Wieści z Reduty Dobrego Imienia

FAZ uderza w Redutę – w odpowiedzi pozew sądowy!

Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzy pozew przeciwko Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Reduta Dobrego Imienia występuje przeciwko niemieckiej gazecie we własnej sprawie, aby wyegzekwować sprostowanie artykułu zawierającego nieprawdziwe lub nieścisłe oskarżenia, godzące w dobre imię, reputację i wiarygodność organizacji.

Frankfurter Allgmeine Zietung opublikował w lipcu 2017 r. artykuł, w którym opisywał interwencje podjęte przez Redutę Dobrego Imienia wobec działalności Jana Grabowskiego, historyka z Kanady. Autor artykułu nazywa RDI organizacją „ultranacjonalistyczną”, która uważa za niewinnych polskich „granatowych” policjantów i dokonuje analogii między nimi a „sterroryzowanymi” Żydami z Rad Żydowskich (a w rzeczywistości tzw. policją żydowską, co autor skrzętnie przemilcza w tekście). Niemiecki dziennik sugeruje, że polscy policjanci kolaborowali z okupantem i są mordercami, którzy działali z własnej i nieprzymuszonej woli.

Artykuł jest celowo wymierzony w organizację, aby zdyskredytować jej działania. FAZ jest jednym z najpoczytniejszych dzienników niemieckich, prenumerowanym przez ludzi z całego świata. Gazeta chce przedstawić Redutę jako organizację nierzetelną, której opinie w kontekście toczących się procesów międzynarodowych, m.in. przeciwko niemieckim producentom serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” (ZDF), Facebook, El Pais, BBC czy Le Parisien są bezzasadne.

Corriere della Sera – dość kłamstw!

Włoski dziennik Corriere della Sera opublikował na początku października artykuł „Wojtyla e la fraternità, non dimentichiamolo” autorstwa Gian Antonio Stella, przeciwko akcji „Różaniec bez granic”. Dziennikarz, posługując się słowami Karola Wojtyły, zarzuca „polskim katolickim fundamentalistom” odstąpienie od zasad i występowanie tą modlitwą przeciwko imigrantom. Zarzuca Polakom także kolaborację z Niemcami i współudział w zagładzie Żydów. Do tekstu odniosła się także ambasada RP w Rzymie, a redaktor podjął polemikę z ambasadą m.in. powołując się na słowa Wałęsy, Kwaśniewskiego, Glempa.

Reduta Dobrego Imienia wraz z 25 000 osób wyraziła jasno swój sprzeciw. Poprzez system petycyjny CitizenGo, do redakcji dziennika został wysłany list, w którym przypominana została historia Holokaustu i II wojny Światowej.

W opinii RDI Corriere della Sera nie uwolnił się jeszcze od myślenia w schematach dzielenia ludzi na lepszych i gorszych i tkwi w zmutowanej formie myślenia totalitarnego, bowiem pisanie o współpracy Polaków i Niemców w czasie II wojny światowej ramię w ramię jest dziennikarską ignorancją i językiem nienawiści w celu zniesławienia Polaków.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.