Za nami kolejna rozprawa przeciwko Hansowi G., który mówił o rozstrzeliwaniu Polaków

Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Gdańsku odbyła się kolejna rozprawa przeciwko Hansowi G., właścicielowi firmy Pos System, który jest oskarżony o używanie mowy nienawiści wobec Polaków. Według zeznań pracowników firmy najgorsze jest samo upublicznienie nagrania z zapisem słów niemieckiego pracodawcy, gdzie mówi: „jestem hitlerowcem i nienawidzę Polaków”, a nie jego treść.

Podczas wczorajszej rozprawy pracownicy spółki Pos Systems, którą kieruje Hans G. opowiadali o tym, że bardziej obraża ich to co zrobiła Natalia Nitek upubliczniając nagrania niż ich treść. Przypomnijmy, że na nagraniu padają słowa m.in. „shit”, „idiots”, „I hate this idiots”, „idiot Polak”, „suckers”, „better is Africa”, „fucking stupid country”, „should I stand them on the wall [pokazuje pozorowane strzelanie] Kill them? I wanted, I want! No problem for me! I would kill every Polak, scheiss egal”, zaś o samej pracownicy mówił „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior (fucking pisior)”, „stuknięta faszystka (crazy fashist)”.

Zdaniem jednej z pracownic nagranie powstało, bo ktoś chciał zdyskredytować i oczernić Hansa G. Jej zdaniem mowa o możliwości rozstrzelania Polaków nie jest dyskredytująca.

Przypomnijmy, że prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Hansowi G. Prokurator oskarża go o popełnienie dwóch rodzajów przestępstw. Jeden z czynów dotyczy groźby karalnej tj. sformułowanie wypowiedzi „zabiłbym każdego Polaka”, która to groźba zbudziła uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona. Pozostałe pięć przestępstw dotyczy znieważenia słowami: „pracujcie wy niewolnicy”, „gówniane polaczki”, „Polacy są idiotami”, „mam dość tych idiotów”, „małpa to Polak, a najwyższe stadium rozwoju to Niemiec”.

Pozew przeciwko Hansowi G. (Niemcowi) złożyła Natalia Nitek, pracownica jego firmy. Przez kilka miesięcy była nękana słownie przez jej właściciela, który celowo używał zwrotów godzących w dobra osobiste i narodowe pracownicy. W rozmowach posługiwał się sformułowaniami używanymi przez Niemców w stosunku do Polaków podczas okupacji 1939-1945, także z użyciem terminologii nazistowskiej i nie krył się z nienawiścią wobec Polaków.

Reduta Dobrego Imienia aktywnie uczestniczy w procesie.

Dodaj do zakładek Link.

48 odpowiedzi na „Za nami kolejna rozprawa przeciwko Hansowi G., który mówił o rozstrzeliwaniu Polaków

 1. Matti mówi:

  Druga rozprawa powinna odbyc sie przeciwko pracownikom broniácym Hansa i w ten sposob wspierajacych nazism i mowe nienawisci. Oni tez powinni stanác przed sádem

 2. Michał mówi:

  Oprócz Pani Natali widać pracuje tam też wyjątkowo podły sort ludzi, którym nie przeszkadza jak ktoś obraża ich samych oraz ich godność narodową (o ile taką mają).

 3. LJ mówi:

  Jestem ciekaw czy juz mu zlikwidowali te firme, czy ktos wie?

 4. Karol mówi:

  Ci ” Polacy” z tej firmy poprostu zdziczeli, wola być obrażani i pracować jak niewolnicy, teraz wychodzi pruskie pranie mózgów na przełomie sredniowiecza

 5. uzek r mówi:

  Michal
  Nie zawsze moze byc tak jak mowisz.Moze sytuacja materialna zmusza tych ludzi do zarabiania pieniedzy by utrzymac sie przy zyciu kosztem honoru.Nie znasz ich sytuacji materialnych wiec powstrzymaj sie od oceny.Prosze.

  • Danuta mówi:

   Ale żadna sytuacja materialna nie upoważnia ich do takich stwierdzeń i obrażania koleżanki z którą pracowali jeśli czują się POLAKAMI! Jeśli czują się dobrze jako niemieccy niewolnicy to ich sprawa ale nie mają prawa pluć na Polskę!!!

  • kaka mówi:

   No tak, dla pieniędzy ten szkop może pluć im w gębe. Litości, co za ludzie bez honoru.

  • maria mówi:

   nir mozna hanbienia honoru Polaka – zastapic ratowania sytuacji materialnej – jeszcze tak nie jest, ze ktos kto dobrze pracuje moze byc wyrzucony, bo nie przystepuje do atakow na kolege obrazanego przez pracodawce….

 6. Realista mówi:

  Co tam za ludzie pracują, ze nie przeszkadza im ponizanie Polakow ? Niedaleko jest Piasnica a pracujaca u Niemca holota jeszcze go broni ? Antoni Abraham w grobie sie przewraca jak widzi kto teraz mieszka na jego ziemi.

 7. Leszek mówi:

  uzek r – “Moze sytuacja materialna zmusza tych ludzi do zarabiania pieniedzy by utrzymac sie przy zyciu kosztem honoru.Nie znasz ich sytuacji materialnych wiec powstrzymaj sie od oceny.Prosze.” …..Ależ ma Pan /Pani całkowitą rację ! To samo przecież z Volksdeutschami podczas okupacji niemieckiej 1939-1945 . To nie istotne , że współpracowali z okupantami hitlerowskimi…Może sytuacja materialna zmuszała tych ludzi do współpracy , wydawania Polaków Gestapo, donosicielstwa i lizania dup hitlerowcom, nieprawdaż ?….I czy kogoś tu obrażam ? Przecież Hans G. , właściciel firmy w jeszcze nieokupowanej oficjalnie Polsce i właściciel podudzi , tj. polskich pracowników – sam siebie z dumą nazywa hitlerowcem. Krótko mówiąc, proszę się dobrze zastanowić nad sobą i swoją argumentacją. Bo jest to niestety argumentacja Volksdeutscha czyli psa łańcuchowego, który w zamian za miskę z żarciem będzie posłuszny we wszystkim swemu Panu….We wszystkim.

  • maria mówi:

   Leszek, masz absolutna racje, umiesz argumentowac, ja mysle tak samo jak ty, ale chyba moja argumentacja nie wypadla tak dobrze, jak twoja, to zreszta niewazne…

 8. JK mówi:

  Prawdziwie dramatyczne jest zachowanie tych “pracowników”, w ten sposób postepując utwierdzaja sprawcę, że Polacy to “polacy”. Można zastraszyć albo kupić i przede wszystkim nie zasługuja na nic poza pogardą.. Biedni ludzie bez kręgosłupa, bez zasad.
  Może razem z pracodawcą który nimi poniewiera wyjadą za Odrę. Tam też dostaną” miskę z żarciem”.
  Obrzydliwe postępowanie.
  I wyrazy poparcia dla p. Nitek, należy się zachowywać przyzwoicie, tak właśnie Pani postąpiła.

  • Yamato mówi:

   No właśnie – skazujący wyrok powinien obejmować deportację z Polski do Niemiec. Tam dopiero “refugees” pokażą mu KTO jest PANEM.

 9. Ritchie mówi:

  Powinna się jeszcze rozprawa o mobbing pracownicy, a owemu obcpkrajowcowi nakazał bym zbyć przedsiębiorstwo i wydalić z kraju bez prawa przyjazdu.

 10. Tomasz mówi:

  1)Nie rozumiem potępienia p. Natalii. Wg mnie to wspaniała i odważna osoba.
  2)Nie rozumiem również, że prawo zezwala na działalność takiej podłej firmy.
  Tomasz z Warszawy

 11. J. K. mówi:

  Kompletny upadek “pracowników” pana hansa. Powinni również odpowiadać przed sądem za akceptowanie i wspieranie chorej sytuacji.

 12. Slawek/Speyer mówi:

  Typowe zachowanie psychopaty. Zawiodl sie nieudacznik najbardziej na sobie i teraz nagromadzony jad tryska z niego. Co mnie najbardziej dziwi, ze w niemczech by sobie na to nigdy nie pozwolil. Za takie obrazanie wyladowalby w ciupie. Jego niewyparzony pysk jest wynikiem chorego prawa w Polsce.Taki impotent intelektualny reprezentuje niewychowana cholote a nie nacje do ktorej przynalezy. To jest celowa prowokacja palanta z negatywnym IQ.

 13. Mikołaj mówi:

  Uważam że część pracowników tego podłego Hansa broniąc psychopatę niemieckiego , zgadzają się z obelgami kierowanymi do nich.
  Jakie to podłe i poniżające.
  To są niewolnicy, nie Polacy.

 14. Emigrant mówi:

  Brawa dla pani ktora podala faszyste do sadu

 15. Marcin Popowski mówi:

  Brawa dla pani Nitek.
  Nie jest dla mnie zrozumiałe co ma PiS wspólnego z obroną godności.

 16. Konstytucja:
  “Art.
  34.
  1. Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi. Inne przypadki nabycia obywatelstwa polskiego określa ustawa.
  2.
  Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.”

  To może Ci, którzy nie czują się obrażani jako Polacy, zrzekną się polskiego obywatelstwa?

 17. Starik mówi:

  Czy może PO zabrała na ten temat głos, a ja nie wiem? Uważam, że te wszystkie wypowiedzi PO służą właśnie do takiego zachowania niemców. A może już te tereny uważają za swoje a Polacy się boją i w dodatku bronią niemca, tak okrutnie odnoszącego się do Polaków. Powinno to się nagłośnić w mediach, również w niemiecko języcznych i pokazać odrażające zachowanie niemców. Nie wolno chować głowy w piasek i uważać, że nic się nie dzieje, bo to jest najgorsze. Myślałem, że hitlerowców już nie ma w Polsce, a jednak? Za takie zachowanie powinna być kara więzienia bez zawieszenia. Nie należę do żadnej partii politycznej, ale mam godność Polaka.

 18. Teresa mówi:

  Nie śledziłam tej sprawy i dopiero dzisiaj dowiedziałam sie o niej po przeczytaniu tekstu i zamieszczonych komentarzy. Nie mieszkam w Polsce. Cieszę sie ze Hans G. jest pociągnięty do odpowiedzialności i mam nadzieje ze sędzia odpowiednio go ukarze. Proszę jednak wyjaśnić mi gdzie przebywa Hans G.? W Polsce czy w Niemczech? Ostatni komentarz (Starik 17 styczeń) jest dla mnie niejasny. Pan Starik pisze “Myślałem ze hitlerowcow nie ma juz w Polsce”. Będę wdzięczna za wyjaśnienie.

 19. Grzegorz Baniak mówi:

  Uwazam ze to skandaliczne zachowanie tego Niemca POWINNO
  byc naglosnione w mediach i KE powinna sie odniesc do tej mowy
  nienawisci. Moze Pan z rozchwiana czupryna w UE by cos powiedzial
  na ten temat z piana na ustach pelna krytyki pod wlasciwym adresem.
  A tak na powaznie to mysle ze Pan Legutko by to ladnie skomentowal.

 20. Cimek Ryszard mówi:

  Nik ziemny i podły Niemiec. Jego stosunek do Polski, to dalszy ciąg nienawiści do Polski i Polaków z którym mamy do czynienia od wieków. Szacunek dla Polski będzie okazywany wówczas, gdy Niemcy poniosą odpowiedzialność za II wojnę światową. Przede wszystkim kiedy zwrócą zrabowane dzieła sztuki, zrabowane złoto. Wypłacą należne, a nie symboliczne reparacje.

 21. Franz mówi:

  Mam nadzieję, że posiedzi folksdojcz parę lat w polskiej celi, a następnie dostanie nakaz opuszczenia kraju z dożywotnim zakazem wjazdu do RP. Przed deportacją proponuję jeszcze wycieczkę edukacyjną do Auschwitz choć ta może być dla niego przyjemnością. Jeśli chodzi o te panie, które go bronią to cóż. W czasie wojny golono takim głowy.

 22. Wojciech Fagary mówi:

  Każdy ma prawo do szacunku i godności w życiu i w pracy – i Polak i Niemiec, i Ukrainiec itd. To jest karygodne obojętnie kto kogo by poniżał.

 23. danuta mówi:

  Nienawisc do Polski i Polakow Niemcy maja wyssana z piersi matki od stuleci. Sa w tej nienawisci i pogardzie wrecz wytresowani. Dziwi mnie ze ten “czlowiek” posiada jeszcze zezwolenie na prowadzenie dzialalnosci gospodarcza, ktora w pierwszej kolejnosci powinna byc odebrana.

 24. anilah mówi:

  przede wszystkim podły niemiecki człowiek nawet nie zadaje sobie trudu by zauważyć,że takie słowa kieruje także do swojego człowieczeństwa depcząc swój honor/jeśli w ogóle wie co on oznacza/miażdży swój rozum i obecność Pana Boga.ale to jest postawa,która zawsze towarzyszy ludziom małym,gnuśnym,będącym do dyspozycji zła o każdej porze życia.obrzydliwe.ohydne,nawet nie mam ochoty współczuć

 25. Kasia mówi:

  Nieszczęściem każdego z nas jest każda forma nienawiści. Jeśli oddajemy tym samym czy możemy mówić że postępujemy i zachowujemy się lepiej . Dobrze jest się nad tym zastanowić!

 26. Michał Kępiński mówi:

  Ciekawe czy ten nazista do Turków w swojej “rzeszy”, też byłby taki hardy,chamski i bezczelny???

 27. Kazimierz mówi:

  W Niemczech zatrudniany pracownik jest uświadamiany – jesli jest obcokrajowcem szczególnie Polakiem, że gdyby spotkal się z aktem mowy nienawiści lub rasowej dyskryminacji wobec siebie lub innego człowieka w pracy, musi natychmiast donieść o tym zdarzeniu do pracodawcy . Tam żaden Niemiec nie jest w stanie publicznie wyrażać swobodnie takich “oświadczeń” bo grozi mu kara pozbawienia wolności i wylotka z pracy z wilczym biletem. Dotyczy to także komunistów. Jak teraz zapadnie wyrok i jakie będą konsekwencje (więzienie !) zależeć będzie siła Państwa na arenie EU i świata, a także Izraela ……..

 28. krakuskolonia mówi:

  Zamknac faszyste niemieckiego, niech szczeznie w polskim wiezieniu jak hess!

 29. Smutny WO mówi:

  Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
  Ni dzieci nam germanił,
  Na sercu oręż toczon nasz,
  Duch będzie nam hetmanił,
  Pójdziem, gdy zagrzmi złoty róg…
  – Tak nam dopomóż Bóg

  Maria Konopniocka, (1842 – 1910)

 30. Frenc mówi:

  Najpierw szkopa konkretnie ukarać, a potem na taczki z ssmańcem i odstawić go za granicę polski, bez możliwości ponownego wjazdu. Pochodzenia tych pseudopolaczków również bym prześwietlił i postąpił jak z ssmanem. Precz z Polski niemiecka szumowino.

 31. Ewa Z. D. mówi:

  No cóż pospolity śmieć germański jakich mnóstwo mamy i to od wieków.
  To jest bolesne !!! i ten Krzyż niesiemy od początków istnienia Polski. Obyśmy dotrwali do końca …
  Tylko w Bogu cała nadzieja i Jego sprawiedliwa ocena tego naszego Męczeństwa.
  Ufajmy Jemu i czyńmy Dobro …a On się tym zajmie…
  Pozdrawiam.

 32. Elżbieta P. mówi:

  Oto jak na dłoni prezentują się polskie kompleksy, polska ustępliwość, pokora . To dziwne zjawisko społeczne, dotyczy przeważnie ludzi biednych. Można je tłumaczyć, można zrozumieć i można, trzeba nad poprawą ich społecznego życia i mentalnością pracować. Zdaje mi się, że w tym właśnie kierunku podjął rząd PIS-u . Będąc w wielu krajach, prowadząc rozmowy w grupowych spotkaniach, zdumiało mnie jak źle mówią Polacy o Polakach (oczywiście nie o samych sobie) i o Polsce . Nie robi tego żaden inny naród . Taka jakaś dziwna poza- kpina i malkontenctwo… A wracając do tego pana Niemca to człowiek najwidoczniej chory psychicznie !!!

 33. Bel-ina mówi:

  Dodatkowo:
  przecież niejaki Hans G. za takie obelgi pod adresem Polaków, musi zostać uznany za “persona non grata” w naszym kraju

 34. A.J. mówi:

  Powracająca fala – echa minionej historii!!! To dziwne, że tego pana nie dosięgnął proces norymberski i nie zasiadł na ławie oskarżonych! Za takie słowa na pewno dostałby karę śmierci przez powieszenie. A tak na marginesie jak w tym powiedzeniu: Jak świat światem Niemiec nigdy nie był, nie jest i nie będzie Polakowi bratem. Czują się bezkarni ponieważ nie mamy podpisanego z nimi traktatu pokojowego! Tak jak byśmy byli w stanie wojny.

 35. Potwornicki mówi:

  Jedna się postawiła honorowo; reszta merda ogonkami (?)

 36. Sławomir Mrozik mówi:

  Gen niewolnika dał o sobie znać.
  Niepojęte jak można godzić się na rasistowskie zachowanie pracodawcy, usprawiedliwiając go i jednocześnie formułować takie oskarżenia wobec osoby współpracownika, dokumentującego bezprawne zachowanie tego zwyrodnialca.
  Szacunek dla Pani Natalii i hańba dla “obrońców” Hansa G.
  Gdzie wasza GODNOŚĆ ??? !!!

 37. Moniuszko mówi:

  takiemu napluć w twarz

 38. aksin mówi:

  Nie wiem kto broni tego typa pewnie potomkowie zdeklarowanych folksdojczów ale mam nadzieję że sędzia uświadomi mu ” porządek rzecz ” : firma do zamknięcia, typ do więzienia z zakazem ( jeżeli wyjdzie ) wjazdu do Polski.

 39. Lech mówi:

  Poniższa informacja jest blokowana i niedopuszczana w GW, interia.pl wp.pl oraz w POzostałych mediach WSI24 od Szechtera i Springera, by wbijać do głowy ciemnemu ludowi w Polsce i na świecie o rzekomym PiSowskim faszyźmie i antysemityźmie. A cisza jest o tym, że w “gdańskim sądzie odbyła się kolejna rozprawa przeciwko Hansowi G., niemieckiemu właścicielowi firmy Pos System, który jest oskarżony o używanie mowy nienawiści wobec Polaków typu: : „jestem hitlerowcem i  nienawidzę Polaków”, “pracujcie wy niewolnicy”, “gówniane polaczki”, “Polacy są idiotami”, “mam dość tych idiotów”,” małpa to Polak, a najwyższe stadium rozwoju to Niemiec”, „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior”, „stuknięta faszystka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *