Żądamy wyjaśnień od Uniwersytetu Comillas w Hiszpanii

O sprawie dwóch polskich studentek, które sprzeciwiły się fałszowaniu historii na Uniwersytecie Comillas w Hiszpanii dowiedzieliśmy się kilka dni temu. W opinii dziewcząt, hiszpańska uczelnia prowadzi proniemiecką politykę historyczną, a podczas wykładów niektórzy profesorowie przekazują wiele nieścisłości i zakłamań historycznych.

Poniżej przedstawiamy list, jaki skierowaliśmy do władz uczelni z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie.

Do przedstawicieli Papieskiego Uniwersytetu Comillas w Madrycie,

Piszemy do Państwa, aby wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie i swój sprzeciw w związku z rewizjonizmem historycznym reprezentowanym przez Papieski Uniwersytet Comillas w Madrycie. Głos naszych rodaczek – Pani Katarzyny Barbary Wieszczek oraz Pani Magdaleny Ewy Wieszczek – nie może pozostać bez reakcji.

Rozumiemy, że instytucje edukacyjne mają prawo do wolności opinii, ale nie pozwolimy im mieć prawa do wolności fałszu. Pośród szeregu przykładów ignorancji pracowników naukowych znajduje się:

 • stawianie II Rzeczypospolitej Polskiej w jednej linii z krajami faszystowskimi
 • nazywanie Nazistowskich Niemiec oraz częściowo kolaborującej z nimi Francji najbardziej zniszczonymi krajami na skutek Drugiej Wojny Światowej
 • traktowanie Niemców z najwyższym współczuciem i nazywanie ich bohaterami wojennymi
 • wybielanie niemieckich zbrodni i morderczej ideologii

Wzywamy do ponownego rozpatrzenia wszystkich listów wysłanych w tej sprawie przez Panią Katarzynę Barbarę Wieszczek oraz Panią Magdalenę Ewę Wieszczek, które dogłębnie opisały zjawisko prezentowania historii poprzez wygodne informacje niepoparte rzeczowymi dowodami oraz unikanie tych informacji, które mogłyby rzucić cień na kryształową germańską powierzchnię.

Wzywamy do odniesienia się do owych listów i przygotowania oficjalnego stanowiska wyjaśniającego rewizjonistyczną politykę Papieskiego Uniwersytetu Comillas.

Z poważaniem

Dodaj do zakładek Link.

94 odpowiedzi na „Żądamy wyjaśnień od Uniwersytetu Comillas w Hiszpanii

 1. • NIEMCY I ROSJANIE SĄ TYMI OSTATNIMI LUDŹMI NA ŚWIECIE, KTÓRZY MOGĄ NAS UCZYĆ DEMOKRACJI!
  • SĄ GRANICE, KTÓRYCH NIE MOŻNA PRZEKROCZYĆ! ZROBILI TO NIEMCY, KTÓRZY FORMALNIE NIE SĄ PAŃSTWEM , PONIEWAZ NIE ZGODZILI SIE NA TO ALIANCI ! NAPADLI NA POLSKĘ BEZKARNIE , ZAMORDOWALI PONAD 6 MILIONÓW OBYWATELI, ROZSTRZELALI POLSKĄ INTELIGENCJĘ, ROBILI NA NAS EKSPERYMENTY MEDYCZNE, A TERAZ UCZA NAS DEMOKRACJI!
  • CIĘZAR GATUNKOWY ZBRODNI LUDOBÓJSTWA JEST MILIARD RAZY WIĘKSZY OD ODMOWY PRZYJĘCIA IMIGRANTÓW (NIE UCIEKINIERÓW) GOŚCI PANI ANGELI MERKEL!
  • SYN WIĘŹNIA KL. STUTTHOF

 2. Popieram i stanowczo zachecam do skladania wszelkich stanowczych protestow przeciwko falszowaniu historii i obrazania narodu Polskiego !

  • Katarzyna Barbara Wieszczek mówi:

   Szkoda, ze w liscie nie podkreslono najwiekszej ofiary Polakow zlozonej dla wolnosci, I holokaustu Polakow- o tym trzeba mowic.

 3. Elżbieta mówi:

  Co za obrzydliwe manipulowanie historią.
  Ja już prywatnie napisałam mój protest do tej uczelni, , podobno katolickiej.

 4. Sądzę, że duplikat powyższego listu powinien trafić również do Watykanu, aby odpowiedni urząd papieski mógł zająć właściwe stanowisko w powyższej sprawie. Jest to sprawa zbyt poważna, żeby rozmawiać tylko z podstawowym adresatem.

 5. Lech Galicki mówi:

  W całości, szczególnie solidarnie popieram i utożsamiam się z protestem przeciwko fałszywemu zakłamywaniu historii, wybielaniu niemieckich czynów barbarzyńskich, oczernianiu totalnie i brutalnie traktowanej przez niemieckich najezdzców Polski. Rewizjonistyczna polityka Papieskiego Uniwersytetu Comillas, wymaga potępienia i odpowiedniego ukarania publicznego. Proszę o najszybsze podjęcie odpowiednich działań oczyszcząjacych zbrukaną kłamstwem Prawdę i potepiajacych osoby winne.

 6. Jerzy Siedlecki mówi:

  Jestem oburzony. To Papieski Uniwersytet? Skandal

  • Ania mówi:

   Mieszkam w Hiszpanii.To jest prywatny Uniwersytet ..Dekanat zwolenników ludobójcy Franciszka Franco

   • Ignis mówi:

    Franco ludobójcą?
    Pani chyba nie wie, co oznacza to pojęcie albo zwyczajnie oczernia człowieka.

    • Ania mówi:

     Francisco Franco Dyktator.. wysłał do więzienia 280 tys Hiszpan, którzy byli przeciwko jego dyktaturze. .tysiące zaginionych z ręki Franco,..46 tys wymordowanych. VALLE DE LOS CAÍDOS. Wymordowani z ręki Franco.ONZ dalej wy magazynowe od Rządu obecnego PP aby rozpocząć identyfikację zwłok ..zamordowanych przez generała Franco..

     • Jerzy mówi:

      Skąd czerpiesz swoją wiedzę Aniu? Nie jest to źródło warte zaufania.
      Zawsze możesz znać prawdę. O ile tylko zechcesz.

   • Katarzyna Barbara Wieszczek mówi:

    tak pani Aniu.
    Pozdrawiamy Kasia I Magda

   • Jerzy Krzysztof mówi:

    Pani Aniu, a jakie to Narody F. Franko wymordowal?
    W mlodych szkolnych latach uczylem sie na pamiec wiersza
    p.t No passaran ale nic o ludobojstwie.

 7. Grzegorz Jarzyna mówi:

  Stanowczo popieram Waszą akcję.

 8. Grzegorz mówi:

  powinniście to wysłać do również do ambasady/konsulatu i MSZ

 9. Anty- polska propaganda zatacza coraz większe kręgi, zarówno w Europie jak i USA. W przeszłosci polskie rzady nie interwenjowały bojac sie narazic “możnym”, ktorzy dyktują jak świat ma wyglądać.
  Mam nadziej ę że Rzad pod kierunkiem Beaty Szydło wygarnie “Globalistom” i Merkel, że “Polacy nie gęsi i swój język mają”

 10. Jean A. Konopka mówi:

  Jesli to istonie Uniwersytet “Papieski”, nie tylko z samej nazwy,
  to nalezy zawiadomoc Wladze Watykanu.

  • Katarzyna Barbara Wieszczek mówi:

   Watykan kolaborowal z Niemcami I dzieki papiezowi Niemcy odpoczywali dozywajac 1000tki w Argentynie.

   • Ania mówi:

    Taka jest prawda o pozycji Hiszpanii podczas II wojny światowej,Hiszpania brała udział w kolaboracji z hitlerowskimi Niemcami ..przykładem jest Diwisión Azul,atak hitlerowski z rozkazu Franco na Guernika ..pani Kasia zna historie Hiszpanii

    • Ania mówi:

     Ówczesny Papież błogosławił armię hitlerowską .

    • solamente mówi:

     Aniu, dziewczę niedokształcone, owszem Gernica miała miejsce to fakt lecz lewicowa prasa i artyści tamtego czasu dorobili jej otoczkę a teraz już wiadomo, że te bombardowania miały miejsce tylko w Ich relacjach, fakty natomiast mówią, że Franco nie mógł dokonać takich bombardowań, gdyż nie miał tam zlokalizowanego takiego sprzętu wojskowego potrzebnego do dokonania takich zniszczeń. Kadra profesorska na “papieskim” uniwersytecie równa jest “wykształceniem” z Tobą ! To jest żałosne ale często spotykane na całym tzw. Zachodzie i Ameryce Pn.

 11. Jacek Białas mówi:

  Absolutnie jestem ZA PRAWDĄ!
  I oczekuję, że jako “Reduta Dobrego Imienia” – podobnie będziecie występować tutaj – w naszej Ojczyźnie – kiedy będzie się zakłamywało PRAWDĘ o Nas, o Naszej historii.

 12. Marek mówi:

  W pełni podzielam konieczność protestowania póki jeszcze żyją ofiary NIEMIECKIEGO bestialstwa. Protest ten należy wysłać do odpowiedniej dykasterii Watykanu i kardynała Zenona Grocholewskiego. Proponuję również poinformować ministerstwo Królestwa Hiszpanii odpowiedzialne za szkolnictwo wyższe.

 13. Polski Polak mówi:

  Dranie. Chyba już nikt nie wieży, że ta zmasowana kampania nieprawości i zwykłego fałszowania historii to przypadek.
  W takich sprawach nie ma przypadków. Mój św. pamięci dziadek, który przeżył dwie wojny światowe mawiał: pamiętaj, że Niemcy i Rosjanie to najbardziej nienawistne nacje na świecie. Oni w każdych warunkach będą prowadzić politykę imperialną. Oni są naznaczeni genetycznie.

 14. Andrzej mówi:

  W Lutym 1492 roku Hiszpania nakazala w ciagu szesciu miesiecy opuszeczenie swojego terytorium zamieszkalym tam Zydom. Doprowadzilo to do masowych morderstw na Zydach w poszukiwaniu pieniedzy. Byly przypadki ze Ci Zydzi ktorzy opuszczali Hiszpanie plynac do Ameryki na statkach byli mordowani na srodku Oceanu i “przyjacielscy” Hiszpanie wypruwali im wnetrznosci w poszukiwaniu kosztownosci. Nie chce juz tutaj wspominac o generale Franco ludobojcy. Takze niech Hiszpania przegladnie swoja historie i uderzy sie w piersi zanim zacznie pouczac Polske. Wszystkie ataki sterowane sa przez grupe Sorosa i nie mozemy sie teraz zalamac bo jesli to zrobimy bedziemy mieli z powrotem komunizm w calej Europie. Nie dajmy sie liberalom bo tojest walka na smierc i zycie o przyszlosc naszych dzieci i wnukow.

 15. Miron mówi:

  Polska jest celem ataków propagandowych i to się nie skończy, szczególnie, że obecna Polska (po wyborach 2015) chce uwolnić się od “bagażu” III RP i zaistnieć jako kraj suwerenny. Sądzę, ze ataki propagandowe służą osłabieniu Polski na arenie międzynarodowej. Dobrze, że działa taka organizacja jak RDI.

 16. Rafał L mówi:

  Uczelnia katolicka które posługuje się kłamstwem!!! Ojcem kłamstwa jest szatan.
  Władze Papieskiego Uniwersytetu Comillas proszę opamiętajcie się , przestańcie kłamać.

 17. Anna mówi:

  Calym sercem popieram protest. Nie mozna pozwolic, aby kat byl rozgrzeszony przez ohydne manipulacje a ofiara oskarzona. To sie dzieje wiec dzialac trzeba wielokierunlowo.

 18. Marek mówi:

  Popieram i stanowczo zachecam do skladania wszelkich stanowczych protestow przeciwko falszowaniu historii i obrazania narodu Polskiego !

 19. Elżbieta mówi:

  Skandal, to Papieski Uniwersytet?!!!

 20. Maciej Murkowski mówi:

  Popieram słuszny protest w całej rozciągłości.

 21. Maciej Murkowski mówi:

  Nieprawdopodobny skandal!!!
  Popieram słuszny protest w całej rozciągłości.

 22. Bogusław Płoszajczak mówi:

  Mam nadzieję że to tylko działania jakiejś osoby lub grupy osób pracujących na Uniwersytecie. O tym czy takich rzeczy nie popiera instytucja Uniwersytetu dowiemy się obserwując skutki protestów w tej sprawie!

 23. Stanisław mówi:

  Dziękuję RDI gorąco i życzę wytrwałości w Waszej pracy dla NASZEGO dobra.
  Szczególne pozdrowienia dla Pana Macieja.

 24. Ewa Z. D. mówi:

  No cóż Pan Jezus miał swojego zdrajcę – Judasza – sprzedawcę za 30 srebrników to co się dziwić. że po śród obecnych hierarchów można spotkać także zdrajców i przekupniów… To bardzo smutne!!! i nie możemy na to pozwalać.
  Sam Bóg takich współczesnych faryzeuszów – osądzi – sprawiedliwie…
  Tylko PRAWDA może nas wyzwolić… i musimy żądać jej nieustannie.
  Dosyć tego opluwania nas i Naszej Ojczyzny, która najbardziej ucierpiała w II Wojnie Światowej. !!!

  .

 25. Wyobcowany mówi:

  Czyzby znowu koalicja ALIANTOW miala zamiar grac pierwsze skrzypce
  pod dyrekcja Kanclerz Merkel. Oszukancze i falszywe wybielanie historii Niemiec wobec calego swiata ; Tym razem — Bruner- jeszcze raz sie zeswiniles i RESZTA tez lezy w smierdzacym szafliku.

 26. Ella mówi:

  Absolutnie popieram protest przeciwko zakłamywaniu historii! O tej manipulacji powinien zostać powiadomiony Watykan. Przerażeniem napawa fakt zrzucania odpowiedzialności za zbrodnie ludobójstwa w czasie II WŚ z winnych za nie hitlerowskich Niemiec na inne państwa,a na dodatek wyrażanie współczucia agresorom! Godne potępienia jest karmienie takimi kłamstwami młodych umysłów. Trzeba działać jak najszybciej!

 27. Barbara mówi:

  Popieram tą akcję

 28. Paweł mówi:

  Buenos Dias!

  ¿ Es verdad,que Universidad Pontificia Comillas de Madrid imparte clases donde se afirma,que Polonia en algun momento de su historia fue fascista?

  Espero pronta respuesta.Gracias.

  Cordial Saludo.
  imię nazwisko

  Adres:. oia@comillas.edu

  Tłumaczenie:
  Dzień dobry czy jest prawdą,że uniwersytet…. podczas zajęć jakie przeprowadza stwierdza,że Polska
  w jakimś momencie historycznym była faszystowska?.Reszta formy grzecznościowe.Piszcie!

 29. Bogdan mówi:

  Bardzo proszę o zainteresowanie sprawą naszego MSZ , bo Panie studentki wielokrotnie prosiły o pomoc madrycką ambasadę RP, a nie otrzymały żadnej pomocy ze strony polskich urzędników : pana Piotra Dolata (I Radca, Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego) i pani Moniki Domańskiej -Szymczak (Radca – Kierownikiem Referatu ds. Ekonomicznych, Rzecznikiem Prasowym ). To oburzające że polscy urzędnicy symulują pracę , akceptując szkalowanie dobrego imienia Polski !

 30. Pell_Agia mówi:

  O pomstę do nieba woła niedouczenie lub naiwność tych co “sieją wiedzę” wśród młodych ludzi
  Trzeba wysłać im książki i zdjęcia nt. II wojny światowej !!!

 31. Irena mówi:

  Mój ojciec Edward w czasie II wojny światowej przez 3,5 roku więziony był na Majdanku- niemieckim obozie koncetracyjnym w Polsce, w Buchenwaldzie , Bergen Belsen- niemieckich obozach w Niemczech.Jego rodzice wywiezieni byli przez Sowietów na Syberię tylko dlatego że byli Polakami.Niemcy powinni się wstydzić tego co uczynili mordując i niszczac narody. Francja nigdy nie ucierpiała tyle ile Polacy, którzy bedąc napadnieta najpierw przez Niemcy a potem przez Rosjan broniła sie na 2 frontach, broniąc jeszcze . iżydów za co całe rodziny polskie rozstrzeliwano.Francja kolaborowała z Niemcami.Polska najbardziej ucierpiała w II wojnie.Córka więznia obozów niemieckich Irena Bukalska

 32. Oburzona mówi:

  Wstyd, żeby Uniwersytet Papieski i jego naukowa kadra głosiła takie nauki- ani to uniwersytet ani papieski ani naukowcy – swoimi czynami dają świadectwo o sobie.
  Co na to kościelna hierarchia ?

 33. Krzysiek mówi:

  Popieram. Robicie bardzo dobrą robotę. Nie można bezczynnie patrzeć, jak plują nam w twarz.

 34. Jolanta Ulatowska mówi:

  Popieram

 35. Piotrek mówi:

  A jakie mamy możliwości nacisku jeżeli zignorują nasze protesty, albo odpowiedzą zdawkowo? Nie myślałem, że dożyję takiego zakłamania. Zupełnie jak za komuny.

 36. T. Stawiński mówi:

  Nic dodać, nic ująć. Hiszpania – niegdyś bardzo katolicki kraj – wpisała się do grona neomarksistowskich, neobolszewickich republik Europy. Tutaj obowiązuje solidarność ideologiczna niezależna od rzeczywistości. Szkopy też się zbolszewizowały, również wiele ciał w ich Kościele.
  Rządajmy również od Watykanu napiętnowania profesorów propagandystów, jak i samej uczelni.

 37. count mówi:

  Oczywiscie to nie sa przypadki,to jest celowo zaprogramowane
  lajdactwo historyczne przez wrogie nam panstwa.
  Zadne protesty nie pomoga,beda nadal w roznym wydaniu,hiszpanskim;niemieckim i innym zeby UPOKORZYC POLSKE jak to zapowiedzialy antypolskie organizacje ZYDOWSKIE
  jesli Polska nie zaplaci im $65 MILIARDOW ……………….
  Jedynym rozwiazaniem jest podanie miedzynarodowemu spoleczenstwu PRAWDY przez zgloszenie do TRYBUNALU PRAW
  CZLOWIEKA !!!

 38. Szczepan mówi:

  Skoro to uniwersytet papieski – to wskazane byłoby poinformować Watykan co tam się wyprawia?

 39. HKM mówi:

  popieram i również przyłączam się

 40. Joaś mówi:

  Święta racja ale proponuję zmodyfikować słowa o “unikaniu tych informacji, które mogłyby rzucić cień na kryształową germańską powierzchnię.” jets zbyt emocjonalne. Dziekuje za prace, kóraa wykonujecie. Bardzo mnie bulwersuje takie zakłąmywanie historii naszego cierpiącego kraju.

 41. Jacek S. mówi:

  Dziekuję Reducie Dobrego Imienia za interwencje w odpowiedzi na próby szkalowania naszego państwa i narodu przez międzynarodową przestępczość wysoko zakonspirowaną , która przygotowała militarnie trzecią rzeszę i związek sowiecki do napaści na Polskę w roku 1939, i jest nadal aktywna w sferze propagandy, kultury , nauki i gospodarki w wielu krajach świata, w tym w Polsce, a dla której katolicka Polska w większości odporna na propagandę stanowi odwieczny przedmiot ataków i manipulacji medialnych.

 42. Stefan mówi:

  I ta uczelnia ma w nazwie “papieski uniwersytet” ??? watykan powinien w tej sprawie { poprzez RDI ) zdecydowanie się odciąć i malo tego – jesli ta uczelnia nie odejdzie od zakłamywania historii to NIE MOŻE uzywać nazwy “papieski”

 43. krystyna mówi:

  Dla mnie szokiem jest zachowanie ambasady RP w Madrycie, to jest ta dobra zmiana?

 44. Piotr mówi:

  Brak słów . To tak jakby czarne nazwać białym a białe czarnym. Widocznie Hiszpanie chcą się przypodobać Niemcom lub Niemcy mają tam swoich agentów od polityki historycznej albo jedno i drugie.
  Czas na działalność Polskiej Polityki Historycznej aktywnej, promującej naszą historię, opowiadaną przez nas w krajach europejskich i na całym świecie a nie tylko odpieranie ataków wymierzonych w Polskę i Polaków. Najwyższy czas to zmienić!
  Skoro Niemcy mają tupet aby ze sprawców zmieniać się w ofiary a na Polaków zrzucać całą odpowiedzialność za holokaust, to państwo polskie musi także prowadzić aktywna politykę historyczną!
  Popieram pomysł pana mec. Hambury aby powstało muzeum w centrum Berlina opowiadające przejezdnym jak było naprawdę, tj. stworzyć tam muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum rodzin pomagającym Żydom a także ukazujące prawdę , że Naród Polski po 1945r zamiast cieszyć się wolnością jak inne narody zachodniej Europy trafił pod okupację ZSRR. Większość ludności europejskiej i Świata nie ma o tym zielonego pojęcia. Czas naprawić błędy!

 45. Marek mówi:

  Działajcie bo później tacy studenci którzy wysłuchają kłamliwych wykładów . Bedą kłamstwo roznosić po całym świecie

 46. Konrad mówi:

  Żądamy wyjaśnień i przeprosin. Prawda i tak zwycięży.

 47. HG mówi:

  Jestem za prawda historyczna Moze nalezaloby zaprosic ich do Oswiecimia Tremblinki ITD

 48. Krzysztof mówi:

  Popieram zadanie wyjaśnień i jestem dumny z działania tych studentek

 49. krzysztof mówi:

  Zgadzam sie z markiem, trzeba protestowac.
  Wyslac listy do Watykanu i do Kardynala Grocholewskiego, a takze do Ministerstwa edukacji w Hiszpani.
  Odwagi w dalszej akcji dla studentek i studentow w Hiszpani.
  Pani Nasza Czestochowska co bronisz Polski, kraju tak ci drogiego,
  bron dobrego imia Polski.
  Krzysztof

 50. Eva Pawlowski mówi:

  Ten protest powinien trafic do Watykanu. Przeciez te oszczerstwa plyna od przedstawicieli Uniwersytetu zwanego “PAPIESKIM”.
  W dodatku polskie kobiety sa szykanowane, poniewaz mialy odwage powiedziec “NIE” zaklamywaniu historii.

  Jedynie RDI moze szybko i skutecznie zadzialc.

 51. Ewa mówi:

  Ale chamstwo, bo inaczej trudno to nazwać! Aż mi się wierzyć nie chce, że ktoś tak bezczelnie kłamie. Łajdactwo. Z takimi kłamstwami należy walczyć i wypleniać do dna.

 52. Brawo P.Kasiu i P.Madziu , polskość nosi się w sercu bez względu na szerokość geograficzną ! Vivat Najjaśniejsza Rzeczpospolita !!!

 53. Kubuś Puchatek mówi:

  Lewactwu trzeba cały czas przypominać, bo oni cierpią na swoistą amnezję.

 54. przepowiadacz mówi:

  Nie uniknione jest to że za 100 lat zgniły zachód nauczy swoich tak historii że to my Polacy będziemy odpowiedzialni za II wojnę światową, chyba że wybuchnie trzecia po której ludzkość się może opamięta.

 55. Aniela i Jan Bujakowie mówi:

  Paniom Wieszczkom oraz RDI dziękujemy za przeciwdziałanie kłamstwom DZIWNYCH ROFESORÓW DZIWNEGO UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO, gdzie historię wykładają mędrcy w rodzaju przysłowiowego Marcina

 56. Tomasz mówi:

  Uważam, że sprawa powinna trafić do MSZ w kontekście zdumiewającej postawy pracujących tam urzędników. Powinno być to opisane i postawiane jako przykład dla wszystkich pracowników naszych ambasad, jak nie należy załatwiać takich spraw. Obawiam się, że takich przypadków może być więcej więc wszędzie należy się do takich interwencji dobrze przygotować.

 57. Zdecydowanie sprzeciwiam się kolejnemu fałszowaniu historii i oczernianiu nas, Polaków. Z kata próbują zrobić ofiarę, a z ofiary kata. To niedopuszczalne by taki fałsz propagować w młodych głowach, które od swoich rodziców i dziadków (naocznych świadków wydarzeń) nie usłyszały głosu prawdy. Biorąc pod uwagę, że jest to uczelnia katolicka, tym większą wagę powinna położyć na rzetelne informacje. Wiele razy w Piśmie Świętym pojawia się słowo PRAWDA i niejednokrotnie z ust samego Jezusa. Uczelnia zabrnęła zdecydowanie za daleko. W swojej opinii nie mogę jej nazwać katolicką.

 58. F.Butkiewicz mówi:

  Głowa mała żeby zrozumieć intencje papieskiej uczelni. Chyba, że rząd niemiecki dofinansowuje tę uczelnie. Proszę sprawdzić.

 59. Urszula mówi:

  Trzeba by dumnym, że są młodzi, mądrzy Polacy, którym zależy na dobrym imieniu naszej Ojczyzny, poza jej granicami. Podziękowania dla tych młodych Polek za ich odwagę i determinację!!!

 60. Marmara mówi:

  Niesamowicie chamskie fałszowanie historii! Kto konkretnie głosi takie brednie?! Co na to MEN i inne organy rządowe?! Gratulacje dla Dziewczyn które bronią dobrego imienia Polski!

 61. Elżbieta mówi:

  Szczególnie boli, ponieważ pod nazwą PAPIESKI Uniwersytet, należy
  spodziewać się prawdy, zaufania, moralności, wszystkiego co buduje
  a nie FAŁSZU !!
  Ja również dziękuję Paniom Studentkom za nagłośnienie tej podłości fałszowania historii a RDI za podjęcie trudu wyjaśnienia kłamstw historycznych, broniąc DOBREGO IMIENIA POLSKI i POLAKÓW.
  Przecież PRAWDA jest jak OLIWA, zawsze wypłynie !!!!!

 62. Mirosław mówi:

  Niemiecka propaganda jest wszędzie,. Systematycznie, z niemiecka dokładnością chcą zrzucić odpowiedzialność na inne narody (czytaj Polskę). Pokonani, znowu odbudowali swoją potęgę i rządzą w Europie. Dzisiaj czołgi są niepotrzebne. Inna forma walki.

 63. Mam nadzieję , że w tym szacownym Uniwersytecie pracująwyłącznie inteligentni ludzie, jednak dziwi mnie bardzo dlaczego dopuścili do zabierania głosu historycznego idiotę i kłamcę.

 64. Aniela i Jan Bujakowie mówi:

  Dziękujemy paniom Wieszczkom oraz RDI za przeciwdziałanie kłamstwom DZIWNYCH PROFESORÓW DZIWNEGO UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO, którego mędrcy wykładający historię przypominają przysłowiowego Marcina

 65. Adam T. Ruciński mówi:

  Panie Kasia i Magda, popieram Waszą odważną i patriotyczną postawę a na swoim profilu fb prowadzę akcję wspierającą.
  Gorąco pozdrawiam
  Adam T. Ruciński

 66. jan mówi:

  Dobrze byłoby aby jakaś komisja- międzynarodowa- przy podobnych okazjach prowadziła śledztwo w kierunku ustalenia kto stoi za finansowanie podobnych instytucji . Trudno byłoby uwierzyć aby Hiszpanie obiektywnie oceniali inaczej Niemców, zwłaszcza z lat 40-tych jako ludobójców .

 67. Mariusz mówi:

  Wyrazy szacunku i uznania dla tych dwóch młodych kobiet, które miały odwagę i konieczność przedstawienia prawdy historycznej w obronie naszej Ojczyzny.

 68. Ewa S. mówi:

  Dobrze, że istnieje reduta!!! choć powinno też być z rządu reakcja jakaś komisja lub komórka w rządzie, która domaga się prawdy. ale jak to możliwe – katolicka uczelnia….szok. Myślę, że należałoby również tam dołączyć w pigułce podstawowe fakty ad. II wojny, może tam wykładają ludzie młodzi, którym mózg ktoś wyprał? i nie znają prawdy?

  • Jacek Kranz mówi:

   Wszystkie organy rządowe (w pierwszej kolejności przedstawiciele ambasady RP w Hiszpanii!) i pozarządowe, a także media prawdziwie polskie, powinny zdecydowanie zareagować na opisaną sytuację i udzielić silnego wsparcia dzielnym Paniom Kasi i Magdzie w ich heroicznej walce o prawdę historyczną i godność Polski. Oczekuję też na właściwą i skuteczną reakcję odpowiednich struktur Kościoła katolickiego.
   Niezależnie od wszelkich form protestów na próby relatywizowania i fałszowania historii, przez różne ośrodki w kraju i poza jego granicami, należy w aktywny, ekspansywny i skuteczny sposób promować prawdziwą historię naszej Ojczyzny, szczególnie w odniesieniu do II Wojny Światowej, kierując ją do międzynarodowych środowisk opiniotwórczych i edukacyjnych w poszczególnych państwach. Uważam, że niezależnie od spontanicznych reakcji “ludzi dobrej woli”, realizacją propagowania odkłamanej historii powinien “z urzędu” zająć się MSZ i polska dyplomacja. Tego wymaga Polska Racja Stanu.
   A przed Dziewczynami Kasią i Magdą – chylę czoła!

 69. malecki mówi:

  Hiszpańska wojna domowa 1936-1939 była starciem przeciwstawnych koincepcji urządzenia Hiszpanii: 1) ustroju totalitarnego typu stalinowskiego forsowanego przez szefa Hiszpańskiej Partii Socjalistycznej Lluisa Caballero – premiera Rządu Ludowego i prezydenta Manuela Azanę i siły skrajnie lewicowe oraz Związek Sowiecki i eurolewica
  versus
  2) kontynuacja dotychczasowego ustroju monarchicznego – reprezentowana przez generalicję hiszpańską, w tym Francisco
  Franco i siły konserwatywne oraz Włochy i mniej Niemcy.
  W momencie wybuchu buntu wojsk narodowych, Rząd Ludowy dysponował miażdzącą przewagą w zasobach, ale przeszkadzała mu dwuwładza rząd centralny versus lokalny, rządowa Guardia Civil i Szturmowa versus milicje związkowe i anarchistyczne, komunistyczne i sepratystyczne w dodatku dopuszczające się mordów i rabunków. Wojna toczyła się niepomyślnie dla strony rządowej w 4 fazach. W pierwszej (lipiec 1936-marzec 1937) F. Franco objął komendę nad 8 Dywizjami Armii Marokańskiej z Korpusem Afrykańskim i przerzucił je (okrętami i samolotami) na tereny zajęte przez spiskowców. Wtedy odbyła się sławna obrona Alkazaru w Toledo. Siły rządowe rozstrzelały kilkadziesiąt tysięcy aresztowanych, w tym ok. 7 tys. duchownych i spaliły setki kościołów i zabytków. Siły rządowe rozpętały terror, którego ofiarą padły dziesiątki tysięcy ludzi, spalono setki kościołów i zamordowano ok. 7 tys. księży. Pod wpływem ofensywy gen. Franco na Madryt Rząd Luidowy przemiósł się do Walencji. Druga faza (marzec-październik 1937) to była wojna na wyczerpanie. Komintern utworzył Brygady Międzynarodowe, a sowieccy wojskowi i czekiści wsparli rządową Armię Ludową. Hiszpańskie złoto popłynęło do Rosji w zamian za broń. Mimo to ta faza zakończyła się strategiczną porażką rządu Frontu Ludowego i rozbiciem Brygad Międzynarodowych. Wtedy premierem został Juan Negrin i przy pomocy czekistów w Servicio Investigar de Militar rozpoczął terror, który miał zapewnić posłuszeństwo obywateli. Trzecia faza (grudzień 1937-grudzień 1938) zakończyła się klęską AL w bitwie pod Teruel, rozpadem armii i podziałem obszaru kontrolowanego przez rząd na 2 części. Czwarta faza (grudzień 1938-marzec 1939) zakończyła się upadkiem Barcelony i Madrytu i zakończeniem wojny. Rząd Ludowy i część jego skompromitowanych zwolenników zbiegła do Francji, reszta została wzięta do niewoli.
  Pisząc do Uniwersytetu w Hiszpanii trzeba uwzględnić kontekst jaki sprawia udział niemieckiego Legionu Condor i włoskiego Corpo Truppe Volontario i Aviazione Legionaria w wojnie domowej z jednej strony i eurolewicy , Kominstyernu i Zwiazku Sowieckiego z drugiej.

 70. Renia Matlosz mówi:

  Może powinniśmy się udać do przyjaciół żydów żeby wreszcie poskromili żyda Sorosa i zabronili mu siania zamętu na całym świecie.
  Gdyby robił to Polak to już by na nim trawa dawno rosła. Antypolonizm powinien być karany bardzo srogo, bo więcej jest na tym świecie antypolonizmu niż antysemityzmu.

 71. Janusz Kamocki mówi:

  Cóż, Hiszpania w czasie wojny współpracowała z Niemcami o czym przekonało się wielu Polaków próbujących przez Hiszpanię przedostać się z Francji do Anglii. A ponieważ pamięć o współpracy z bandytą nie jest przyjemna, oraz nie jest zgodna z tak cenionym przez Hiszpanów honorem, lepiej ogłaszać że nasz przyjaciel bandyta nie był bandytą – a więc Niemcy byli w porządku, a winni wszystkiemu byli tylko ci paskudni Polacy,

 72. PolskaChrześcijańska mówi:

  Są dwa rodzaje ludzi: patrioci co interes wspólny stawiają nad swój i lewactwo, co stawia egoistyczne interesy kosztem wspólnego dobra – OCZYWIŚCIE ZAWSZE KŁAMIĄC ŻE JEST INACZEJ !!!

 73. A. Jurek mówi:

  Cały czas trzeba odkłamywać i prostować historię!!! Już minister propagandy III Rzeszy niejaki Josef Gebels powiedział, że: kłamstwo powtórzone 100 razy ludzie przyjmą za prawdę. A więc walka musi trwać nadal – do skutku!

 74. XAN mówi:

  Ludzie którzy wybielają nazistów (Niemców) stawiają się z nimi na jednym poziomie. Zastanawiam się czy nie są w skrytości swej plugawej duszy skrytymi neonazistami, czy tylko łachudrami łasymi na kasę którą niewątpliwie za swoją krecią robotę otrzymują. Trzeba ich piętnować mianem faszysty, wtedy może przyjdą po rozum do głowy… Ale wątpię, z kasą żyje się łatwiej i zagłusza ona wszelkie podszepty sumienia jeśli jeszcze te robaki je mają…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *