Polska komunikacja strategiczna – czyli co?

Motywem przewodnim w polskiej komunikacji strategicznej dotyczącej naszej współczesności musi być sprawiedliwość – stwierdził Maciej Świrski, który był jednym z panelistów podczas konferencji „Support Poland! Wspieraj Polskę!”

Z tym motywem wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej wiąże trzy zadania:
1. walka Polski z korupcją elit i dążenie do sprawiedliwości w polityce na arenie międzynarodowej,
2. brak „kolonialnego” traktowania Polski np. poprzez wysyłanie do niej gorszej jakości towarów,
3. sprawiedliwy system prawny w Polsce, sprawiedliwe rozliczenie się za drugą wojnę światową m.in. z Niemcami, a także sprawiedliwe traktowanie Polski w polityce historycznej innych krajów.

– Polska jest atakowana niesprawiedliwie przez wrogie media, bo tak je można nazwać, międzynarodowe media nieprzychylnie nastawione do Polski – ocenił Świrski.

Jako przykład przytoczył relacje po Marszu Niepodległości, który w zachodnich mediach został przedstawiony m.in. jako „marsz 60 tysięcy nazistów w Warszawie”. Podał, że w marsz wbili się tzw. niklotowcy, którzy rozwinęli rasistowski transparent, dali się sfotografować i zniknęli.

– To skrajnie antysemicka i można powiedzieć faszystowska grupa negująca wartość chrześcijaństwa w polskiej historii – wyjaśnił.

Przedstawił też kolejne kroki, podjęte przez The Independent, agencję Asocciated Press, The Wall Street Journal i inne media, które zafałszowały obraz marszu z 11 listopada. Krytycznie też odniósł się do rasistowskich wypowiedzi rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej Mateusza Pławskiego, który – jak ocenił Świrski – skompromitował organizatorów marszu. Pławski dla portalu DoRzeczy.pl. powiedział m.in., że w haśle „Biała Europa” nie ma nic złego.

Maciej Świrski zaznaczył też, że walka o dobre imię Polski to nie tylko kwestia sentymentalnopatriotyczna, lecz także ściśle związana z bezpieczeństwem państwa. Jak tłumaczył, art. 5 Traktatu Waszyngtońskiego ze względu na swój – jak mówił – „ściśle polityczny charakter” w przypadku agresji na Polskę zadziała tylko, gdy społeczeństwa zrzeszone w NATO będą wobec Polski i Polaków odczuwały sympatię.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.