Chris Hedges, amerykański pracownik Russia Today, atakuje Polskę!

24.07.2016 roku na łamach portalu internetowego truthdig.com pojawił się artykuł „Nowi europejscy faszyści” (zamieszczony następnie przez Washingtonsblog.com).
Reduta Dobrego Imienia w ramach swych statutowych działań, które obejmują propagowanie wiedzy o polskiej współczesności, nie może przejść obojętnie wobec tekstu autorstwa Chrisa Hedgesa. Musimy jednak zaznaczyć, że Polsce nadmierne znaczenie przywiązano do tej publikacji myląc opiniotwórczy Washington Post z niszowym portalem Washingtonsblog.com.


Autor w swej publikacji komentując obecne wydarzenia w Polsce, stawia tezy, które sugerują odpowiedzialność Polski za Holokaust, przedstawia obecne pokolenie patriotycznej młodzieży jako nacjonalistów, wzywa do rozliczeń za rzekome winy Polaków, a obecność krzyża w przestrzeni publicznej uważa za znak dominacji kulturowej wyznaczającej, kto jest gospodarzem w Polsce, a kto tylko gościem czy wręcz wrogiem.


W tekście aż roi się od przekłamań i przeinaczeń. Wg autora tego tekstu Muzeum Powstania Warszawskiego zostało założone w reakcji na książkę Tomasza Grossa „Sąsiedzi”. Opisując wizytę w nim zdobywa się na konstatację, że brakuje w nim miejsca, gdzie Polacy rozliczają się ze swoją „haniebną przeszłością”. W publikacji autor powołuje się na opinie dziennikarzy z kierownictwa Gazety Wyborczej – Piotra Stasińskiego i Jarosława Kurskiego.
Na podstawie tego tekstu czytelnik otrzymuje jednostronny, a w wielu miejscach kłamliwy obraz zarówno historii najnowszej, jak i obecnej sytuacji w Polsce. Takiego ujęcia tematu nie można rozpatrywać w oderwaniu od osoby autora artykułu.

Chris Hedges jest korespondentem Russian Today, działaczem lewicowym, który wsławił się między innymi krytyką państwa Izrael porównując je do ISIS.

Reduta Dobrego Imienia podejmie stosowne działania w celu uzyskania sprostowania informacji zawartych                w artykule.

Redakcja

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Chris Hedges, amerykański pracownik Russia Today, atakuje Polskę!

  1. JAWA mówi:

    – “w Polsce nadmierne znaczenie przywiązano do tej publikacji” czyli zrobiono temu czemuś reklamę
    – atakowanie kogoś to nie krytyka (“kritikos” po gr. “potrafiący odróżniać”)
    – symbole religijne w Sejmie są zbędne, podobnie jak obchodzenie Chanuki w Pałacu Prezydenckim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *