28. Marek Wawrzyniak mówi:

  Brawo Reduta!!!

 29. ryszard20 mówi:

  Witam.
  Wszyscy którzy mają szacunek dla Żołnierzy Wyklętych i ich rodzin przez tyle lat zapomnianych przez system Polski jaki rządził i bał się o nich wspomnieć to najwyższa pora aby ich uhonorować i uczcić oraz ich rodziny przeprosić za lata poniżeń i pogardy.CZEŚĆ I CHWAŁA IM ORAZ TYM KTÓRZY SIĘ ZA NIMI WSTAWILI.

 30. Andrzej mówi:

  Brawo! Trzeba wreszcie zacząc walczyc z takim zbydlęceniem.
  Pozdrawiam

 31. Wypbcowany mówi:

  Co ta kobieta reprezentoje w plskim sejmie??????? Po tak szkalujacych
  Oswiadzceniach —-nie ma prawa byc
  Dalej posłanka Natychmiastowa dysmisja!!!!!!!!!!

 32. AS mówi:

  Poglądy tej pani “profesor” dosadnie i celnie skomentował dziennikarz-podróżnik Wojciech Cejrowski.

 33. ELA mówi:

  To. skandal,aby tak o tych ludziach pisać.

 34. Jarosław mówi:

  Niestety Pani Senyszyn odebrała jedynie edukację w Wieczorowych Uniwersytetach Marksistowsko-Leninowskich. A tam mówili tylko “PRAWDU”, czyli cytaty z komunistycznej gazety sowieckiej. – organu propagandowego tamtejszej partii. Obawiam się,że na reedukację takich osób nie można liczyć.. To jak rodzaj hipnozy.

 35. Michał Roala mówi:

  Pani pisze o komunistach, rosyjskiej i żydowskiej partyzantce. Ci których nazywamy dziś Żołnierzami Wyklętymi walczyli z Niemcami, komuchami i bandami podającymi się za partyzantów. Niech się Pani douczy a potem zabiera głos. Ewentualnie jeżeli robi to Pani wiedząc ale kłamiąc z premedytacją to jest Pani żałosna ze swoimi kłamstwami.

 36. Andrzej Gocłowski mówi:

  Sama daje o sobie swiadectwo. Zapisuję to jej na plus. Jedyny. Przyczyny takich poglądów mogą być trojakie: z głupoty/braku wiedzy, z emocji zaćmiewajacych zdolnosć myslenia, lub z przyczyn merkantylno-towarzyskich. Głupia chyba nie jest. Pozostaje więc dwa, raczej ze wskazaniem na ostatnie. Obie te przyczyny mogą zresztą występować razem. Wtedy jest to przypadek beznadziejny (nieuleczalny).

 37. Andrzej Gocłowski mówi:

  Sama daje o sobie swiadectwo. Zapisuję to jej na plus. Jedyny. Przyczyny takich poglądów mogą być trojakie: z głupoty/braku wiedzy, z emocji zaćmiewajacych zdolnosć myslenia, lub z przyczyn merkantylno-towarzyskich. Głupia chyba nie jest. Pozostaje więc dwa, raczej ze wskazaniem na ostatnie. Obie te przyczyny mogą zresztą występować razem. Wtedy jest to przypadek beznadziejny (nieuleczalny).

 38. Gośka K mówi:

  także 100% popieram

 39. Shibanyi mówi:

  Ta stara zgrzytliwa ciarupa powinna być szczęśliwa, że za swoje wypowiedzi nie siedzi w pierdlu. Bo powinna. Z kulturą ani cywilizacją europejską ta stara pudernica nie ma nic wspólnego. Życzę jej zdrowia, żeby miała czas się zastanowić nad swoimi podłymi postępkami i je odpokutować.

 40. Wyobcowany mówi:

  Skoro Joanna Senszyn jest juz za madra w polsce , to prosta rzecz
  Trzeba wybrac inny kraj, ale p Joanna wie , ze z tamtad niema juz powrotu, lecz pozbedzie sie klopotow. To jest dla p. Senszyn zrozumiale? Tak wiec kazdy pani artykol przez ostatnie 4 lata powinien sie znalezc na wokandzie sadowej o zneslawienie i wiele
  innych paragrafow. Wszyscy zyjacy i rodziny Zolnierzy Wykletych
  powinni podac wniosek do odpowiednich sluzb oskarzenia za takie
  karygodne wyrazanie sie o BOHATERACH .

 41. Roma Bachurska mówi:

  Ta pani zasłużyła na bezwzględna karę !!

 42. Rafał Potwornicki mówi:

  Swołocz….
  A czym “zasłużyli” się jej przodkowie?
  Gdzie jest IPN?

 43. Grażyna mówi:

  pani Szenyszyn należy odebrać tytuł naukowy.
  Powinna zapłacić wysokie odszkodowanie bo tylko pieniądze wpływają
  na jej zachowanie.
  i należy się za nią modlić o jej nawrócenie.
  Proponuje aby od dzisiaj odmawiać Litanię do Anioła Stróża Polski
  za dobre wybory Polaków do Europarlamentu .Aby tacy wątpliwi naukowcy jak ta pani która nie wie co to jest prawda nie weszli do Europarlamentu.
  A dnia trzeciego każdego miesiąca wzywam do odmawiania w intencji Polski Litanię do Świętego Ducha.

 44. Halina Młyńczak mówi:

  Haniebna osobowość Joanny Synyszyn!!!!
  Nie chcę jej nazywać nawet panią profeor. A nawet chcę zapytać, co o niej sądzi grono profesorskie z Gdańskiego Uniwersytetu i na jakiej zasadzie moralnej edukuje studentów tekj uczelni.
  Nawet nie umie siebie nauczyć historii ze znanych już teraz i dostępnych źródeł w szerokim zakresie. Nonszalancka pod każdym względem starsza pani! Po wyroku sądowym poprzemy wniosek o wydalenie jej z Alma Mater, jako niekompetentnej, hańbiońcej miano profesora- naukowca. Uczynię to osobiście i z chęcią i moralnym upoważnieniem mojego Wujka – partyzanta z Nowogródczyzny, który poległ w Kampinosie biorąc udział w Powstanie Warszawskim. HM- Sybiraczka z Gdyni

 45. Maria mówi:

  Od czasu jak Córka w KOD coś się tej pani ( nie Pani ) w głowie POprzestawiało . Ciekawe, czy szkodzi Polsce z głupoty, urażonej ambicji, czy za srebrniki ? Tak jej tu źle, to dlaczego nie wyjedzie ?

 46. Elzbieta Boczkowska mówi:

  100% poparcia

 47. Zofia mówi:

  Zadziwiające, jak wiele złości i jadu można zobaczyć w wystąpieniach medialnych Joanny Senyszyn. Dobrze by było, aby sama wykonała rachunek sumienia.

  • Jack mówi:

   A czego innego można się spodziewać po rasowej aktywistce żydokomuny i innych jej podobnych? Szkalują Polskę i Polaków na całym świecie od lat w wiadomym celu, ograbienia nas z 300 mld $ pod pozorem utraconego mienia bezspadkowego.

 48. Eugeniusz mówi:

  Dosyć szkalowania Polski i Polaków.

 49. Zbyszek mówi:

  Wszystkie wypowiedzi tej osoby, są z reguły haniebne. Wypełniają znamiona kodeksu karnego, ale także mowy nienawiści, co do której ,tak często odwołują się wszyscy ,typu tej osoby lewacy.
  Pozew jest konieczny, inny problem ,czy moźna liczyć w obecnym kształcie sądownictwa na sprawiedliwy wyrok?
  Pozdrawiam wszystkich.

 50. Wstydzę się za Panią Joanna Senyszyn, że ma taki brak wiedzy o latach powojennych, lub tak zafałszowane sumienie. Wstydzę się tym bardziej, że reprezentuje grono profesorskie, a “ptasi umysł!”. Chyba trzeba takie osoby eliminować ze społeczeństwa, bo robią krecią robotę.
  Trzeba takie osoby zaprzęgać do mielenia żaren i niech poczują ciężar pracy, a nie żyją szczuciem osób oddających życie za Ojczyznę, za Polskę właśni. Jestem jak najbardziej za ukaraniem kwota pieniężną, bo jednak taki sposób jest dotkliwy dla tych o wypaczonym umyśle. I koniecznie niech ta pani przeprosi Stowarzyszenie Żołnierzy Wyklętych nie tylko w INTERNECIE, ale także w gazecie o zasięgu ogólnopolskim.
  Z poważaniem, mrw

 51. ryszard20 mówi:

  Witam.
  Pani Joanno NIECH SIĘ PANI OPAMIĘTA BO JEST NA TO JESZCZE PORA.Niech Pani nie obraża POLSKI NARÓD I NARODOWOŚĆ POLSKĄ. To że nie rozliczono komunistycznych czasów do końca tak jak naród tego chciał bo były osoby które tego nie chciały bo by im zaszkodziło nie pozwala Pani do tak obłudnego i nieracjonalnego dzielenia POLAKÓW w imię czego i kogo Pani to czyni.Czy lata doświadczenia niczego Panie nie nauczyły i tytuł Profesora nie powinny być wykładnią obiektywnego spojrzenia na rzeczywistość.Czy pragnie Pani aby była wspominana przez przyszłe pokolenia POLAKÓW za osobę Patriotkę czy ZDRAJCZYNIĘ WYKLĘTYCH.

 52. Marek Barański mówi:

  Kto pochodzi z komunistycznej antypolskiej rodziny, ten jest wrogiem żołnierzy wyklętych. Wrogiem jest oczywiście komunistka Senyszyn. Komunistka, to mniej więcej to samo, co nazistka.

 53. Janusz Kamocki mówi:

  Dla Niemców byłem “Polnische Banditen”, potem dla komunistów “Zaplutym karłem reakcji”, teraz dla pani Sznyszyn jestem byłym mordercą i gwałcicielem. Niezła kolekcja!
  dr Janusz Kamocki, b. żołnierz AK, b. żołnierz NZW

 54. Andrzej Paśnicki mówi:

  Brawo Reduto, tak trzymać!

 55. Konrad mówi:

  Popieram w 100%.

 56. Sławek mówi:

  Bardzo słuszne posunięcie. Niestety mam wątpliwości, czy środowisko sędziowskie, w którym pracuje niejeden nominat towarzysza generała Jaruzelskiego jest zdolne wydać sprawiedliwy wyrok w tej sprawie. A sprawa jest poważna; trzeba mieć świadomość, że istnieją środowiska, w których z dumą chce opowiadać się dzieciom o pradziadku, który po wojnie “jedździł na bandy”, jak chciała propaganda PRL. Wg. mnie to była jedna z rzeczywistych przyczyn “strajku nauczyciel”. Nietrudno na Youtub’ie znaleźć wspólne wystąpienia pana Broniarza z ZNP i polityków SLD. Strajk nauczycieli, w zamyśle ich inspiratorów, był również walką z odkłamywaniem historii.

 57. Jagoda mówi:

  Popieram, powinna tak być ukarana, żeby odczuła na finansach i własnej skórze, dość tych pomówień!!!

 58. Andrzej Kolatorski mówi:

  Oburzające ! Już po dyszkancie widać, że ma cos z głową i tylko to może ją uchronić przed zasłużoną karą.

 59. Viggen mówi:

  Dotkliwa kara finasowa i pani Szenyszyn zapamieta i każdy po niej.

 60. Bozena mówi:

  To nie tylko skandaliczne ale tez bardzo smutne ze jeszcze w wolnej Polsce zyja ludzie ( wyksztalceni?) ktorzy w tak perfidny sposob obrazaja tych ktorzy poniesli najwyzsza ofiare ( wlasne zycie ) za niepodlegla Ojczyzne . Wstyd I hanba dla pani professor.
  Popieram calkowicie Redute I dziekuje za podjety trud obrony Naszych Bohaterow

 61. marianna mówi:

  Już stara jest ta pani, a nic z życia nie zrozumiała. Swoją drogą jak można otrzymać stopień naukowy, mając tak mizerną wiedzę ogólną.
  Przykre dla ludzi uczciwych.

 62. Bogdan. mówi:

  Popieram protest.

 63. Katarzyna mówi:

  Popieram

 64. mel mówi:

  Oszczercow trzeba karac by byli przestroga dla nastepnych ,niestety narracja pani Senyszyn to ciag klamliwej propagandy komunistow i wytlumaczenie ubekow. Bo jak tlumaczyc, ze za kase , lepszy byt walczyli torturowali,mordowali swoich , tych ktorzy walczyli o suwerennosc kraju … Dzisiaj tez Targowiczan nie brakuje, biora kase od obcych wywiadow i spia spokojnie bo kasa im sie zgadza….tylko honoru brak. wiadomo… they are pigs….they dont need honor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *