“Survivors of the Holocaust” wycofany z lotniskowej dystrybucji

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w liście skierowanym do Reduty Dobrego Imienia, potwierdza wycofanie komiksu „Survivors of the Holocaust” z lotniskowej dystrybucji.

Takie zapewnienie ministerstwo otrzymało od prezesa Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II – Kraków Balice. W liście do Reduty Jarosław Sellin, Sekretarz Stanu podziękował za skuteczną interwencję.
My z kolei dziękujemy jednemu z internautów, który poinformował nas o sprawie.

Przypominamy, że po naszej interwencji także wydawca zobowiązał się do zmiany ilustracji szkalujących Polskę.

Dodaj do zakładek Link.

20 odpowiedzi na „“Survivors of the Holocaust” wycofany z lotniskowej dystrybucji

 1. Brawo!!!!! Cieszę się że moje emeryckie wparcie pomaga Wam działać. Życzę dalszych sukcesów!

 2. Jano1944 mówi:

  a gdzie informacja o :
  – autorze
  -wydawcy
  – wyroku sądu o zniesławienie

  • Wydawca Hachette Children’s group Brytyjska agencja
   Autorzy Zane Whittinggama I Ryan Jonse , Czy napewno usuneli w innych jezykach. Ja napisalam do ambasadora W. Brytani w Polsce jak niesprawiedliwie anglicy traktuje Polske za to ze im Pomogli nasi Lotnicy w bitwie o Anglie Ta agencja powinna byc osondzona

 3. Mariusz Surówka mówi:

  Sukces jest połowiczny, gdyż ilustracje powinny wskazywać ręce Niemców trzymające pistolety skierowane do kobiety z dziećmi. A tak zostały usunięte opaski z flagą Polski na rękach strzelających, ale nie zostały zastąpione one opaskami z flagą III Rzeszy, tj. obecnych Niemiec, gdyż to byłby słuszny i zgodny z prawdą przekaz faktów historycznych.

 4. Grzegorz Baniak mówi:

  Napietnowac tego “autora” podac jego nazwisko i adres.
  Media niech o tym mowia, to skandal.
  Pozdrawiwam,

  Grzegorz B.

 5. Sumer mówi:

  Założę się, że autorem tego plugastwa na pewno była jakaś POniemiecka Miriam lub Mosze. ….W “odwdzięce” za przerwanie “narodowi wybranemu” szerokiego strumienia miliardów PLN, które IM płynęły dotychczas za sprawą namaszczonych przez NICH POmazańców typu Vincent Rotfeld i całej pozostałej ferajny z Partii Oszustów.
  Inna sprawa to ; czemu /chyba/ POLSKA obsługa lotniska przyzwala na taką bezczelność i prowokacje. ???????

 6. Maria mówi:

  Gratuluję i dziękuję ! Dobrze, że jesteście!!

 7. Large mówi:

  Jaką trzeba być gnidą, żeby stworzyć i wydać coś takiego… Brrrrr.

 8. mmasiak mówi:

  Skandaliczne obrazki! Kto to narysowal?! Kto to wydal?! Jak to sie stalo, ze takie plugastwo znalazlo sie na polskim lotnisku? To jest jaskrawe wypaczenie i odwrocenie historii. To nie powinno byc jedynie wycofane z obiegu. Za takie klamstwo, ktos powinien odpowiedziec. przed sadem!

 9. Mozets mówi:

  Oczywiscie, że to nowojorski sanchedryn stoi za opluwaniem Polski.
  To nasi ukochani bracia starozakonni. Oni robią to wg planu. Chodzi o pieniądze. Oni wiedzą ,że to kłamstwo i świadomie kłamią. Czyli puszczaja bąka, niby przepraszają- ale smród zostaje.
  To fachowcy.

 10. Janina Jankowska mówi:

  Tę sprawę należało nagłośnić. Podziękowania min. Jarosława Sellina to za mało. Nie wiemy, kto jest autorem tego komiksu, dlaczego znalazł się PLL LOT? Taka sprawa wymaga szerszego omówienia , przedstawienia mechanizmu powstawania tego typu publikacji i wchodzenia ich na rynek. Z taki materiałem należało dotrzeć do mediów. Wszystkich !!! Od GW, Polityki po Gazetę Polską, W sieci, , Do Rzeczy itp. Siedzicie w bańce informacyjnej i bez otwarcia się na innych, którzy też są Polakami i żyją w tym samym domu, naszym, wspólnym – Polsce , nic nie wskóracie.

 11. Niech ktos wydrukuje ten obrazek i zmieni flagi na zydowskie I zmieni mape panstwa na palestyne I wysle do kingresu zudowskiego w Nowym Yorku I do Jerusalem Post listem ale by im szczeka latala poniewaz to prawda jak katuje I okupuje palestynczykow. wiecej juz by nie xadzierali z Polska

 12. To byl brityjski wydawca ttrzeba znalesc nazwe I napisac zazelenie do ambasadora brityjskiego w Polsce

 13. Wojciech mówi:

  Kto w PLL LOT pracuje za kreta Mossadu ??? że takie “COŚ” jest kolportowane na lotnisku. Gdzie służby porządkowe. Może nie umieją czytać jak Ci w PRL-u co tylko pałowali, ale to były obrazki.

 14. zadzwonilam do Hachette wydawcy grall durnia zaprzechajac I klamiac to juz za wiele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *