Musimy reagować na to co o nas mówią i piszą!

W sobotę, 25 listopada 2017 r., odbyła się konferencja „Support Poland! Wspieraj Polskę!”. Spotkanie stało się wymianą doświadczeń w zakresie obrony dobrego imienia Polski i zaprezentowanie przygotowanego przez Redutę Dobrego Imienia systemu do zgłaszania, analizowania i archiwizacji oszczerczych materiałów w mediach zagranicznych.

Konferencja kończyła kilkumiesięczną pracę zespołu RDI polegającą na budowie sieci korespondentów i wolontariuszy na świecie, którzy będą zgłaszać, analizować i reagować na oszczerstwa dotyczące Polski, pojawiające się w szeroko rozumianych mediach zagranicznych.

– Chcemy, aby Polonia wspólnie działała na rzecz Polski. Poczynając od zgłaszania przez pojedynczych ludzi przekłamań wpływających na odbiór Polski, aż po inicjowanie działań wspierających rozwój naszego kraju na różnych poziomach: wizerunkowym, historycznym, gospodarczym. Doniesienia mediów zachodnich o Marszu Niepodległości, pokazują, że takie działanie jest konieczne. Musimy reagować na to co o nas mówią i piszą. Szczególnie jeśli media posługują się zmanipulowanymi lub nieprawdziwymi informacjami. Żaden Polak, któremu dobro naszej Ojczyzny leży na sercu, nie może pozostać bierny wobec kłamstw o nas i naszej historii, tym bardziej że nieprzychylny przekaz w mediach zachodnich wpływa nie tylko na relacje gospodarcze i polityczne, ale także na bezpieczeństwo państwa – podkreśliła Mira Wszelaka, Prezes Reduty Dobrego Imienia.

Narzędziem pracy dla pozyskanych korespondentów z zagranicy będzie centralnie zarządzany system informatyczny „Rycerz”. Aplikacja, dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych jak i poprzez stronę www, ułatwi korespondentom redagowanie komunikatów i ich wysyłkę.

Wolontariuszem pracującym w systemie Rycerz może zostać każdy, dla kogo cenna jest prawda historyczna na temat Polski w mediach i szeroko pojętej kulturze masowej; każdy kto dba o dobro ojczyzny i chce skutecznie bronić jej dobrego imienia. Wolontariusz, zarejestrowany w systemie może zgłosić przypadek oszczerstwa lub zniesławienia. Takie zgłoszenie trafi do koordynatora – korespondenta, który je zweryfikuje i przygotuje propozycję reakcji. Po akceptacji przez administratora Reduty przygotowany w ten sposób wniosek o sprostowanie zostanie wysłany do oszczercy. Jeżeli oszczerstwo nie zostanie usunięte prośba o wsparcie interwencji trafi do wszystkich wolontariuszy zarejestrowanych w systemie. Wówczas wolontariusze indywidualnie wyślą wezwanie do sprostowania do zniesławiającej Polskę redakcji.

Aby włączyć się w to działanie należy napisać do Reduty na adres kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl z prośbą o dodanie do bazy użytkowników systemu. Po otrzymaniu informacji zwrotnej, należy zarejestrować się a następnie zalogować na stronie www.rycerz.rdi.org.pl i już można zgłaszać przypadki zniesławiających artykułów, programów telewizyjnych, radiowych, wystaw itp.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.