Odbyła się druga rozprawa w sprawie Hansa G.

Za nami druga rozprawa dotycząca Natalii Nitek, która występuje przeciwko Hansowi G. Niemiec naruszał podstawowe zasady dotyczące prawa do wolności od mowy nienawiści (szczególnie od treści faszystowskich, hitlerowskich), prawa do godności, do prawa do bycia niedyskryminowanym z powodu przekonań politycznych i pochodzenia narodowego. O sprawie szeroko pisaliśmy tutaj:

http://www.anti-defamation.org/rdiplad/aktualnosci/mowa-nienawisci-wobec-polakow-w-zakladzie-pracy-za-tydzien-pierwsza-rozprawa/

Na rozprawę w dniu 14 marca 2017 r. stawili się pełnomocnicy Natalii N., Hansa G. oraz przedstawiciel Reduty Dobrego Imienia. Spośród wezwanych świadków stawiły się dwie osoby, które zeznały że Hans G. rzeczywiście naruszał dobra osobiste Natalii Nitek. Świadkowie potwierdzili także używanie przez Hansa G. obraźliwych sformułowań i wypowiedzi.

Kolejna rozprawa odbędzie się 28 kwietnia br. godz. 9.00 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Na rozprawę zostali wezwani kolejni świadkowie m.in. red. Stankiewicz z Telewizji Republika.

Będziemy informować o postępach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.