Wzór pozwu przeciwko Guyowi Verhofstadtowi

Zgodnie z obietnicą, publikujemy formularz pozwu do indywidualnego składania w sądzie przeciwko Guyowi Verhofstadtowi.

Każdy zainteresowany, powinien wypełnić ten dokument i złożyć do Sądu Okręgowego w swoim miejscu zamieszkania. Uwaga, w przypadku złożenia pozwu pobierana jest opłata 600 zł.

pozew_Guy_Verhofstadt_WZÓR

Przygotowujemy jeszcze wniosek o uchylenie immunitetu. Jak tylko będzie gotowy opublikujemy na naszej stronie.

Jeśli ktoś z Państwa będzie składał wniosek do pozwu na naszym formularzu prosimy o kontakt, w miarę możliwości postaramy się pomóc także później przy redagowaniu wniosku o uchylenie immunitetu.

 

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania:

1. Nie ma pozwów zbiorowych w sprawach o naruszenie dóbr, każdy musi złożyć pozew osobiście i każdego obowiązuje kwota 600 zł. Osoba słabiej uposażona może zwrócić się o zwolnienie z kosztów. Poniższe dokumenty należy dołączyć do pozwu:

2. Osoby mające dwa obywatelstwa, a mieszkające za granicą, co do zasady nie mogą składać pozwu w Polsce.
3. W świetle doktryny i praktyki naszych prawników koniecznym jest wykazanie tzw. Legitymacji czynnej, co oznacza, że skoro obrażeni byli uczestnicy marszu, to oni mają najlepszą legitymację czynną do występowania w sprawie.
4. Pozew należy złożyć do Sądu Okręgowego w miejscu zamieszkania.
5. Można dodać do pozwu wniosek o odszkodowanie, ale kwota odszkodowania podwyższa wpis sądowy. Do 600 zł opłaty stałej, trzeba wówczas dołożyć 5 % wartości sporu.
6. Załącznik do pozwu – transkrypcja przemówienia Guya Verhofstadta w europarlamencie

7. Należy posiadać materiał potwierdzający udział w Marszu. Może to być film z wydarzenia, zdjęcia, zdjęcia na własnym aparacie lub telefonie. Ważne jest udowodnienie, że się było na Marszu. Taką dokumentację należy dołączyć do pozwu.

Dodaj do zakładek Link.

20 odpowiedzi na „Wzór pozwu przeciwko Guyowi Verhofstadtowi

 1. Marek mówi:

  w punkcie I petitum powinno być: “Nakazanie pozwanemu, aby przeprosił powoda przez wygłoszenie […]” dalej jest ok.

 2. Olewinska Sabina mówi:

  A skąd mam pobrać dowody wymienione w treści załączniki do pozwu?

 3. Kristof mówi:

  Doskonale przygotowana akcja – nawet jesli pozwie go tylko 1% uczestnikow to zbankrutuje. czy mozna dodac odszkodowanie?

  • Reduta Dobrego Imienia mówi:

   Można dodać odszkodowanie, ale uwaga – kwota odszkodowania będzie podwyższała wpis sądowy. Do 600 zł opłaty stałej, trzeba wówczas dołożyć 5 % wartości sporu. Można się starać o zwolnienie z kosztów.

 4. HKW mówi:

  Ponieważ suma dla pojedynczej osoby może być zbyt wysoka sugeruje wnieść jeden pozew w imieniu wielu osób, które się pod nim podpiszą, w ten sposób dokładając się do kosztów sadowych.
  Czy to jest możliwe?

 5. Beata Razmuk mówi:

  Czy pozew przeciwko Guyowi Verhofstadtowi można składać zbiorowo, to znaczy, czy w miejscu powoda wolno wpisać np. 6 osób. Czy raczej musi to być tylko i wyłącznie jedna osoba w miejscu powoda? Proszę o wyjaśnienie, gdyż mam takie zapytania od osób słabiej sytuowanych, które chcą złożyć tak zwany pozew zbiorowy. Czyli grupa 6 osób składa się na sumę 600 zł. Kto wtedy składa taki wniosek? Podaje się nazwiska wszystkich, czy trzeba wybrać jedną osobą, która składa wniosek? Dziękuję za informację.

  • Reduta Dobrego Imienia mówi:

   Nie ma pozwów zbiorowych w sprawach o naruszenie dóbr, każdy musi składać pozew osobiście i każdego obowiązuje kwota 600 zł. Osoba słabiej uposażona może zwrócić się o zwolnienie z kosztów.

  • Beata Razmuk mówi:

   Proszę jeszcze o informację, czy jeżeli uczestniczyło się w marszu a nie posiada się zdjęcia osoby uczestniczącej, bo nie można na żadnych materiałach znaleźć, to czy nie będzie podważenia. Czy nie wystarczy załączenie filmu z wydarzenia?

 6. Zuber mówi:

  Sąd Okręgowy w ………..Do ktorego sądu, regionalnego czy w Warszawie? Czosoby mieszkajaca z granica moga zlozyc pozew?

  • Reduta Dobrego Imienia mówi:

   Pozew należy złożyć do Sądu Okręgowego w swoim miejscu zamieszkania. Osoba mieszkająca za granicą – co do zasady – nie będzie mogła złożyć takiego pozwu w Polsce

 7. Adam Maruszak mówi:

  Czy jako załącznik oprócz transkrypcji z przemówienia należy też dodać zdjęcia, filmy – dowody na uczestnictwo w Marszu?

 8. mm mówi:

  Czy są szanse na wygraną?
  Czy też sąd może się wykręcić od decyzji i np. sprawę umorzyć lub oddalić i wówczas te 600 zł przepada?

 9. A.J. mówi:

  Guy Verhofstadt swoją wypowiedź wyraził na podstawie opinii Totalnej Opozycji (PO i innych). Totalne kłamstwo jak zawsze!!!

 10. Zdziech mówi:

  Witam.

  Posiadam zdjęcia i film zrobione osobiście ale byłem sam i nie ma mojej twarzy tylko mój głos kiedy śpiewam hymn. Multimedia są oznaczone przez GPS i ACCUWEATHER wraz z datą i godziną.
  Czy to wystarczy?

 11. Zdziech mówi:

  Co z bezdomnym? Czy nie mając miejsca zamieszkania można złożyć pozew? Jeśli tak to w którym sądzie? Jak dodać film do aktów sprawy?

 12. JAWA25 mówi:

  prawnicy Ordo Iuris złożyli w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie prywatny akt oskarżenia o zniesławienie i znieważenie (art. 212 i 216 kk) dr. Bawera Aondo-Akaa

 13. Twardy mówi:

  Do kiedy można składać pozew ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *