Od Redaktora

Maciej Świrski

Szanowni Państwo,

w nowym, 23 numerze Reduty Online zamieszczamy kilka tekstów, które – moim zdaniem – oddają nastrój czasu bieżącego. Przede wszystkim jest to wywiad z ks. Dariuszem Kowalczykiem, Jezuitą na stałe przebywającym w Rzymie. Rozmawiamy o Italii w dobie zarazy i o świecie w dobie zarazy.

Zaraz obok tego proszę zwrócić uwagę na zamieszczony u nas tekst, dzięki uprzejmości The American Conservative, włoskiego publicysty i działacza konserwatywnego „Zdrada Włoch przez UE może być jej zgubą”. NIe jest to tekst „anty-unijny” lecz refleksja człowieka z konserwatywnej elity politycznej, który pisze to co myśli i ostrzega przed bezmyślnym zachwytem nad chińskim wsparciem dla walki z koronawirusem,

Zamieszczamy też mój tekst o strategii grania strachem przez PO w obecnej sytuacji politycznej. Za wcześnie jeszcze na dogłębne analizy, ale granie strachem to „stały fragment gry” tego środowiska, żeby użyc języka bliskiego jego przywódcy.

Jest także na naszych łamach po raz pierwszy prof. Romuald Szeremietiew ze swoim tekstem o warcholstwie w polskiej historii oraz prof. Anna Cegieła, językoznawca z tekstem na temat wydarzeń w Pucku (podczas wizyty Prezydenta) widzianych z punktu widzenia etyki języka polskiego.

No i wreszcie, dzięki uprzejmości redakcji „Sieci” publikujemy też teksty Andrzeja Skwarczyńskiego na temat Tablic Thorka (upamiętniających egzekucje uliczne w Warszawie) oraz akcji Wieniec.

Informacja z mojego punktu widzenia najważniejsza – Reduta działa jak zawsze. Od dawna mamy system pracy zdalnej wykorzystywany globalnie przez naszych pracowników i wolontariuszy, więc obecna sytuacja nie jest dla nasz spowolnieniem działań. Zdecydowałem o rozpoczęciu monitorowania dezinformacji na temat epidemii w Polsce, ponieważ jest dezinformacje pojawiające się w mediach mają służyć do siania paniki, a Rosjanie uderzają w dobre imię Polski, pisząc na przykład w Sputniku o tym że Polska rzekomo nie pozwoliła na przelot samolotów rosyjskich z pomocą dla Włoch.

Rozpoczęliśmy tez nadawanie podcastów. Będą one się także tutaj pojawiać. Obecne są pod adresem rdipodcast.org . Naszym gościem był europoseł Ryszard Czarnecki, Marszałek Senior Antoni Macierewicz i inni.

Zapraszamy do lektury i słuchania

Maciej Świrski

komentarze 3

  1. Dzien dobry,
    Zwracam uwage na njabardziej czytana antimainstream oraz najbardziej czytana internetowa gazete http://www.hlavnespravy . Gazeta otwarcie prorosyjska prawda, ale z drugiej strony bardzo antipolsko nastawiona, zwlaszcza w artykulach na temat drugiej wojny swiatowej… czym wlasnie propaguje antypolskie nastawienia i antysympatie wobec Polakow na Slowacji, niestety! Prawda, fakty czy rzeczywiste wydarzenia nie sa dla nich istotne, niestety… Fajnie byloby cos z tym zrobic.
    Z drugiej strony jest on jedyna powaznie traktowana niesystemowa gazeta na Slowacji, otwarcie krytykujaca migracje, gender, lgbti, UE, agresje NATO po calym swiecie itd… Milego dnia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.