KŁAMSTWO HISTORYCZNE W PHILOSOPHY NOW

Z OSTATNIEJ CHWILI!

Od edytora PHILOSOPHY NOW otrzymaliśmy przeprosiny i zapewnienie, że w najbliższym numerze:„ planujemy opublikować wyjaśnienie w dziale listów do redakcji w następnym numerze, że wspomniane szwadrony śmierci w Polsce pochodziły z Niemiec, a nie byli polskimi, jak mogłoby się wydawać. Wydaje się, że autor wyszedł poza to, co dowodzą cytowane w książce dowody, które dały mu prawo do powiedzenia o polskim współudziale. Przepraszamy za wszelkie niewłaściwe implikacje”.

Warto walczyć o prawdę!

Kłamstwo historyczne PHILOSOPHY NOW

W związku z artykułem pt. Those Who Justify Genocide (https://philosophynow.org/issues/138/Those_Who_Justify_Genocide), podjęliśmy interwencję w sprawie fałszywej tezy w nim zawartej. Autor tekstu, Michael McManus twierdzi, że w czasie II wojny światowej istniały „polskie szwadrony śmierci” („Polish death squads”). Wysłaliśmy list do portalu philosophynow.org tłumacząc nieprawdziwość zawartych informacji i domagając się korekty i przeprosin.

W cytowanym artykule autor uważa, powołując się na książkę Christophera Browninga „Ordinary Men : Reserve Police Battalion 101 and the Final Solution in Poland”, w której historyk ten opisał działania 101. Policyjnego Batalionu Rezerwy mordującego Żydów na terenie Lubelszczyzny. Członkowie batalionu, złożeni z niemieckich policjantów z Hamburga, dokonujący zbrodni na Żydach stali się tym samym dla McManusa powodem do nazwania takich jednostek mianem „polskich szwadronów śmierci”. To fałszywe określenie wymaga zdecydowanej interwencji. Wysłaliśmy do redakcji portalu list, w którym domagamy się korekty i przeprosin.

W przypadku braku korekty będziemy prosić Państwa o wysyłanie listów do Philosphy Now. Zachęcamy jednocześnie Państwa do wzywania portalu do usunięcia kłamliwego określenia, co można zrobić m.in. poprzez Twitter: https://twitter.com/PhilosophyNow/status/1268491577367896064

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.