Od Redaktora

Szanowni Państwo,

W najnowszym numerze naszego magazynu przedstawiamy Państwu teksty o najistotniejszych kwestiach dotyczących m.in. sytuacji w Stanach Zjednoczonych, niepokojącego trendu wyborczego, czyli zwrotu polskiej młodzieży w kierunki ideologii nihilizmu jaki emanuje z partii opozycyjnych oraz publikujemy analizę rosyjskich działań dezinformacyjnych. Jak zwykle zamieszczamy także przeglądy prasy rosyjskiej i niemieckiej oraz informacje o bieżących działaniach Reduty.

Maciej Świrski

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych skupiła uwagę wszystkich narodów świata. Gwałtowne rozruchy i zupełnie do tej pory niespotykane zachowania – jak obalanie pomników – pokazały, że światowe mocarstwo przeżywa jakiegoś rodzaju kryzys. Pytanie czy to jest kryzys, czy raczej efekt zorganizowanych działań jakiegoś ośrodka dyspozycji politycznej, który postanowił obalić światowy ład, podcinając dominację USA? Ponieważ bezpieczeństwo Polski zależy od silnych i dominu­jących Stanów Zjednoczonych postanowiliśmy zająć się tym tematem. Tym bardziej, że cechy tych wydarzeń są uderzająco podobne do tego co się dzieje w Polsce – jest to atak na tożsamość, kulturę i historię naszych krajów. Dlatego Reduta kontynuując serię Raporty i Analizy opracowała drugi już numer pt. „Czy agresywny marksizm pokona Stany Zjednoczone? Źródła i implikacje rozruchów w USA po śmierci George’a Floyda”. Przedstawiamy w nim chronologię wydarzeń, głównych aktorów, podteksty kulturowe i polityczne tego co dzieje się w USA od 25 maja 2020 roku.

Innym nie mniej ważnym wydarzeniem ostatnich miesięcy jest cała epopeja wyborcza w Polsce. Wygrana Andrzeja Dudy pozwoli na kontynuowanie przemian Polski w kierunku prawdziwej demokracji i prawdziwej wolności. Problem nie­stety w tym, że podczas wyborów- co piszący te słowa przewidywał od dawna- okazało się, że w grupie wiekowej mło­dzieży nieznającej innej rzeczywistości politycznej niż okres Dobrej Zmiany Pan Prezydent zebrał tylko ok. 15 proc. głosów. Oznacza to, że muszą być przedsiębrane konkretne działania, by ludziom młodym pokazać jaka jest prawda, przebić się przez mgłę medialnego przekazu Internetu i TVN z Onetem. O tym jest pierwsza część mojego artykułu „Refleksje powy­borcze z troską o młodych, czyli jak okiełznać szalonego konia rewolucji”.

Pytania o wiarę, wartość życia, człowieczeństwo nigdy nie straciły na aktualności. Nigdy też nie wybrzmiały tak mocno jak w konfrontacji z bezmiarem zbrodni w Auschwitz. Stawia je również Marian Kołodziej, numer 432, więzień pierwszego transportu do obozu, w wizyjnych, wstrząsających grafikach i instalacjach „Klisze pamięci. Labirynty”. Zachęcam do uważ­nego zapoznania się z artykułem „Obrazami odmawiam moje za nich modlitwy” i prezentowanych w magazynie prac, które na żywo można obejrzeć w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Zapraszam do lektury – zarówno najnowszego numeru Reduty Online, jak i naszego Raportu o sytuacji w Stanach Zjednoczonych, do którego link znajdziecie Państwo w tekście.

W dobie rewolucji marksistowskiej, która pali się coraz jaśniejszym płomieniem musimy pamiętać o dacie 15 sierpnia. 100 lat temu zatrzymaliśmy bolszewię, zatrzymamy ją i teraz.

Maciej Świrski

Prezes Zarządu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.