Za nami kolejna rozprawa w sprawie Hansa G.

Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbyła się kolejna rozprawa w procesie cywilnym przeciwko Hansowi G., który chciał „rozstrzelać wszystkich Polaków”. To jedenasta rozprawa przeciwko Hansowi G. oskarżonemu o szerzenie mowy nienawiści na tle narodowościowym. Sąd zaplanował jeszcze dwie rozprawy. Na kolejną mają zostać doprowadzeni przez policję świadkowie Hansa G., którzy nie stawili się na dzisiejszej rozprawie. Dodatkowo za uporczywy brak stawiennictwa zostaną ukarani grzywną w wysokości 600 zł. Na ostatnią rozprawę zaplanowaną na 5 października sąd wezwał Hansa G. pod rygorem pominięcia jego zeznań.

Proces o naruszenie dóbr osobistych wytoczyła Natalia Nitek, którą prawnie wspiera Reduta Dobrego Imienia mając także status interwenienta ubocznego. Sprawę prowadzi mec. Monika Brzozowska–Pasieka.

Przypomnijmy, że w pomorskiej firmie POS SYSTEM, Natalia Nitek przez kilka miesięcy była nękana słownie przez jej właściciela, Niemca Hansa G., który celowo używał zwrotów godzących w dobra osobiste i narodowe pracownicy. W rozmowach posługiwał się sformułowaniami używanymi przez Niemców w stosunku do Polaków podczas okupacji 1939-1945, także z użyciem terminologii nazistowskiej i nie krył się z nienawiścią wobec Polaków.

Hans G. mówił o Polakach m.in. „shit”, „idiots”, „I hate this idiots”, “idiot Polak”, „suck-ers”, “better is Africa”, “fucking stupid country”, “should I stand them on the wall [pokazuje pozorowane strzelanie] Kill them? I wanted, I want! No problem for me! I would kill every Polak, scheiss egal”, zaś o samej pracownicy mówił „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior (fucking pisior)”, „stuknięta faszystka (crazy fashist)”.

– Część społeczeństwa niemieckiego wyznaje zasady które pchały ich przodków do niewyobrażalnych zbrodni na Polakach. Niejednokrotnie byłam atakowana za swoje przywiązanie do Ojczyzny oraz aktywność patriotyczną, polityczną. Jestem Polką i jestem z tego dumna. Nie pozwolę na bezkarność Niemca, który nienawidzi Polaków i gardzi nami – mówiła w trakcie procesu Natalia Nitek.

Pierwsza rozprawa odbyła się 27 stycznia 2017 roku. W sprawie zeznawali byli i obecni pracownicy firmy, a przed Sądem Rejonowym w Wejherowie toczy się jeszcze proces karny.

 

Dodaj do zakładek Link.

15 odpowiedzi na „Za nami kolejna rozprawa w sprawie Hansa G.

 1. Juju44 mówi:

  Nie jestem w stanie zrozumiec GLUPOTY sadu! W Niemczech taka sprawa bylaby po kwadransie zalatwiona. A wyrok najbardziej surowy z mozliwych. Kiedy? Wreszcie! Sadowa “reforma” imc “wetosa” bedzie taka na jaka czekamy. Ten przyklad trzeba kolportowac po calej Europie i Swiecie. Mnie osobiscie wroci sila w Dzien wyborow!

  • Mathilda mówi:

   Naciskami i swoimi kanałami z wrzaskiem w UE, zahamowali reformę sądownictwa, weryfikację sędziów w Polsce .. przykładem siły: fakt, że podnieśli rwetest m.in. w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Z tego zahamowania robi się „zachamowanie” … wspierane przez niezależnych i niezawisłych … ale mających (chyba czołobity) szacunek do pieniądza Niemca o „busineSSmańskiej” tradycji.

 2. Ryszard G. mówi:

  Proszę zwrócić uwagę na ostatnie zdanie: Sąd Okręgowy w Wejherowie (czy w Gdańsku)?
  Pozdrawiam

  • Starik mówi:

   Napisane jest wyraźnie, że toczą się dwa procesy jeden w Sądzie Okręgowym w Gdańsku a drugi Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie. Należy uważnie czytać i nie będzie tego typu pytań.

 3. Zofia mówi:

  Trzymam za skarżącą i za Was kciuki.
  Po co ten nazista Hans Gielen zatrudniał się w POS SYSTEMS jako sprzedawca w Polsce? Przybył tu już z ugruntowanym pojęciem że Polacy to idioci, można nimi pomiatać i da się ich doić??
  Wymiataj gościu do fatherlandu i to szybko!!!

 4. JS mówi:

  Kiedy nareszcie zaczniecie podawac imie i nazwisko SEDZIEGO !!!
  Obojetne czy to sãd Obwidiwy czy powiatowy liczy sie KTO!!!
  To pozostalosc faszyzmu komunistycznego. NIE DO POMYSLENIA W ZADNYM KRAJU ANGLOSASKIM.
  JS

 5. Alexandra Hołownia mówi:

  Należy tą sprawę nagłośnić międzynarodowo, by pokazać że Połacy nie dają sobie w gębę pluć. Niestety w Niemczech żyje więcej Hansów G., którzy swą pogardą dla Polaków zarażają także emigrantów mieszkających na terenie Niemiec a ci chcąc się zintegrować ze społeczeństwem niemiecki przejmują ich poglądy. Media niemieckie marginelizują Polskę są to celowe brzydkie posunięcia.

 6. Bogdan Pietrzak mówi:

  Pani Natalio
  Dziękuję za Pani za odwagę. Pani już zwyciężyła w tej walce, swoją godnością i determinacją.
  Z poważaniem
  Bogdan Pietrzak

 7. Mathilda mówi:

  Jak to możliwe, że wypowiadający tego kalibru słowa, ma możliwość prowadzenia interesu i przebywania w Polsce?
  Nienawiścią się wręcz dławi.

  Jeśli Sąd nie wymierzy kary, i to surowej, to będzie dowodem, że mamy nadal i tylko … Wymiar NIESPRAWIEDLIWOŚCI.

  Wypowiedzi tego businessman’a, z rodzaju „co w sercu to na ustach”, dotyczą również polityki i Polski, w momencie kiedy wyrażają jego stosunek do rządzącej partii i jej członków … akcentowane wulgarnością i nienawiścią.

  Ja bym nalożyła na niego taką karę, że precz ! „poszedł by z torbami”, bez dawania mu specjalnego „certyfikatu: persona non grata”. Niech nie oddycha więcej Polskim Powietrzem, które zatruwa.

 8. Artur mówi:

  Szkoda słów. Państwo jak zwykle zdało egzamin.

 9. Alex.Mucho mówi:

  Hansa G. należy surowo ukarać i wydalić z Polski!!!

 10. czech mówi:

  Niebawem i tak przejdzie na islam. Będzie wtedy nienawidził nawet swoich rodaków. Nieszczęśni “pożyteczni idioci”. A POLSKA ocaleje.

 11. Starik mówi:

  Czy może ktoś odpowiedzieć, dlaczego tej sprawy nie nagłaśnia się w prasie, radiu i telewizji. Jeżeli Polak był zamieszany w kradzież samochodu to od razu sprawę nagłośnili.

 12. Rafał Potwornicki mówi:

  Czy okaże się znowu iż prawo polskie hitlerowca nie może ukarać z powodu zasady rzymskiej ULTRA VIRES (bo wyjedzie on za granicę i na tym koniec)?

 13. Rafał Potwornicki mówi:

  Czy okaże się znowu iż prawo polskie hitlerowca nie może ukarać z powodu zasady rzymskiej ULTRA VIRES (bo wyjedzie on za granicę i na tym koniec)?
  [Do RDI: dlaczego nie chcecie tego opublikować?]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *